(Aj blbé) kozmetické dotazy.

17. října 2016 11:10
Offline Sweet Potato
Avatar
34791 příspěvků moje polička 14. července 2020 10:57

baltik To bohužel ne, narazila jsem na takovou lehce obskurní malou, funguje asi hlavně jako výdejna eshopů.

Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 14. července 2020 11:44

Miru Whamisa za mě taky pořád dobrý, jen oční krém mě moc nenadchnul. Tak hledám dál. 

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 14. července 2020 11:57

whiskas 

...oční krém slabota.

Ale já dávám kolem očí to, co na obličej. Protože to je v podstatě nejsilnější.

Oční krémy jsou dražší proto, že tam je míň těch relat. agresivnějších látek(resp. jsou nahrazeny dražšími/méně konfliktními), co v běžném krému/na tvář, protože pleť kolem očí je citlivější obecně - je tenčí(= méně tuku, vody), křehčí

Pokud člověk nemá vyloženě extra citlivou pleť(a hlavně kolem očí), tak může používat krém na pleť i kolem očí.

A nebo - krém, který by na moji pleť byl třeba momentálně "příliš" - hodně výživný, zbytečně "silný", tak kolem očí jo. Takhle to dost často dělám...

Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 14. července 2020 12:05

Miru díky. Já ty jejich přípravky také dávám i kolem očí. Spešl oční mám teď jen ze Sephory The Inkey.

Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 14. července 2020 12:07

Pinot Noir Používáš od Bione i kondicionéry na vlasy? 

Offline Pinot Noir
Avatar
24413 příspěvků moje polička 14. července 2020 12:41

whiskas občas jo. U těch krátkých vlasů ale moc není potřeba.

Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 14. července 2020 13:17

Pinot Noir No jo, jasně, krátké, nezničené ..., to je pak něco jiného.

Offline Pinot Noir
Avatar
24413 příspěvků moje polička 19. července 2020 10:53

Sweet Potato dnes jsem nějaká roztěkaná, Snídani pro pleť jsem si nastříkala na vlasy. A dobrý, může to být i kondicionér

Offline Sweet Potato
Avatar
34791 příspěvků moje polička 19. července 2020 10:56

Pinot Noir  
Muž například nedávno zjistil, že krémem na ruce se zuby špatně čistí.

A když jsem onehdy použila oční odličovač místo odlakovače, dost jsem se orosila, že to takymohlo být naopak.

Offline Tulipe
Avatar
2467 příspěvků moje polička 19. července 2020 11:02

Sweet Potato To se mi nedávno podařilo naopak, naštěstí mě "vůně" odlakovace par milimetru před okem zastavila. Ta vůně je hodně jemná, žádný jasný aceton.

Vzpomínám si na historku z MP, záměna kapek do očí a vteřinového lepidla, děsivý!!

Offline Sweet Potato
Avatar
34791 příspěvků moje polička 19. července 2020 11:18

Tulipe Aaaaaa

Offline 33lejaby
Avatar
471 příspěvků moje polička 24. července 2020 12:15

Holky nakupujete někdo na Allbeauty? Nebo máte jiný oblíbený obchod s kosmetikou? Zajímá mne Tata Harper, Omorovicza, možná Susanne Kaufmann. Vím že se dají koupit i v našich obchodech, ale na Allbeauty vychází např. noční krem o 1000, - míň 

Offline slniecko admin
Avatar
17566 příspěvků moje polička 24. července 2020 13:52

33lejaby už som tam pomerne dávno nenakupovala, ale kedysi pravidelne a všetko bývavalo v poriadku.

Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 09. srpna 2020 20:37

Miru Nezkoušela jsi něco od značky Dulcia? Měla jsem vzorek tohoto séra a je moc příjemné. Nemastí, krásně se vsákne a pleť je po něm vyhlazená (tak jistě, v rámci možností :-D). Ve složení se nevyznám, ale zdá se mi o.k. .

00% přírodní produkt z toho 79,3% složek z bioprodukce.

(INCI): Růžová voda, Biosaccharide Gum-1, Glycine Soja (Soybean) oil, Daucus Carota Sativva (Carrot) Root Extract, Beta-Carotene, Tocopherol, Jojoba Esters (and) Helianthus Annus Seed Wax (and) Polyglycerin-3, Avena Sativa (Oat) Kernel Four, Tocopherol, Chondrus Crispus, Dehydroacetic acid, Benzoic acid, Sorbic acid, Benzyl alcohol, Caprylic/Capric Triglyceride Lavandula Stoechas Extract, Sodium Phosphate Askorbyl, Ubiquinone, Sodium Hyaluronate, Salvia Officinalis Oil, Lavandula Hybrida Grosso Herb Oil, Vanilla Planifolia Fruit Extract

Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 09. srpna 2020 20:39

Miru A ještě jedna příjemná věc. BB krém od Nobilis Tilia. Ale má tedy velmi nízké SPF, takže bude vhodnější asi spíše na podzim/zimu. 

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 09. srpna 2020 20:46

whiskas 

Značku Dulcia vůbec neznám. No, a riskovat koupi krému za pětikilo, to se mi nechce. Holt jsem se namlsala  vyzkoušením ze vzorků nebo z testerových balení v obchodech...

BB krémy - z převážné většiny mi nevyhovují. Teda nenašla jsem ještě takový, abych z něj byla dlouhodobě nadšená.

(buď jsou extrémně oranžové nebo naopak růžové, nebo hutné, rozšiřují póry, prostě divné)

No a UV filtry v kosmetice na obličej nemám ráda, protože mě zmašťují, takže nejraději bez UV

Ale děkuji, že na mě myslíš

Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 09. srpna 2020 21:03

Miru Já měla ten krém ve vzorku, také kosmetiku raději vyzkouším nejdříve v malém balení. A tento BB krém není hutný, mastný, šedý, lepivý, oranžový, ani růžový :-D. Myslím, že vzorky by mohly mít v Biooo v Kotvě. 

Offline Ava
Avatar
1110 příspěvků moje polička 29. srpna 2020 11:47

Nemáte někdo zkušenost s tímto čističem od Clarins? Zkoušela jsem ho u kamarádky a zdál se mi příjemný a navíc stačilo miniaturní množství. Ale nebyla jsem nalíčená.

Offline ankou
Avatar
227 příspěvků moje polička 30. srpna 2020 19:29

Nevěděl byste někdo, jak dlouho teď trvá doručování The Ordinary?

Offline Pavlena
Avatar
6556 příspěvků moje polička 30. srpna 2020 22:29

ankou nevyzpytatelne. Obcas vyskladni druhy den, ale taky treba za 1-2 tydny.. Nejcasteji +- 3 dny na vyskladneni a dalsi aspon 4 prac.dny na dodani.