Aktuální česká politická situace

29. října 2014 09:07
Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 29. ledna 2018 15:32

Tak to, že je to kontraproduktivní bylo myšleno ve smyslu, že přestože je volnější přístup k informacím, lidé nemusí být znalejší či informovanější právě díky existenci milionů neověřených zavádějících či lživých informací. Já fakt nejsem za žádnou cenzuru, naopak jsem psala, že cesta vede přes vzdělávání a rozvoj právě kritického myšlení.

BTW tady je v článku například analyzují, proč se proruskému dezinformačnímu webu daří u nás ale ve Finsku už svou činnost ukončil https://zpravy.idnes.cz/finsko-obrana-ruska-propaganda-dmc-/zahranicni.aspx?c=A170306_114446_zahranicni_jw

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 29. ledna 2018 16:02

A666 

Naprosto souhlasím. 

Tohle - jestli jste včera neviděli ve 168 hodin - je taky k tématu informace.

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/2375818-zdroje-jsem-mel-ale-zrovna-vcera-mi-zmizely-rika-autor-dezinformaci-lzive-e-maily

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 29. ledna 2018 16:10
Reakce na domenica:

A666 

Naprosto souhlasím. 

Tohle - jestli jste včera neviděli ve 168 hodin - je taky k tématu informace.

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/2375818-zdroje-jsem-mel-ale-zrovna-vcera-mi-zmizely-rika-autor-dezinformaci-lzive-e-maily

​To jsem viděla, bohužel to právě trochu vyznívá jak shazování Zemanových voličů. Přijde mi, že reportáž na tento námět měli dát jindy, ne jen zaměřenou politicky (protože stejně tak chodí fake news například o zdraví). Za mě tam navíc chyběl důležitý fakt, že v těchto " seznačních zprávách" jsou leckdy zabaleny viry (a mimochodem odesílatel pak vůbec nemusí tušit, že něco takového přeposlal, protože se to automaticky přepošle všem kontaktům).

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 29. ledna 2018 17:49

Všiml si někdo, že pan Novězvolený chyběl v povolebním rozhovoru na TV Barrandov?? Žeby tohle udělal svému Jaromírovi??

Aby ho tak radostí klepla.. Jsem bestie, já vím. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30571 příspěvků moje polička 29. ledna 2018 18:29
Reakce na Jiná Realita:

ale vlastně jste potvrdila to, co jsem psala - minimálně vy jste přesvědčená, že vaše vnímání světa je správné a proto je ho třeba nutit okolí. jenže to okolí ho má jiný a je ho víc. většinové volby to jasně ukázaly. (ty, co nevolili, beru jako spíše na straně "zeman", protože to je skupina lidí, která jistě elitou není)

je to zlý a těžko se to přijímá, ale svět kolem na to bohužel má jiný názor :(

jak jsem už psala - když elita dlouhodobě pohrdá zbytkem země (a teď pohrdá opravdu výslovně a výrazně), nekončí to dobře.

​Ale prd! Sorry jako... 

Já neříkám že moje vnímání světa je jediný správný. To určitě ne (teda samozřejmě si to myslím, ale neříkám to nahlas ).

Hele. Ta elita nepohrdá zbytkem země. Já se nepočítám k elitě, takže možná to bude zas jinak - ale klidně přiznám, že pohrdám ne zbytkem země, ale Zemanovými voliči. To teda jo, tak mě zabte!

Protože, snad se shodneme na několika faktech: 

1. Zeman je lhář. Lže veřejně a bez ostychu, je-li přistižen (a i soudem odsouzen), ani se neomluví. 

2. Je to ožrala, který se nedokáže nenapít ani před státnickým vystoupením (korunovační klenoty a jiné virózy).

3. Jeho vystupování jako reprezentanta země je tak akorát pro ostudu (a proto ho civilizované země nezvou). No slyšet z úst prvního muže země výrazy jako "kunda", to je fakt něco!

4. Dále bychom mohli pokračovat například papalášskými manýry, mocně povzbuzovanými tvory, jimiž se dobrovolně obklopil, t.j. křupany jako je Mynář s Nejedlým (a to křupanství je ještě jejich nejmenší prohřešek). Ale to není nejdůležitější - po v podstatě pár letech klidu nás táhne (za podpory zmíněných křupanů) zpátky do náruče Ruska - souhlas s okupací Krymu zvlášť z "českých" úst zní dost divně, ne? To samé urputný boj proti hospodářským sankcím proti Rusku... Jako bychom s rusáky dosud neměli žádný zkušenosti!

A to ještě snad ani nemusíme mluvit o tom, že pro ty "obyčejný" občany, jimiž se tak rád zaštiťuje, tou solí země (opakem to pražské kavárny) - zkrátka že pro ně neudělal nic. Nic!

Takže jak mám mít respekt pro někoho kdo takového člověka ochotně volí?! Jo, pohrdám jimi a nestydím se za to. A ne, svět kolem nemá jiný názor, jen zaplaťpámbu polovina toho našeho světa 

Offline 0zero7
Avatar
10779 příspěvků moje polička 29. ledna 2018 18:48

Me psali od vikendu dva lidi naprosto vazne ohledne imigrace do Kanady, hmmmm...

Offline Ginevra
Avatar
853 příspěvků moje polička 29. ledna 2018 18:53

Dadoo 

A nebude ani na oficiálním jmenování nových rektorů. 

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 29. ledna 2018 19:21

Ginevra Jj, jmenování se uskutečnilo bez jeho přítomnost, přestože měl půdodně proběhnout ceremoniál, na který bylo rektoři pozváni.  A Hrad prý je připraven i na prezidenta na vozíku.. Jen náhoda?? Připravují si půdu pod nohama..?

Offline barbucha blogger
Avatar
30571 příspěvků moje polička 29. ledna 2018 19:34
Reakce na Dadoo:

  A Hrad prý je připraven i na prezidenta na vozíku.. 

​Sakra to musel bejt mejdan! 

Offline Kokoska
Avatar
28254 příspěvků moje polička 29. ledna 2018 20:51

Dadoo Proč mě ten vozík nepřekvapuje?... Aha, protože babička měla cukrovku, byla na tom s nohama podobně a na tom vozíku opravdu skončila.

Offline Ginevra
Avatar
853 příspěvků moje polička 29. ledna 2018 20:53

Dadoo 

Ti jsou připravení na prezidenta na vozíku i na kysliku. 

Online dzizisketa
Avatar
7440 příspěvků moje polička 30. ledna 2018 09:20

Sociální bublina je takový trendy pojem, jehož vypovídací hodnota výrazně devalvovala, protože se z něj stal závěrečný pseudoargument, když ostatní dojdou.

Dneska jsem v metru na stanici Vyšehrad zažila prozření, že snad budu muset kvůli každému prdu k blbému referendu, že jsem měla sto chutí skočit z Nuseláku dolů.

Offline Hoolinkah
Avatar
1641 příspěvků moje polička 30. ledna 2018 09:25
Reakce na Dadoo:

Ginevra Jj, jmenování se uskutečnilo bez jeho přítomnost, přestože měl půdodně proběhnout ceremoniál, na který bylo rektoři pozváni.  A Hrad prý je připraven i na prezidenta na vozíku.. Jen náhoda?? Připravují si půdu pod nohama..?

Opravdu bez jeho přítomnosti? Z médií to vyznělo tak, že je jmenoval on. 

No ale to je potom skutečně ...poněkud podezřelé. 

Offline Lilly_Ku
Avatar
4127 příspěvků moje polička 30. ledna 2018 09:26

dzizisketa je fakt, ze to oznaceni je naduzivany. na druhou stranu dnes mame k dispozici tolik inteligentnich systemu, ktery nam umoznujou navazovat kontakt bez ohledu na konkretni misto, ze je celkem jasny, ze se to na mezilidske organizaci nejakym zpusobem projevi. 

nekde jsem cetla studii toho, jakej vliv na politickej vyvoj mel svyho casu vynalez knihtisku, kterej taky uplne zmenil zpusob, jakym si lide do te dobry predavali informace. se socialnimi sitemi (jako jeden priklad za vsechny) to muze byt podobny.

Offline Garfie
Avatar
23900 příspěvků moje polička 30. ledna 2018 09:36
Offline Sweet Potato
Avatar
34813 příspěvků moje polička 30. ledna 2018 09:41

Garfie Kecům o neznámém jedu v pití jsem se smála, ale tohle je na blití.

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 30. ledna 2018 11:19

jeste k diskusi o povysenosti a nutnosti komunikovat atd. 

dnes pehe a zaver jeho komentare na aktualne - velmi trefne

Před časem jsem napsal, že Česko je montovnou strachu a průměrnosti. Volba prezidenta to potvrdila. Lidé, kteří Zemanovi znovu pomohli na Hrad, jsou prý ti sociálně slabší, s nižším vzděláním atd. „Povýšená“ pražská kavárna je prý nemá podceňovat, má s nimi mluvit, brát je vážně. 

Dobře. Začněme tedy sdělením, že případné negativní ekonomické a politické dopady českých sněmovních a prezidentských voleb na rozdíl od vzdělanější, kosmopolitnější a jazyky vládnoucí části společnosti dopadnou především na ně. Měli by se začít připravovat na horší časy. 

celý text zde

http://blog.aktualne.cz/blogy/jiri-pehe.php?itemid=30924

Offline Berta
Avatar
3487 příspěvků moje polička 30. ledna 2018 12:05
Reakce na Garfie:

Podle Rokytky si muži, kteří zaútočili na novináře zaslouží Velíškovu cenu.   Chudák Velíšek, jak se vůbec opovažuje??? 

​Nebetyčná drzost

Offline Lilly_Ku
Avatar
4127 příspěvků moje polička 30. ledna 2018 12:23

jinx ten komentar je dobrej a pravdivej.

Dnesni podobu sveta urcuje predevsim globalni pohyb kapitalu, ktery jednotlivy zeme muzou ovlivnit jen fakt okrajove, proto je sdruzovani do vetsich celku logicky a dulezity. Nejakej zeman to fakt nevytrhne.