Oblíbený krém na obličej...

11. srpna 2014 18:50
Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 16. ledna 2020 11:40

prďola Hehe, tak to je dobrý vědět, že to vidím jenom já... Možná je to tím, že se znám (a fotky připomínají) v mladších časech, kdy jsem to nemívala (před dětma a tak), tak vidím rozdíl. A ač jsem realista (člověk stárne, jak zamlada to už nikdy nebude), tak si říkám, že udělat pro sebe něco není od věci a finančně je ta Balea fakt super. Jen člověk-laik nikdy neví úplně jistě, co je tam uvnitř... i když doufám, že některé věci jsem se v životě už naučila - minimálně silikonům (pokud to v tom složení poznám) se vyhýbám... Takže díky za schválení! 

barbucha To jsem zvědavá, co ti prďola napíše, já bych třeba ty seaweeds odhadla na ok... Aloe má parafín a silikon, ty já bych (pro sebe) nebrala, a orange vůbec netuším, tam je toho moc, co neznám. Tak jsem zvědavá, jaký bude ortel...

Offline baltik
Avatar
4428 příspěvků moje polička 16. ledna 2020 13:20
Offline Fleur blogger
Avatar
6088 příspěvků moje polička 16. ledna 2020 14:21

prďola Nechci Ti přivolávat špatné sny dalším odkazem, tak se alespoň ujistím. Mám pocit, že jsi doporučila značku 100%Pure - nemůžu to ale v diskusi najít , tak se chci ujistit. Potřebovala bych oční krém (věk 55, kolem očí kruhy, celkově potřebuji spíš něco vypínacího než protivráskového), tak jsem si říkala, že bych vyzkoušela některý z jejich nabídky. Schvaluješ ?

Offline prďola
Avatar
3739 příspěvků moje polička 16. ledna 2020 18:32

barbucha jak píše Panenka ty seaweeds krémy jsou takové průměrné udržovací, v aktivních složkách sice poměrně minimalistické, ale zase bez "sajrajtu"

U prvních dvou záleží na tom, jak moc ti vadí používání parafinového oleje, silikonu, BHT a PEG složek, protože tyto krémy mají zase o něco víc aktivních složek.

Offline prďola
Avatar
3739 příspěvků moje polička 16. ledna 2020 18:46

baltik No to je dobré toto! Za to by bylo 40 Balea pleťových masek...

Panenka Už několikrát jsem narazila na to, že ty Balea produkty mají velmi povedené složení a naprosto bezkonkurenční cenu. Říkám si, že možná nejsou příliš oblíbené třeba proto, že v rámci formulace produktu nějak extra neřeší složky, které nejsou funkční, ale vytváří dobrý pocit při používání - lehkou roztíratelnost, rychlé vstřebávání, nadýchanou konzistenci. To jsou totiž přesně ty parametry, které umí zhodnotit každý spotřebitel.

Offline prďola
Avatar
3739 příspěvků moje polička 16. ledna 2020 18:54

Fleur Ano, souhlas! Zejména Multivitamínový s antioxidanty nebo ten s Retinolem by mohly být velmi vhodné. Není tam jediná složka, kterou bych ubrala, možná bych trochu přitlačila v peptidové péči, ale to asi zatím není třeba.

Jen ten Multivitamínový - jedná se o směs olejů skvěle obohacenou o vitamíny, i když píší "krém", tak jen aby tě to nezaskočilo.

Offline baltik
Avatar
4428 příspěvků moje polička 16. ledna 2020 18:56

prďola mne prijde, ze jsou ty balea veci mozna az zbytecne levne z psychologickeho pohledu, ze proste clovek neveri, ze by za takovou cenu mohly byt dobre

Offline barbucha blogger
Avatar
30598 příspěvků moje polička 16. ledna 2020 18:57
Reakce na prďola:

U prvních dvou záleží na tom, jak moc ti vadí používání parafinového oleje, silikonu, BHT a PEG složek, protože tyto krémy mají zase o něco víc aktivních složek.

​Mělo by mi to vadit? Nehledě na to, že naprosto netušim co je to BHT nebo PEG Hele se mnou je to fakt těžký...

Online 999
Avatar
17582 příspěvků moje polička 16. ledna 2020 19:05

prďola Balea mívala oční masku, byla na čtyři použití a stála 20 Kč. Nikdy jsem neměla lepší oční produkt, byl to zázrak. Bohužel už není v nabídce :-(.

Offline prďola
Avatar
3739 příspěvků moje polička 16. ledna 2020 19:06

baltik Jj, přesně tento efekt vzniká u spousty lidí!

Samozřejmě se dá diskutovat i o reálném množství aktivních složek v těch produktech, ale poměrně dost se dá docela dobře odhadnout podle toho, kde jsou v seznamu nad položkami, které tvoří emulze (tj. emulgátory, oleje), u těch to bývá poměrně jasně dané procento.

Offline prďola
Avatar
3739 příspěvků moje polička 16. ledna 2020 19:17

barbucha Obecně - BHT i PEG,PPG složky bývají velmi často průmyslově znečištěné (tj.  technologickým procesem výroby) a mohou mít karcinogenní účinky + většinou jsou v přírodě neodbouratelné.

Navíc pokud produkt obsahuje glykolové složky (což skoro vždycky obsahuje), tak se riziko při používání může ještě zvyšovat, protože glykoly zvyšují vstřebávání složek do pokožky.

Tak si přeber jestli ti to vadí nebo ne. Já jsem na sebe dost cimprlína, ale každý to tak mít nemusí

Offline prďola
Avatar
3739 příspěvků moje polička 16. ledna 2020 19:19

999 Ježiši! Za dvacku?!

Offline barbucha blogger
Avatar
30598 příspěvků moje polička 16. ledna 2020 19:33

prďola 

Prokristapána, tak já sama sebe pomalu vraždim! 

Pak není divu že jako stará vražda i vypadám OK, v tom případě ihned očekávám tipy na neškodnej krém! 

Offline Fleur blogger
Avatar
6088 příspěvků moje polička 16. ledna 2020 19:36

prďola Mockrát děkuji, už ho jdu odkliknout!

Online 999
Avatar
17582 příspěvků moje polička 16. ledna 2020 19:38

prďola Fakt. To byl takovej zázrak :-). Přišla jsem z party, ráno dala masku a za 10 minut jsem byla jak dvacítka:-). To nedokázaly ani drahé masky.

Offline 0zero7
Avatar
10783 příspěvků moje polička 16. ledna 2020 19:41

999 A nedela nekdo neco podobnyho? Pamatujes si jak se jmenovaly? 

Online 999
Avatar
17582 příspěvků moje polička 16. ledna 2020 20:07

0zero7 Nepamatuju :-(

Offline prďola
Avatar
3739 příspěvků moje polička 16. ledna 2020 20:08

barbucha A něco snazšího bys pro mě neměla?

Třeba ti ostatní budou umět dobře poradit, já umím jen vyhodnotit INCI

Offline prďola
Avatar
3739 příspěvků moje polička 16. ledna 2020 20:10

Fleur nz doufám, že ty produkty nezklamou, protože to doporučení něčeho konkrétního bývá docela vošajstlich 

Offline prďola
Avatar
3739 příspěvků moje polička 16. ledna 2020 20:17

999 Tu masku jsem nezaznamenala, ale vzpomínám, že balea kdysi měla naprosto boží peelingový krém s drobně drcenými peckami z oliv. Taky za hubičku. A výsledný efekt nesrovnatelný s čímkoliv, takový kosmetický flashback! Jenže to jsem se ještě o nějaké složení krému nezajímala