(Aj blbé) kozmetické dotazy.

17. října 2016 11:10
Offline 33lejaby
Avatar
471 příspěvků moje polička 15. února 2022 18:20

Já umělé řasy měla jednou. A přiznávám, už bych do toho nešla. Vadilo mi, že ty oči nemůžu pořádně namočit ani promnout..., když jsem občas použila stíny, tak při odličování se mi na řasy zachytávaly kousky vaty, a nemohla jsem používat krém kolem očí. Takže když jsem vyhodnocovala výhody/nevýhody, tak nevýhody převažovaly.   

Offline Gatita
Avatar
7175 příspěvků moje polička 18. března 2022 09:23

Pouzivate prosim nekdo doma AHA peelingy? Podle popisu by mi to prospelo, ale nemam s tim zkusenost a ta procedura je dost narocna (2-8 hodin), ma to aspon nejaky efekt?  

Offline slniecko admin
Avatar
17613 příspěvků moje polička 02. dubna 2022 20:55

Prosím, neviete niekto ( prďola ? )...že ak pri používaní Lumea nemôžem prípravky s AHA kzselinami, či môžem s kyselinou mliečnou a kyselinou salycilovou?

Offline prďola
Avatar
3747 příspěvků moje polička 02. dubna 2022 22:20

slniecko 

S Lumeou nemám žádnou zkušenost, takže neporadím... Ale jen úvaha - AHA/BHA kyseliny narušují vrchní vrstvu pokožky (některé drastičtěji, některé jen mírně), takže chápu, že při použití Lumea se doporučuje pokožku příliš nedráždit.

Pokud je kys. mléčná použitá pouze k vyrovnání pH v nějakém produktu, tak bych se toho vůbec nebála.

Kys. salicylová se často používá jako velmi mírný peeling, takže pokud tě samotný produkt moc nedráždí, tak bych velmi opatrně zkusila i po použití Lumea. Pokud bys měla nějakou podrážděnou reakci, tak hned přestat. Ono hrozně záleží na koncentraci těch kyselin v produktu

Offline prďola
Avatar
3747 příspěvků moje polička 02. dubna 2022 22:23

Gatita 

Jestli uvažuješ o použití peelingu s vyšším procentem AHA kyselin, tak doporučuju nechat to profíkům. Jinak si můžeš dost ublížit. Efekt to má, ale i negativa...

Offline Gatita
Avatar
7175 příspěvků moje polička 02. dubna 2022 22:42

prďola dekuju. Uz jsem si to koupila, mela jsem hroznou potrebu zkusit na tu svou desnou plet  neco noveho.

Mam tento od Lobey. Pouzila jsem ho zatim jen parkrat a zadny efekt ani podrazdeni nepozoruji, bude to mit mit asi nizkou koncentraci. Ale kdyz myslis, vykaslu se na to, je fakt, ze navod k pouziti znel dost dramaticky - co se smi a nesmi. Mela jsem trochu strach, aby to nebylo neco jako kdysi jeden krem, co jsem vyfasovala na akne od kozarky. Uz nevim, jak se jmenoval, ale to ti regulerne spalilo oblicej, kuze ruda, napnuta, plna vrasek (bylo mi asi 20), velke porodni bolesti, ale uhrum se darilo dal...tak to bych nerada opakovala. 

Offline slniecko admin
Avatar
17613 příspěvků moje polička 02. dubna 2022 23:00
Offline prďola
Avatar
3747 příspěvků moje polička 02. dubna 2022 23:10

Gatita 

Hlavně v tom produktu je použitá zejm. kys. glykolová, která je poměrně mírná, takže varování před možným podrážděním bude spíš pro ochranu výrobce kdyby náhodou ...

Jinak ten produkt vypadá celkem dobře, jen by to asi chtělo delší používání. Ve složení má nejen ty exfoliační složky, ale současně i regenerační, a to je fajn

Offline prďola
Avatar
3747 příspěvků moje polička 02. dubna 2022 23:21

slniecko 

Ale ten produkt mimo uvedené kyseliny obsahuje i retinol, který se při aplikaci Lumea taky doporučuje vynechat. I když - jestli se smývá a nestihne sám o sobě pokožku nějak podráždit, tak bych to asi velmi opatrně zkusila, má dobré složení

Offline Gatita
Avatar
7175 příspěvků moje polička 02. dubna 2022 23:24

prďola dekuju, jsi moc hodna  ze ses na to koukla. Ja ted presla z drogerijni kosmetiky na trochu drazsi a snad i lepsi vyrobce, od lobey mam dva cistici produkty a teda zmenu citim velkou. Videt nic neni, ale skutecne mam pocit, ze to te pleti dela lip nez to, co jsem mela doted. 

Offline prďola
Avatar
3747 příspěvků moje polička 02. dubna 2022 23:27

Gatita 

Já bych na ten pocit hodně dala Aby došlo k viditelné změně, tak to té pokožce nějakou chvíli trvá. Ta setrvačnost je dost velká a postupné zlepšení může trvat klidně i 2 měsíce.

Offline slniecko admin
Avatar
17613 příspěvků moje polička 02. dubna 2022 23:35

prďola vďaka (ten retinol som si vôbec nevšimla...)!!!

Tak to asi skúsim obtýždeň....

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 03. dubna 2022 20:16

Gatita já tu lobey budu muset taky vyzkoušet, když na ní všude pějí ódy cerave mi celkem vyhovuje pocitově, u krému zůstanu, ale akné je beze změny. Nezafungovala ani jiná opatření, zdá se. Dva měsíce už to určitě je.

Offline Gatita
Avatar
7175 příspěvků moje polička 03. dubna 2022 21:34

Evaeva ja od nich mam odlicovaci mleko, myci penu na oblicej a ten aha peeling. Jsem se do toho obula, ale na reference je brzo.  Musim se ale priznat, ze jsem doposud pouzivala jen myci penu (jinou znacku), aniz bych se trapila s odlicovanim, moc totiz nemam rada to šmrdlání vatickou po obliceji Spolehala jsem, ze make up stahne ta pena, coz mozna uplne nestacilo. Mam tu plet ale takovou nepeknou, sice zadny zasadni problem, ale mam uplne šedivou barvu, obri pory, vzdy aspon jeden dva bedary, po kterych zustane minimalne pul roku zarudly flek, takze jsem porad takova kropenata. 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 03. dubna 2022 22:14

Gatita na tu mycí pěnu mám právě zálusk. Ta moje pleť je asi nějaká rezistentní, nevím ale, jestli je možné, aby se mi rok po ukončení kojení ještě nějak usazovaly hormonyMěla.jsem.v.planu.i.pravidelnou.navstevu.kosmeticky,ale.dvakrat.za.pul.roku.asi.neni.idealni.cetnost

Offline Karja
Avatar
36016 příspěvků moje polička 03. dubna 2022 22:26

Evaeva Já teď chodím co měsíc, páč to mám předplacený ještě z práce. Pak asi taky budu chodit, ale asi k nějaké levnější. Ta moje mi doporučila úplně diametrálně jinou kosmetiku, ale zároveň mi řekla, že mi jako kosmetika výrazně nepomůže, že to musím řešit jinak a pátrat po pricine. No tak někdy začnu:-D.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 03. dubna 2022 22:30

Karja a jak ti neřekla? Já si nemyslím, že bych používala vyloženě špatnou kosmetiku, i mi to vlastně potvrdila, spíš jsem teď nějaké produkty doplňovala, ale efekt žádný.

Já mám problém s časem, no. Moje nepracuje v sobotu a v týdnu mi zbývají jen tři volné odpoledne, tak mám problém tam nacpat všechno, co chci.

Offline Karja
Avatar
36016 příspěvků moje polička 03. dubna 2022 22:35

Evaeva No jakoby jo, ale všechno jsem zapomněla nebo pomotala. Ale prostě taková ta klasika:dermatologie, alergologie, gynekologie. Ale víc mi moc neporadila, ono to chce najít fakt kvalitní pracoviště nebo třeba ohledne tech alergii se tomu hodně věnovat sama, vysadit ty skupiny potravin a pozorovat. Nebo mi poradila nějaké určitě kosmetické zákroky (myslím že doporučovala vpichy plazmy nebo tak něco, že po tom měla známá pleť hodně dobrou hodně dlouho). Ale upřímně já na to nemám čas ani energii ani chuť, teď je jednodušší se ráno prostě víc namalovat;-)

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 03. dubna 2022 22:37

Karja já chci na podzim zkusit tu dermatologii, pokud do té doby nenastane nějaká změna. Co vím, tak se doporučuje vysadit mléko a cukr, to je pro mě utopie, to radši aknéJá teď ještě testuju ty vitamíny od Garfie , ale na referování je ještě brzy.

Offline Karja
Avatar
36016 příspěvků moje polička 03. dubna 2022 22:40

Evaeva Já je taky testovala ale nezvládla jsem je začít brát ten další měsíc! Tak pojedu odznova. Ale ona si ta kosmeticka stejně je jistá, že to není takové to klasické akné, že je zatím něco víc a to má asi pravdu. I mi dala přípravky na úplně odlišný typ pleti. Já jsem na dermatologii jeden čas chodila a bez většího úspěchu, když najdeš nějaký pořádný pracoviště dej vědět, já bych i do Prahy jezdila kdyby to stalo ale za to.  

Ale je fakt že od ní nechodím vůbec zrasovana, od té předchozí jsem musela odejít div ne s pytlíkem na hlavě.