Oblíbený krém na obličej...

11. srpna 2014 18:50
Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 29. ledna 2021 19:22

OliveOyl A věděla jsi, že je v něm sůl? 

Offline OliveOyl
Avatar
1712 příspěvků moje polička 29. ledna 2021 19:32

Dalia Věděla, byl to suvenýr ze solnýho dolu :) 

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 29. ledna 2021 19:37

OliveOyl Aha

Loni jsem měla denní krém s karlovarskou solí od Ryoru a ten mi nijak nevadil.

Offline 74SLena
Avatar
467 příspěvků moje polička 29. ledna 2021 19:43
Reakce na Dalia:

prďola Svědí mě po něm obličej a začala se mi dělat taková přesušená místa. Že by tou solí?

Moc děkuji a smekám před tvými znalostmi. Jsi skvělá!

​Já měla serum s kapátkem z Tety tu jejich kosmetiku a dělalo mi lépe než serum od La Roche Possay, teď mám tohle od Essence a moc mi vyhovuje . Mají ho v Rossmanu. Taky mám z týhle řady primer pod make up s konopím a fakt mi líčení vydrží na mým mastným xichtu déle. 

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 29. ledna 2021 20:26

74SLena Mrknu se, až tam budu mít cestu.

Offline 74SLena
Avatar
467 příspěvků moje polička 29. ledna 2021 20:50

Dalia V nejhorším to vypotřebuješ na hřbety kukou a dekolt, já to tak dělám se sérama co mi na obličej nevyhovujou, tak je vypatlám na tyhle místa.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 29. ledna 2021 21:15

74SLena Já to sérum od Isany ted používám jako masku. Nechám ho cca 15 minut působit, pak opláchnu čistou vodou a nanesu krém nebo olej. A je mi to mnohem příjemnější, než když jsem ho na pleti nechala pod krémem.

Offline 0zero7
Avatar
10779 příspěvků moje polička 29. ledna 2021 21:24
Reakce na Ounz:

Používám na oči kofeinové serum od ordinary, ale potřebovala bych něco extra výživnýho, kůži tam mám tenkou jemnou, skon k suchosti a pak teda k vrásnění. Serum od aesop mi dráždí (bohužel, jinak bylo fajn). Neměl by někdo tip na něco dobrýho? Děkuju.

edit: dodam ještě, že clarins taky netoleruju, jinak moc zkušenosti s očními krémy nemám

​Jestli spatne tolerujes Clarins (ja mam rada tu ocni hydratacni masku), tak mozna ocni krem s avokadem od Kiehls. Cerave Eye Repair je ok, ma anti aging slozky, ale min hydratuje. Urcite bych nesla do niceho geloveho. Avene ma taky fajn kosmetiku, miluju jejich toner na suchou plet! 

Offline Ounz
Avatar
19821 příspěvků moje polička 29. ledna 2021 21:55

0zero7 díky za info..khiels mi taky moc nesed (kdysi sem měla vzorek), ale myslím, že zkusim něco od toho avene, docela se mi zalíbilo, jak sem na něj koukala

Online prďola
Avatar
3726 příspěvků moje polička 30. ledna 2021 01:26

Miru 

Feel Unique Hydration Shock Serum (intenzivní hydratační sérum) - INCI: Aqua, Glycerin, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Argania Spinosa Kernel Oil, Tocopheryl Acetate, Butyrospermum Parkii Butter, Myrothamnus Flabellifolia Extract, Tocopherol, Soluble Collagen, Sodium Lactate, Sodium Hyaluronate, Algin, Ascorbic Acid, Carica Papaya Fruit Extract, Fructose, Glycine, Inositol, Niacinamide, Urea, Phenoxyethanol, Triethanolamine, Propanediol, Parfum, Carbomer, Benzoic Acid, Phenylpropanol, Dehydroacetic Acid, Disodium Adenosine Triphosphate, Caprylyl Glycol, Decylene Glycol, Linalool, Ethylhexylglycerin, D-Limonene, Sodium PCA, Sodium Citrate, Citric Acid, Sodium Hydroxide, Butylphenyl Methylpropional, Benzyl Salicylate, Alpha-Isomethyl Ionone, Geraniol, Lactic Acid, Sodium Benzoate

Modře jsem zvýraznila složky, které se podílí různou měrou na hydrataci pleti. Jejich působení bývá rozdílné, ale v této poměrně bohaté kombinaci je synergie jejich působení zaručená téměř na jakýkoliv typ pleti. Současně sérum obsahuje více ingrediencí s lehkým exfoliačním účinkem (Urea, kys. mléčná, kys. citronová), čímž se bude vytvářet efekt svěží, rozzářené pokožky.

Skvělé je použití Disodium Adenosine Triphosphate (představuje důležitý zdroj energie na buněčné úrovni) v kombinaci s bylinným extraktem (růžově zvýrazněno), který napomáhá regeneraci pokožky.

Feel Unique Collagen and Elastin Emulsion (pleťová kolagenová emulze s elastinem) - INCI: Aqua, Glycerin, Phenoxyethanol, Carbomer, Retinol, Urea, Sodium Hyaluronate, Lecithin, Nannochloropsis Oculata Extract, Tocopherol, Fructose, Glycine, Inositol, Soluble Collagen, Parfum, Pullulan, Niacinamide, Triethanolamine, Pentylene Glycol, Sodium Lactate, Sodium PCA, Benzoic Acid, Hydrolyzed Elastin, Dehydroacetic Acid, Alcohol, Ascorbyl Palmitate, Caprylyl Glycol, Decylene Glycol, Ethylhexylglycerin, Sodium Citrate, Linalool, D-Limonene, Lactic Acid, Polysorbate 20, Potassium Phosphate, Sorbic Acid, Sodium Benzoate, Butylphenyl Methylpropional, Benzyl Salicylate, Alpha-Isomethyl Ionone, Geraniol

V názvu emulze jsou sice vypíchnuté ingredience, které poslouží jako skvělá vějička, ale společně s Pullulanem jsou to přesně ty složky, které mívají jen dočasný vliv a večer je při odličování jednoduše smyjete. Je sice hezké, že se na stránkách produktu píše o prokázaných účincích kolagenu a elastinu v pleti, bohužel ty se do hlubších vrstev při topickém použití fakt nedostanou.

Ale složení emulze není vůbec marné, jen se jeho dlouhodobější účinek zakládá na úplně jiných složkách - zvýrazněno oranžově. Právě tyto složky poháhají stimulovat tvorbu kolagenu a elastinu v pokožce. Přes ten marketingový manévr s elastinem a kolagenem může být emulze poměrně účinná, jen trochu jiným způsobem.

A opět hned několik různých ingrediencí, které se skvěle postarají o hydrataci pleti. Emulze sice obsahuje alkohol, ale je poměrně nízko na seznamu.

Oba produkty z mého pohledu "kazí" použití Triethanolamine (TEA). 

Online prďola
Avatar
3726 příspěvků moje polička 30. ledna 2021 01:41

Pokračování...

Feel Unique Intensive Lifting Serum (intenzivní liftingové sérum) - INCI: Aqua, Propanediol, Caprylic/Capric Triglyceride, Propylene Glycol, Panthenol, Pullulan, Lecithin, Kigelia Africana Fruit Extract , Nannochloropsis Oculata Extract, Quillaja Saponaria Bark Extract, Tocopherol, Pantolactone, Soluble Collagen, Retinol, Ubiquinone, Sodium Hyaluronate, Phenoxyethanol, Triethanolamine, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Benzoic Acid, Pentylene Glycol, Phenylpropanol, Dehydroacetic Acid, Disodium Distyrylbiphenyl Disulfonate, Caprylyl Glycol, Decylene Glycol, Ethylhexylglycerin, Alcohol, Ascorbyl Palmitate, Benzoic acid, Sorbic Acid, Polysorbate 20, Potassium Phosphate, Sodium Citrate, Citric Acid

Opět použitý Pullulan, který se postará o okamžitý, ale velmi krátkodobý efekt. O ten dlouhodobý se postarají modře zvýrazněné složky doplněné bylinnými extrakty, které slibují výrazný podpůrný účinek.

Feel Unique Snake Cream (krém s účinky hadího jedu) - INCI: Aqua, Glyceryl Stearate, Glycerin, Octocrylene, Isopropyl Myristate, Squalene, Caprylic/Capric Triglyceride, Ceteareth-20, Olea europaea Fruit Oil, Titanium Dioxide, Bulbine Frutescens Leaf Juice , Lecithin, Tocopheryl Acetate, Pullulan, Sodium Lactate, Sodium PCA, Hydrolyzed Elastin, Tocopherol, Nannochloropsis Oculata Extract, Fructose, Inositol, Niacinamide, Soluble Collagen, Sodium Hyaluronate, Urea, Retinol, Phenoxyethanol, Triethanolamine, Cetearyl Alcohol, Parfum, Carbomer, Ceteareth-12, Cetyl Palmitate, Pentylene Glycol, Phenylpropanol, Ethylhexylglycerin, Linalool, D-Limonene, Caprylyl Glycol, Decylene Glycol, Alcohol, Ascorbyl Palmitate, Dipeptide Diaminobutyroyl Benzylamide Diacetate, Benzoic Acid, Sorbic Acid, Sodium Benzoate , Butylphenyl Methylpropional, Citric Acid, Glycine, Lactic Acid, Potassium Sorbate, Benzyl Salicylate, Alpha-Isomethyl Ionone, Polysorbate 20, Potassium Phosphate, Sodium Citrate, Geraniol

Z pohledu aktivních složek jsou i v tomto krému použité ty klasické, osvědčené, které se s menší obměnou opakují i v předchozích produktech (zvýrazněno modře), včetně několika různých ingrediencí s hydratačními účinky.

Podstatnou aktivní složkou je Dipeptid s obchodním názvem Syn-Ake. Na stránkách produktu jsou jeho účinky popsány velmi sugestivně a kdybych neměla osobní zkušenost, tak bych si mohla myslet, že svatý grál mého věčného mládí byl nalezen! No nebyl Každopádně krém může fungovat jako docela příjemná preventivní péče.

Opět - Triethanolamine (TEA) by bylo lepší vynechat.

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 30. ledna 2021 01:46

prďola 

Ty jsi fakt machr!

Neuvěřitelné..., moc děkuji

Tak ty výrobky - podle Tebe - má cenu si koupit.?

Online prďola
Avatar
3726 příspěvků moje polička 30. ledna 2021 02:19

Miru nz

Složení samotné i kombinace s použitými extrakty se mi fakt dost líbí.

Z mého pohledu to TEA kazí, je otázka nakolik by ti tato složka (nebo možná už jen její přítomnost) vadila. Ona je primárně používaná pro úpravu a dlouhodobou stabilizaci pH a nebývá používána ve vysokých koncentracích

edit: Ale ber to zase tak, že já jsem zhýčkaná, a nějaká TEA může být úplně v pohodě. Ty produkty mají bezesporu víc kladů

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 30. ledna 2021 02:25

prďola 

...no, kdyby jsi tam o tom TEA nepsala, jsem naadšená.! Takhle zase nevím, jestli jo nebo ne

No, používám to asi třetí den(fakt ten jeden vzorek vydrží dlouho) a s pletí jsem spokojená...

Edit: ...tak jo, no

Děkuji!.

Online prďola
Avatar
3726 příspěvků moje polička 30. ledna 2021 02:31

Miru Spokojenost je důležitá! Krémy obsahují opravdu množství ověřených účinných složek, tak se na TEA vykašli

Všimni si, že se TEA vyskytuje pod konzervantem (Phenoxyethanol - max. 1%), a povolené množství TEA v bezoplachových produktech bývá cca 2,5%. Takže by ho tady mělo být max. 1% nebo míň.

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 30. ledna 2021 02:35

prďola 

...šmarjá!, ještě že máš takové znalosti! - tímhle vysvětlením jsi mě uklidnila

Offline rozarka
Avatar
3975 příspěvků moje polička 31. ledna 2021 19:36

prďola prosím tě, až budeš mít čas, zhodnotila bys mi toto sérum?

 PLEŤOVÉ SÉRUM S OBSAHEM 90% MOŘSKÉHO KOLAGENU (COLLAGEN 100 ORIGINAL SKIN ENERGY) 30 ML

Collagen(water/hydrolyzed Collagen), Butylene Glycol, Sodium Hyaluronate, Butylene Glycol, Sclerotium Gum (and) Phenoxyethanol (and) Water, Trehalose, Water(and)glycerine(and)palmitoyl Tripeptide-3, Water(and)acetyl, Hexapeptide-8 (and) Phenoxyethanol(and)methylparaben (and) Propylparaben(and)ethylparaben (and) Butylparaben (and) Isobutylparaben, Xanthan Gum, Peg-60 Hydrogenated Castor Oil, Water (and) Propylene Glycol (and) Hydrolyzed Extensin, Allantoin, Panthenol, 1,2-octanediol (and) Ethylhexylglycerin (and) Tropolone, Niacinamide, Disodium Edta

Offline Malenge
Avatar
4247 příspěvků moje polička 18. února 2021 08:16

prďola ahoj, prosím tě, kdybys měla někdy chvíli, mohla bys mi napsat něco k MAGIC_SPHERES? Děkuji, složení je zde 

Online prďola
Avatar
3726 příspěvků moje polička 18. února 2021 08:57

Malenge jasně, ale dostanu se k tomu asi až večer

A koukám, že jsem úplně zapomněla na to pleťové sérum pro rozarka. Omlouvám se, taky večer napíšu.

Offline Malenge
Avatar
4247 příspěvků moje polička 18. února 2021 09:16

prďola jsi moc hodná, to vůbec nespěchá. Dostala jsem to jako dárek, tak bych ráda nějaké info, kdyby to byl náhodou nějaký průšvih, ať si nezadělám na problémy. Děkuji!