Oblíbený krém na obličej...

11. srpna 2014 18:50
Offline stes
Avatar
7331 příspěvků moje polička 17. ledna 2020 10:57

Tak jsem si na zkoušku objednala Erboristica Pleťový krém proti vráskám s arganovým olejem a kyselinou hyaluronovou. 

Offline baltik
Avatar
4425 příspěvků moje polička 17. ledna 2020 10:58

Marbuša jestli neslo u te kamaradky spise o propagaci v soucasne dobe modniho "double cleansingu"

popis treba tady: https://www.paulaschoice-eu.com/double-cleansing

Offline baltik
Avatar
4425 příspěvků moje polička 17. ledna 2020 10:59

prďola a jinak ten krem dava smysl, je tam i neco ucinneho nebo je to proste hlavne bio? :)

Offline Alena_In
Avatar
671 příspěvků moje polička 17. ledna 2020 11:00

Marbuša Nejčastěji Brown sugar, byl mi doporučen, že vlasy po něm nejsou jemné (a tím pádem splihlé). Ale měla jsem i kokosový, růžový na scuhé vlasy a heřmánkový na blond a taky dobré. A kondicionér mívám kokosový nebo ten heřmánkový a přijdou mi dobré oba.

Akorát je potřeba počítat s tím, že jak je to přírodní kosmetika, tak šampon na vlasech neklouže a nevymývá se tak snadno. Při umývání se mi z vlasů stane koudel, ale díky kondicionéru je to bez problémů rozčesatelné. Výsledek je však lepší než s šamponama z drogérie plnýma silikonů. :-)

Offline Marbuša
Avatar
945 příspěvků moje polička 17. ledna 2020 11:10

Alena_In Super, díky, objednám. Mimochodem, nedávno jsem kožařce ukazovala šampon (nějaký přírodní, už nevím) a lopuchový výluh, jestli to má OK složení a vyjádřila se v tom smyslu, že šampon obecně je na hlavě hrozně krátkou dobu, aby nějak účinkoval, tak jsem z toho pochopila, že pro zdraví vlasů jsou důležitější ty různé vodičky, co se vmasírují. Ale stejně potřebuju šampón, po kterým nebudou vlasy splihlý, takže to pro mě důležitý je.

Offline Marbuša
Avatar
945 příspěvků moje polička 17. ledna 2020 11:11

Taky jsem objednala ten krém Erboristica jako Stes a k tomu pleťové čistící mléko a pleťovou masku.

Offline prďola
Avatar
3721 příspěvků moje polička 17. ledna 2020 11:23

baltik Ono je to s těmi RAW přírodními produkty docela složité Pokud se výrobce snaží opravdu o echt přírodní kosmetiku, tak si tím tak trochu zavírá možnost použít deriváty přírodních složek a tím pádem mít lepší a hlavně účinnější složení produktů. A přitom spousta derivátů jsou naprosto v pohodě certifikované pro použití v přírodní kosmetice.

Ten zmíněný produkt je chybně označený jako krém (to by musel být emulgovaný, tj. s vodnou částí), jedná se o mast (pokud tedy je pravdivě uvedené složení ), tj. produkt výhradně na olejové/tukové bázi + akt. složky, které jsou rozpustné v oleji. A to v tomto případě je jen koenzym Q10 a vit .E, který současně slouží jako konzervant. Ovšem použitý opunciový olej je naprosto luxusní!

Offline prďola
Avatar
3721 příspěvků moje polička 17. ledna 2020 11:25

Marbuša Ten lopuchový výluh je skvělý!

Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 17. ledna 2020 11:50

prďola Tak mi včera přišla zásilka The Ordinary. Objednala jsem dvě sady a mám tedy: Squalane Cleanser, Hyaluronic acid 2% + B5, Natural Moisturizing Factor krém, Buffet, Granactive Retinoid 2% Emulsion a ještě jsem dokoupila Resveratrol 3% + Ferulic Acid 3%. Večer jsem použila Cleanser, hyaluron sérum, Buffet a krém. Ráno Buffet a najednou mi zrudnul obličej, tak jsem to raději zase smyla a použila jen moisturizer. Teď tedy musím nějak namíchat vyhovující koktejl, který mi nepodráždí pleť. 

Sety zde: tak snad by tyto produkty měly sedět dohromady. Objednávala jsem na Asos, protože na ofiko webu neměli vše, co jsem chtěla. Doufám, že Asos prodává autentické produkty. 

Daily set

The No Brainer Set



Offline prďola
Avatar
3721 příspěvků moje polička 17. ledna 2020 12:12

whiskas Tedy spíš než namíchání koktejlu bych navrhovala začít používat velmi postupně po jednotlivých produktech, aby si pleť zvykala bez šoků

The Ordinary nepochybně používá aktivní složky v skoro maximální povolené míře a občas to může způsobovat problémy

Další potenciální důvod pro podráždění bych viděla ve vrstvení dvou produkt s urea (Buffet + hydratační krém). Skvělá složka, ale musí se hlídat limit, zejména při aplikaci na tvář (použití i vyšších procent na ruce nebo chodidla je naprosto ok, tvář je prostě citlivější ). 

Offline stes
Avatar
7331 příspěvků moje polička 17. ledna 2020 12:12

Marbuša budeme krásný

Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 17. ledna 2020 12:18

prďola Moc děkuju ! Takže píšu si, nemixovat. Budu tedy každou složku používat zvlášť. Ale ten hydratační krém snad mohu použít vždy ? Ta séra jsou docela "suchá", snad kromě Resveratrolu, ale ten jsem zatím zkoušela jen na ruku.

Offline Marbuša
Avatar
945 příspěvků moje polička 17. ledna 2020 12:53

stes to už přece jsme, budeme ještě krásnější

Offline stes
Avatar
7331 příspěvků moje polička 17. ledna 2020 13:00
Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 17. ledna 2020 13:06
Reakce na prďola:

Já bych tady hrozně nerada vyvolávala nějakou hysterii kolem fuj složek v kosmetice, aby nevznikl pocit, že už se fakt není čím namazat.

Pokud na nějaké nevhodné složky upozorňuju, tak ono to má docela často rozdílnou váhu. Např. alkohol ve složení sice může pleť dráždit a vysušovat, ale jeho použití ve formulaci bývá opodstatněné – používá se pro extrakci účinných složek z bylinných nebo třeba pro lepší prokrvení pokožky v přípravcích vlasové péče. A pokud nevlastníte citlivou pokožku, tak není moc důvod, proč se třeba kvalitnímu produktu vyhýbat.

Jiný případ je se složkami BHT a dimethicone (resp. se silikony, protože dimethicone je jen nejčastěji používaný) – obě složky jsou nevhodné a snadno nahraditelné. Neznamená to, že po ročním používání krému se silikony upadne půlka obličeje. Ti šťastnější se po silikonech osypou hned,  ostatní se po určité době diví, proč mají pleť ve stále horším stavu i když ji poctivě mažou x vrstev ráno, v poledne i večer. Pokud bych pominula negativní účinky silikonu na pleť, tak ho výrobci používají jako to nejlevnější plnidlo, které se skvěle roztírá. A já si nějak neumím pomoct, ale furt mi záleží na stavu mojí pokožky víc než na profitu globálních výrobců kosmetiky.

A ještě trochu odlišná situace je se složkami PEG/PPG, obecně se dají považovat za nevhodné, některé jsou ovšem těžko nahraditelné a mají svoje opodstatnění ve složení, např. PEG-40 hydrogenovaný ricinový olej – jeho použití má nějaká rizika, ale těžko jinak zajistit rozpustnost ricinového oleje ve vodě (pokud tedy vynechám polysorbát 60, který taky není žádná hitparáda). Tím chci říct, že pokud narazíte na produkt, který splňuje všechna vaše očekávání a má drobnou vadu na kráse v podobě PEG/PPG složek, tak dřív než poletí krém do koše je dobré zvážit i jeho případné přínosy.

Omlouvám se za román

​Takýto rozumný prístup je super !

slniecko no ale ty kapsle kdežto pads

​Vďaka, zariadim sa !!!

Offline černá káva
Avatar
1908 příspěvků moje polička 17. ledna 2020 13:07
Reakce na prďola:

Další potenciální důvod pro podráždění bych viděla ve vrstvení dvou produkt s urea (Buffet + hydratační krém). Skvělá složka, ale musí se hlídat limit, zejména při aplikaci na tvář (použití i vyšších procent na ruce nebo chodidla je naprosto ok Hz

V této souvislosti bych byla ráda za doporučení na krém na ruce. Mám je dost suché, občas i "chrastí". Na noc používám měsíčkovou vazelínou Balea, ale přes den mi Balea nevyhovuje. Málo se vstřebává. Za pár týdnů začne práce na zahradě a já pracovní rukavice nedávám, takže dobrý krém bych ocenila. Tak bych Tě chtěla poprosit, zdá bys i v tomto "divném" případě měla řadu. 

Děkuju

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 17. ledna 2020 13:09

Ozaj, od toho Buffetu sa dá očakávať čo? (Áno, česte sa priznávam, že hlavný dôvod kúpy bol, že keď si to všetci chvália, ja to nemôžem nemať ). Teda ako zatiaľ som ho použila raz , takže behanie po štyroch s dudlom mi dnes ešte snáď nehrozí, len že nemám vôbec pocit nejakého rozdielu na pleti. Ale tak to je asi to, že nemá tie zložky, ktoré by spôsobovali ten okamžitý fajn pocit?

Offline stes
Avatar
7331 příspěvků moje polička 17. ledna 2020 13:17

slniecko hele, přesně proto jsem si ho koupila - a nic, není mi ani nijak příjemný, prostě každá na cokoliv reaguje jinak

Offline Sweet Potato
Avatar
34797 příspěvků moje polička 17. ledna 2020 13:18

slniecko Přemýšlím, jestli jsem vůbec po použití čehokoli někdy měla pocit nějakého rozdílu na pleti. Často tu čtu - zkusila jsem vzorek a yuper, pleť je taková a maková... to nějak neznám.

Offline černá káva
Avatar
1908 příspěvků moje polička 17. ledna 2020 13:18

Další potenciální důvod pro podráždění bych viděla ve vrstvení dvou produkt s urea (Buffet + hydratační krém). Skvělá složka, ale musí se hlídat limit, zejména při aplikaci na tvář (použití i vyšších procent na ruce nebo chodidla je naprosto ok Hz

V této souvislosti bych byla ráda za doporučení na krém na ruce. Mám je dost suché, občas i "chrastí". Na noc používám měsíčkovou vazelínou Balea, ale přes den mi Balea nevyhovuje. Málo se vstřebává. Za pár týdnů začne práce na zahradě a já pracovní rukavice nedávám, takže dobrý krém bych ocenila. Tak bych Tě chtěla poprosit, zdá bys i v tomto "divném" případě měla řadu. 

Děkuju