Aktuální česká politická situace

29. října 2014 09:07
Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 27. května 2019 18:27
Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 27. května 2019 19:26

V pátek jsem se potkala se starým známým. Při společném plkání se pochlubil, že bude brzy dědečkem. Dcera čeká s přítelem. Moc prima chlap. Jeden z čelných představitelů SPD. Když viděl, jak jsem protočila panenky, hned mě uklidňoval, že je úplně v pohodě, úplně normální, že má i rozumné názory apod, protože ta politika, to je jenom normální kšeft, prostě byznis, on má názory úplně jiné. Fakt hrozně fajn chlap..

Možná si myslel, že mě to uklidní. Nebo že se to nepočítá?

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46021 příspěvků moje polička 27. května 2019 19:30

Dadoo no já myslím že už jsem to tu psala, ale kdysi dávno když vznikala Unie svobody (kdo si na tu politickou stranu ještě pamatuje?:-)) jsem potkala v autobusu jednoho takovýho pochybnýho známýho, takovýho frajírka, postaru se říkalo hochštapler, nevím jak ho výstižněji popsat.. a ten říká: "zdar děcka, kam jedete? pote se mnou, zakládá se nová politická strana a budou se rozdělovat funkce, místa na kandidátce, to bude dobrej kšeft!" no a moc se divil že nendem tak zhruba někdy od té doby nemám iluze

Online Karja
Avatar
35772 příspěvků moje polička 27. května 2019 19:52

No tak samozrejme, u nas KDU prvni, pac mame obcana na kandidatce, pak ANO, SPD a komunisti. Je mi blbe, jesteze to dali z kamostvi tomu z KDU jinak by to bylo jiste k pobliti zcela! Sorry vsem, ze to takhle kazime zbytku republiky!

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 28. května 2019 07:31
Reakce na Jiná Realita:

razorblade já si na rozdíl od někoho výš myslím, že ano přetáhlo hodně voličů komunistům. těch aspoň trochu intelignentních, dětí z rodin, kde se komunisti rodově volí. mladé.

​To si myslim, že vůbec, ANO přetáhlo voliče zleva i zprava, ale komunistům určitě ne...btw je hodně zcestný spojovat preferenci ANO a inteligenci, fakt ne, ANO vzalo zcela evidentně voliče ODS a Socanům, plus exVV, Svobodným a pod.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46021 příspěvků moje polička 28. května 2019 08:26

Mutziputzi svobodnym? tak tam uz mi souvislost uplne unika

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 28. května 2019 08:34

viktorka_od splavu jakou chceš hledat souvislost jinou, než že hodí hlas novýmu hnutí, co má sklony k podobnýmu populismu a má potenciál být zvolen...tak přiznejme si, že volič Macha neni skutečně o nic "lepší" než volič Babiše

Offline stes
Avatar
7324 příspěvků moje polička 28. května 2019 10:24

Dadoo No to jen potvrzuje teorii, že do politiky se leze pro peníze a vlastní blaho. 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 28. května 2019 10:36

stes teorie platí na všechny?

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 28. května 2019 10:51

Mutziputzi no a kam podle tebe tedy zmizli voliči komunistů? k spd? protože hlasy ztratili, a jejich dosavadní voliči těžko přešli k ods nebo topce, a čssd taky, protože těm hlasy mizí geometrickou řadou. já myslím, že minimálně část začala volit ano. třeba kvůli postoji ke zdanění restitucí.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 28. května 2019 10:57

Jiná Realita umřeli, ANO a KSČM nemaj průnik, krom těch restitucí, jo, spíš k SPD bych věřila, že přešli, ale spíš to první vysvětlení předpokládám.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46021 příspěvků moje polička 28. května 2019 11:05

Mutziputzi ty ted po vecerech studujes politologii?

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 28. května 2019 11:06

Mutziputzi tak taky možnost i když si myslím, že voliči ksč jsou nesmrtelní, protože každý si vychová aspoň jednoho nástupce.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 28. května 2019 11:06

viktorka_od splavu no, abych ti stačila

Offline stes
Avatar
7324 příspěvků moje polička 28. května 2019 11:36

Mutziputzi podle mého názoru ano...tučně je to psáno proto, abych zabránila jakémukoliv poučování a vnucování jiných názorů, na které má každej svatý právo

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 28. května 2019 11:43

stes no a podle tvého názoru tam proto jdou všichni teda...jako politoložku samouka po večerech mne to zaujalo

Offline barbucha blogger
Avatar
30543 příspěvků moje polička 30. května 2019 12:19
Reakce na Mutziputzi:

Jiná Realita umřeli, ANO a KSČM nemaj průnik, krom těch restitucí,

​...a kromě volby prezidenta... a myšlenkový kapacity...

Vono by se těch průniků našlo, kdyby stálo za se tím zabejvat.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 30. května 2019 12:31

barbucha Zemana volili i příznivci jinejch stran a s tou kapacitou to je hele hodně černobílý a zkratkovitý vidění

Offline barbucha blogger
Avatar
30543 příspěvků moje polička 30. května 2019 12:38

Mutziputzi 

Dost pochybuju že Zemana volili takoví odéesáci, piráti nebo křesťani (a jiný anarchisti) to jest jaký eště jiný příznivci nám zbejvaj? spd?

S kapacitou to klidně může bejt černobílý, to mi vyhovuje. Jako těch přehledů, že nejvíc voličů má z těch méně vzdělanejch, jsou mraky. Neřikám že zrovna Pepíček Vonásků, takto oddaný Burešův volič, nemůže mít tři vysoký, pět titulů a sedum činžáků v Praze... ale to eště neudělá ten průměr, o kterým je řeč.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 30. května 2019 12:47

barbucha Znám několik voličů TOP09 a ODS co volili Zemana a ne Drahoše, máme jěště KDU, Starosty...

Nejde o statky ani tituly, prostě neexistuje premisa, že voliči KSČM a ANO jsou IQ tykve a prosťáčci, tohle co tvrdíš je přesně ta neznalost nepřítele, díky který jsou všechny ty demonstrace úplně k hovnu.