Oblíbený krém na obličej...

11. srpna 2014 18:50
Offline barbucha blogger
Avatar
30555 příspěvků moje polička 16. ledna 2020 20:19

prďola 

Tak třeba víš (při tom množství zkoumanejch a vyhodnocenejch) o nějakým víceméně neškodným...

Offline Ellen
Avatar
1633 příspěvků moje polička 16. ledna 2020 20:24

prďola 

Prosím tě, v tomhle vlákně jsem jak v Jiříkově vidění. Taky nepolíbená, jako Barbucha.

Myslíš, že když si objednám něco od 100% Pure nebo Aesop, že nepochybím?

Offline Ellen
Avatar
1633 příspěvků moje polička 16. ledna 2020 20:24
Reakce na barbucha:

prďola 

Tak třeba víš (při tom množství zkoumanejch a vyhodnocenejch) o nějakým víceméně neškodným...

​Viď! Mě by to taky zajímalo!

Offline Ellen
Avatar
1633 příspěvků moje polička 16. ledna 2020 20:32

A pokud bych mohla poprosit o konkrétní radu, uvažuju např. nad tímto:

AESOP - MANDARIN FACIAL HYDRATING CREAM

Water (Aqua), Corylus Avellana (Hazel) Seed Oil, Glycerin, Stearic Acid, Cetearyl Alcohol, Ceteareth-20, Glyceryl Stearate, Rosa Canina Fruit Oil, Sesamum Indicum (Sesame) Seed Oil, Citrus Medica Limonum (Lemon) Peel Oil, Tocopherol, Phenoxyethanol, Citrus Tangerina (Tangerine) Peel Oil, Citrus Grandis (Grapefruit) Seed Extract, Triticum Vulgare (Wheat) Germ Oil, Citrus Nobilis (Mandarin Orange) Peel Oil, Disodium EDTA, Glycine Soja (Soybean) Oil, Daucus Carota Sativa (Carrot) Root Extract, Beta- Carotene, d-Limonene, Citral, Linalool

Moc děkuju!

Online prďola
Avatar
3721 příspěvků moje polička 16. ledna 2020 20:40

barbucha Snad bych i uměla něco najít, ale ono to hodně záleží na:

1) cenovém limitu 2) tvých obvyklých kosm. "rituálech" - nevím jak příhodněji to nazvat, ale mám na mysli to jestli hledáš jen jednoproduktovou péči (jen krém), nebo víceproduktovou (např. tonik + sérum + krém) 3) co od produktu očekáváš

Online prďola
Avatar
3721 příspěvků moje polička 16. ledna 2020 20:52

Ellen 100%Pure mám hodně nastudované, tam to složení vypadá skvěle u veškeré péče. Aesop až tak detailně neznám, ale pokud jsem se na nějaké produkty dívala, tak byly ok.

Ten Mandarin Facial krém by vypadal docela dobře, kdyby neobsahoval složku Ceteareth-20, ta patří do výše zmíněné skupiny PEG složek. Ale zas je to jen jedna "sajrajtová" složka.

A taky mi připadá, že na hydratační krém by mohl obsahovat alespoň nějakou hydratační složku (mimo glycerin) Takto to vypadá, že se v tom produktu snaží hlavně zabránit úbytku vody z pokožky a to je všechno

Offline Ellen
Avatar
1633 příspěvků moje polička 16. ledna 2020 20:53

prďola 

Moc děkuju!

Tak já vyzkouším 100% Pure a bude.

Online prďola
Avatar
3721 příspěvků moje polička 16. ledna 2020 21:15

Ellen nz Tedy nevím jestli posílají vzorky, ale možná by s ohledem na to, že ty krémy nejsou úplně nejlevnější, stálo za to, požádat o vzorek

Přece jen - složení je ok, ale spokojenost s produktem bývá vždy individuální.

Offline Sweet Potato
Avatar
34791 příspěvků moje polička 16. ledna 2020 21:16

Ach jo, ženy, co mi to dělate, dochází mi krém a mám pocit, že už si v životě žádný netroufnu koupit!

Offline barbucha blogger
Avatar
30555 příspěvků moje polička 16. ledna 2020 21:23

prďola 

Ne, nemusíš mi nic najít - myslela jsem spíš, jestli ti přitom zkoumání nějakej neutkvěl v paměti

Cenovej limit je jasnej - zadarmo! Už jsem řekla, že tisíce za blbej krém dávát nehodlám (do litru fakt maximálně)... a jinak jsem líná jak ta veš, pročež nějakou vícestupňovou péči nepěstuju. Vodlíčit, umejt vodou, a krém. Hotovo dvacet. Jsem si kdysi vod toho Face pořídila i nějaký vodičky jakože na dočištění, stahování pórů atd., ale stojej mi tady nevypotřebovaný... fakt na to nemam náladu nikdy.

Jo jak vypadá Vichy z tvýho pohledu? Jsem párkrát dostala nějakej, i vypotřebovala... ale čtu vo tom samý horrory, jako že to je hroznej drek a podvod. Naposled jsem měla nějakej snad Nutrilogie nebo jak se to jmenuje? Výhoda je, že to maj na každým rohu, v  každý lékárně...

No dneska jsem zkusila ten Roche Posay na voči, a zdá se mi, že se pytle trochu zmenšily! Uvidim ráno...

Offline slniecko admin
Avatar
17566 příspěvků moje polička 16. ledna 2020 21:45

prďola ja od Balea milujem tie ich nalepovacie masky pod oči a potom Q10 kapsle. Sranda, že aj Alverde má Q10 kapsule a mám pocit, že tie Balea sú lepšie.

Skúsim nájsť zloženie.

Online prďola
Avatar
3721 příspěvků moje polička 16. ledna 2020 21:46

barbucha U Vichy je to jak s tím Ryorem - krém vod krému, jeden ok, druhý drek.

Jednokroková péče do litru - to se dá pořídit i něco velmi slušného, řekla bych Mrknu do poznámek a snad se k něčemu doberu

Online prďola
Avatar
3721 příspěvků moje polička 16. ledna 2020 21:47

Sweet Potato Máš prostě moc jednoduchej život, no! Tak si ho trošku zkomplikuj

Offline Ellen
Avatar
1633 příspěvků moje polička 16. ledna 2020 21:47

prďola 

Díky, riskla jsem to.

Strašně tu pleť flákám a ona pořád vypadá docela dobře - nezasloužím si to! - tak ji pro změnu zkusím pořádně vyživit něčím kvalitním, preventivně, tím snad nemůžu nic pokazit.

Offline slniecko admin
Avatar
17566 příspěvků moje polička 16. ledna 2020 21:48

Balea Q10

Kapsule

Dimethicone, Dicaprylyl Ether, Hydrogenated Polyisobutene, Isohexadecane, Trisiloxane, Squalane, Limnanthes Alba Seed Oil, Tocopheryl Acetate, Helianthus Annuus Seed Oil, Parfum, Ubiquinone, Panax Ginseng Root Extract, Tocopherol

Augen Pads

Aqua, Glycerin, Polyvinyl Alcohol, Sorbitol, Gelatin, Sodium Polyacrylate, Macadamia Integrifolia Seed Oil, Olus Oil, Tocopherol, Disodium Edta, Propanediol, Nelumbo Nucifera Flower Extract, Prunus Mume Fruit Extract, Caprylyl Glyceryl Ether, Phenoxyethanol, Tartaric Acid, Caprylyl / Capryl Glucoside, Xanthan Gum, Betaine, 1,2 - Hexanediol, Ubiquinone, Aluminum Glycinate, CI 77891

Offline barbucha blogger
Avatar
30555 příspěvků moje polička 16. ledna 2020 21:52

prďola 

Těšim se!

Offline Ellen
Avatar
1633 příspěvků moje polička 16. ledna 2020 22:16

A to, že je Vichy špatná volba, slyším poprvé... ale jak jsem psala, neorientuji se v tom vůbec!

Doposud používám např. toto:

Vichy Aqualia Thermal Light

AQUA / WATER - GLYCERIN - CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE - ALCOHOL DENAT. - PROPANEDIOL - ISOPROPYL PALMITATE - BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER / SHEA BUTTER - AMMONIUM POLYACRYLOYLDIMETHYL TAURATE - ZEA MAYS STARCH / CORN STARCH - MANNOSE - GLYCERYL ISOSTEARATE - CETEARYL ALCOHOL - CETEARYL GLUCOSIDE - SODIUM PCA - SODIUM HYALURONATE - SODIUM HYDROXIDE - p-ANISIC ACID - CAPRYLYL GLYCOL - CITRIC ACID - ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER - PARFUM / FRAGRANCE.

Je to velká tragédie?

prďola 

Online prďola
Avatar
3721 příspěvků moje polička 16. ledna 2020 22:31

barbucha co třeba >> tohle << ?

Ještě jednou zkontroluju, jestli jsem něco nepřehlídla 

Online prďola
Avatar
3721 příspěvků moje polička 16. ledna 2020 22:41

Ellen Vichy nemusí být vždy špatná volba, ale jen pro názornost - Aqua Thermal Light v předchozích formulacích obsahoval spoustu silikonu, tato formulace vypadá docela dobře, jen může (ale nemusí ) vadit alkohol vysoko na seznamu.

Online prďola
Avatar
3721 příspěvků moje polička 16. ledna 2020 22:44

slniecko no ale ty kapsle kdežto pads