Oblíbený krém na obličej...

11. srpna 2014 18:50
Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 28. ledna 2021 21:16

prďola oni vôbec nemerajú obsah účinnej látky ?

Offline katkas
Avatar
257 příspěvků moje polička 28. ledna 2021 21:18

prďola Dekuji za detailní komentáře!

Online prďola
Avatar
3724 příspěvků moje polička 28. ledna 2021 22:09

Dalia V tom složení není nic bezprostředně závadného , jen jsem moc nepochopila funkci složky Sodium Chloride, což není nic jiného než stará známá kuchyňská sůl Ona se v kosmetice běžně používá, ale v naprosto jiném typu produktů - spíš slouží pro zvyšování viskozity sprchových gelů, šamponů, apod. a hlavně se oplachuje. Tady ne.

A ještě úvaha: kyselina kyaluronová (resp. její soli) je na nezvyklé nízké pozici, což by mohlo znamenat, že je použitá nízkomolekulární forma (ona je účinnější, ale občas nemusí být přijímána úplně ok, protože se dostává do hlubších vrstev pokožky - právě proto je účinnější a výjimečně reakce na ní nemusí být bez problémů).Pro použití nízkomol. formy mluví i použitá xanthanová guma, která slouží jako zahušťovadlo. To ale při použití standardní kyseliny hyaluronové vůbec není třeba, protože ta zahušťuje/gelovatí sama o sobě, na rozdíl od nízkomolekulární formy.

Suma sumárum - jako vždy je to u kosmetiky tak trochu loterie, co ti sedne a co ne. Jestli máš pocit, že to není ok, tak ji klidně vypotřebuj třeba na lýtka

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 28. ledna 2021 22:15

prďola Svědí mě po něm obličej a začala se mi dělat taková přesušená místa. Že by tou solí?

Moc děkuji a smekám před tvými znalostmi. Jsi skvělá!

Online prďola
Avatar
3724 příspěvků moje polička 28. ledna 2021 22:17

Dalia Vůbec bych se nedivila, kdyby to byla reakce na tu sůl Díky!

Online prďola
Avatar
3724 příspěvků moje polička 28. ledna 2021 22:31

katkas vůbec není zač

slniecko No, ne že by to vůbec změřit nešlo, ale ... ehm, proč by to jako dělali? Aby výrobce zjistil, že konkrétní bylinný extrakt obsahuje příliš nízké procento účinných složek a mohl tedy zvýšit podíl extraktu? Proč? Šup hezky zpátky nohama na zem! Copak tys nikdy neviděla sněhobílý krém s koenzymem Q10?!

Bylinné extrakty všech druhů považuju za perfektní ingredience, které synergicky doplňují klasicky používané ingredience s jasně ověřenou účinností. 

Offline Miru
Avatar
13852 příspěvků moje polička 29. ledna 2021 05:48

prďola 

...a prosím ten Osmany Laffita.?.

Offline Ounz
Avatar
19821 příspěvků moje polička 29. ledna 2021 11:58

Používám na oči kofeinové serum od ordinary, ale potřebovala bych něco extra výživnýho, kůži tam mám tenkou jemnou, skon k suchosti a pak teda k vrásnění. Serum od aesop mi dráždí (bohužel, jinak bylo fajn). Neměl by někdo tip na něco dobrýho? Děkuju.

edit: dodam ještě, že clarins taky netoleruju, jinak moc zkušenosti s očními krémy nemám

Offline Mini
Avatar
příspěvků moje polička 29. ledna 2021 12:33
Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 29. ledna 2021 13:01

Ounz Mám podobný problém a přemýšlím nad očním krémem s růží od firmy Atok. 

Offline Kokoska
Avatar
28248 příspěvků moje polička 29. ledna 2021 15:08

Ounz o obnovení hutnosti a objemu pleti píšou u krémů od Avene, mám denní, ale zatím jen krátce na nějaké reference. Zatím vím jen to, že jsem se po něm neosypala. Ale není to vyloženě oční. Ten mají taky, i nějaké sérum, ale tam je jiný popis.

https://www.notino.cz/avene/

Offline Ounz
Avatar
19821 příspěvků moje polička 29. ledna 2021 15:36

Dalia Kokoska děkuju :)

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 29. ledna 2021 15:46

Ounz Není zač. Je to tento

Už jsem ho objednala. Momentálně používám oční krém od Dermacolu. Nijak mi nevadí, ale žádný zázrak. Nemám pocit, že by nějak extra vyživoval. A dodělávám oční gel od Ryoru, který má být hydratační a osvěžující. Také mi nevadí, ale také mi nepřijde nijak super. 

Online prďola
Avatar
3724 příspěvků moje polička 29. ledna 2021 16:06

Miru dnes, určitě!

Offline Ounz
Avatar
19821 příspěvků moje polička 29. ledna 2021 16:12

baltik děkuju 

Dalia ještě jednou díky :)

Offline notna
Avatar
6516 příspěvků moje polička 29. ledna 2021 16:39

Kokoska Ounz Oční krém od Avene jsem kupovala švagrové. Přála si na Vánoce krém na stejné potíže jako popisuješ. Avene mi doporučili v lékráně, ale který to byl přesně, si už nepamatuji. Švagrová byla spokojená a pak si ho kupovala opakovaně.

Offline Miru
Avatar
13852 příspěvků moje polička 29. ledna 2021 17:35
Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 29. ledna 2021 19:08

prďola njn

Offline OliveOyl
Avatar
1712 příspěvků moje polička 29. ledna 2021 19:17

Dalia Já si koupila krém se solí jako suvenýr z Wieličky, na obličej to byla bída, ale mazala jsem si ho pod nos při rýmě a proti ucpanýmu nosu super :)