Aktuální česká politická situace

29. října 2014 09:07
Offline dynda
Avatar
7247 příspěvků moje polička 29. ledna 2018 11:45
Reakce na Berta:

Trochu se seknul, nám vládnou všeho schopní. S tou neochotou podílet se na politice souhlasím, to je problém.

Offline Lenka22
Avatar
1603 příspěvků moje polička 29. ledna 2018 12:04

Tak s tím pobavením - začal tady zvonit umíráček (kolega ho má nastaven v telefonu jako zvonění), a někdo na to vykřikl - tak to to šlo rychle....

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 29. ledna 2018 12:24

Lenka22 to je “humor” u me znacne za carou, bohuzel hodne lidi nema hranice

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 29. ledna 2018 12:31
Reakce na Kokoska:

slniecko Asi proto, že to lidi berou podle příjmů, a málokdo má pocit, že má tolik peněz, jako "ti nahoře".

​Jenže sranda je, že podle příjmů to fakt není, je fůra profesí, které ty příjmy taky nemají bůhvíjaké byť je na ně třeba VŠ, ale ty lidé se za "dolních deset milionů" nepovažují. Dle mého to má víc společného se vzděláním a  rozhledem plus hraje roli samozřejmě i inteligence (a opět neznamená, že inteligence = VŠ, fůra lidí se nedá oblbnout i když mají třeba jen vyučení).

Offline slniecko admin
Avatar
17522 příspěvků moje polička 29. ledna 2018 12:38

Kokoska ale presne ako píše A666 tie peniaze to celkom neodrážajú. Ako chápem závisť, že sa niekto má lepšie - v tomto prípade nejakí "oni" - (chápem neznamená schvaľujem, ale chápem ako emóciu), ale nechápem, že tí ľudia sami seby vidia "nižšie"....proste skôr by som rozumela národu nepochopených géniov - čo by samozrejme tiež bolo videnie mimo realitu, len naopak, ak mi rozumieš - ako také nejaké neustále natláčanie sa do role "obyčejného lidu".

Offline Hoolinkah
Avatar
1641 příspěvků moje polička 29. ledna 2018 12:59
Reakce na Dadoo:

Absolutně nechci a nebudu podceňovat venkov, ale je logické že koncentrace vzdělanějších lidí je ve větších městech větší. Přesto, je spoustu vesnic, malých obcí, kde Zeman pohořel. A to třeba leží s těmi druhými od sebe coby kamenem dohodil.

Proč je mezi nimi takový rozdíl? To by stálo za podrobné zkoumání a následně se z toho poučit.

Vliv lokálního zaměstnavatele, historie obce, kvalita komunální politiky a tedy i infrastruktury,... bude toho podle mě hodně.  

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45854 příspěvků moje polička 29. ledna 2018 13:07

slniecko to je imho dedictvi komunismu

Offline Hoolinkah
Avatar
1641 příspěvků moje polička 29. ledna 2018 13:11
Reakce na milacka:

Nemohol si pán Drahoš uškodiť, keď nechcel menovať svojich poradcov v prípade jeho zvolenia za prezidenta?

Nemyslím si. Nebo spíš osobně vnímám ty nedostatky jinde. Byl ve vyjadřování opět hodně prkenný a nepřirozený, ale to by se ještě dalo pochopit. Působí na mě spíš jako introvert a vystupovat takhle najednou živě před miliony diváků není nic jednoduchého. 

Mnohem víc mi vadilo, že spoustu argumentů absolutně nedotáhl. Nestačí např. říct, že Brexit je průšvih, je potřeba vysvětlit proč. Těch "dolních deset milionů" hned zkraje byla velká bota. Buď to opravdu neumí nebo u spousty věcí předpokládal, že si divák domyslí, co tím chtěl říct. Nebo obojí.  (Já si to teda domyslela...ale právě proto jsem to tam zoufale postrádala a jen předvolební naděje mi nedovolila skřípat zuby a být totálně otrávená). 

Offline slniecko admin
Avatar
17522 příspěvků moje polička 29. ledna 2018 13:11

viktorka_od splavu asi najskôr...ale....bol tu 50 rokov a už je takmer 30 rokov po ňom.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45854 příspěvků moje polička 29. ledna 2018 13:14

slniecko to je porad malo. slycham neco podobneho kolem sebe porad, rodice, prarodice.. slysi to i deti, neco v nich zustane (deda rikal, ...)

Offline slniecko admin
Avatar
17522 příspěvků moje polička 29. ledna 2018 13:14
Reakce na Hoolinkah:

Vliv lokálního zaměstnavatele, historie obce, kvalita komunální politiky a tedy i infrastruktury,... bude toho podle mě hodně.  

​Niekde po posledných voľbách u nás bolo také porovnanie dvoch vedľajších obcí, ktoré volili úplne rozlične...ukázalo sa, že kým jedna časť obce vstúpila pri kolektivizácii ochotne do družstva, druhá zďaleka tak nie....tam by tiež mohlo byť to dedičstvo komunizmu...

....lenže....prečo potom sa chovali tak inak už vtedy?

Offline slniecko admin
Avatar
17522 příspěvků moje polička 29. ledna 2018 13:15

viktorka_od splavu njn, my sme zas ako deti počúvali, ako bolo za prvej republiky ...

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45854 příspěvků moje polička 29. ledna 2018 13:19

slniecko plus neucta ke vzdelani, takova ta buranska mentalita.. to nevim jestli ma spojitost ale taky to slycham z mnoha stran, kdyz si davaly deti prihlasky na stredni, tech kecu ze skoly jsou nahovno.. i od lidi jindy hrdych na sve vlastni vzdelani nebo litujicich ze nemohli studovat. nejake zatmeni.. taky nechapu. 

Offline Hoolinkah
Avatar
1641 příspěvků moje polička 29. ledna 2018 13:31
Reakce na Mutziputzi:

wendulka Za pet let bude troufam si tvrdit vyrazne optimistictejsi elektorat, ja tomu verim

Já bych to zas tak optimisticky neviděla. I mezi lidmi 20 - 30 bych to viděla na 50/50. Část sice cestuje, studuje, stěhuje se za prací, má kámoše po celý Evropě... ale pak jsou tu ti, co se upíchnou v místní pobočce Siemensu a nemůžou se ani odstěhovat od rodičů, protože i pronájem 1+1 by jim sežral 2/3 netto mzdy a to pak už nemají ani na novou varnou konvici...

Studenstský volby sice na středních školách dopadají vesměs pozitivně (s výjimkou učilišť, kde je "in" fandit SPD), ale tam pořád ještě chybí ta konfrontace s realitou, protože prachy z brigády zpravidla neputujou rodičům do peněženek jako příspěvek na vodný/stočný, ale mají za to třeba novej mobil. 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 29. ledna 2018 13:34

Hoolinkah Dnešní 20-30 pořád mohou být dětmi bývalých bolševiků, svazáků, za 5 let dospěje generace, která není závislá na informacích od rodiny, od starších, budou mít celý život přístup ke svobodným médiím a informacím, bude to rozdíl.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33446 příspěvků moje polička 29. ledna 2018 13:38

Mutziputzi tyjo jako nevim, když to srovnám s náma, tak maj dnešní dvacátnící rozhodně lepší a hlavně snazší přístup k informacím a vzdělání, ale co já někdy potkám...

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 29. ledna 2018 13:46
Reakce na Potrefenáhusa:

Mutziputzi tyjo jako nevim, když to srovnám s náma, tak maj dnešní dvacátnící rozhodně lepší a hlavně snazší přístup k informacím a vzdělání, ale co já někdy potkám...

​Přístup k informacím není vše, pokud člověk neumí kriticky myslet. v případě absence kritického myšlení je bohužel nadnější přístup k informacím někdy spíš kontraproduktivní.......

Offline Hoolinkah
Avatar
1641 příspěvků moje polička 29. ledna 2018 13:49

Mutziputzi Já mám taky celý život přístup ke svobodným médiím a informacím. Před revolucí mě zajímal jenom Rákosníček; to moje politický názory až tak neovlivnilo. 

Dnešní 20-30 představujou trochu jinej problém. Prostě k volbám ani nechodí. Je jim to fuk. 

Offline lysianthus
Avatar
157 příspěvků moje polička 29. ledna 2018 13:55

Hoolinkah Ani tak to nelze generalizovat. Jsem z malé vsi v Sudetech, Zeman tu vyhrál o 4 hlasy, ale neznám žádného z 20 - 30 letých, kteří by k volbám nešli.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 29. ledna 2018 13:56
Reakce na A666:

​Přístup k informacím není vše, pokud člověk neumí kriticky myslet. v případě absence kritického myšlení je bohužel nadnější přístup k informacím někdy spíš kontraproduktivní.......

​Ovsem pokud budou poslouchat podobny pardon ale pseudoelitarsky kecy, budou samozrejme opet na protest volit ne uz Zemana, ale Okamuru nebo VK ml., boze to nejde si tuhle premoudrelost a pausalizovani odpustit? Kriticke mysleni, ach jo!