Aktuální česká politická situace

29. října 2014 09:07
Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 20. února 2020 12:19

barbucha No běž už radši, běž...pár tisíc na splátce to klíďo udělá, detail))

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 20. února 2020 12:37

barbucha ach jo:) 

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 20. února 2020 13:48
Reakce na barbucha:

... jinými slovy myslim že jestli dlužit šest nebo sedm, osm nebo devět melounů už neni takovej rozdíl...

Offline barbucha blogger
Avatar
30556 příspěvků moje polička 20. února 2020 13:59

Mutziputzi 

Eště jsem nešla

Ty splátky si můžeš ale víceméně rozvrhnout sama, ne? Jiný bude chtít rodina s malejma dětma, jiný unese dospělej bezdětnej... o to mi ani tak nešlo. Já tvrdím, že mnohamilionovej závazek (zvlášť v dnešní nejistý době - bohužel nás jako příliš stabilní nevidim) je prostě něco, co ti ubere spaní tak jako tak... Že za víc melounů zaplatíš víc na úrokách, je přece jasný. 

Jaroš celkem cajk, mam pocit že jsem to už četla... ale pořád myslím, že mluví o trochu něčem jiným než já. Bytů neni dost, to je pravda. Státních/obecních bytů je naprostej nedostatek, to je taky pravda a spočítal to pěkně. Ale hlavně není dost těch dostupnejch, to jest nepředraženejch ( nolita ). Těch drahejch je dost... Neříkejte mi že dneska nemůžete jít a koupit byt za deset dvacet melounů, máte-li je. Podle mě můžete.

A toho právě využívá ten Babiš... jako že všechny tyhle neduhy vyléčí a svoje chudý voliče zachrání, jen tak že si dupne v tý bance. Tak určitě.

Dobrej příklad je ta Vídeň - a já bych ještě zcela nepřekvapivě dodala klidně Stockholm. Sice furt brečej, že maj málo bytů, ale holt imigranti atd. atd. Nicméně ta obecní výstavba běží jak na drátkách, baráky rostou jak houby po dešti a neni problém prostě kvartýr si od obce najmout. Pak nejsou lidi tlačený do koupě... čímž se srazej i ceny těch soukromníků. V tom s Jarošem nelze nesouhlasit, dyk je to logický. Ale to u nás Babiš nezařídí, ani jako premiér (vlády odborníků ) a ani kdyby se vrhnul na stavitelství...

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 20. února 2020 14:05

barbucha Ted zas ja jsem na ceste, lec uz jen k zacatku, ta splatka mesicni je o par tisic vyssi s tim vyssim procentem uroku na kterym tobe nezalezi, nejen suma uroku a nastavis si samozrejme prd

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 20. února 2020 14:08

barbucha tobě pořád uniká, že to všechno jde ruku v ruce... navíc mám pocit, že máš prostě svoji pravdu a nenecháš si ji vzít :-)  

Offline crazydaisy
Avatar
2666 příspěvků moje polička 20. února 2020 16:28

Mutziputzi nolita Já jsem právě moc nechápala tu masovou privatizaci bytů v 90. letech. Úplně pominu tu nespravedlnost, kdy někdo zprivatizoval 120m byt na Vinohradech za 100.000 a ještě k tomu na splátky a kdo tu možnost neměl, tak tehdy za stejný byt zaplatil cca 3mio. Jde spíš o to, že třeba ve Švýcarsku je dost obecních bytů a pak i byty od soukromníků s regulovaným nájmem, kde jim to stát nějak kompenzuje (nevím, jak teď, ale bývalo to buď nižší daní nebo nedaněním vůbec). Dostupnost nájemního bydlení pak samozřejmě nevytváří tlak na vlastnění bytu. 

Těch nových bytů je (v Praze) málo. Kousek od nás se teď teprve začne stavět, m2 za 110.000tis a víc jak polovina bytů je už prodaná.

Online RoSa
Avatar
8188 příspěvků moje polička 20. února 2020 17:13

s tim nedostatkem bytů si teda nejsem jistá:

u nás ve čtvrti vyšvihnul developer šestipatrovou kostku (mmch uplně cizorodý těleso mezi těma vilkama se sedlovou střechou), je tam 12 bytů, a po 2 letech od kolaudace vidim světlo ve dvou bytech

tak asi se byty stavěj, i prodávaj, ale nikdo v nich nebydlí...

Online Potrefenáhusa
Avatar
33667 příspěvků moje polička 20. února 2020 17:49
Reakce na barbucha:

jinými slovy myslim že jestli dlužit šest nebo sedm, osm nebo devět melounů už neni takovej rozdíl, jakože pro pocit. 

​hele, ale tohle musíš myslet fakt jako vtip, ne? 

Offline baltik
Avatar
4425 příspěvků moje polička 20. února 2020 17:49

Mela jsem dojem, ze panuje obecna shoda, ze nefostatek bytu je dusledek zdlouhaveho stavebniho rizeni a s tim neco vlada muze delat urcite, oproti vykrikum, ze bude resit, jestli si banky uctuji penize za vypis ...

Offline bram
Avatar
4072 příspěvků moje polička 20. února 2020 17:51

baltik ale ono je jednodussi kricet, ze za to muzou ty zlodejske banky

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 20. února 2020 18:02

baltik Nedostatek bytu je jednak proto co pises a za druhy se strasne dlouho pripravoval metropolitni plan a bylo hodne stavebnich uzaver....o "zlodejsky banky" nikomu nejde, jde primarne o restrikce CNB, bram , jeste jednou

Offline bram
Avatar
4072 příspěvků moje polička 20. února 2020 18:08

Mutziputzi no ja to vim, mne to rikat nemusis. Jen podotykam, jak takovy clanek pusobi na prumerneho ctenare Blesku :) 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 20. února 2020 18:15

bram Covece nemyslim, nebo nevim, buhvi no

Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 20. února 2020 18:35

RoSa Tak ono asi i záleží, jestli ty byty odpovídají poměru cena - výkon. Myslím, že levné byty mizí poměrně rychle, případně i ty dražší, když odpovídá cena/lokalita/vybavení ...

Offline barbucha blogger
Avatar
30556 příspěvků moje polička 20. února 2020 20:55
Reakce na RoSa:

s tim nedostatkem bytů si teda nejsem jistá:

u nás ve čtvrti vyšvihnul developer šestipatrovou kostku (mmch uplně cizorodý těleso mezi těma vilkama se sedlovou střechou), je tam 12 bytů, a po 2 letech od kolaudace vidim světlo ve dvou bytech

tak asi se byty stavěj, i prodávaj, ale nikdo v nich nebydlí...

​No, tak nějak. Jenom co jsem odpoledne šla na stanici, přímo v dosahu jsem viděla na barákách tři velký poutače na prodej bytu.

Jde vo to, že ty ceny jsou prostě neschůdný... leda tak pro rusáky... Mimochodem může tady cizinec (oficiálně) koupit nemovitost?

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 20. února 2020 21:00

RoSa a jak se těch 12 bytů, až se prodají, projeví v těch tisících, co chybí? ber to jako řečnickou... :-)

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 20. února 2020 21:04

barbucha No prosim te, samozrejme ze muze. Jinak ceny jsou nekde neschudny, ale jde i o financovani, ktery prave CNB tak ztezuje, to je gro toho o cem chce Andrej mluvit s Rusnokem. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30556 příspěvků moje polička 20. února 2020 21:05
Reakce na Potrefenáhusa:

​hele, ale tohle musíš myslet fakt jako vtip, ne? 

​Ale prd vtip. A nepíšu to prosimpěkně z pozice nějaký pani Rothschildový, kterou vskutku nejsem. Myslím to tak, že pro průměrnýho občana resp. člověka s průměrným příjmem je každá současná cena obrovská a nejen na celej život, ale možná i pro jeho dědice (je-li to možný tak zařídit). Možná to má někdo jinak, teda zcela určitě má... ale mně osobně by bylo asi už fuk, dlužit sedm nebo osm (a spíš eště víc, za nějakou novou pastoušku) atd. atd. 

Navíc pokud vůbec ten průměrnej občan na takovou hypotéku dosáhne. Většina nemá ani tu nutnou zálohu, zvlášť mladý s dětma, řekla bych.