Co jste dnes zkoušely(i) z mainstreamu?

09. srpna 2014 14:45
Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 04. února 2019 12:26

slniecko Píšu SZ:)

Offline Paris
Avatar
příspěvků moje polička 04. února 2019 14:43

slniecko teď jsem četla tvoji recenzi na pivoňku a zajímá mě ještě víc.  Klasiku mám od Fragonard. Tohle by bylo zase něco jiného.

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 04. února 2019 14:50

Korsičanka jasné:)

Paris :)

Offline Miru
Avatar
13852 příspěvků moje polička 04. února 2019 19:43

ad Comme Une Evidence Le Parfum Yves Rocher

...podobna nejen vůni Narciso Rodriguez for Her, ale i, hodně,

Rumeur Lanvin

Offline jerry
Avatar
8986 příspěvků moje polička 04. února 2019 21:15

Pure DKNY A Drop of Vanilla (Donna Karan) - jemné svěží orosené květinky, do kterých spadla sladká karamelová sušenka. Vcelku povedená vůně pro teenagerky, která rozhodně neurazí (ale taky nenadchne).

Mon Evidence (Yves Rocher) -aSladkokyselá ovocná, generická a poněkud syntetická. Po rozvonění podoba...světe, div se...s La Vie Est Belle (pravda, v odlehčenější podobě).

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 05. února 2019 11:21

Compagnie de Provence - Encens Lavande: Cirtusovo-anýzový úvod vytvára dojem pelendrekových cukríkov so sladkou citrónovou polevou. Netrpezlivo čakám sľubované spojenie levanule a kadidla, ale asi som zabudla napísať pozvánku. Dostavia sa akurát kardamóm s pižmom, ktorý situáciu zvrátia tak nečakane, že v konečnom dôsledku, čáry-máry, mám na ruke ľahkú vôňu pocukrovaného tvrdého černicového cukríka. Ako, nechápem. Nie je to zlé, aj keď je to diametrálne odlišné od toho, čo som čakala, ale o malú chvíľu do odveje do nenávratna.

La Martina - Suerte: Škorica, škorica s kožou. Veľmi príjemná, zo začiatku skôr pánska kombinácia, aj vďaka ľahkému tónu sušeného tabaku. Ovšem postupom času si drží pozície len škorica (a to teda neotrasiteľne) a tieto pánske tóny sa postupne vytrácajú a vymieňajú s jemnými tónmi tonky, benzoinu a jemnunkej ambry. Výmena nie je ani nie je ani rázna, ani jednorázová, skôr niečo sa zjaví, niečo odíde, o chvíľu sa vymenia trebárs nazad, ale v priebehu času na koži skončí delikátna negurmánska vôňa škorice na jemne balzamickom základe. Rozhodne vhodné aj pre dámy. milacka vďaka za možnosť vyskúšať!

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 05. února 2019 11:52

slniecko Ad Suerte: Já časem přišla na to, že je tam víc tabáku(vnímám i ambru?), než skořice. Jen nechápu ty reakce na ostrý začátek, který navoněnou "položil" Pro mě by tam levandule mohla trvat déle, jak už jsem psala.

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 05. února 2019 11:57

Korsičanka ja tam nemám žiaden ostrý začiatok, ani levanduľa, ani citrusy sa nekonajú, rovno nastupuje jemný škoricový prášok. A tabaku len taká štipka. Ale vieš, že na nás dvoch mnoho vôní dopadne inak.

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 05. února 2019 12:19

slniecko   Každopádně je vydařená a budeš-li o ni stát, ráda odstříknu

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 05. února 2019 15:00

Korsičanka vďaka, keby niečo, dám vedieť

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 05. února 2019 20:50

Nina Ricci

L'Air du Printemps: Rozkošná veselá jarná vôňa, Champs Elyées, v ktorej vymenili ovocie za to z Petite Cherie. Pozor, je aj minimálne tak výrazná ako CHE. Rozžiarený veselý jazmín s hruškou a cedrátom (druh citrusu). Fakt nádherná kompozícia, radostná, veselá, žiarivá. Neprehliadnuteľná, výrazná, so skvelou projekciou a výdržou.

Aimée de Mars Parfums

Sensuel Rubis: Hneď prvý dojem bol - no nazdar. Chaotické ovocné a kvetinové tóny pomiešané s oudom. Chvíľu sa z toho celého spamätala malina, narobila poriadky a na moment to pripomínalo niečo ako slabšie Aoud Black Candy. Na chvíľu. Potom to malina vzdala, a chaos sa vrátil, ovšem povstalo kadidlo, ktoré sa to pokúsilo aspoň zahaliť rúškou dymu. No, skrátim to. Tvar a obsah flakóna mi prídu mimoriadne vhodné na to, nosiť to v kabelke ako zbraň pre mimoriadne príležitosti, v momente nebezpečenstva vytiahnuť, rozbiť o zem a prchať, kým sa nepriateľ spamätá. Alebo kým ho neodvezie sanitka.

Acqua di Orta: Na úvod nejaký nepochopiteľný ostrý tón, možno nejaké napodarené spojenie bergamotu s niečím, tipovala by som jazmín, alebo konvalinku, ale nič z toho v zložení spomenuté nie je. Cez pochybné zelené tóny s nádychom pracieho prášku sa dostávame do fázy mimoriadne protivne páchnúceho kvázisviežeho čističa na čokoľvek.

Eau 21: Čistič z Acqua di Orta, výrazne zriedený a vylepšený trochou mäty. Je to zlé, ale voči horeuvedenej skoro znesiteľné.

Emporio Armani

Stronger With You Intensely: Zaujímavé dostať sa k vzorke tejto vône tesne po testovaní Suerte. Na úvod zašimranie ružovéo korenia, hneď potom nesladká škorica s len trošku sladkým karamelom. Pomerne výrazne im sekundujú jalovec a fialkový list, ktoré to držia dosť dôrazne na pánskej strane. Teplú časť podporujú aj tonka s ambrou, tú pánsku zreteľný semišový tón. Pekná, plná, netuctová, prepracovaná pánska vôňa.

In Love With You: Príjemná vôňa nálevu z čerešňového kompótu, rozriedeného trochou vody s ľadom a dozdobená ružovým lupienkom. Vermútu len symbolicky. Pôsobí príjemne, pokojne a krotko.

Online alibi blogger
Avatar
3954 příspěvků moje polička 05. února 2019 21:49

Guilty Pour Femme Gucci

Velmi příjemné nečekané  překvapeni. Po mandarinkovém úvodu hodném Chanel no 5 l' Eau následuje milá kytice květů s rozeznatelným šeříkem a příjemně nasládlým základem

Offline Ignis
Avatar
1332 příspěvků moje polička 06. února 2019 13:24

slniecko 

I když to není úplně laciná voňavka, ten popis u Sensuel Rubis hned připomněl jednu z povídek Šimka a Grossmana, tuším že se jmenovala Výchovný koncert - konkrétně pasáž:

"Náhle zasáhlo samo nebe, či lépe řečeno Emerová. Laciná voňavka opět slavila úspěch, umělec, stejně jako loni inspektor, okamžitě omdlel."

Takhle samo o sobě to asi tak vtipně nevypadá, ale když si to přehrávám v hlavě se Šimkovým hlasem, tak je to boží. 

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 06. února 2019 16:33

alibi Jsi jako vítr, Li, ještě tu ani není složení, a ty už jsi zkoušela?

Online alibi blogger
Avatar
3954 příspěvků moje polička 06. února 2019 16:35

Korsičanka to byla úplná náhoda. včera jsem podnikla spanilou jízdu po olympii a slečně ve fannu jsem řekla, ať mě překvapí :D papírek jsem nechala v autě a i po ránu voněl moc hezky

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 06. února 2019 16:45

alibi Dobré výzvy dáváš, to asi chvíli koukala, ne? 

Online alibi blogger
Avatar
3954 příspěvků moje polička 06. února 2019 16:48

Korsičanka ne, já byla hodná, vyptávala jsem se jí hlavně ná pánské vůně, o kterých nevím vůbec nic :)

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 06. února 2019 16:53

alibi ...já byla hodná

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 06. února 2019 17:44
Reakce na Ignis:

"Náhle zasáhlo samo nebe, či lépe řečeno Emerová. Laciná voňavka opět slavila úspěch, umělec, stejně jako loni inspektor, okamžitě omdlel."

som oprskala obrazovku

Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 06. února 2019 18:12
Reakce na alibi:

Guilty Pour Femme Gucci

Velmi příjemné nečekané  překvapeni. Po mandarinkovém úvodu hodném Chanel no 5 l' Eau následuje milá kytice květů s rozeznatelným šeříkem a příjemně nasládlým základem

​Skúšala si edt alebo edp? Edp je nádherná.