Aktuální česká politická situace

29. října 2014 09:07
Online continuity
Avatar
33437 příspěvků moje polička 22. října 2021 00:20

Jinak nečekají nás hezké časy. Po Twitteru chodí zálohové faktury na plyn u DPI pro rodinné domy tak kolem 20 tisíc měsíčně

Offline prďola
Avatar
3717 příspěvků moje polička 22. října 2021 00:27

continuity Hele, já mu opravdu nepřeju nic zlého, ale že by mi ho bylo líto, tak to opravdu není Těmito lidmi se sám dobrovolně obklopil, z jejich charakterů (záměrně nehodnotím jakých) těžil celou dobu, kdy byl při síle a smyslech.

Offline Sweet Potato
Avatar
34775 příspěvků moje polička 22. října 2021 07:46

Mermaid Přej nám trochu radosti, byť pavlačové

Offline Černá kočka
Avatar
1312 příspěvků moje polička 22. října 2021 07:53

K tomu podpisu, nevim jake teorie o podpisu tu padaly, ale myslim, ze to provereni podpisu a okolnosti podpisu bylo a je spravne. To video podle me nevyvratilo podezreni, ze doslo/by mohlo dojit ke zneuziti podpisu prezidenta. Prave naopak. A mam na mysli i jine dokumenty, ktere mohly byt podepsany, antidatovane, bianco.

Online Garfie
Avatar
23838 příspěvků moje polička 22. října 2021 08:08

continuity  Výborný!

Jinak trochu mimo, ale ty zálohy budou masakroidní, moje ségra byla u Bohemia, k jinému dodavateli chtěla přejít hned, jak to prasklo. ale Bohemia jí nepotvrdila výpověď, takže skončila u dodavatele poslední instance. Dost se bojí zimy, mají velký starý barák s přístavbou, kde bydlí máma, vlastně dvě domácnosti, topí se tam jen elektrikou...myslím, že je čeká "japonská zima". :-(

Offline Sweet Potato
Avatar
34775 příspěvků moje polička 22. října 2021 08:20

Mermaid To se ti bude líbit - lidi řeší Vondráčkovy vousy - neoholen - oholen - neoholen

Offline Sweet Potato
Avatar
34775 příspěvků moje polička 22. října 2021 08:21

A mne dost pobavilo tohle vlákno o včerejším Máte slovo https://twitter.com/ovarisimus/status/1451285000809336833?s=21

Offline Sweet Potato
Avatar
34775 příspěvků moje polička 22. října 2021 08:24

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 22. října 2021 08:26

Online DruI
Avatar
3226 příspěvků moje polička 22. října 2021 08:30

Garfie Ale tvoje sestra u dodavatele poslední instance přece nemusí zůstat, může přejít k někomu jinému hned i bez výpovědi.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45991 příspěvků moje polička 22. října 2021 08:35

Garfie at si co nejdriv uzavre smlouvu s nekym jinym, necekat ani den protoze ceniky se furt meni a ne smerem dolu. vypoved zadnou nepotrebuje, kdyz BE skoncila

Offline Liesel
Avatar
1434 příspěvků moje polička 22. října 2021 08:49

viktorka_od splavu jen je třeba si třeba řádně porovnat ceníky různých dodavatelů a doby na kterou se chce upsat. Dnes jsem viděla ceník plynu v HK od DPI a klasický ceník a rozdíl ceny plynu byl minimální, více lišila se měsíční platba. Dnes má mít energetický úřad tiskovku a bude určitě zajímavé co řeknou. Včera Dlouhý na CT24 tvrdil, že elektřina ma už nejvyšší cenu za sebou a plyn by neměl už taky letět nahoru. Já si myslím, že než si jít stoupnout do fronty, tak je lepší si vše sepsat a porovnat a řešit to poté telefonicky.

Online Garfie
Avatar
23838 příspěvků moje polička 22. října 2021 08:51

DruI viktorka_od splavu No teď už nemusí, ale než skončili oficálně, musela počkat na schválení výpovědi. Teď už ji zase nikde nechtějí, nebo mají příšerné ceny. Ona to pochopitelně nějak aktivně řeší, úplně poslední vývoj nevím. Ale každopádně se jí to významně prodraží, zrovna na zimu. :-/ 

Offline Tak Betty
Avatar
4971 příspěvků moje polička 22. října 2021 08:57

ČEZ spustil nový on line formulář pro přechod z ceníku dodavatele. Smlouvu lze celou uzavřít na webu.

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 22. října 2021 09:06

Garfie Kamaradka mela plyn a el. taky u BE a u CEZu budou platit trojnasobek. Ale uz to myslim zafixovali. Je to tezke, pry maji ceny uz spis klesat ale spolehej na to. Manzel jen hrde prohlasil, ze ty  kotle na drevo, krb a objednane solarni panely jeste ocenim. No ale ma pravdu.

Online Garfie
Avatar
23838 příspěvků moje polička 22. října 2021 09:11

Jos No to každopádně! :-) Myslím, že stavět dům bez nějakého záložního zdroje je hloupost. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45991 příspěvků moje polička 22. října 2021 09:12

Liesel tak porovnat urcite, ale u nas se meni cenik od zitra a fakt ne dolu. jeste to bude zajimavy. Garfie kamarad si porovnaval naklady na vytapeni pro letosni zimu u dodavatele posledni instance a par dalsich, pohybovalo se to v rozmezi od 50 po >100 tis, pricemz loni dali 30. takze brutus. 

Online Garfie
Avatar
23838 příspěvků moje polička 22. října 2021 09:20

viktorka_od splavu Jo, je to tak. Ono taky u dodavatele platíš roční průměr, zatímco toho poslední instance máš na šest měsíců-a zrovna zimních, fakt to bude nálož. :-( 

Offline Marbuša
Avatar
929 příspěvků moje polička 22. října 2021 09:26

Ještě se vrátím k tomu videu. Vy jste Zemanovi rozuměly, co říká? Já teda ne. A jestli je tu nějaká znalkyně němčiny, měl vůbec ten citát hlavu a patu? A byl k tématu? Jinak se mi vybavilo, jak moje babička po těžké mozkové mrtvici nenacházela česká slova a vypomáhala si němčinou (jako mladé děvče byla v německém penzionátu :-) )

Offline dynda
Avatar
7249 příspěvků moje polička 22. října 2021 09:32

Garfie 

Zima v lockdownu v nevytopeném domě, brrr. Já přemýšlím, jestli pořídit FV nebo čerpadlo.

Jsem teda hroznej neřešič, ještě jsem se ani nepodívala,  co mám za smlouvu s ČEZem. Je na tom co řešit?