(Aj blbé) kozmetické dotazy.

17. října 2016 11:10
Offline crazydaisy
Avatar
2666 příspěvků moje polička 12. listopadu 2021 22:53

Máte někdo zkušenost s minerálním UV filtrem SPF30 od Ordinary? Koukala jsem na něj v Sephoře. Neodolala jsem a něco od Ordinary jsem si koupila, když už to konečně prodávají i u nás a teď abych si taky někde nastudovala co a jak. Rady od blogerek do 25 let jsou pro mě dost nepoužitelný. Překvapil mě přístup prodavačky, která se o celé značce vyjádřila velmi opovržlivě ve smyslu, že jsou to laciný šunty.

Offline Malenge
Avatar
4233 příspěvků moje polička 13. prosince 2021 17:23

Prosím prďola - pokud by sis našla čas, zkouknout sérum od erboristica. Moc mi vyhovuje jejich arganovy krém, který jsi tu chvalila a rada bych ho ještě něčím doplnila. Předem moc dekuji!

AQUA [WATER], GLYCERIN, SCLEROTIUM GUM, NATTO GUM, XANTHAN GUM, LEONTOPODIUM ALPINUM CALLUS CULTURE EXTRACT, SODIUM COCOYL BARLEY AMINO ACIDS, GLYCERYL OLEATE, COCO-GLUCOSIDE, CITRIC ACID, SODIUM GLUCONATE, PARFUM [FRAGRANCE], ETHYLHEXYLGLYCERIN, ALCOHOL, HEXYL CINNAMAL, PHENOXYETHANOL.

Offline 0zero7
Avatar
10770 příspěvků moje polička 13. prosince 2021 17:48

crazydaisy Ja pouzivam obe, SPF 15 i 30 a za me dobry (mam suchou plet). Jsou to fyzicke filtry, tak jsou belejsi nez nektere chemicke SPF. Kdyz je natru poctive ochrani mi oblicej na 100% i na plazi na slunicku. 

Ordinary je hodne "jednodruhova" kosmetika, ale sunt to urcite neni, prodavacka asi chtela prodat. 

Offline 0zero7
Avatar
10770 příspěvků moje polička 13. prosince 2021 17:50

Miru Nebezpecne to neni, jen se to nesmi (nemelo by se) michat s vitaminem C, kyselinami (AHA a AHB napriklad, hyaluron nepocitam) a s peptidy snad pry taky ne. Nejmoudrejsi je imho pouzit retinol treba 3x tydne jen samostatne pod krem a nebo na bazi kremu a s nicim to nemixovat. 

Ostatni veci bud rano (vit C) a nebo jiny vecer. 

Offline crazydaisy
Avatar
2666 příspěvků moje polička 13. prosince 2021 18:31

0zero7 Děkuju. Já teď právě vůbec hledám něco novýho na obličej. Nazrál čas a hlavně věk a má celoživotně spíš mastná pleť začala vysychat a moje dosavadní kosmetika nestačí. Sešlo se to blbě v období, kdy nemám moc čas ani náladu něco studovat a vybírat. Tak snad nějak rychle nescvrknu, než se k tomu dostanu

Offline 0zero7
Avatar
10770 příspěvků moje polička 13. prosince 2021 18:41

crazydaisy Tak jestli je sussi "az ted" tak zas dobry, protoze mastnejsi plet miva mensi sklon k vraskam. Zkus Buffet nebo SubQ Hylamide (taky Deciem, stejna firma co dela Ordinary). 

Ja ted davam SubQ smichany s olejem na VitC rano a na to jeste krem, jak se topi tak to fakt potrebuju. 

Online prďola
Avatar
3717 příspěvků moje polička 13. prosince 2021 18:50

Malenge Mrknu se na to než odpadnu do peřin

0zero7 Jen drobné doplnění: retinol a vit. C (ještě s vit. E) je skvělá a doporučovaná kombinace, ale vit. C musí být v lipofilní formě, protože jinak vytváří kyselejší pH produktu a to je přesně to, co nemá rád retinol. Pokud jsou všechny tři vitamíny rozpustné v oleji (což A a E běžně je), pak působí synergicky i v menších dávkách

Offline crazydaisy
Avatar
2666 příspěvků moje polička 13. prosince 2021 19:07

0zero7 Díky, podívám se na to. Vrásky doteď nebyly problém, spíš povolený kontury. Já tak nerada hledám něco novýho, to zas bude akce

Offline 0zero7
Avatar
10770 příspěvků moje polička 13. prosince 2021 19:10

prďola dik, jj presne re acidita. Nevedela jsem to o vit C v oleji. To je dobry!

crazydaisy Neni zac!

Online prďola
Avatar
3717 příspěvků moje polička 14. prosince 2021 02:13

Malenge Abych pravdu řekla, tak jsem z toho složení taková trochu rozpačitá. Ono je hodně minimalistické, což není na škodu. Ale i v tom minimalistickém složení je spousta "vaty" a ten produkt obsahuje de facto jen dvě aktivní složky - glycerín a extrakt protěže alpské, možná by se dala brát v úvahu i natto guma. Pokud vyloženě nemáš pleť nějak extra citlivou a nehledáš něco velmi specifického, tak tento produkt podle mě nestojí za pozornost.

Offline Malenge
Avatar
4233 příspěvků moje polička 14. prosince 2021 07:13

prďola dekuji moc za tvůj čas, jsi hodna. Výsledek je mi docela líto. Doufala jsem, ze by složení mohlo být fajn stejně jako ten jejich arganovy krém. Pak dělají ještě jedno sérum a to je ve složení asi ještě minimalistictejsi.

AQUA [WATER], GLYCERIN, TREMELLA FUCIFORMIS SPOROCARP EXTRACT, PHENOXYETHANOL, SODIUM GLUCONATE, BENZOIC ACID, DEHYDROACETIC ACID, ETHYLHEXYLGLYCERIN

Online prďola
Avatar
3717 příspěvků moje polička 14. prosince 2021 07:43

Malenge Hm! To už mi připadá, že si dělají srandu  Toto je hydroglycerínový extrakt rosolovky (druh houby) + konzervant. Používám to jako jednu ze složek, ale abych to považovala rovnou za sérum by mě v životě nenapadlo...

Offline Malenge
Avatar
4233 příspěvků moje polička 14. prosince 2021 07:48

prďola auuuu, tak to je síla tedy  dekuji, ušetřila jsi mi 700 Kč nebo kolik za to chtějí, zůstanu u  jejich krému. serum budu raději hledat jinde. 

Online prďola
Avatar
3717 příspěvků moje polička 14. prosince 2021 08:21

Malenge Ona je rosolovka fajn, je silně hydratační, a navíc je sama o sobě gelotvorná, takže mohli ze složení vynechat zahuštění pomocí sclerotium a xanthan gum. Takže by se dalo to minimalistické složení považovat za stejné "sérum" jako když se do vody přidá kyselina hyaluronová a konzervant. Ani o fous víc péče to neposkytne Od dobrého séra bych opravdu očekávala víc.

Offline Malenge
Avatar
4233 příspěvků moje polička 14. prosince 2021 08:42

prďola hydrataci jen vítám, moje pleť ji potřebuje, ovšem se 40 na krku a mimickymi vraskami nekdy od 15 let už nutně potřebuje i něco navíc. Nechci vypadat jako indiánska babička, když mám dvě skolkove děti, ze  mě to strašně štve, ti výrobci, naslibuji horem dolem a pak zjistíš, ze v te lahvicce skoro nic není. vůbec těm složením nerozumím a upřímně mě to nebaví. Ty jsi odbornice, nevíš, jak mám hledat? Nevěnuje se někdo na internetu hodnocení produktu s ohledem na složení? Nebo se člověk fakt musí naucit znát jednotlivé složky a jak funguji ve vzájemných kombinacích? Plus tedy to, čemu se vyhnout. Mám pocit, ze na to je treba doktorát

Online prďola
Avatar
3717 příspěvků moje polička 14. prosince 2021 09:50

Malenge Rozumím tomu, že když to někoho nezajímá, že je to děsná otrava. Ono hledat produkt podle složení trochu jde pomocí různých INCI dekoderů, ale ani ty samozřejmě nepodchytí úplně všechny souvislosti.

Docela se mi líbí, jak je udělaný tento: https://incidecoder.com/

Můžeš si tam vyhledávat produkty, jednotlivé ingredience nebo jejich kombinaci (a vždy ti to nabídne produkty, které je mají ve složení) a taky ti vysvětlí složky z nakopírovaného INCI.

Já bych na to zkusila jít tak, že si do ingrediencí napíšu tu složku/složky, o které vím, že bych je ráda měla v produktu (např. sodium hyaluronate, matrixyl) a ono ti to nabídne všechny produkty, které tyto složky obsahují.

Offline Malenge
Avatar
4233 příspěvků moje polička 14. prosince 2021 10:50

prďola dekuju za tip, kouknu na to.

Online baltik
Avatar
4420 příspěvků moje polička 20. prosince 2021 21:16

Malenge celkem dobra (ne tedy az tak jako prdola) je na youtube je Katka zrkadielko

Offline Malenge
Avatar
4233 příspěvků moje polička 20. prosince 2021 21:56

baltik neznám, podívám se, díky!

Offline 0zero7
Avatar
10770 příspěvků moje polička 20. prosince 2021 23:14

prďola jak jsi zminovala minule tu kombinaci Vit C a E, tak jsem dostala minuly tyden 15ml vzorek k nakupu. Eminence serum citrus and kale, je to hodne tekuty a prijemny, akorat jsem byla prekvapena jak moc je tam slozek. je to tady, kdybych chtela mrknout. Pry u jedne ingredience: "prida produktu vuni a zklidnuje pokozku" no tak to nevim teda, asi jak komu, jestli obsahuje i vuni. 

Jinak musim pochvalit ampule Babor, spotrebovala jsem prvnich 7 Peptidovych a jsou moc prijemne, zkousela jsem i hydratacni a taky fajn. Jeste mam dalsi tak uvidim. Jejich Pro Youth overnight maska taky fajn, i kdyz se mi teda zda, ze podle slozeni napred vycpavkovej material, aktivnejsi slozky az od poloviny cca.