Aktuální česká politická situace

29. října 2014 09:07
Offline viktorka_od splavu
Avatar
45854 příspěvků moje polička 20. února 2018 15:22

Berta nejspíš

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45854 příspěvků moje polička 20. února 2018 15:23

zmenšit to nejde. sorry jako

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 20. února 2018 15:44

no, neda se nic delat, babisova manipulace a zpusob komunikace s lidem je opet o konske delky pred ostatnimi. To ztotozneni se s nim, to zabira asi jako maloco. Ten smajlik od viktorky je jeste maly. 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33446 příspěvků moje polička 20. února 2018 15:52

viktorka_od splavu 

je to tohle místo?

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45854 příspěvků moje polička 20. února 2018 15:56

Potrefenáhusa  myslim ze je to jiny most. tyhle jsem bohuzel nazivo nevidela:-(

Offline Isca
Avatar
4437 příspěvků moje polička 20. února 2018 18:01

Potrefenáhusa Ten poslední 

Offline KapkaMM
Avatar
325 příspěvků moje polička 20. února 2018 19:15

Tak prý budou do osnov (rvp) vracet samostatně předměty dílny a pozemky: https://zpravy.idnes.cz/pozemky-dilny-prakticka-vyuka-zakladni-skoly-rada-remeslnych-cechu-havlicek-babis-g2g-/domaci.aspx?c=A180220_172406_domaci_dtt 

Nechápu, mezistátní srovnávací testy z matiky bídné, funkční gramotnost taky, i ve službách pracují lidé bez znalosti cizích jazyků. A zatímco se pořád skloňuje průmysl 4.0 a robotizace, tak naše děti se budou učit vyrábět brusné špalíky a jiné skvosty. Začínám věřit konspiračním teoriím o snahách vlády vychovávat tupé ovce bez názoru, které si ani nebudou schopné ten cizí názor někde přečíst.

Offline andulka01
Avatar
10537 příspěvků moje polička 20. února 2018 19:19

Potrefenáhusa To jsou bohužel photoshopy :-) ale sednou jak hrnec na prdel. Vyskočilo to na mě z fcb (když bylo žhavé téma Peroutka) v tramvaji. Spolucestující si museli myslet, že jsem úplněj debil. Nejdřív jsem se zalkla kafem a pak se úchylně pochechtávala.

Offline slniecko admin
Avatar
17522 příspěvků moje polička 20. února 2018 20:57
Offline Ronna
Avatar
1073 příspěvků moje polička 20. února 2018 21:08

Isca je to tam:-) na sjezdu z videnske na dalnici smerem OD prahy

​Z Vídeňské - tj. z brněnské Vídeňské?

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45854 příspěvků moje polička 20. února 2018 21:12

Ronna jasně. přece se tamtudy jede do teska:-)

Offline Ronna
Avatar
1073 příspěvků moje polička 20. února 2018 21:24

KapkaMM Takhle bych to neviděla. Trocha té manuální práce jim neuškodí. A rozhýbat ruce už vůbec ne. Zvláště když je používají především na klikání myší či esemeskování na mobilu. Přes všechnu robotizaci je třeba doma občas zatlouct hřebík apod. I to bych řadila ke všeobecné inteligenci. Se správnou koncepcí i pozemky mohou být přínosem. Vyzkoušet si něco pěstovat nemůže být na škodu.

Offline barbucha blogger
Avatar
30399 příspěvků moje polička 20. února 2018 21:49
Reakce na Ronna:

KapkaMM Takhle bych to neviděla.  Přes všechnu robotizaci je třeba doma občas zatlouct hřebík apod. I to bych řadila ke všeobecné inteligenci.

​Eh, to mluvíš o sirotcích nebo kde ta nebožátka mají rodiče, aby jim to zatloukání hřebíku ukázali? Na to snad škola není...

Offline Ronna
Avatar
1073 příspěvků moje polička 20. února 2018 21:53

barbucha A proč ne? 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45854 příspěvků moje polička 20. února 2018 21:59

Ronna ne na to fakt škola není a navíc když si vzpomenu jak to probíhá...

Offline barbucha blogger
Avatar
30399 příspěvků moje polička 20. února 2018 22:01

Ronna 

Však to píšu - protože by aspoň něco ty haranty měli naučit rodiče. To bys za chvíli taky mohla mít ve škole předmět kterak si utírat zadek... jak používat příbor... 

Snad je lepší, i pro rodinný vztahy, když taťka vezme nářadí a synka... genderově korektně i dcerku... a něco doma opravěj. Nebo aspoň přitlučou. I ten výsledek je potom hodnotnější, než když budou ve škole otrocky a úplně k ničemu přitloukat hřebíky do prkna, který se pak vyhodí (takhle si pamatuju ty pitomý "dílny" já). Pro pocit uspokojení malého dělníka to teda nebylo nic moc - i to nevinné děcko nerado dělá zbytečnou práci.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45854 příspěvků moje polička 20. února 2018 22:06

barbucha no hlavně jedno dítko něco podobnýho teď má - první dvouhodinovku strávili bezpečnostním školením, kde jim řekli, že vlastně nesmí dělat vůbec nic, aby se nestal nějakej úraz.. zatloukání hřebíku je předpokládám vysoce riziková činnost kterou nebudou riskovat

Offline Ronna
Avatar
1073 příspěvků moje polička 20. února 2018 22:13

Ale taťkovi nikdo nebrání. Jenže taťka to neumí. Viz můj kolega, co dva dny montoval větrák. Druhý den ráno na můj dotaz, zda si donesl aspoň šroubovák, překvapeně odpověděl, že ne. A když jsem se ho ptala, čím teda zašroubuje ty šrouby, tak nevěděl. 

Domnívám se, že to ke škole patří, stejně tak poučení o bezpečnosti práce. 

Offline slniecko admin
Avatar
17522 příspěvků moje polička 20. února 2018 22:27

barbucha len u nás by to znamenalo istú cestu na chirurgiu, holt taťka je silne humanitne orientovaný