Co jste dnes zkoušely(i) z mainstreamu?

09. srpna 2014 14:45
Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 30. srpna 2020 20:07

...z papírku, a protože dobré, musím je určitě zkusit na kůži:

SIGNATURE Montblanc

je velmi zajímavá, přitažlivá.

Kombinace klementinkou naovocnělé čistoty magnolie, exotiky ylangu, bohatosti pivoněk a tlumeně pichlavého orientálna benzoinu vytváří v nose příjemně provokující vůni...

...bílá, sivá, chladně zlatá...

(něčím mi připomíná Annayake Tomo Her. Ale Signature je taková humpoláčtější, ovšem i tak pořád very good. Takový to, jak když vám z něčeho lehce navaluje, ale vy sami sebe mučíte tím, že si stejně pořád přičicháváte, protože je to dobrý, jak nějakej návykovej fet)

MY WAY Giorgio Armani

Fakt je to podobný L´Interdit Givenchy EdT. Povedený. Těším se, až ji dám na kůži...

(protože L´Interdit mi došel, a brala bych ho znovu...)

((a ty barvy flakonu mi k tomu, co cítím z papírku, nejdou...))

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 30. srpna 2020 20:16

Miru Miru, prosím Tě, jak vnímáš vůni Good Girl? 

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 30. srpna 2020 20:24

IDOLE L´INTENSE Lancome

...ta vůně je droga

roztál jsem

zabila jsi 

a život dala

znova...

...to jsou slova člověka, který mi vůni dnes daroval.

Vybral ji, dal mi ji a pak nasál z mé kůže...

...a co cítím já.?

Mandarinkovou šťávu, příjemně nahořklou čerstvým, stopro pomeranč džusem.

A i tak hustě, jako chutná fresh squeezed orange juice, to i voní...

A do téhle zdravé a slunečně osvěžující energetické bomby vlejete esenci z několika druhů růží a přikápnete, jak barman pár zkušenými pohyby, hustý nesladký sirup z jasmínových květů...

...barevná, sytá esence královských květin.

Poměrně dlouhou dobu vůně vydrží ve svém ovocně šťavnatém květinovém srdci.

A má zajímavou vlastnost, ono srdce - přestože působí rozzářeně, teple slunečně, je 

ledové, voní ovocnokvětinovoledově...

(růže na ledu.? ...srdce - už - na ledu.?...)

Ale základ, ten základ je kouzelný!.

...objeví se asi po necelých dvou hodinách,

už není led, už "jen" teple kulatý chlad, kouzelně chladivá vanilka prostoupená květinově ovocnými tóny...

...něco jak skleněný oblázek naplněný hedvábným, delikátně sladkým sirupem, a je sice chladný, oblázek,

ale žije, tepe to v něm...

Idole L´Intense svoji předchůdkyni Idole zdaleka převyšuje,

povedla se.

Vlastně - 

je krásná...

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 30. srpna 2020 20:26

Dalia 

Myslíš od Caroliny Herrery.?

Dost dobře.

Je zvláštní, osobitá. Dost lidí ji sepsulo, ale není pro každého. Byla mi chválená. Klidně bych ji nosila znova.

Typově k Code Cashmere - ten je ještě lepší a šel i do prostoru, chválený ještě víc.

A velmi rád ji nosil i můj syn

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 30. srpna 2020 20:36

Miru Ano, tu myslím. Zkoušela jsem ji totiž před pár dny na papírku + letošní novinku a obě se mi líbily. Musím zkusit i na sobě. Děkuji!

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 30. srpna 2020 20:49

Dalia 

...ta Good Girl Fantastic Pink - píší, že je to ta původní EdP. Pouze ve sběratelském flakonu.?

(naše databáze)

Ale oproti Good Girl 2016 má Fantastic Pink navíc mandle a skořici, takže jiná bude určitě.

Takže určitě zkusím.

Jinak

pro mě osobně byla právě ta původní, první Good Girl EdP nejlepší. Ostatní už se mi vůbec nelíbily.

Offline Fleur blogger
Avatar
6086 příspěvků moje polička 30. srpna 2020 21:16

Miru Zkoušela jsem včera přesně tyhlety tři vůně:

Signature MontBlanc - u té jsem si hned na tebe vzpomněla a potvrzuji společný žánr s Tomo Her.

My Way jsem odmítla dát na ruku, pro mě je zbytečně sladká a taková jaksi šťávičkovitě umělá.

Idole L´Intense - moderní chypre, ovocná růže se špetkou zemitosti (přísahala bych, že ve složení je pačuli a mech). Tu bych klidně brala...

Oslovila mě také deklinace Bloom Ambrosia di Fiori. Sice to není typově vůně, kterou bych vyhledávala (příliš květinového pylu), ale ve výsledku působí velmi kultivovaně, uhlazeně a přitom netuctově. Vyvolává dojem květinového pudru (to možná ta tuberóza).

Offline alibi blogger
Avatar
3959 příspěvků moje polička 30. srpna 2020 21:21

Miru tak IDOLE L´INTENSE Lancome budu muset zkusit. Navnadila jsi mě 

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 30. srpna 2020 21:31
Reakce na Miru:

Dalia 

...ta Good Girl Fantastic Pink - píší, že je to ta původní EdP. Pouze ve sběratelském flakonu.?

(naše databáze)

Ale oproti Good Girl 2016 má Fantastic Pink navíc mandle a skořici, takže jiná bude určitě.

Takže určitě zkusím.

Jinak

pro mě osobně byla právě ta původní, první Good Girl EdP nejlepší. Ostatní už se mi vůbec nelíbily.

​Nene, tu růžovou jsem nezkoušela. Myslela jsem tuhle novinku

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 30. srpna 2020 21:56

Fleur 

...telepatie. A těší mě, že to vnímáš podobně

...na vyzkoušení na kůži těch prvních dvou zmiňovaných se těším, jsem zvědavá...

A ano, Ambrosia je dost dobrá.

Mně se právě sladká tuberoza líbí. Vadí pouze tehdy, když do ní zakomponují zelené listy nebo příliš dřevitosti z čerstvých větviček.

Ale žvýkačky, pudr, vanilka a hutný oblak mi neva

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 30. srpna 2020 21:57

alibi 

za vyzkoušení stojí určitě

Dalia 

...aha

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46058 příspěvků moje polička 30. srpna 2020 22:13

Fleur v ambrosia di fiori mi neco vadilo.. rikala jsem si - prilis omamne kvetinovy nektar, co nemusim.. az to vystihnul muz: meloun

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 31. srpna 2020 12:48

Miru Dnes jsem zkusila obě Good Girl na ruce a každá jsou pro můj nos úplně jiná. Jednoznačně se mi více líbí původní EdP, která i mně hodně připomíná Code. A máš pravdu, ten je výraznější. 

Offline Fleur blogger
Avatar
6086 příspěvků moje polička 31. srpna 2020 15:39

viktorka_od splavu Meloun by mi nevadil, ovšem na začátku je tam ta (pudrová, pylová, žvýkačková, gumová) tuberóza. Ještě ji pořádně prozkouším, ale moc se mi líbí všechny flakóny i krabičky celé řady Bloom, tak se vysloveně snažím, aby se mi zalíbila i nějaká z těch vůní natolik, že bych si přála alespoň třicítku.

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 31. srpna 2020 15:52

Fleur 

...v tom případě doporučuji Nettare di Fiori(měla jsem) - tam žvejka není vůbec, je spíše čistě pudrovobílokvětinová, lehce krémová(viz můj popis)

Offline Fleur blogger
Avatar
6086 příspěvků moje polička 31. srpna 2020 16:31

Miru Jenže když já ty bílokvětinové krémové vůně nerada - na druhých se mi líbí, ale sama se s nimi vůbec neztotožňuji. To už mi ta Ambrosia byla něčím bližší, přes koleno to však lámat nebudu; třeba za rok vypustí další odnož (představovala bych si planou růži, pořádně opepřenou a s pelargónií ).

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 31. srpna 2020 16:32

Fleur 

aha. Tak to by se Ti mohla líbit ta verze Acqua - ta je zas pro mě nejhorší, něco zelenýho, divnýho

Offline Fleur blogger
Avatar
6086 příspěvků moje polička 31. srpna 2020 17:56

Miru Ta se mi taky nelíbila (ale asi z opačných důvodů - tuberóza, jasmín, prostě zase moc bílých kytek a chudák zelené galbanum to už nemohlo zachránit) .

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 31. srpna 2020 19:18

Good Girl EdP - Carolina Herrera

Tak trochu čarodějka ...

Na mé kůži a pro můj nos je „botička“ vůně chameleon, která mi během svého vývoje připomíná dvě jiné vůně, ale nepostrádá i vlastní osobitost. Při první zkoušce jsem tedy vnímala stále se proměňující mix něčeho důvěrně známého s něčím novým.

Good Girl má poměrně svěží, jednoduchý citronový úvod, ale rychle začíná nabírat na obrátkách. Přidávají se květinové tóny, především bílý jasmín a tuberóza, gurmánština kakaového prášku a já cítím i lehounký dotek kávy se špetkou skořice, později vnímám navíc bílou čokoládu, je znát tíže pačuli, navlhlá zemitost a slza jantarově zabarvené pryskyřice. Překvapilo mě, kolik se zde odhaluje vrstev.

Pro mě ideální podzimní vůně. Sladká, hladivá, trošku pikantní, hřejivá a velmi ženská.

Offline jerry
Avatar
9010 příspěvků moje polička 31. srpna 2020 22:06

Angel Nova (Thierry Mugler) - kdyby mi dal někdo zkusit naslepo, tak tipuju pěknou multivitaminovou Escadu...no, prohádala bych (i když Angel bych ovšem nečekala). Multivitamin je hustý, kvalitní, neulepený, akorát ten igelit, co se z něj vynořil (tuhle neplechu mi růže dosud občas dělala jen v arabkách) není nic moc. A nepotěšila mě ani po rozvonění neidentifikovatelná syntetická směs sladkokyselého ovoce, květin a dřeva, posypaná krystalky cukru. 

Magnolia and Passion Fruit (Dermacol) - zaměnitelná ovocenka květinová, bez jakéhokoliv nápadu, o byť jen záblesku originality ani nemluvě.