Oblíbený krém na obličej...

11. srpna 2014 18:50
Offline Pavlena
Avatar
6557 příspěvků moje polička 19. zaří 2022 15:50

Můj dotaz sem úplně nepatří, ale píšu sem, neb to tu žije. Moc prosím prďolanebo někoho, kdo se vyzná.. Je v následujícím složení (krémové oční stíny) něco vysloveně alergizujícího? Nikdy jsem na kosmetiku nereagovala, nezdá se mi to pravděpodobné, ale ať vím, že mám určitě hledat jinde. (mám pocit nateklých víček - spíš pocit než fakt. může to být spíš nějaký potravinový háček..)

Water/Aqua/Eau, Mica, Propanediol, Caprylic/Capric Triglyceride, Polyglyceryl-4 Caprate, Silica, Glycerin, Sodium Dehydroacetate, Aminomethyl Propanediol, Caprylyl Glycol, Ethylhexylglycerin, Tin Oxide, Chenopodium Quinoa Seed Extract, *Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Iron Oxides (CI 77491, CI 77499), Titanium Dioxide (CI 77891)

Offline 33lejaby
Avatar
471 příspěvků moje polička 25. zaří 2022 13:31

Takže mám na cestě 3x Niod, a multivitamínový krém 100%, tak už se těším až vyzkouším. 

Moc děkuji za doporučení prďola 

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 27. zaří 2022 08:13

prďola 

...prosím, mohla by jsi kouknout na následující krém.?

Jako promo se mi líbí moc. Ale aby, byť přírodní ingredience, to mělo nějaký efekt, nejen třeba hydratační.?.

Děkuji moc!.

Vitamin Moisturiser

AQUA (VODA)*, EXTRAKT Z LISTŮ ALOE BARBADENSIS (ALOE VERA)**, KAPRYLOVÝ/KAPRINOVÝ TRIGLYCERID*, CETEARYLALKOHOL*, BUTYROSPERMUM PARKII (BAMBUCKÉ MÁSLO)*, OLEJ ZE SEMEN SIMMONDSIA CHINENSIS (JOJOBOVÝ)**, PROPANDIOL*, GLYCERIN* , ISOPROPYL ISOSTEARATE*, SACHARIDE ISOMERATE*, CETEARYL GLUCOSIDE*, CHAMOMILLA RECUTITA (MATRICARIA) KVĚTOVÝ EXTRAKT**, FAGUS SYLVATICA (BUK) EXTRAKT Z PUPENŮ**, PARFÉM (VŮNĚ)*, NIACINAMID, PANTOTHENÁT VÁPENATÝ, ASKORBYL PYRIDOXINECLFOSFÁT SODNÝ , TOKOFERYLACETÁT, BENZYLALKOHOL*, XANTHANOVÁ GUMA*, SORBÁT DRASELNÝ, CITRÁT SODNÝ*, KYSELINA CITRÓNOVÁ*, KYSELINA SORBOVÁ, KYSELINA BENZOOVÁ, HYALURONÁT SODNÝ, OKTENYLSUKCINÁT SODNÝ ŠKROBOVÝ*, MALTODEXTRIN*, KYSELINA DEHYDROOCTOVÁ, OXID KŘEMIČITÝ, LINALOOL* , LIMONENE*, CITRAL*, GERANIOL*
Offline prďola
Avatar
3726 příspěvků moje polička 27. zaří 2022 09:44

Miru napíšu

Offline prďola
Avatar
3726 příspěvků moje polička 27. zaří 2022 09:46

33lejaby nz určitě dej vědět, jsem zvědavá jak budeš spokojená

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 27. zaří 2022 09:58

prďola 

...kuju moc

Offline 33lejaby
Avatar
471 příspěvků moje polička 04. října 2022 12:29

Tak mám objednaný ten Niod. Akorát jsem se nedívala odkud objednávám, takže to vypadá že to putuje ke mně z Velké Británie. Vypadá to teda nadlouho, a vůbec netuším, jestli mne jeste cekaji nějaké komplikave? Objednáno 24.9

Offline lemon29
Avatar
177 příspěvků moje polička 04. října 2022 12:56

33lejaby ak z ich stranky, tak by nemal byt ziadny problem. V juni moja zasielka prisla po 15 dnoch (odo dna odoslania, od objednania po 17 dnoch), a tiez to bolo z UK.

Offline Pavlena
Avatar
6557 příspěvků moje polička 04. října 2022 17:38

33lejaby zadny trabl nebude, clo jde za odesilatelem (i procleni), jen to teda trva, 2 tydny minimum. 

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 21. října 2022 05:06
Reakce na 33lejaby:

Tak mám objednaný ten Niod. Akorát jsem se nedívala odkud objednávám, takže to vypadá že to putuje ke mně z Velké Británie. Vypadá to teda nadlouho, a vůbec netuším, jestli mne jeste cekaji nějaké komplikave? Objednáno 24.9

​...tak už ho máš, ten Niod.?, používáš? A ten doporučovaný krém.?

Jaké, prosím,  dojmy?.

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 22. října 2022 16:52

prďola 

Mohla by jsi, prosím, doporučit nějaký krém s SPF - ale aby netvořil mastný film/byl lehký.?.

Když na něco narazím, tak je buď ve složení dimethicone nebo octocrylane...

Offline prďola
Avatar
3726 příspěvků moje polička 23. října 2022 06:16

Miru A je ti jedno, jestli použitý filter bude chemický?

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 23. října 2022 06:22

prďola 

...mně je jedno, co tam bude za filtry.

Pro mě je zásadní, aby to nebyl krém těžký/hutný, abych se po něm neleskla jak namašlovaná vánočka...

Budu za Tvůj tip vděčná!

Moc děkuji...

(jsem prolezla desítky krémů s SPF a snad každý má nějaké "ale"/co jsem poučena od Tebe nebo tady odtud. Tak jsem ze zoufalství jukla zas na Whamisu:

Opalujíc krém sjednocující SPF50+

Aloe Barbadensis Leaf Extract,*Oryza Sativa (Rice) Extract,Zinc Oxide, Coco-Caprylate/Caprate, *Vitis Vinifera (Grape) Seed Oil,*Olea Europaea (Olive) Fruit Oil,*Persea Gratissima (Avocado) Oil,Sorbitan Olivate, Polyglyceryl-2 Dipolyhydroxystearate, *Brassica Oleracea Acephala Leaf Extract,*Spinacia Oleracea (Spinach) Leaf Extract, *Persea Gratissima (Avocado) Butter, *Mangifera Indica (Mango) Seed Butter, *Lactobacillus/Chrysanthemum Sinense Flower Ferment Filtrate,*Lactobacillus/Nelumbo Nucifera Flower Ferment Filtrate,*Lactobacillus/Taraxacum Officinale (Dandelion) Rhizome/Root Ferment Filtrate, Isostearic Acid, *Copernicia Cerifera (Carnauba) Wax, *Euphorbia Cerifera (Candelilla) Wax,  Polyhydroxystearic Acid, Cetearyl Alcohol, Cetyl Alcohol, Aniba Rosodora (Rosewood) Wood Oil, Mentha Piperita (Peppermint) Oil, ***Scutellaria Baicalensis Root Extract,***Paeonia Suffruticosa Root Extract,***Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract,**Fragrance, d-Limonene )

Ještě jsem našla toto:

BEAUTY of Joseon

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 23. října 2022 13:59

Máte, prosím, někdo zkušenost s následujícími výrobky.?:

Offline zdensy
Avatar
1050 příspěvků moje polička 24. října 2022 10:55

Milé dámy, máte zkušenost s krémem The Ordinary Natural Moisturizing? Používám ho druhý měsíc, nemastný, asi dobré, ale nějak po něm nemládnu :-D Nedokážu posoudit složení,  Alibi prosím?

Potřebovala bych nějaký lehký zpevňující na kontury obličeje, začíná mi téct dolů:-) poradíte?

Offline alibi blogger
Avatar
3955 příspěvků moje polička 24. října 2022 11:55

zdensy

co se týká posouzení složení, tak neposloužím. skušenost mám s tímto krémem od ordinary docela dobrou, mou citlivou pleť nedráždí, to je co říct. ale nic převratného nedělá, myslím že si pamatuju, že by měl mít spf 20 ale teď to nikde nemůžu najít.

já momentálně střídám Shiseido Waso Shikulime (+ Korika Korean Heritage anti-aging) na noc a Pestle & Mortar Hydrate (+ 2Phase Serum) ráno, jsou příjemnější a dělají mé pleti dobře. a přiznám se, že spf teď neřeším,

hyaluronku mám, oční krém a tonikum od Pestle & Mortar a od Ordinary mi v rutině zůstal jen Buffet +Copper, který mě zprvu dost dráždil. čistím hauschkou.

k retinoidům jsem se ještě nepropracovala, řešila jsem asi dva měsíce poničenou pleť po kosmetickém ošetření v salonu - ksicht asi nezvládl peeling

Offline marieu
Avatar
4482 příspěvků moje polička 24. října 2022 12:03

Miru slušný spf produkt na obličej je fakt unikum. Mám letos z léta dobrou zkušenost s tímhle fluidem od Vichy. Jinak používám ten čistící balzám Clean it zero (jsou tři varianty, mám na problematickou pleť) jako první krok při čištění, když jsem nalíčená a ve druhém kroku nějaký gelový čistič- výsledný efekt je fakt dobrý.

zdensy měla jsem a byla zklamaná, přišlo mi, že to zvlhčení je velmi povrchové... zkus prolistovat vlákno zpět. Ke zpevnění ráno vitamin C, respekgive antioxidanty obecně a pak peptidy (např séra od The Ordinary nebo Niod) a retinoidy (na stránkách The Ordinary je celkem dost produktů a hlavně popisů a návodů, jak s nimi začít a neublížit si. Já teď zkouším tenhle krém, přišel mi dost zajímavý složením, ale teď koukám - objednávala jsem ho z nějakého českého eshopu a nemůžu to dohledat.. 

Offline mitford sister
Avatar
1380 příspěvků moje polička 24. října 2022 13:01

zdensy mám a používám někdy jako něco navíc k základnímu režimu - přijde mi, že hezky zmatní bez vysušení. taky obsahuje nějaký přínosný látky, ale vyloženě na omlazení mi nepřijde. na hydrataci mám od ordinary dobrou zkušenost s amino acids.

jak píše @marieu, aktivní složky jsou antioxidanty (zejména C), peptidy a retinoidy. taky kyseliny, kdo je toleruje, krom exfoliace, prý podporují tvorbu kolagenu do jisté míry.

Offline zdensy
Avatar
1050 příspěvků moje polička 24. října 2022 15:25

alibi , tak jsem v první fázi objednala  Waso Shikulime,  děkuji Ti za tip!

Offline zdensy
Avatar
1050 příspěvků moje polička 24. října 2022 15:28

marieu , o vitaminu C musím nastudovat, ale nemám na to dost trpělivosti a času, asi vyberu buď  Ordinary nebo Shiseido.  Díky!