Co jste dnes zkoušely(i) z mainstreamu?

09. srpna 2014 14:45
Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 26. ledna 2019 10:41

keby som nebola pevne rozhodnutá, že už žiaden slepák (topím sa v nich a som lenivá predávať), tak ju už mám dávno na ceste .

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 26. ledna 2019 10:43

slniecko A tys ji v Brně od Darinky taky nezkoušela???Vždyť nejsi v kuřáckém klubu!?

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 26. ledna 2019 15:22

Korsičanka nestihla som, toľko som toho skúšala.

Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 26. ledna 2019 17:05

slniecko Lucka, poprosím tvoju adresu a pošlem ti vzorku.

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 26. ledna 2019 17:38

milacka si poklad!!!

Online Miru
Avatar
13852 příspěvků moje polička 27. ledna 2019 09:01

La Petite Robe Noire Intense Guerlain 

...dřevitý, naovocnělý bergamot.

...vanilka, krémový nadýchaný santal.

...rozostřená ovocnost s podkladem z růží.

Zvláštní pocit...

...jakoby jste cucaly laciný ovocný bonbony a současně se vám na jazyku rozplývaly zbytky nadýchaných bělostných polštářků marshmallow s malinovými krystalky cukru.

A v ústech máte teplo, vůně na patře hřeje a současně horce studí...

...možná ty marshmallow nebyly až tak sněhově bílé, možná v nich byly ukryty zrnka černé lékořice, jež nyní plápolají svými plamínky na vašem patře a éterická dřeva zatavená v ledu začínají pouštět tající slzy...

 Jak malá holka, co jednou rukou nabírá barevný drops a druhou pěnové kostičky a střídavě strká do úst.

Jenže její ruce, prstíky, no, za nehty trochu černo, asi zbylá hlína, jak se venku za barákem škrábala do kopce, protože jí nohy v martenech, vratké alkoholem, podjely...

A nebo - naovocnělá a do modra, svěžest, rozmačkané borůvky se smetanou a s rozdrcenými listy máty a delikátní zbytky kouře a trochu nasládlých bublinek...

...pohoda dvou lidí.

Vůně pro puberťačky ale i pro velké holky

(delikátní mix La Petite Robe Noire Couture a Shalimar Soufle)

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 27. ledna 2019 09:37

Miru Moc hezké čtení! 

Offline jerry
Avatar
8986 příspěvků moje polička 27. ledna 2019 13:32

Amber Musc (Narciso Rodriguez) - hřejivý sladce pudrový semiš s ambrou rozpuštěnou v pomerančovém likéru, postupně přecházející do nepříliš sladkého ambro-vanilkového jemně kouřového dřeva.

Colonia Ambra (Acqua di Parma) - na začátku ambra - nikterak sladká, spíš "naředěná", ovšem po rozvonění santal s ambrou v podobě živočišné kůže (a vsadila bych boty i na pár oudových molekul).  

Online Miru
Avatar
13852 příspěvků moje polička 27. ledna 2019 14:34

jerry 

Amber Musc zní krásně!

Offline jerry
Avatar
8986 příspěvků moje polička 27. ledna 2019 14:43

Miru 

Hned bych ji brala.

Online Miru
Avatar
13852 příspěvků moje polička 27. ledna 2019 14:49

jerry 

...věřím. I já. Naslepo. Zrovna tak Rose Musc...

Před časem je na notinu měli...

Offline jerry
Avatar
8986 příspěvků moje polička 27. ledna 2019 14:53

No právě. Dost mě mrzí, že jsem se ke vzorkům dostala až teď. Ani ta třetí vůně - Santal Musc - by nemusela být špatná.

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 28. ledna 2019 01:59

La Perla - Contemporary Tuberose: Veľmi nežný bielokvetinový úvod, hladký a hebký ako biely zamat. Vôňa je neúderná, nevtieravá, ale nie slabá, ani riedka, jemne sladká. Je veľmi zjednotená, nerozoznávam jednotlivé zložky.Časom začne ešte viac hustnúť, ale bohužiaľ aj výrazne sladnúť. Do istej miery by som ju prirovnala k nízkonákladovej Love Tuberose od Amouage. Lenže....lenže po čase chytí tak neuveriteľne umelohmotný tón, že sa mi nechcelo veriť, že by to mohol byť parfém a opakovane som ovoniavala plastové veci okolo seba, kým som sa neuistila, že to fakt tá vzorka zo mňa tak razí.

Offline Fleur blogger
Avatar
6085 příspěvků moje polička 31. ledna 2019 08:08
Reakce na wendulka:

​Do konce února čekat nemusíš. Po tomto víkendu bys měla mít toto skoricova dilema konečně vyřešené 

​Skořicové dilema opravdu díky wendulka vyřešeno, a to naprosto jednoznačně. Suerte je povedená vůně, ale nosit bych ji nemohla.

Svěží začátek s jehličnatě pichlavou levandulí poměrně záhy utne nasládlé koření s uklidňující vůní tabáku. Dědeček mě vzal na výlet autobusem a preventivně mi dal cucavý bonbón lesněnku. Lesněnka září jako peridot, v ústech se z ní okamžitě uvolní palčivá svěžest, kterou vzápětí zalije sladká vlna. Autobus vjíždí do další zatáčky a mám pocit, že stejně krkolomně cestuje v mém těle žaludek. Řidič nám zastaví uprostřed úzké silnice lemované lesy a zatímco se autobus vzdaluje v oblaku prachu, dědeček bezradně obrací kapsy tvídového saka, jestli by to nespravila alespoň mléčná karamelka. Nespravila, v kapsách jsou stejně jen drobné kousky tabáku, které se vytrousily z dědečkových cigaret. Vložím svou dlaň do jeho teplé ruky a vyrazíme pěšky, po téhle silnici stejně nikdo nejezdí. Voní to tam lesněnkami, lesem, asfaltem, hřebíčkem, skořicí, mléčnými karamelami, tabákem... je mi krásně, ale na ten začátek raději nemyslím.

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 31. ledna 2019 09:17

Fleur Nevím, kde jste vzaly KONEC února? Psala jsem viktorce DO ÚNORA a ona ví, do kterého

Jinak krásná recenze, i když pro nás - milovníky levandule - je i ten začátek nádherný a bohužel krátký Ale skvěle se s touto uklidňující tabákovkou ( máš pravdu, toho je tam hafo:)) usíná.

Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 31. ledna 2019 09:29

Fleur Začiatok Suerte je na mňa príliš, ako by som to napísala tak, aby som Suerte neurazila, pretože si to nezaslúži... Veľká nálož pre môj nos.

Lahôdkou sa stáva po  pár hodinách aplikácie,  aj na druhý deň, pretože výborne drží. Vlastne som ju raz ani nespoznala. Na šatke po troch dňoch som nevedela identifikovať hebkú, jemne sladkú karamelku. 

Suerte sa rozvoňala do krásy.

Čas je jej najlepší priateľ a prikloní ju na dámsku stranu. Na manželovi vonia inak, akoby drsnejšie, je fajčiar, možno preto. A neviem ho odnaučiť od tejto závislosti, hoci na druhej strane práve tabak rozvonia jeho parfumy do nevídanej krásy. Suerte na mne a Suerte na ňom sú dva odlišné parfumy.

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 31. ledna 2019 09:37

milacka Musím na mužovi taky vyzkoušet Ale není kuřák, tak nevím

Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 31. ledna 2019 10:27

Korsičanka V každom prípade vyskúšaj, Suerte som kupovala manželovi, ale sem tam sa navoniam aj ja. 

Offline jerry
Avatar
8986 příspěvků moje polička 31. ledna 2019 20:09

Les Parfums Matières: Fleur de Pêcher (Karl Lagerfeld) - ovocná pižmovka s nezralou nektarinkou, zpočátku hodně generická, ale rozvoněla se do vcelku příjemné svěží pižmovky typu "neurazí-nenadchne".

Extrait de Cologne: Cassis Frénésie (Roger & Gallet) - jemné nahořklé černorybízové listy, malinko kyselkavé, s několika zrnky ovocně růžového pudru. Celá tato řada je v rámci své kategorie hodně povedená.

Online Miru
Avatar
13852 příspěvků moje polička 01. února 2019 16:40

So Elixir Yves Rocher

Tlumeně, plně šťavnatý černočajový jasmín s vanilkou a kapkou mléka, s podprahovými akcenty tabáku(asi díky pačuli) a s éterickým kadidlovým  vláknem...

...lahodná, sušše vláčná, s pikogramy žvýkačkové ovocnosti, která po určité době mizí a nahradí ji delikátní kakaově senový tón z tonky.

Takový tenký/neopulentní, ingrediencemi barevnější, zajímavější a líbivější,

krémově pikantní

Alien Absolu.

Drží se spíše u těla, žádná prostorovka, vůně jen pro někoho...,

a má solidní výdrž, asi čtyři hoďky.