Aktuální česká politická situace

29. října 2014 09:07
Offline Karja
Avatar
35730 příspěvků moje polička 22. října 2021 20:18

Candance Ne, už to teď nebudeme dodělávat. Možná jednou v budoucnu, nám by se to teď snad ani nevešlo dovnitr, když to jednou bude, tak to bude venku, to se prej snad dá. Jako my jsme se takhle také oplachli na dost věcech, sambo říká, že máme ještě dost rezervy, že jsme to finančně dost nadhodnotili, ale já si myslím, že moc nemá přehled, kolik stojí věci do interiéru a tak, že pak to naskočí. Já významne pokukovat nebudu, furt to stavíme s bankou a pořádně se zadlužit umí každej vorech. A navíc já jsem asi furt ve fázi ,,je mi to jedno,, Sice třeba tyden řeším úplnou kravinu, furt nad ni přemýšlím, ale nějak ty důležité věci jsou mi ukradené, já se o to stavení moc nezajímám, teď teda budeme muset vybrat ty vnitřky a to bude moje noční můra. Mě to vůbec nebaví, takže já na zpětné pokukovani ani nebudu mít nárok, to spíš si ho budu zažívat já:-D.

Sorry za OT

Online Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 22. října 2021 20:47

Sedmá z devíti to je to, co vyčíslit nemohu. Zatím.

Topila jsem tím od půlky října skoro do června. Ale protože mi ten mamlas nedodelal revizi a ještě něco, neměla jsem změněnou sazbu a celou dobu jela na tu nejvyšší, chatarskou. Teď od června už mám naopak tu nejnižší, právě pro el vytápění.

Doplacela jsem ranec, ale bylo to tou sazbou. A taky nízkýma zálohama, platila jsem asi 950/měs. Předtím to stačilo. 

Taky nemám úplně dobře zaizolovane stěny, protože chata. Tam je docela únik. 

Instalace byla něco málo přes 50 tis. Samotné čerpadlo plus práce. Pak jsem platila ještě za ty změny sazby, revize apod. Ale nic strašného. 

Ja, ale vytapim malý prostor. Mám tedy čerpadlo vzduch-vzduch. Což je v podstatě forma klimatizace, taková bedna na zdi pod stropem. 

Ten technik byl dost pečlivý, pořád to propocitaval a hledal nejlepší variantu. 

V červnu budu moudřejší. Doufám, že opět neomdlim.

Kdyz koukám po novostavba h, nebo domcích a vilách, je těch čerpadel čím dál víc. Rostou jak houby po dešti. 

Offline Candance
Avatar
5335 příspěvků moje polička 23. října 2021 08:57

Karja ja bych taky nepokukovala, kdyby to nebylo naplanovane, a pak se muz nelekl ceny (s kterou se to planovalo), takze to zrusil a ted to za vic dolepuje.

Offline Karja
Avatar
35730 příspěvků moje polička 23. října 2021 09:34

Candance Jasný, chápu. No ty technický věci za mě rozhodl sambo a já to nijak dál prostě nerozporovala. Dvakrát měř a jednou řeš, ale tak možná lepší než to celé nadhodnotit a pak na půlku nemít, to taky není dobrá varianta.

Offline barbucha blogger
Avatar
30518 příspěvků moje polička 23. října 2021 11:35
Reakce na wendulka:

continuity 

Jistě, respirátor si sundali, aby je prezident lépe slyšel, plášť, aby je lépe viděl/poznal, protože je přece plně schopen vykonávat svoji funkci. A všechno se souhlasem ošetřujícího lékaře a personálu JIP. Tvl, určitě.

​Ano. To, že se k pacientovi nesmí v bílém plášti, natož snad v roušce, neboť by se vyděsil k smrti, přece svědčí o jeho plné orientaci a naprostém duševním zdraví.

Navrhuju pořídit na inkriminovanou jipku nové barevné pláště s veselými obrázky a pro personál a návštěvy možná i šaškovské nosy, tak jak to funguje na dětských odděleních. Pokyny pak doporučuji nechat namluvit Jiřinou Bohdalovou resp. jejím hlasem Křemílka a Vochomůrky. Nebo Rákosníčka... podle toho kterému večerníčku dává slovutný, zcela lucidní pacient přednost.

Offline Kokoska
Avatar
28186 příspěvků moje polička 23. října 2021 11:40

barbucha to bys mu udelala radost, Bohdalku on moc rad. Dokonce mela dostat Řád bileho lva. Ja tu pani nemam rada od doby, co se s nim volizovala na nejakym mitinku.

Offline barbucha blogger
Avatar
30518 příspěvků moje polička 23. října 2021 11:41
Reakce na Marbuša:

Ještě se vrátím k tomu videu. Vy jste Zemanovi rozuměly, co říká? Já teda ne. A jestli je tu nějaká znalkyně němčiny, měl vůbec ten citát hlavu a patu? A byl k tématu? Jinak se mi vybavilo, jak moje babička po těžké mozkové mrtvici nenacházela česká slova a vypomáhala si němčinou (jako mladé děvče byla v německém penzionátu :-) )

​I TGM těsně před smrtí dával přednost angličtině.

Nic divného, je taková "klouzavější" nebo jak to říct... uživatelsky příjemnější? 

Ale že by někdo preferoval ausgerechnet poněkud krkolomnou němčinu, záměrně? O tom si dovoluju pochybovat a spíš bych řekla, že to byl prostě jediný citát, na který si dotyčný náhodou vzpomněl (na rozdíl od vlastních slov a jiné příčetné reakce). 

Offline barbucha blogger
Avatar
30518 příspěvků moje polička 23. října 2021 11:45

Kokoska 

Proto jsem si na ni vzpomněla

Taky by mu mohli pouštět Krtečka, ten přece jen není tak náročnej jako sofistikovaný, složitý děj Křemílka a Vochomůrky

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 23. října 2021 13:50

barbucha doporučila bych teletubbies

Offline Sweet Potato
Avatar
34775 příspěvků moje polička 23. října 2021 13:57

Mirka Je čas udělat dětem pápá!

Offline vanilka
Avatar
2061 příspěvků moje polička 23. října 2021 14:01

Sweet Potato Taky měli rádi puding a tuli tuli....

Offline Sweet Potato
Avatar
34775 příspěvků moje polička 23. října 2021 14:09

vanilka Eee, tuli tuli...zůstala bych u toho pápá

Offline Lamicka
Avatar
13333 příspěvků moje polička 25. října 2021 07:24

Stále častěji na netu narážím na příspěvky, že Havel byl opilec a nedoléčený syfilik. To někdo vypustil přes trolly a žije si to svým vlastním životem? Jako vím, že nebyl svatý (a tím lidským životem mi byl vždy sympatický), ale přečetla jsem toho o Havlovi hodně, viděla dokumenty, ale na alkoholismus a syfilis jsem nikde nenarazila. Pokud se nepletu, tak s tim mel problemy udajne Gottwald.

Offline Kan
Avatar
6895 příspěvků moje polička 25. října 2021 08:32

continuity Jo to je super srovnání a pravdivý. Já mám akorát problém, že věci tenkrát vyrobené  vydržely déle a šly opravit. 

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 25. října 2021 08:53

Lamicka mám pocit, že to vytáhli příznivci Zemana. Včera o tom byla reportáž asi v Newsroomu na ČT24

Offline martek01
Avatar
1438 příspěvků moje polička 25. října 2021 08:59

jestli chcete někdo odbornou radu k TČ nebo FVE, resp. k tepelným zdrojům v domě, napište mi. je to moje práce a ráda poradím. 

Offline Lamicka
Avatar
13333 příspěvků moje polička 25. října 2021 09:09

Evaeva aha, protoze je to ted dost caste - od diskuze na twitteru po novinky... 

Offline razorblade
Avatar
8144 příspěvků moje polička 25. října 2021 09:17

Lamicka projela jsem ted databazi retezovych mailu od ceskych elfu... a na konci zari zachytili nejakou "vypoved muze z ochranek tri prezidentu", kde desne blije na Havla... ze meli drahy zapadni obleceni, mercedes, sluzku jeste po starem panu Havlovi... blablabla... a samozrejme to konci tim, ze byl ozrale hovado. A taky se siri bejakej protihavlovskej projev od kotleby, ale ten se mi nechce poslouchat :)

Offline Lamicka
Avatar
13333 příspěvků moje polička 25. října 2021 09:21

razorblade aha, tak odtud vitr vane... :( 

Ja si z detstvi pamatuju, ze se u pribuznych mluvilo v souvislosti s Havlem o mercedesu, luxusni rozpustne zapadacke kave ve vezeni a stridani zen... ale o piti a pohlavni nemoci nic. To opravdu muselo vyplynout z te situace se Zemanem.