Aktuální česká politická situace

29. října 2014 09:07
Offline crazydaisy
Avatar
2666 příspěvků moje polička 19. února 2020 18:54

continuity Rusnok není žádnej chudák. To, co udělala ČNB s hypotékama, poškozuje hlavně mladý lidi. A ty jeho návrhy na zvyšování daní z nemovitostí atd. atd. 

Offline continuity
Avatar
33570 příspěvků moje polička 19. února 2020 20:53

crazydaisy ČNB ale není k tomu, aby dělala bytovou nebo sociální politiku. Má chránit měnu a stabilitu bankovního sektoru, to je její úkol z ústavy. Na daň z nemovitostí nemá žádný vliv, Rusnok to někde zmínil jako možný nástroj (a to je pravda). Jinak velka přístupnost hypoték na fungujícím trhu obecně nemovitosti zdražuje ( nemluvím teď o Praze, tam je problémů víc). 

Centrální bankéři hlasují, není to žádné rozhodování jednoho člověka a na tomto se zhodli. Ďalší vec je, že pravidlá pri poskytovaní poskytování hypoték zprisnila i NBS, takže to opravdu není lokální výmysl nějakého psychopata, co chce škodit mladým. 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 19. února 2020 21:18

continuity Dan z nemovitosti jako mozny nastroj k cemu?? CNB se stara o stabilitu cen a meny a ne bankovniho systemu.

Dostupnost hypotek ceny nemovitosti nezvysuje, neni to tak jednoduchy, zhorsuje dostupnost k nemovitostem pro stredni tridu, to jednoznacne a pak trh a ceny urcujiu investori a spekulanti. 
Myslim ze pomerne varis z vody.

Offline continuity
Avatar
33570 příspěvků moje polička 19. února 2020 21:45

Mutziputzi 

Stará se o stabilitu finančního systému, jehož součástí jsou i banky

Taky proto vykonává nad bankami poměrně přísný dohled a ma k tomu docela dost pravomoci, které celkem využívá. 

Z toho ji vlastně plyne ta pravomoc regulovat hypotéky, nevim teď jestli se to už nezměnilo (vedkase o tom diskuze), ony to totiž byla jenom doporučení, nicméně banky berou svého regulátora docela vážně.

Já nepsala, že dostupnost hypoték je jediným parametrem k ceně nemovitosti, samozřejmě, že je to mnohem složitější, nicméně pokud už ČNB nějaké kroky dělá, tak se snaží zmírnit tlak na růst cen .  a dostupnost hypoték zhoršuje dostupnost bydlení pro střední třídu? To jsi myslela jak?

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 19. února 2020 22:25

continuity Zhorseni dostupnosti hypotek ztezuje moznost porizeni nemovitosti nizsi a stredni tridou, to zvysuje najmy a to zveda ceny nemovitosti...jasny souvislosti.

Hele ja prednasku ani edukaci nepotrebuju, to mam za sebou, pripadne bych si pozadala doma, bylo-li by potreba

Offline crazydaisy
Avatar
2666 příspěvků moje polička 19. února 2020 23:10

continuity Tady úplně souhlasím s Mutziputzi. A já mám taky svůj kvalifikovaný zdroj + zdravý rozum.

Offline continuity
Avatar
33570 příspěvků moje polička 19. února 2020 23:37

Mutziputzi napsala si to ale obráceně

Offline continuity
Avatar
33570 příspěvků moje polička 19. února 2020 23:38

crazydaisy svoje zdroje i zkušenosti mám taky, akorát se tím nedá argumentovat. 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 20. února 2020 07:08

continuity Teď to čtu, psala jsem z telefonu a v rychlosti, byla to reakce na tohle ve zbytečně krkolomnym souvětí

Jinak velka přístupnost hypoték na fungujícím trhu obecně nemovitosti zdražuje ( nemluvím teď o Praze, tam je problémů víc). 

Offline barbucha blogger
Avatar
30556 příspěvků moje polička 20. února 2020 10:38

Mutziputzi 

Aniž bych se chtěla zastávat Rusnoka (ne, opravdu není můj favorit ) tak ruku na srdce mucinko: máš pocit, že tyhle výkřiky směrem k lidu něčemu pomůžou? Resp. že Babiš poručí ČNB a hle - zázrak se stane! 

Máš pravdu, že takhle se vyhrávaj volby - ovšem jen v případě, kdy dokážeš lidem lhát do očí (anžto víš, že stejně nic nezařídíš=nesplníš).

Jako volání po státní/obecní výstavbě je hezká věc - ale budou tam snad ty nájmy levnější?! Akorát tak prd! Která obec nebude chtít ty obrovský investice zpátky, ha?! A když už jsme tak u těch bohulibejch snah soudruhů z anofertu... připomeňte mi prosím někdo, komu lze poděkovat za 100% zvýšení poplatku za vklad do katastru, například... že by to bylo ve prospěch těch chudáků, zbídačenejch vysokým nájmem a sotva se držících na nohou kvůli nekřesťanský hypotéce?

A takhle to je se vším. Sliby voličům, rozčilování ako je toto možné... pak dlouho ticho... a pak přijde nějaká ta přirážka. A cajk.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 20. února 2020 10:58

barbucha Ten poplatek za vklad zvýšení navrhoval už Topolánek a je to relativně prkotina, to nikoho nepoloží, nemravnost je daň za nabytí, zrušení neprošlo díky aktuální koalici, to ale nedělá jenom Babiš se Schilerovou, rozdává se, tak holt musí bejt z čeho brát.

To že Babiš s politikou ČNB nesouhlasí snad stačí k tomu, aby na téma pohovořil s Rusnokem, nikdo nikde netvrdí, že na něj jede kleknout a všechno bude jinak, ty represe jsou dle mého hloupý a kontraproduktivní, že je zavedli i na Slovensku mě v tom jedině utvrzuje, to jsem ani nevěděla.

Jinak nájmy v obecních bytech by samozřejmě byly nižší, už z podstaty neziskovosti projektu a podpora družstevní výstavby má pozitiva doufám jasný. Jsi neobjektivní, nic jinýho nemohu konstatovat, protože zde fakt není za co Andyho pranýřovat.

Offline bram
Avatar
4072 příspěvků moje polička 20. února 2020 11:05

Mutziputzi tady souhlasím s barbucha , je to jen výkřik k lidu, milý čtenář nabyde dojmu, že banky jsou zloději, Andy to jde vyřešit, snaží se a maká pro lidi. Mezi řádky vsunuto, že Praha je bohatá a bůhví, co s těma penězma dělá. Nestane se vůbec nic, je to jen další populistický článek.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 20. února 2020 11:09

bram Tady nejde o komerční banky, že maj vypadat jako zloději, ale o zásah ČNB do jejich řekněme svrchovanosti, páč komerční banky by samozřejmě pujčovaly moc a moc rády, to to čtenář chápe zcela špatně. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30556 příspěvků moje polička 20. února 2020 11:12
Reakce na Mutziputzi:

Jsi neobjektivní, nic jinýho nemohu konstatovat, protože zde fakt není za co Andyho pranýřovat.

​a) máš pravdu, vidim Babiše a

b) ale je za co, brouku, je! protože s tím nemůže udělat vůbec nic, udělat ani nechce a neudělá (jeho jedinou snahou je zvyšovat příjmy do státní kasy jinými slovy kasírovat občany co to dá) -  jsou to jen Prchalovy kecy! 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 20. února 2020 11:17

barbucha V bankovní radě ČNB sedí taky jenom lidi a jako všichni jsou ovlivnitelný a aktivitou premiéra a hnutí co vyhrálo volby jistě taky. Navíc zamozřejmě paralýza realitního trhu mu příjmy do státní kasy rozhodně nezvyšuje, občana by uvolněním trhu podojil mnohem lépe, že.

Offline barbucha blogger
Avatar
30556 příspěvků moje polička 20. února 2020 11:26

Mutziputzi 

Myslím že to dojení by se moc nezvýšilo, to by musel jedině developerům přikázat, aby snížili ceny! Je celkem jedno - myslím teda průměrnýmu občanovi, jestli bude mít hypotéku o procento levnější... pokud za blbou špeluňku budou ty strašlivý prachy platit ještě jeho vnuci. Páč nejde přece vo to že by byty nebyly... No, možná brzo voličům slíbí i to

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 20. února 2020 11:33

barbucha Na Jaroše docela slyšíš ne? Tak tady popisuje například jestli náhodou nejde o to že byty nejsou, vyšší nabídka by developerům jaksi přikázala snížit ceny sama.

https://www.facebook.com/panjaros/posts/10157131377893630

Jinak teda tvoje tvrzení, že je občanovi jedno, jestli je hypotéka o procento!!! levnější nebo dražší (věř že člověku co umí počítat jde i o desetinu procenta) je argument pro zavedení výuky finanční gramotnosti už od jeslí, to se ti povedlo.

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 20. února 2020 11:51

barbucha babiše u rusnoka moc nehodnotím, ale jako že procento je jedno? a že bytů není málo? to je fakt mimo...

Offline barbucha blogger
Avatar
30556 příspěvků moje polička 20. února 2020 12:10
Reakce na Mutziputzi:

Jinak teda tvoje tvrzení, že je občanovi jedno, jestli je hypotéka o procento!!! levnější nebo dražší (věř že člověku co umí počítat jde i o desetinu procenta) je argument pro zavedení výuky finanční gramotnosti už od jeslí, to se ti povedlo.

​Ježišmarjá to vypadá že se hodlám celej den hádat dneska a nehodlám, nemam na to čas - za chvíli mažu k holiči

Já to myslela spíš obrazně,  počítat trochu umim - ale nebaví mě to. Jde vo to, že už vod určitý sumy je tak nějak jedno, kolik to přesně je, aspoň pro průměrnýho občana (a třeba lempla jako já), máš beztak celoživotní závazek pokud nepočítáš že vyhraješ ve sportce/vodkrágluješ půl rodiny kvůli dědictví... jinými slovy myslim že jestli dlužit šest nebo sedm, osm nebo devět melounů už neni takovej rozdíl, jakože pro pocit. Jestli si rozumíme... Nicméně nevylučuju, že někdo to má/může mít jinak.

(Jaroše si přečtu teprv, a jo, někdy mi přijde příčetnej)

Offline barbucha blogger
Avatar
30556 příspěvků moje polička 20. února 2020 12:12

nolita 

Já nevim, ale podle toho že všude visej inzeráty a vyskakujou nabídky volnejch, dostavěnejch i rozestavěnejch bytů, že takovou nabídku jsem teda léta neviděla... tak z toho usuzuju, že bytů je dost. Čistě teoreticky ovšem, s drobnou výhradou - musíš na ně mít.