Co jste dnes zkoušely(i) z mainstreamu?

09. srpna 2014 14:45
Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 26. listopadu 2020 06:00

jerry 

...prosím Tě, jak "vidíš"/hodnotíš vůně

La Nuit Trésor Lancome EdP

a

La Nuit Trésor Nude Lancome?

(Zjistila jsem, že starý dobrý Lancome prostě dělá vůně, co dobře drží a mají dobrou intenzitu a něco bych ráda, nemám čím se vonět...)

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 26. listopadu 2020 07:31

Miru Jestli můžu za sebe, La Nuit Trésor je hodně dobrá a skoro jsem si ji koupila. Nemám ji až tak prozkoumanou (z 1 ml vzorku to je tak na letmé seznámení), no přišla mi ve stylu Flowerbomb, La Vie Est Belle, ale taková zakouřená, ne tak moc sladká a líbivá. Na papírku držela po dny.

Verze Nude mě nezaujala, vylezlo na mně příliš kokosu.

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 26. listopadu 2020 07:33

Evanilla 

děkuju!..

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 26. listopadu 2020 07:38

Miru Není zač a máš pravdu, že jejich vůně jsou cítit - když mám na sobě Idôle L'Intense, lidi si všímají.

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 26. listopadu 2020 07:40

Evanilla 

...právě!.

(taky jsem čichala znovu k flakonu Idole L´Intense. A když jsem udělala zkoušku výdrže, tak ještě i nad ním zvítězila Chloé Nomade EdP. Vydržela mi na kůži, jasně rozpoznatelná, 12 hodin...)

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 26. listopadu 2020 07:42

...nejen pro 

Evanilla 

...ještě dotaz -

raději La Nuit Trésor nebo La Vie Est Belle EdP.?

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 26. listopadu 2020 07:46

Miru Trésor. Lavýbelku nosí každej... Krásná vůně, ale tak nějak okoukaná. Očuchaná. Vyčichaná. Vyčichlá?

Online jerry
Avatar
8982 příspěvků moje polička 26. listopadu 2020 12:47

Miru 

La Nuit Trésor Nude jsem nezkoušela, La Nuit Trésor EdP je něco líbivého ve stylu LVEB zkřížené s Manifestem.

Tím, že jsem nosila původní Tresor a jeho letní limitky, tak všechny tyto "nové" Tresory jsou pro mě velké zklamání (nemají s Tresorem nic společného, jen zneužívají zavedený název).

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 26. listopadu 2020 12:49

jerry 

...hmm... Děkuju...

Když já bych tak ráda nějakou vůni, s výdrží a intenzitou, ale nevím, co.

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 26. listopadu 2020 16:15

alibi Toto sú vône, ktoré by som strašne chcela vyskúšať a Iris Gris dvojnásobne.

Inak, mám už dlhšie taký dotaz. Ako to robíte, že rozpoužívanú vôňu niekomu darujete? Alebo tak všeobecne,ako sa zbaviť "lacnejších" vôní, špeciálne ak nie sú od značiek vo všeobecnosti v populácii rozšírených?

Totiž je strašné množstvo vôní, ktoré by som rada vyskúšala, ale zohnať vzorku je buď prakticky nemožné, alebo reálne v konečnom dôsledku rovnako/skoro rovnako drahé ako jednoducho kúpiť flakónik....akurát tá predstava, že sa mi tu budú hromadiť...

Nejaké tipy ?

Online jerry
Avatar
8982 příspěvků moje polička 26. listopadu 2020 20:21

Favolosa (Furla) - svěží květinové pižmo, ze kterého vystoupila konvalinka se zvonečky plnými rosy. Postupně pižmo zkrémovatělo a konvalinka se zařadila zpět. Pěkná, leč nikterak zvlášní.

Eternity for Women Eau Fresh (Calvin Klein) - nasládlá ovocně květinová pižmovka takřka bez vývoje. Nejdřív to vypadalo, že to není propadák, jen je zcela zapomenutelná - ale vývoj přece jen nastal v momentě, kdy se rozplizla do takového nijakého lehce štiplavého základu.

Offline teena-s
Avatar
824 příspěvků moje polička 28. listopadu 2020 20:38
@jerry No tak tedy dneska někdo teda pěkně řádil v poznámkovým bloku 8D
Online jerry
Avatar
8982 příspěvků moje polička 28. listopadu 2020 21:04

teena-s 

Včely by se ode mě mohly učit pilnosti (ještě bych potřebovala doplnit Guerlain, ale na to už mi chybí vůle).

Offline teena-s
Avatar
824 příspěvků moje polička 29. listopadu 2020 07:00
@jerry jsem se spíš obávala jestli jsem neprošvihla nějakou komunitní soutěž :D šikulka seš a o Tvou vůli nemám obavu...neděle bude dlouhá :D :D
Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 29. listopadu 2020 20:29

Jean Patou: Sublime EdT 

Jak krásné jsou tyhle klasické vůně a jaká škoda, že na ně v kvantech nových, často plochých vůní zapomínáme!

Sublime je klasická květinovka ve stylu chypre a tato verze EdT se v každém případě hodí na každodenní nošení. Pro ty, co mají rádi květinovky. Protože tady květiny dominují. Po zeleně svěžím úvodu s mandarinkou se odhalí bohaté květinové srdce a je to tak umně uvázaná kytice, že ani není třeba zkoumat, jaké květiny v ní jsou. Ale jako v klasice třeba karafiát, jasmín, růže a kosatec. Není to omamné, vůně je mýdlová a působí čistě a něžně. Včetně chypre tónů větvičníku a santalu.

Online jerry
Avatar
8982 příspěvků moje polička 30. listopadu 2020 20:31

Flowerbomb Dew (Viktor & Rolf) - Flowerbomb je synonymem pro výrazné hladké husté květinovky.....u Flowerbomb Dew je ale opak pravdou - nasládlý kosatcový pudr postupně přecházející do jemných svěže růžových tónů. Intenzita mizivá, výdrž taktéž.

Preziosa (Furla) - ambro-medová růže, u které je sladkost tlumená sladce kořeněným semišem. Jemná orientálka v odlehčené, až vzdušné podobě. Pro mě nejpovedenější vůně od značky.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 30. listopadu 2020 20:45

blackviolet 

To už jsi ale asi zkoušela toaletku z toho hranatého flakonu, co?

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 30. listopadu 2020 21:37

wendulka Ano. Vzala jsem ji naslepo jako dárek, navíc za super cenu, a povedlo se to nad očekávání.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 30. listopadu 2020 21:52

blackviolet 

Tak to je fajn. Já mám bohužel tu smůlu, že jsem vlastnila vintage edp v původním flakonu, takže s hranatým to pak už prostě nešlo. I když objektivně zase musím uznat, že v rámci současného mainstreamu zase lepší než ten zástup ovocných květinovek a dalších na jedno brdo. To zase jo.

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 30. listopadu 2020 21:59

wendulka Já naštěstí nemám srovnání a jsem tomu ráda. Hledala jsem nějakou lehkou klasiku, tak to klaplo. A i tahle verze je v tom množství dnešních tuctovek zjevení, vyplatí se sem tam prohrábnout ty staré dobré značky .