Co jste dnes zkoušely(i) z mainstreamu?

09. srpna 2014 14:45
Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 01. února 2019 16:52

Comme Une Evidence Le Parfum Yves Rocher

= Narciso Rodriguez For Her EdP/EdT

Distingovaná temná chypre.

Pod povrchem vroucí a současně křehká.

Provokativní a pichlavá.

Tišše hlučná...

...na mé kůži je to "jen"

šarlatová růže a dřevitě pačuliová inkoustová čerň,

která se mě neohroženě drží víc jak osm hodin a nehne se.

...tak:

...i tak:

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 02. února 2019 09:14

V databázi mi chybí možnost dát vůni neutrál, protože přesně taková je pro mě …

Valentina Rosa Assoluto (Valentino)

Podle avizovaného složení a barvy flakonu jsem čekala sytě červenou do gurmánštiny laděnou růži, ale dočkala jsem se jen několika křehkých růžových květů, spíše poupat, které kolem sebe jen velmi ostýchavě šíří jemně nasládlé aroma promíchané s vůní vody, zeleně dřevnatých stonků a hlíny. Takový tichý šepot do jarního rána se probouzejícího záhonku s jedním opuštěným keříkem růží.

Poněkud lineární a naprosto neutrální vůně.

Offline slniecko admin
Avatar
17566 příspěvků moje polička 02. února 2019 20:17

L'Erbolario:

Accordo Viola: Veľmi príjemná, autentická vôňa fialiek bez zelene, ani cukríkové, ani púdrové, proste fialky vo vázičke. Bohužiaľ na mne pomerne slabo drží, čo ale zas pri cene nie je taký problém.

Danza di Fiori: Jemná púdrová, neurčito kvetinová vôňa, jemne, ale naozaj jemne dosladená a zahustená pižmom. Nie je avivážová. Príjemná a pomerne bezpečná voľba.

Frutto della Passione: Príjemná šťavnatá vôňa plodu mučenky, nesladká, nelepivá, na ovocný soliflor celkom slušne drží.

Iris: Veľmi príjemný, skôr sladší púdrový kosatec. Teoreticky v ňom vidím potenciál skĺznuť do vône pracieho prášku, ale mne to našťastie nerobí. Fakt krásna, krehká, nežná púdrovka so slušnou výdržou. Milovníčky už nevyrábanej Love, Chloé by mali povinne vyskúšať.

Lavanda: Závan trochu gáfrovej levandule, ktorý ma bohužiaľ opustil rovnako rýchlo, ako prišiel.

Osmanthus: No, tak toto sa na mne nepredviedlo. Osmantus mám normálne rada, ale tu som ho nezachytila. To, čo mám na ruke je ostrá citrusovo - jazmínová vôňa, chvíľami prechádzajúca až, ehm, do pachu mačacích...no, značkovania. A áno, pochopiteľne, za daných okolností drží, aj keď by teda rozhodne nemusela.

Offline Paris
Avatar
příspěvků moje polička 02. února 2019 20:43

slniecko Viola a Iris mě hodně lákají. Frotto della Passione docela taky. A teď ještě zjistit, kde sezenu vzorek. 

Offline daniela
Avatar
1757 příspěvků moje polička 03. února 2019 11:08

slniecko Od téhle značky jsem před lety zkoušela Dolcelisir - ta je hodně povedená 

Offline slniecko admin
Avatar
17566 příspěvků moje polička 03. února 2019 11:39

daniela hej, tá má skvelé referencie, mám ju rozhodne na zozname - vyskúšať!

Offline woman27
Avatar
298 příspěvků moje polička 03. února 2019 16:28

slniecko 

Já bych šla do Accordo Viola i naslepo. Ale tato značka se u nás v ČR asi nedá sehnat. Nebo ano? Děkuji

Offline slniecko admin
Avatar
17566 příspěvků moje polička 03. února 2019 20:58

woman27 to netuším. Ale jednu kúpiť a poslať rozhodne môžem, keby nie .

Offline Paris
Avatar
příspěvků moje polička 03. února 2019 23:35

slniecko teď jsem koukala na oficiální stránky a mají i pivoňku.  Tu jsi nezkoušela?

Bohužel to vypadá, že zasílají pouze po Itálii.

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 04. února 2019 08:49

Paris http://www.coucou.sk/produkt/lerbolario-dolcelisir-parfemovana-voda-100ml

Jen tak náhodně. A když mají značku na Slovensku, může ti ji tam někdo koupit. Jestli se tedy jedná o tuto:)

Offline Poéma
Avatar
733 příspěvků moje polička 04. února 2019 09:05

woman27 L´Erbolario u nás opravdu nekoupíš, ale v německém Amazonu jo. Dá se sehnat v Blavě, ve Vídni. Já si je vozím z Itálie, tedy pokud tam jedu na dovolenou, tak nakoupím i vč. kosmetiky pro celou širokou rodinu. Letos to ale nebude.

https://www.amazon.de/LErbolario-Accordo-Viola-Parfum-Pack/dp/B00EKW3EB6/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1549267357&sr=8-1&keywords=accordo+viola

Online jerry
Avatar
8974 příspěvků moje polička 04. února 2019 09:59

Paris 

V Toskánsku najdeš firemní prodejnu v každém městečku - vzhledem k tomu že tam jezdím kažné jaro, dělám to podobně jako Poéma, zásobím se na celý rok (ceny 50 ml balení byly ještě loni od 19,90 EUR).

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 04. února 2019 10:11

jerry Hmmm, tak to, co jsem našla slovenského, je min. dvojnásobná cena

Offline Poéma
Avatar
733 příspěvků moje polička 04. února 2019 10:36

Korsičanka A není to 100 ml balení, to tak nějak vycházelo. Já teď koukám na pár věcí, co ještě doma mám, ale ani na jednom cenovku nemám, takže fakt už nepamatuji přesně kolik co stálo. 

A taky bych ráda zkusila Lilac Lilac.

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 04. února 2019 10:54

Poéma Krásná krabka:) Mrknu na složení. A s těmi ostatními jsi spokojená? Máš je na polici?

Offline Poéma
Avatar
733 příspěvků moje polička 04. února 2019 11:08

Korsičanka Na polici mám jen violku, ostatní věci, co mám doma je kosmetika. Měla jsem ale Iris, celou sadu, tu jsem přivezla dceři, takže jen vyzkoušeno, ale pěkné. Pak petrklíč ( Primaverde ), to nebyl žádný zázrak, s petrklíčem nic společného. Levandule byla moc umělá a spíš sušená než čerstvá a vysloveně se mi nelíbila Méhareés a  Dolcelisir.

Offline slniecko admin
Avatar
17566 příspěvků moje polička 04. února 2019 11:08

Paris skúšala aj tá mi sadla, tuším som dávala aj recenziu do databázy.

Ja som si ich proukty, kým u nás nebol ten obchod, kupovávala z https://www.miaerboristeria.it/ poštovné síce skôr vššie, ale zas ceny veľmi fajn.

A rovnako platí, že môžem aj ja zbehnúť u nás do obchodu a kúpiť, len u nás sú o pár eur tie produkty drahšie.

Korsičanka tá cena !!! Na domovskej stránke stojí 22,90€! Len dúfam, že ju nerušia, v tom prípade by som chápala snahu zarobiť na posledných flakónoch....

https://www.erbolario.com/it/dolcelisir/profumo-dolcelisir-2991.html?search_query=dolcelisir&results=1

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 04. února 2019 11:19

slniecko Ten obchod na mě vyskočil ze Slovenska jako první:( 15 Euro za poštu je z ciziny středně vysoká cena, ale při ceně vůní máš pravdu. A u vás v Avionu je teda mají prosím všechny? I ten šeřík - nevíš?

Offline slniecko admin
Avatar
17566 příspěvků moje polička 04. února 2019 12:13

Korsičanka nezdá sa mi, že všetky, ale ten orgován majú.

Offline Paris
Avatar
příspěvků moje polička 04. února 2019 12:24

Děkuji všem za tipy. Zkusím ještě hledat, kdo by zasílal do ČR. Šlo by to i z ebay. Ale mrknu na nejvýhodnější nabídku. Ještě zkusím sehnat vzorky, jestli se zadaří.