Aktuální česká politická situace

29. října 2014 09:07
Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 29. ledna 2018 13:59

Mutziputzi no je asi jedno, jak se to nazve, ale fakt je, že informace bez schopnosti je zpracovat nebo se v nich vyznat nejsou k ničemu... já to třeba vidím taky jako problém, že lidi prostě nad tím, co se k nim dostane nepřemýšlí a nekriticky přijímají, co se jim hodí...

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 29. ledna 2018 14:00

Mutziputzi Co je zrovna na tomhle konstatování pseudoelitářskýho a přemoudřelýho, nejseš ty už nějaká moc naježená? :) 

Offline rasaNori
Avatar
7684 příspěvků moje polička 29. ledna 2018 14:00

Hoolinkah no tak to pardoon teda

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 29. ledna 2018 14:07

Hoolinkah Taky bych nepaušalizovala zrovna tímhle způsobem, nezájem podle mě bude rozloženej docela napříč generacema, má sociální bublina pochopitelně není reprezentativní vzorek, ale vrstevníky, co nešli volit, bych (naštěstí) spočetla na prstech jedné ruky. 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 29. ledna 2018 14:09

Karoleena Sorry, jsem alergicka na podobny vyjadreni stylu ja kriticky myslim, ale oni asi ne a pak maj moc informaci v eteru, pseudoelitarstvi je termin za kterym si s dovolenim stojim

Offline Hoolinkah
Avatar
1641 příspěvků moje polička 29. ledna 2018 14:09
Reakce na lysianthus:

Hoolinkah Ani tak to nelze generalizovat. Jsem z malé vsi v Sudetech, Zeman tu vyhrál o 4 hlasy, ale neznám žádného z 20 - 30 letých, kteří by k volbám nešli.

Já negeneralizuju, mluvím o statistice. 

Já a mí spolužáci jsme se těsně před maturitou nadšeně hnali k našim prvním parlamentním volbám, protože jsme nechtěli Paroubka. Kdybych řekla, že to tak měli všichni tehdejší čerství dospělí, asi bych generalizovala...

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 29. ledna 2018 14:11

nolita No ale takovi jsou a byli vzdycky a nektery si dokonce i mysli, ze kriticky mysleni maj a vynasi usudky.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45986 příspěvků moje polička 29. ledna 2018 14:21
Reakce na nolita:

lidi prostě nad tím, co se k nim dostane nepřemýšlí a nekriticky přijímají, co se jim hodí...

​ano to je pravda. a delame to vsichni bez rozdilu (veku, vzdelani, bydliste..) a takova nadrazena prohlaseni jsou presne to co akorat lidi nasere. A666  jasny, ja jsem vedatorka, ja kriticky myslim... no tak v praci predpokladam ze jo. jinak viz https://technet.idnes.cz/proc-na-faktech-nezalezi-mozek-backfire-effect-f4j-/veda.aspx?c=A180112_114740_veda_pka

co davala Krehutka

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 29. ledna 2018 14:26
Reakce na Mutziputzi:

​Ovsem pokud budou poslouchat podobny pardon ale pseudoelitarsky kecy, budou samozrejme opet na protest volit ne uz Zemana, ale Okamuru nebo VK ml., boze to nejde si tuhle premoudrelost a pausalizovani odpustit? Kriticke mysleni, ach jo!

Ale Mutzi tohle je přeci pravda a fakt ne pseudoelitářské kecy. Navíc kritické myšlení nemá úplnou souvislost s elitama, vzděláním atd. Je fůra lidí, co umí kriticky myslet a jsou třeba jen vyučení, naopak někteří VŠ jsou absolutně bez něj. I když samozřejmě vzděláváním se dá vypěstovat a dle mého je to něco, co by se mělo učit ve školách a přestat naopak s biflováním. Dneska je svět přehlcený informacemi, na internetu najdeš cokoliv, každý tam může napsat cokoliv a tak je to opravdu poměrně dost důležité umět ty informace posoudit a roztřídit.

Je zajímavé, že všichni jsme alergičtí na pseudokorektnost co se týče uprchlíků a spol. ale ohledně tohoto tématu jsou vše najednou pseudoelitářské kecy

Offline Hoolinkah
Avatar
1641 příspěvků moje polička 29. ledna 2018 14:27

Karoleena Samozřejmě že je rozloženej, ale nerovnoměrně. Volební účast mladých je procentuálně trvale nízká, i když třeba k parlamentním volbám se část z nich teď na podzim vyburcovala. Naopak vyšší volební účast oproti průměru mají lidé na 60. Neříkám přece, že nikdo z mladých nechodí volit. Tenhle nepoměr nicméně považuju za problém. 

Já se ve svých 31 nepovažuju za vyloženě starou a mí stejně starý známí taky k volbám šli. A vesměs volili stejně (sociální bublina je prevít).

Offline slniecko admin
Avatar
17561 příspěvků moje polička 29. ledna 2018 14:28

slniecko plus neucta ke vzdelani, takova ta buranska mentalita.. to nevim jestli ma spojitost ale taky to slycham z mnoha stran, kdyz si davaly deti prihlasky na stredni, tech kecu ze skoly jsou nahovno.. i od lidi jindy hrdych na sve vlastni vzdelani nebo litujicich ze nemohli studovat. nejake zatmeni.. taky nechapu. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45986 příspěvků moje polička 29. ledna 2018 14:30

A666 jsou, protoze ver ci never, delame to vsichni:-)

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 29. ledna 2018 14:31

A666 Jo, ja radsi prohlaseni typu Vim, ze nic nevim, nez soudit neci potencial kritickeho mysleni nebo inteligenci, jelikoz tim, ze to soudim jaksi nenapadne pasuji sama sebe do role mysliciho inteligenta, mne to prijde usmevne, ale jiste to i par lidi muze nastvati

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 29. ledna 2018 14:45

Hoolinkah S nerovnoměrným rozložením souhlasím, ale co už si právě nemyslím je, že účast mladých je trvale nízká, naopak minimálně v posledních parlamentních volbách to šlo nahoru hodně, jasně, účasti kategorie 65+ to furt nedosahuje, ale se čtyřicátníkama a padesátníkama už to vyjde nastejno.

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 29. ledna 2018 14:47
Reakce na Mutziputzi:

A666 Jo, ja radsi prohlaseni typu Vim, ze nic nevim, nez soudit neci potencial kritickeho mysleni nebo inteligenci, jelikoz tim, ze to soudim jaksi nenapadne pasuji sama sebe do role mysliciho inteligenta, mne to prijde usmevne, ale jiste to i par lidi muze nastvati

Já nesoudila jaké má kdo potenciál ke kritickému myšlení, jen jsem podotkla, že samotný přístup k informacím není to hlavní, že důležité je i umět ty informace třídit a interpretovat a že pokud to lidé neumí, přemíra informací může být kontraproduktivní - což jsou všechny ty fake news apod. Protože zdroje na netu jsou všechny možné od odborných až po ty, které si napíše Tonda odvedle na koleni. prostě přístup k informacím není vše.

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 29. ledna 2018 15:11

viktorka_od splavu to si tam ale projektuješ sama něco, co tam ve skutečnosti není.... konktatování, že se musí myslet, aby se člověk vyznal v množství informací a dovedl je vyhodnotit a pracovat s nimi je prostě fakt, to není názorově nikterak zabarvené ani to nesměřuje na nějakou konkrétní skupinu libí... myslím že A666 to vyjádřila celkem výstižně

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 29. ledna 2018 15:13
Reakce na Mutziputzi:

nolita No ale takovi jsou a byli vzdycky a nektery si dokonce i mysli, ze kriticky mysleni maj a vynasi usudky.

​no tak to stopro,  taky vzdycky budou :-) ale na tom, co jsem psala to nic nemění

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 29. ledna 2018 15:17

nolita No kazdopadne svoboda v pristupu k informacim je vzdycky vyhoda, nikdy to nemuze byt kontraproduktivni jak padlo

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45986 příspěvků moje polička 29. ledna 2018 15:22

Mutziputzi jj. od toho uz neni daleko ke snaham nejak to mnozstvi omezit, ciste jen aby ti “bez kritickeho mysleni” nebyli nejak zmateni, ze..

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 29. ledna 2018 15:22

Mutziputzi tak kontraproduktivní samo o sobě určitě ne, to souhlasím...