Aktuální česká politická situace

29. října 2014 09:07
Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 20. února 2020 21:14

barbucha Jeee, jeste jednou, rozdil v mesicni splatce v radu tisicu je pro toho prumernyho obcana nepodstatnej??

A vlastni zdroje 10%? Promin, ale to je treba 400 tisic? Myslis ze nasetrit to je neco nerealnyho?

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 20. února 2020 21:15

barbucha ale ta výše se ti promítne do měsíčních splátek a může to s nimi dost zamávat.... jako je dost rozdíl, zda splácíš 8 mega nebo stejnou dobu 9 mega... takže ne, fakt to procento není jedno

Mutziputzi byla rychlejší...

Offline barbucha blogger
Avatar
30556 příspěvků moje polička 20. února 2020 21:16
Reakce na Mutziputzi:

barbucha No prosim te, samozrejme ze muze. Jinak ceny jsou nekde neschudny, ale jde i o financovani, ktery prave CNB tak ztezuje, to je gro toho o cem chce Andrej mluvit s Rusnokem. 

​No jo tak to je pak těžký, protože ty (bohatý) cizinci takhle kazej (chudejm) domorodcům ceny ergo developer to vždycky někomu prodá... teda vlastně ne vždycky, jak jsem psala vo těch cedulích (visej dlouho) plus ty poloprázdný baráky v okolí RoSy...

Ale eště k předešlýmu - já myslim že si můžeš ty splátky nějak nastavit, jistěže v mezích možností a dle výsledný sumy... sama mám hypotéku - sockovskou teda proti těm x melounům jak tady s nima šermuju a myslím, pokud si to teda správně pamatuju, že jsem si to tenkrát nějak dohodla, jakože dobu splatnosti i výši splátek, že to určitě neproběhlo jakože bez debaty, my ti řeknem kolik let a kolik měsíčně. 

Ale to ztěžování je pokud vim obvyklý i v jinejch civilizacích... že musíš složit určitý procenta (no a zas jsme u toho, u nás díky vysokejm cenám jsou i ty procenta resp. výsledek vysoký až příliš). Přece si vem, jak tehdy dopadli v Americe, když tu hypotéku dali úplně každýmu od nuly! 

Offline barbucha blogger
Avatar
30556 příspěvků moje polička 20. února 2020 21:21

Mutziputzi nolita 

No dobře, na výši splátek to význam má, OK. Ale ten závazek je prostě jak Damoklův meč tak jako tak (furt mluvím o cenách fungl novejch bytů teď).

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 20. února 2020 21:26

barbucha že to může být velký závazek  nikdo nezpochybňuje, zpochybnujeme to, že  zvýšení úroků o procento není významné, protože je... 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 20. února 2020 21:27

barbucha V Americe je bankovni a hypotecni trh uplne jinej a slo o hedge fondy, ne primarne o hypoteky, resp. slozitejsi to je. Splatku si nastavis, splatnost co ti dovoli taky, ale kdyz ti o par desetin % po skonceni fixace zvednou sazbu, razem platis o par stovek mesicne vic. 
Jinak ja obecne nevim co tim zprisnovanim podminek pro poskytnuti hypoteky preventujou, kdyz mas hypoteku a nemas na splaceni, mas sanci byt dobre prodat, neco umoris a koupis mensi, treba. Kdyz ti nedaj hypoteku, jdes do podnajmu a kdyz nemas na najem, jdes pod most...to ze tim placenim najmu pravdepodobne splacis hypoteku majiteli, je paradox na posrani IMO.

Online continuity
Avatar
33568 příspěvků moje polička 20. února 2020 21:55
Reakce na Mutziputzi:


Jinak ja obecne nevim co tim zprisnovanim podminek pro poskytnuti hypoteky preventujou, kdyz mas hypoteku a nemas na splaceni, mas sanci byt dobre prodat, neco umoris a koupis mensi, treba. 

​hacek je v tom dobře prodat. Pokud budeš mít hypo 100% LTV (to je ten problém se založením dvou nemovitosti), tak v případě, že trh trochu poklesne už ten prodej nemusí pokrýt ani dluh. A že to bude růst navěky se lehce představuje v době konjunktury.

Offline barbucha blogger
Avatar
30556 příspěvků moje polička 20. února 2020 21:56

Mutziputzi 

Jo, tak s poslední větou souhlasím, to je právě ten problém...

Akorát že vono to neni tak jednoduchý dobře prodat byt a jít do menšího, kupodivu ty starší menší neseženeš a nový stojej skoro tolik jak větší. 

Jasně že si musí každej rozmyslet na kolik má a nebrat si s podměrečným příjmem hypotéku na zrenovovanej 5+1 v centru. Ale zas bych řekla, že stát má přece jen kapku dbát i na méně v kapitalismu zběhlé občany, to jest znemožnit jim k tomu přístup jak malýmu dítěti k plotně, no. Pak je bude v důsledku mít na krku totiž. A bankám zbydou na krku ty byty...

Co se splátek + fixace týče, tak mně naopak to po uplynutí první doby snížili, že to hodilo rok mínus... tak nevim, nemam ty nejhorší zkušenosti. No ovšem neni všem dnům konec samozřejmě, abych zůstala tím optimistou, kterým jsem

Hele a jak jsem mluvila o tý nejistotě, tak mi zrovna přišel do rány článek...

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 20. února 2020 22:00

continuity Minimalne v Praze se pokles cen nepredpoklada, naopak jsem cetla vize o zdvojnasobeni cen v pristich 10 letech. Ve vsech metropolich od nas na zapad jsou ceny nasobne vyssi

Jaky zalozeni dvou nemovitosti, co to?

Online continuity
Avatar
33568 příspěvků moje polička 20. února 2020 22:02

Mutziputzi no to bylo v tom článku, co si odkazovala. Jeden problém byl toto a druhý jakýsi poplatek za výpis. 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 20. února 2020 22:03

barbucha Znemozni jim pristup k hypotece, tudiz je nazene do prestrelenyho najmu? To je to v cem logiku nevidim. 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 20. února 2020 22:05

continuity Jo zajisteni, aha. Jenze tam slo o stavbu, kterou je potreba jistit jinou nemovitosti v prubehu stavby a pak je hypoteka jistena tou postavenou nemovitosti.

Online continuity
Avatar
33568 příspěvků moje polička 20. února 2020 22:13

barbucha no on nikdo neví dokonce ani to jak s tím celým zamává taková menší pandemie a jak se ukazuje, ani nemusí být u nas.

Offline domenica blogger
Avatar
7968 příspěvků moje polička 20. února 2020 22:13
Reakce na crazydaisy:

Já jsem právě moc nechápala tu masovou privatizaci bytů v 90. letech. Úplně pominu tu nespravedlnost, kdy někdo zprivatizoval 120m byt na Vinohradech za 100.000 a ještě k tomu na splátky a kdo tu možnost neměl, tak tehdy za stejný byt zaplatil cca 3mio.

​To mám pocit, až takhle to nikdy nebylo, ani v těch divokejch a krásnejch devadesátkách. Že ty částky byly násobně vyšší, ale pořád pohádkový. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30556 příspěvků moje polička 20. února 2020 22:13
Reakce na Mutziputzi:

barbucha Znemozni jim pristup k hypotece, tudiz je nazene do prestrelenyho najmu? To je to v cem logiku nevidim. 

​Tak samozřejmě je to kravina. Pokud by se měl ten stát skutečně starat, tak by vošetřil i ty přestřelený nájmy, a to ruku v ruce, jedno s druhým! A jde to, jinde to tak maj.

Leč máme tady tu vládu odborníků... plány chaotický, záměry nejasný, vize nulová (kromě tý jedný jediný to jest získat voliče to jest zaručit Babišovi beztrestnost). Tak co chceš.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 20. února 2020 22:24

barbucha Jak osetris prestreleny najmy? Regulaci? Zdanenim? No uz vidim to nadseny prijeti, jestli se nepletu kdysi jsme tady resily nektery Piratsky navrhy v tomhle ohledu a pamatuju si ducha debaty. Ja myslim ze ty proste vis ze vsechno je spatne, at Babis v tomhle udela cokoli, vsechno budes tvrdit ze je spatne...tak jako co je podle tebe dobre? Vyhni se Skandinavii, jejich dane teda ja taky nechces

Offline RoSa
Avatar
8184 příspěvků moje polička 20. února 2020 22:36
Reakce na nolita:

RoSa a jak se těch 12 bytů, až se prodají, projeví v těch tisících, co chybí? ber to jako řečnickou... :-)

žádná cedule tady nevisí, všechny ty byty byly prodaný ještě před dokončením a mají své majitele, jen v nich pořád nikdo nebydlí - to jen pro info

a jinak: ČNB přece neřeší jen směrem dovnitř, ale i vůči vnějšku...

není přece jejich úkolem zabezpečit, aby si zdejší mládež a kdejakej jouda mohli dovolit koupit vlastní bydlení - to přece není nárokový, proč by měl mít každej svůj vlastní byt? to je asi zdejší anomálie mám pocit...

a ohledně těch zákazů prodeje cizincům, to taky asi neni šťastný řešení: v Thajsku např. si cizinec majetkově neškrtne - zakládaj se pak různý právnický konstrukce, který ale v konečnym efektu toho cizince vždycky vyšachujou (koupí si domorodýho "zástupce", kterej ho nějakej čas zastupuje a vydírá, a nakonec s nim beztak pěkně vymete...)

Offline barbucha blogger
Avatar
30556 příspěvků moje polička 20. února 2020 22:40

Mutziputzi 

Chci! Protože je dostanu zpátky. Nejen v opravenejch silnicích, nejen v rodičovskejch benefitech... nejen v sociální oblasti (kdy například, ačkoliv majitel nemovitosti, dostaneš od obce přidělenej kvartýr v domě pro seniory, myslím teda samostatnej kvartýr jen se službama v baráku včetně dozorujícího zdravotnickýho personálu - protože si o něj prostě zažádáš... protože celej život platíš ty daně)... nejen v bytový oblasti kdy ti obec nabídne několik bytů na výběr když se přihlásíš, a to zcela vybavenejch kuchyňkou linkou, pračkou, sušičkou i lednicí a pravidelně ti ho choděj vymalovat, nalakovat dveře atd. atd. a opravovat dle potřeby i blbej šuplík, stačí zavolat... Sakrapráce, já bych ty daně platila bez keců!!

A jo, maj tam regulovaný nájmy i pro pře-pronajímání. Nemůžeš si diktovat co chceš. Vlastně bys neměla pronajímat se ziskem (výrazným?) pokud jsem tomu dobře rozuměla. Jako jo, černej trh kvete i tam, ale ne každej má na to nervy a většina je hlavně natolik disciplinovaná, že se podřizuje. Nestojí jim to za to...

Sorry za skandinávský resp. švédský okýnko, a s Babišem máš pravdu anžto z mýho pohledu nic dobře nedělá. Jenom na kecy nejsem zvědavá totiž.

Offline crazydaisy
Avatar
2666 příspěvků moje polička 20. února 2020 22:41

domenica Jeden dům v Řipské ulici se takto opravdu privatizoval (a pravděpodobně nebyl jediný). Viděla jsem na vlastní oči smlouvu a ta částka byla navíc ještě rozpočítaná na 10let. Ti lidé měli měsíční splátku nižší než do té doby nájem. 

Offline RoSa
Avatar
8184 příspěvků moje polička 20. února 2020 22:47

domenica bylo, taky jsem viděla kupní smlouvy, oblast Smíchov - a největší položka z toho byla za podíl na pozemku (protože cenová mapa...)