Oblíbený krém na obličej...

11. srpna 2014 18:50
Offline 0zero7
Avatar
10783 příspěvků moje polička 17. ledna 2020 03:20

prďola Ja to tady nestihaaaam! Ty jsi bozi! Aesop jsem mela par veci. Jejich parsley tonik je fajn. A primrose krem taky. Slozeni si nepamatuju. Mozna teda ne uplne hitparada. Oni to prezentujou online I v obchode velmi seriozne co se organicke stranky a jednoduchosti tyce. Hmmmm

Offline Miru
Avatar
13856 příspěvků moje polička 17. ledna 2020 03:55
Offline Miru
Avatar
13856 příspěvků moje polička 17. ledna 2020 03:55

prďola 

...ten tip pro barbucha se líbí i mně

A poučena díky Tobě, jak vidím dimethicone - nebrat

Offline barbucha blogger
Avatar
30590 příspěvků moje polička 17. ledna 2020 08:14

prďola 

Už jsem objednala!

Offline baltik
Avatar
4427 příspěvků moje polička 17. ledna 2020 08:14

prďola a co tady ten krem purity vision, to ma takove uplne jine slozeni, nevim jestli je to teda dobre nebo spatne? :)

https://www.econea.cz/purity-vision-ruzovy-krem-omlazujici-bio-40-ml/

Butyrospermum Parkii Butter*/°, Opuntia Ficus Indica Seed Oil*, Rosa Damascena Flower Extract, Tocopherol, Vanilla Planifolia Bean Extract, Dipteryx Odorata Bean Extract (tonka), Ubiquinone (Q10), Helianthus Anuus Seed Oil, Coumarin (přirozená součást extraktu). * Z kontrolovaného ekologického zemědělství.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 17. ledna 2020 08:36

baltik tjo ja bych se trochu bala ze se to zkazi (uz se mi to s bio kremem stalo a dcera z toho dostala fakt osklivou dermatitidu:-(

Online stes
Avatar
7349 příspěvků moje polička 17. ledna 2020 08:38
Reakce na Sweet Potato:

Ach jo, ženy, co mi to dělate, dochází mi krém a mám pocit, že už si v životě žádný netroufnu koupit!

​Nápodobně...a vyházet všechno, co mám

Offline baltik
Avatar
4427 příspěvků moje polička 17. ledna 2020 08:43

viktorka_od splavu tak je tam ten tocopherol, treba to staci??

Online stes
Avatar
7349 příspěvků moje polička 17. ledna 2020 08:43
Reakce na prďola:

barbucha co třeba >> tohle << ?

Ještě jednou zkontroluju, jestli jsem něco nepřehlídla 

​Tohle vypadá skvěle. Jsem na tom s údržbou stejne jako barbucha, odlíčit a namazat a konec.

Online stes
Avatar
7349 příspěvků moje polička 17. ledna 2020 08:48

Já nedávno objevila toto - dámská CF kosmetika,neznáte to? 

Urtekram

Offline Marbuša
Avatar
951 příspěvků moje polička 17. ledna 2020 08:54

Jéžíšmarjá, že já sem sem lezla. Teď budu muset začít od stránky č. 1 a všechno to pročíst. Mám to přiznat, že jsem doteď používala večer pleťové mléko a pleťovou vodu Amica a ráno jen vodu Amica? A jelikož teda dokonalou pleť nemám, tak by asi fakt stálo za to koupit něco lepšího za víc než 60 Kč Ale nestěžuju si, to ne, naopak děkuji všem, že se nad sebou zamyslím a něco na sobě vylepším. Ještě teda mám dotaz: kamarádka mi nedávno říkala, že odličovací tampónky se nemaj vůbec používat, že si jima zatlačím ten bordel do kůže. To je nějaká blbost, ne?

Offline catch
Avatar
209 příspěvků moje polička 17. ledna 2020 09:37

baltik nie je tam voda, je to v podstate zmes olejov a tukov. Kedze to neobsahuje vodu, nemusi sa konzervovat, max. pridat nieco proti oxidovaniu tukov - co vitamin E alias tokoferol splna.

Offline catch
Avatar
209 příspěvků moje polička 17. ledna 2020 09:48

Vidim, ze vdaka prďola osvete sa dviha vlna zaujmu o to, co na seba davame a dovolim si vlozit link, ktory velmi pekne vysvetluje co ako preco:

http://domacikosmetika.passhaus.at/doku.php?id=motivacni_uvod

Ak to nahodou porusuje pravidla fora, dajte vediet a link zmazem.

Offline Alena_In
Avatar
671 příspěvků moje polička 17. ledna 2020 09:55

stes Používám jejich šampony a kondicionery a jsem hodně spokojená. Skoro mi nepadají vlasy a i kvalita se zlepšila, i když u jemných vlasů v množství, které sotva zakryje lebku, se to dá těžko posoudit. :-)

Zubní pasty mi taky vyhovují, kvůli ekzémům okolo rtů.

Sprchový gel mě vysušuje, ale to skoro všechy, musím mít krém pro atopiky. 

Krémy na ruce mi stačí jen v létě, teď používám bambucké máslo, to je super.

Samozřejmě netuším, jestli to neobsahuje nějaké závadné látky, jestli ses ptala na to.

Online prďola
Avatar
3737 příspěvků moje polička 17. ledna 2020 10:08

Já bych tady hrozně nerada vyvolávala nějakou hysterii kolem fuj složek v kosmetice, aby nevznikl pocit, že už se fakt není čím namazat.

Pokud na nějaké nevhodné složky upozorňuju, tak ono to má docela často rozdílnou váhu. Např. alkohol ve složení sice může pleť dráždit a vysušovat, ale jeho použití ve formulaci bývá opodstatněné – používá se pro extrakci účinných složek z bylinných nebo třeba pro lepší prokrvení pokožky v přípravcích vlasové péče. A pokud nevlastníte citlivou pokožku, tak není moc důvod, proč se třeba kvalitnímu produktu vyhýbat.

Jiný případ je se složkami BHT a dimethicone (resp. se silikony, protože dimethicone je jen nejčastěji používaný) – obě složky jsou nevhodné a snadno nahraditelné. Neznamená to, že po ročním používání krému se silikony upadne půlka obličeje. Ti šťastnější se po silikonech osypou hned,  ostatní se po určité době diví, proč mají pleť ve stále horším stavu i když ji poctivě mažou x vrstev ráno, v poledne i večer. Pokud bych pominula negativní účinky silikonu na pleť, tak ho výrobci používají jako to nejlevnější plnidlo, které se skvěle roztírá. A já si nějak neumím pomoct, ale furt mi záleží na stavu mojí pokožky víc než na profitu globálních výrobců kosmetiky.

A ještě trochu odlišná situace je se složkami PEG/PPG, obecně se dají považovat za nevhodné, některé jsou ovšem těžko nahraditelné a mají svoje opodstatnění ve složení, např. PEG-40 hydrogenovaný ricinový olej – jeho použití má nějaká rizika, ale těžko jinak zajistit rozpustnost ricinového oleje ve vodě (pokud tedy vynechám polysorbát 60, který taky není žádná hitparáda). Tím chci říct, že pokud narazíte na produkt, který splňuje všechna vaše očekávání a má drobnou vadu na kráse v podobě PEG/PPG složek, tak dřív než poletí krém do koše je dobré zvážit i jeho případné přínosy.

Omlouvám se za román

Online stes
Avatar
7349 příspěvků moje polička 17. ledna 2020 10:17

Alena_In bezva, děkuji za info, dost se mi to líbí

Online prďola
Avatar
3737 příspěvků moje polička 17. ledna 2020 10:19

barbucha tak snad mě nebudeš moc proklínat

baltik je to jak píšeš - jde o neemulgovaný produkt (tj. bez vody), proto jako konzervant plně postačí tocopherol

Offline Marbuša
Avatar
951 příspěvků moje polička 17. ledna 2020 10:26

Alena_In Prosím jaký konkrétně šampon a kondicionér od nich používáš? Mají tam toho víc (taky by se mi to hodilo na moje tři vlasy).

Online prďola
Avatar
3737 příspěvků moje polička 17. ledna 2020 10:29
Reakce na Marbuša:

... Ještě teda mám dotaz: kamarádka mi nedávno říkala, že odličovací tampónky se nemaj vůbec používat, že si jima zatlačím ten bordel do kůže. To je nějaká blbost, ne?

​Já bych použila selský rozum - pokud by bylo možné odličovacím tamponem cokoliv zatlačit do kůže, tak bych si na tom založila živnost a zatlačovala o 106 samé fajné věci Ona je naše pokožka zejména pro prostupnost aplikovanou odličovacím tamponem naprosto odolná, jinak by bylo dávno po nás.

Offline Marbuša
Avatar
951 příspěvků moje polička 17. ledna 2020 10:39

prďola Děkuji, to jsem chtěla slyšet! A dík i za ten "román" o kousek výš. Za mě klidně další a ještě delší