Co jste dnes zkoušely(i) z mainstreamu?

09. srpna 2014 14:45
Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 07. zaří 2020 08:36
Reakce na Fleur:

​To jsem psala už u prvního Idole , teď to platí obzvlášť. A kdybych se nebála, že se z Idole Intense stane uniformní vůně, tak bych si alespoň třicítku pořídila.

​A to mě těší, že se právě s Tebou takhle shodnu... Taky bych ji klidně brala, ale mám Coco Mademoiselle Intense, v té mám ozvěny obdobných nálad, tak uvidíme...

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 07. zaří 2020 08:40

PAULA´S IBIZA - Loewe

Dostala jsem košili Loewe, jde mi z ní hlava kolem, ty barvy, ty vzory, ale je to 100% bavlna, tak si s ní zkusím nějak poradit, s bílými teniskami a jánevímčím to nějak půjde… Možná, snad, ale to není důležité, podstatnější //relativně// je to, že s ní jsem dostala vzorek Paula´s Ibiza - no a asi takhle - kokosová voda /sladká/ + plumérie /sladká/ + vanilka /sladká/ + pačuli /wait for it... sladké/ = velký špatný, jako kdybys Anděla nechal dlouho na slunci, pak ho lehce štrejchnul něčím sladkým, vanilkou od Lush třeba, no a ta kokosová voda do toho - uááááá.... /Promiňte, muselo to ven, ta košile je proti té vůni zlatá.../

Tahle reklamní fotka Loewe je fakt... barevná.

Offline jerry
Avatar
8963 příspěvků moje polička 07. zaří 2020 11:20

euridike 

Já tam mám hromadu zeleně (příšerné), ty zase sladkost...každopádně taky příšerné.

A přitom u Loewe dělali tak pěkné vůně -  Esencia Femme, 7 de Loewe, A Mi Aire, Agua de Loewe.

Kdeže loňské sněhy jsou, v posledních letech je to bída s nouzí.

Offline Fleur blogger
Avatar
6074 příspěvků moje polička 07. zaří 2020 17:02

Bloom Ambrosia di Fiori

Na toaletním stolku s bílým povrchem lesklým jako zrcadlo jsou s cítem pro symetrii tři poháry z opalínového skla a v nich kosmetické štětce a tuby s makeupem. Všechny štětce jsou seřazené podle velikosti, vzorně vyčištěné, ani chloupek netrčí z řady. Vůně květinového krému na ruce, které jsou s francouzskou manikúrou dost pěstěné i bez něj. Vůně kosatcového pudru a růžové tvářenky. Vůně rtěnky v nude odstínu s decentním leskem bez třpytek. Kosmeticky dokonalé. Až příliš dokonalé a spořádané.
Také mám smysl pro pořádek, ale můj letitý stůl je ze dřeva poznamenaného pár škrábanci, inkoustovými skvrnami a tmavými kolečky od láhve červeného vína. Bloom Ambrosia di Fiori mi prostě nebude souzena...

Musím si počkat, třeba Alberto Morillas vytvoří nějakou méně úhlednou verzi Bloom, do níž pronikne i drsnější plevel.

Offline Miru
Avatar
13843 příspěvků moje polička 07. zaří 2020 17:34

Fleur 

...já jsem si taky Ambrosii připomněla a neee...

...něco mi tam vadí, nesedí mi. To mnohem radší Nettare di Fiori nebo klasiku původní Bloom EdP.

Offline Miru
Avatar
13843 příspěvků moje polička 07. zaří 2020 17:36

...jo a upřesňuji:

L´INTERDIT INTENSE Givenchy - to je návrat JASMIN NOIR EDP Bvlgari + Code Cashmere Giorgio Armani

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 07. zaří 2020 17:38

Miru Včera jsem L´Interdit Intense zkoušela a za podobnost s Jasmin Noir bych byla ráda. Ovšem pro můj nos ani náznakem.

Offline Fleur blogger
Avatar
6074 příspěvků moje polička 07. zaří 2020 17:58

euridike Košili nos, vůní bych potrestala rodiče nějaké malé holčičky, bude to dobré na parfemaci pokojíčku pro panenky.

Offline Miru
Avatar
13843 příspěvků moje polička 07. zaří 2020 18:34

Dalia 

...no a jak ho vnímáš Ty.?

Ně mně je to prostě mega lahodná kompozice. A kdybych ho měla připodobnit, tak právě k Jasmin Noir x  Code Cashmere....

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 07. zaří 2020 18:46

Miru Na recenzi to ještě není, potřebovala bych vzorek domů. Ale v určitém bodě mi připomínal tuberozu od Prady. Líbí se mi základ, takový hustý, tmavý, zvláštně sladký. No, já bych tu vůni fakt potřebovala vyzkoušet doma a v klidu. Na druhé ruce jsem měla verzi EdT, ta mi chvílemi přišla taková žvýkačková, ale v dobrém slova smyslu, to se mi líbilo. 

Offline Miru
Avatar
13843 příspěvků moje polička 07. zaří 2020 18:47

Dalia 

...jako EdT jsem měla flakon a byla mi hodně chválená. Prý to voní luxusně a současně nenuceně.

Ale Intense - to je lektvar... V té si slastím...

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 07. zaří 2020 18:48

Miru Tak to je dobře, když je člověku ve vůni slastně.

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 08. zaří 2020 07:46

jerry

Mně se líbí 7 Loewe Anonimo, Esencia pour Homme, Esencia Femme, Solo Loewe Absoluto, ale třeba Solo Ella – to je teda nepěknost, ono vůbec ty pánské vůně jsou u nich povedenější, mám ten dojem...

Fleur Recenze na Bloom Ambrosia di Fiori je velmi výstižná! Mně se vlastně ta vůně líbí, jen je na můj vkus až příliš úhledná a dokonalá, jako reklamní produktová fotografie... Ale flakony - ty jsou bezva, někde jsem tu zahlédla fotku, myslím od Dalia - skvělé... A s tou košilí - vždyť je na ní vzor! To je úplně mimo moje uživatelské možnosti a schopnosti! //Já umím nosit jen černou, bílou, šedou, růžovou, khaki - tím končím...//

Offline jerry
Avatar
8963 příspěvků moje polička 08. zaří 2020 12:05

My Way (Giorgio Armani) - lesní jahody v několika podobách - voda se sirupem z lesních jahod, pak lehce ulepený jahodový drops, následně pak jahodový drops s pomerančovým květem. A potom bílé květiny vystrčily růžky a začaly s jahodami svádět boj o nadvládu .....a najednou je všeho moc - úderná vůně, obtěžující intenzitou i výdrží. Jahody se někam vytratily a zůstal sladký bonbonově ulepený generický základ. A to jsem si dosud myslela, že mistrem v produkci ulepených vůní je Escada...

euridike Ten tvůj postřeh "univerzální vůně parfumerie" je naprosto přesný.

Daisy Love Daze (Marc Jacobs) - sladký multivitamín, pak sladký ovocný bonbon a na pozadí neidentifikovatelné květiny. Velmi generická, velmi zbytečná a nikterak povedená.

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 08. zaří 2020 12:20

jerry všeho moc - úderná vůně, obtěžující intenzitou i výdrží

taky se mi tak jeví. papírek mi "voní" v šatně už od minulého týdne, a to je dávno v koši s víkem

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46018 příspěvků moje polička 09. zaří 2020 16:05

Idôle L'Intense Lancôme

ještě že jsem se na poslední chvíli vrátila a stříkla ji i na papírek. teď mi to konečně dává smysl...

na ruce:nejprve generický ovocnějablkový počátek mně známý třeba z gabrielle od chanelu. pak se přidá sladce tělový mému nosu nelibý tón. cedr co nemusím, nějaký ten jasmín s vanilkou a dřevo... no, zas dlouho do tohoto segmentu nezavítám. 

vzpomenu si na papírek a: harmonická nevtíravě květinová krása. 

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 09. zaří 2020 16:29

viktorka_od splavu 

... to už mám u sebe na 100% ověřený fakt - na papírku voní KAŽDÁ vůně lépe, mnohem jemněji, sofistikovaněji...
A vidím, že máš Love Tuberose - máš prostě vybraný vkus...

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46018 příspěvků moje polička 09. zaří 2020 16:42

euridike každá určitě ne, ale většinu mainstreamových vůní moje kůže prostě bojkotuje:-)

děkuji, tuberóza+amouage je sázka na jistotu.. aspoň z 50 %. tak jsem to riskla a vyšlo (neměla jsem ji vyzkoušenou, aneb jak nákupy obcházejí tužebník

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 10. zaří 2020 09:16

Mám na sobě poprvé Idôle L'Intense. Je opravdu krásná, recenzi dodám po bližším prozkoumání... Kolegyně už vyzvídala (ona vždycky...) a prý jde u mě v kanceláři hodně cítit. Já ji tolik nevnímám. No tak v tomto případě jsem jí řekla, čím voním, protože jak už jsme tu psaly, za chvíli ji bude mít každá druhá Na podzim se bude hodit, zároveň je ale i lehká, vzdušná a květinová. Nákup skoro naslepo vyšel

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 10. zaří 2020 09:20

Evanilla Tak to je skvělé, že se Ti líbí, na recenzi se těším...