Aktuální česká politická situace

29. října 2014 09:07
Offline bram
Avatar
4072 příspěvků moje polička 27. května 2019 13:40
Reakce na moonlight:

Já ten výsledek voleb nevnímám tak negativně, jasně ANO vyhrálo, ale určitě si myslím, že čekali víc. Komunisti maj jenom jeden mandát, ČSSD nic - vládní strany, to určitě nějaká vizitka je. Mám radost, Že Niedermayer dostal nejvíc pref. hlasů. ODS dopadla dobře. Aly ty dva mandáty SPD jsou ostuda, to mě štve.

​Vidím to dost podobně. Jasně, bylo by krásné, kdyby mělo ANO ještě míň, ale opoziční strany v součtu dopadly moc dobře, z Niedermayera mám taky radost, kroužkovala jsem ho :) Trochu mě mrzí, že vypadl Štětina a hrozně mě zklamalo SPD, ale jsem ráda, že se zas Andrejovi bude spát o něco hůř.

Offline Pinot Noir
Avatar
24416 příspěvků moje polička 27. května 2019 13:42

martek01 V naší městské části je Babiš až na 4. místě za ODS, STAN+TOP 09 a Piráty. Jsem se svými sousedy spokojená. Kdyby nám to zbytek republiky furt nekazil...

Offline barbucha blogger
Avatar
30556 příspěvků moje polička 27. května 2019 13:46

Pinot Noir 

U nás taky, stejnej výsledek

Jinak si nemyslim že to je nějaká velká sláva s tim Burešem, sám bol troška rozčilený a všetko to sú hen tie mýtusy!

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 27. května 2019 13:49

mě nejvíc pobavila sejroška a ten milion jí přeju, i kdyby na něj šlo z mého třeba 10.000

co vím, tak ji volili lidi, kteří by jinak volit nešli vůbec, takže škody nenadělala, a možná, čistě teoreticky, opravdu ubrala pár hlasů ano, i když se mi nechce věřit, že by voliči ano byli až takoví dementi.

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 27. května 2019 13:53
Reakce na moonlight:

A666 Ty jseš v Německu, to jsem nevěděla... Hm, to teda nic moc, i když v Německu se to dá aspoň trochu pochopit. A jak vás proškolujou?

​Mediálně, článkama o tom, jak je to možné, že ostie pořád nerozumí demokracii Akorát že podpora AfD stoupá i jinde.

Jinak u nás ve městě zase vyhráli zelení, to je zase jiná ideologie.....

Ono v těhle Eurovolbách se evidentně zmobilizovali voliči populistických stran, viz. LePenová ve Francii, Brexit Party v Británii apod.....

Online viktorka_od splavu
Avatar
46036 příspěvků moje polička 27. května 2019 13:53

Pinot Noir u nas taky:-) akorat teda pirati na prvnim miste.. coz me osobne vzdycky uz od dob bartovych vv prekvapi, ale nemelo by..

Offline moonlight
Avatar
1535 příspěvků moje polička 27. května 2019 14:17

Pinot Noir Jojo, jako třeba my... středočeské maloměsto U nás to víceméně kopírovalo celostátní výsledky.

Offline moonlight
Avatar
1535 příspěvků moje polička 27. května 2019 14:21

bram Štětina byl podle mě hodně naivní...

Offline bram
Avatar
4072 příspěvků moje polička 27. května 2019 14:38

moonlight v čem byl naivní?

Naše středočeské maloměsto taky kopírovalo výsledky voleb, i když mělo trošku příznivější poměr (ano 19, ods 17, pirati 16, top 15)

Offline moonlight
Avatar
1535 příspěvků moje polička 27. května 2019 15:11

A666 Jestli oni nemají tak trochu pravdu

Offline moonlight
Avatar
1535 příspěvků moje polička 27. května 2019 15:15
Reakce na bram:

moonlight v čem byl naivní?

Naše středočeské maloměsto taky kopírovalo výsledky voleb, i když mělo trošku příznivější poměr (ano 19, ods 17, pirati 16, top 15)

​No myslím, že bylo celkem jasný, že se tam sám nedostane ... 

Offline razorblade
Avatar
8171 příspěvků moje polička 27. května 2019 15:34

Ja asi jednu volicku ano znam. Vzdycky, kdyz nadavame na burese, tak mlci jak zarezana a tvari se jakoby neutralne, ale asi by nam nejradsi ublizila. Je to neprilis vzdelana a karierne neprilis uspesna matka samozivitelka, jejiz rodice byli pred 1989 v ksc. Jsou na to hrdy. Jednou jsem se s jeji matkou kvuli tomu chytla,  ona proste rekla, ze tam byli, aby jim bylo lip. A ted holt nekdo jinej slibuje, ze bude lip...

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 27. května 2019 15:35

razorblade já si na rozdíl od někoho výš myslím, že ano přetáhlo hodně voličů komunistům. těch aspoň trochu intelignentních, dětí z rodin, kde se komunisti rodově volí. mladé.

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 27. května 2019 15:43
Reakce na moonlight:

A666 Jestli oni nemají tak trochu pravdu

​Pravdu mít můžou, nicméně to zatím vede jen k tomu, že podpora AfD nadále stoupá. Asi tak, jako nepomáhá v ČR pohoršování se nad voliči Babiše/SPD/KSČM...

neber mě špatně, já AfD fakt nefandím, ale tohle fakt vede jen k tomu, že se lidi ještě víc zatvrdí

Offline bram
Avatar
4072 příspěvků moje polička 27. května 2019 15:46

moonlight no naivní asi byl, ale podle mě moc možností neměl, tak to aspoň zkusil. K Pospíšilovi mám taky své výhrady, takže chápu, že se kluci nedohodli, respektive že už na TOPku nechtěl kandidovat. Škoda, no. 

Online viktorka_od splavu
Avatar
46036 příspěvků moje polička 27. května 2019 15:46

Jiná Realita souhlas

A666 taky

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 27. května 2019 15:49

Jiná Realita 

ANO přetáhlo voliče v různých etapách naprosto všem. Na začátku to byla pravice (živě si vzpomínám, jak moje pravicová kamarádka měla tezi, že Babiš už je bohatý a tak nemá důvod dál krást), v dalším volebním období to už byla levice (jak mírnější - ČSSD, tak i komunisti) a přidali se k nim i populisti (vyrovnalo mu to zase odliv oněch pravicových voličů). Babiš prostě loví voliče, kde se dá a s jeho neurčitým programem se mu to víceméně daří.

Offline moonlight
Avatar
1535 příspěvků moje polička 27. května 2019 15:58
Reakce na bram:

moonlight no naivní asi byl, ale podle mě moc možností neměl, tak to aspoň zkusil. K Pospíšilovi mám taky své výhrady, takže chápu, že se kluci nedohodli, respektive že už na TOPku nechtěl kandidovat. Škoda, no. 

​Pravda, taky ho vlastně chápu, trochu jsem to zjednodušila. Ale asi si věřil trochu víc...

Offline andulka01
Avatar
10646 příspěvků moje polička 27. května 2019 16:19

A666 Přesně tak to vnímám i já... Na začátku nalákal podnikatele a živnostníky, kteří teď lomí rukama co za veš si to nasadili. A teď jde po levicových voličích. Vždyť on to nedělá z politického přesvědčení, jde mu jen o udržení se u koryta za každou cenu, žádné ideály, žádné vize. Cílí na ty, kteří mu dají nejvíc.

Offline barbucha blogger
Avatar
30556 příspěvků moje polička 27. května 2019 18:16
Reakce na Jiná Realita:

mě nejvíc pobavila sejroška a ten milion jí přeju, i kdyby na něj šlo z mého třeba 10.000

co vím, tak ji volili lidi, kteří by jinak volit nešli vůbec, takže škody nenadělala, a možná, čistě teoreticky, opravdu ubrala pár hlasů ano, i když se mi nechce věřit, že by voliči ano byli až takoví dementi.

​Tomu věř! Viděla jsem dneska nějaký přehledy, kde bylo jasně vidět, že sejroška bodovala v baštách ANO! (nejvíc na Ústecku a v Moravskoslezským kraji!)  Velmi zábavný!