Aktuální česká politická situace

29. října 2014 09:07
Offline baltik
Avatar
4426 příspěvků moje polička 01. června 2019 07:25

A666 dobry postreh. Ja se priznam, ze to cele s Gretou nechapu vubec. Vzdyt krome tech udajnych zazracnyxh schopnosti ta holka muze jen opakovat, co si nekde precetla, tak kdyz uz, proc si nezvou ty vedce, kteri to vykoumali a napsali?????

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 01. června 2019 07:34

baltik celkem dobre vysvetleni zde

Offline barbucha blogger
Avatar
30571 příspěvků moje polička 01. června 2019 12:05

razorblade 

Se mi zdá, že si koleduje o vynesení v zubech... dobrovolně to nepůjde, tak co takhle oprášit naše pěkný střediskový tradice?

A hezkej popis, možná srozumitelnej i pro čaulidi...

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 01. června 2019 12:51

baltik celkem dobre vysvetleni zde

​Zajímavý článek. Ještě tam chybí, že kromě toho tam zmíněného pokrok dost brzdí i to, že se peníze rozdělují hlavně na to, co je "in a sexy", když to za pár let sexy být přestane, tak se to přestane financovat, tím pádem se výzkum nedotáhne a přesedlá se na novou sexy rychlokvašku - zůstává tak fůra otevřených uliček.

Jinak tohle:

"Malá Gréta sedí před švédským parlamentem a žádá vládu, aby nalezla řešení. Nepožaduje po průmyslu, aby vyvíjel nové technologie. Zde vidím nebezpečí. Lidé, kteří si stěžují, chtějí novou vládu opírající se o občanské panely, která by zastavila vše, co je v jejich očích příčinou problémů."

je přesně to, co mě na těch všemožných demonstracích a vyzdvihování vlivu Grety jakožto člověka s čenobílým viděním děsí. Jinak pobavilo mě, když jsem viděla reportáž o českém klimatickém hnutí, kde jedna slečna vysvětlovala, že kdyby se zavřely všechny uhelné elektrárny, tak se produkce CO2 sníží o 30%. Už se jí nikdo nezeptal, jak by tu energii nahradila....... Greta a Fridays for Future říkají, že politici mají naslouchat vědcům, ale zase se myslí, že semá naslouchat jen těm správným, kteří říkají ty správné věci

Offline MP Marge
Avatar
5719 příspěvků moje polička 01. června 2019 16:44
Reakce na baltik:

A666 dobry postreh. Ja se priznam, ze to cele s Gretou nechapu vubec. Vzdyt krome tech udajnych zazracnyxh schopnosti ta holka muze jen opakovat, co si nekde precetla, tak kdyz uz, proc si nezvou ty vedce, kteri to vykoumali a napsali?????

​No, dekuju, jsem rada, ze nejsem sama

Offline razorblade
Avatar
8172 příspěvků moje polička 01. června 2019 19:07

Dadaisticka basen, zkuste si to zarecitovat

Offline barbucha blogger
Avatar
30571 příspěvků moje polička 01. června 2019 22:04

A večerní chvilku poezie zakončíme projevem jeho blahorodí báťušky prezidenta, který se těší záviděníhodné kondici!

Offline barbucha blogger
Avatar
30571 příspěvků moje polička 02. června 2019 01:28

Ještě snad chvilka pro písničku... https://www.youtube.com/watch?v=L3uZSFxdlPo

Offline andulka01
Avatar
10658 příspěvků moje polička 02. června 2019 21:25

barbucha Díky

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33681 příspěvků moje polička 03. června 2019 10:15

Offline andulka01
Avatar
10658 příspěvků moje polička 03. června 2019 14:36

Potrefenáhusa Není tu ten správný smajlík... protože to vlastně vůbec není vtipný. Achjo, von fakt asi může povraždit mateřskou školku v přímym přenosu, ale stejně bude volitelnej...

Offline barbucha blogger
Avatar
30571 příspěvků moje polička 07. června 2019 12:07
Offline barbucha blogger
Avatar
30571 příspěvků moje polička 13. června 2019 20:07

Offline barbucha blogger
Avatar
30571 příspěvků moje polička 14. června 2019 09:28

Tak vám nevim. Je to dobře nebo špatně? 

https://zpravy.aktualne.cz/domaci/hrad-poprve-zpenezi-vladislavsky-sal-luxusu-louis-vuitton/r~8a54314c8dc111e9b6a9ac1f6b220ee8/?fbclid=IwAR2rdk9XdGaMCDEhkwJJ6Z_Qi74W1fGWTDf-hQVXYojVubDHv58b1h1GSRE

Kdyby to pronajali nějaký extra kulturní události (myslim tím koncert nebo tak), nehnu brvou. Ale zdá se, že se na Hradě pořádaj už jen žranice a nic jinýho!

Eště by to mohla uvádět Nečasová... a už vidim ty vysoce vážený hosty. Mynářová se Zemanovou... Schillerová, Babišová... a možná přijde i kouzelník

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 14. června 2019 10:19
Offline Garfie
Avatar
23900 příspěvků moje polička 14. června 2019 10:32

viktorka_od splavu Minimálně má pravdu v tom, že se začíná smazávat rozdíl mezi zprávou, komentářem, článkem nebo glosou a taky typická struktura novin, tak jak je známe z dřívějška, ale na tom velmi zapracovalo internetové zpravodajství, které je postavené jinak. A má trochu pravdu i v tom, že subjektivní názor novináře (teď mluvím o klasickém zpravodajství, které by mělo být objektivní, ne o komentářích, sloupcích atd.) je tolerovanější, před dvaceti lety bylo vcelku běžné, že náznak vlastního názoru ve zpravodajství byl pokutovaný, dnes už to pokud vím není. Ale to jsou jen dílčí věci, s hlavní myšlenkou teda nesouhlasím, myslím, že média nemají přímý vliv na fyzické násilí ve společnosti, aspoň zatím

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 14. června 2019 10:44

viktorka_od splavu Žije se Šichtařovou no, je to znát...komentovaný a "objektivní" zpravodajství by samozřejmě mělo bejt rozlišitelný, ovšem taky by mediální hausy nemuseli vlastnit Babiš a Bakala, to je pak těžší hned. Veřejnoprávní a internetový média, tedy dejme tomu ta nezávislá, pak bohužel tu obecnou objektivitu "dorovnávaj" a zbytečně urputně. Srovnání kauz Jakla a Feriho je úplně mimo, stejně tak jako vliv médií na nárůst násilí, zvláštní lidi tyhle dva.

Offline bosibori
Avatar
příspěvků moje polička 14. června 2019 10:51

Zeman chce kanál Dunaj Odra Labe. 
Jednou za pár let ministerstvo dopravzadá provedení studie na to téma, předpokládaná hodnota těch zakázek je 20+ milionů. 
Pak vyjde studie, ustanovují se komise, řeší se to a snad všem je jasné, že je to úplná blbina, ale jedeme furt dál... protože pan prezident prostě chce ten kanál. 

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/verejne-slyseni-senat-kanal-dunaj-odra-labe.A190613_174051_domaci_kop

Komentář pod článkem: 
mnohem levněji vyjde obsadit Slovinsko, pokud doopravdy tak nutně potřebujeme lodní dopravu :-/ 


Offline barbucha blogger
Avatar
30571 příspěvků moje polička 14. června 2019 13:03

bosibori 

Von nechce kanál, chce pomník

A jak tak vidí Baťův kanál, Schwarzenberský kanál... tak závidí a těší se na Zemanův. Kanál. Ale moh by vyjít docela levně!