Oblíbený krém na obličej...

11. srpna 2014 18:50
Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 12. ledna 2021 14:59

prďola Moc děkuji za odpověď, jsi hodná! Hydratační sérum používám (už dříve Tebou doporučované od Saloos). A možná blbá otázka, ale po jakém krému se dívat, s jakým zaměřením? Jak poznám, že má ceramidy a cholesterol, bude to tak přímo uvedené ve složení?

Offline prďola
Avatar
3722 příspěvků moje polička 12. ledna 2021 15:21

nonemy Obojí by mělo být uvedeno ve složení. Určitě tu proběhl i odkaz na nějaký konkrétní krém, ale bohužel už si nepamatuju, co to bylo za značku

Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 12. ledna 2021 15:27

prďola Děkuji moc, jestli to má uvedeno ve složení, tak pohledám.

Offline prďola
Avatar
3722 příspěvků moje polička 12. ledna 2021 15:43

nonemy nz

Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 12. ledna 2021 15:49

baltik Moc děkuji!

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 13. ledna 2021 06:09

Máte, prosím, někdo zkušenost s kosmetikou Korres, konkrétně s jejich řadou Black Pine.?

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 23. ledna 2021 04:46

prďola 

Moc prosím, až bude čas a hlavně chuť.!.

Kolegyně v práci mě požádala o názor na kosmetiku Osmany Laffita. A že by si ráda, když už, koupila celou řadu. Chtěla jsem frajeřit, že jí dám vědět aspoň něco, ale v tabulce cosdna asi zatím není...

Co, prosím, říkáš na následující přípravky.?.

(líbí se mi, že na stránce je vždy vše - popis i složení)

Předem děkuji...

https://www.asombroso.cz/zbozi/feel-unique-hydration-shock-serum-intenzivni-hydratacni-serum/

https://www.asombroso.cz/zbozi/feel-unique-collagen-and-elastin-emulsion-pletova-kolagenova-emulze-s-elastinem/

https://www.asombroso.cz/zbozi/feel-unique-intensive-lifting-serum-intenzivni-liftingove-serum/

https://www.asombroso.cz/zbozi/feel-unique-snake-cream-krem-s-ucinky-hadiho-jedu/

Offline prďola
Avatar
3722 příspěvků moje polička 24. ledna 2021 15:18

Miru Ráda se na to podívám, jen potřebuju trochu času

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 24. ledna 2021 16:08

prďola 

...jasné, i tak moc děkuji!.

Offline prďola
Avatar
3722 příspěvků moje polička 24. ledna 2021 16:51

Miru A jen co jsem to narychlo prolítla, tak musím říct, že produkty obsahují opravdu skvělé složky (myramaze, kigelia, apod.), jen potřebuji trochu času, abych to víc rozebrala a popsala.

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 24. ledna 2021 18:24

prďola 

...mně se to taky zdálo na první pohled dobré. Nenašla jsem ty "základní" špatné složky, co už jsem tady od Tebe pochytila.

Ale to víš, že vždycky mě moc zajímá, co tam "vidíš" ne/dobrého dalšího, jestli to má něco dobrého pro pleť nebo jen chvilkový, krátkodobý efekt.?.

Takže se moc těším, na další Tvá zjištění

Offline katkas
Avatar
257 příspěvků moje polička 27. ledna 2021 18:35

Candance prďola Mohu se zeptat jak dopadl rozbor Double sera od Clarins? Dřív jsem ho docela používala, přemýšlím, zda jej opět zkusit koupit. Děkuji

Offline Candance
Avatar
5342 příspěvků moje polička 27. ledna 2021 18:41

katkas ja na to zapomnela a prďola asi taky

Offline prďola
Avatar
3722 příspěvků moje polička 27. ledna 2021 19:10

Candance no jo vlastně! dnes večer/v noci napíšu

Offline prďola
Avatar
3722 příspěvků moje polička 27. ledna 2021 23:16

Candance Double Serum - a pro info dávám složení:

Water, Cetearyl Isononanoate, Glycerin, Isononyl Isononanoate, Caprylic/Capric Triglyceride, Pentylene Glycol, Ppg-3 Myristyl Ether, Ethylene/Propylene/Styrene Copolymer. Dipsacus Sylvestris Extract, Butylene Glycol, Parfum/ Fragrance, Phenoxyethanol, Propanediol,Tromethamine. Silybum Marianum Seed Oil, Carbomer,Tocopheryl Acetate, Escin, Cheno - Podium Quinoa Seed Extract, Ethylhexylglycerin, Squalane,Avena Sativa (Oat) Kernel Extract, Theobroma Cacao (Cocoa) Extract, Butylene/Ethylene/Styrene Copolymer, Leontopodium Alpinum Extract, Xanthan Gum, Persea Gratissima (Avocado) Oil Unsaponifiables,Caramel,Curcuma Longa (Turmeric) Root Extract,Salicyloyl Phytosphingosine, Musa Sapientum (Banana) Fruit Extract, Salicornia Herbacea Extract, Actinidia Chinensis (Kiwi) Fruit Extract, Kalanchoe Pinnata Leaf Extract,Sodium Benzoate,Citric Acid, Myrothamnus Flabellifolia Leaf/Stem Extract, Disodium Edta,Tocopherol, Lycium Barbarum Fruit Extract,Maltodextrin, Orthosiphon Stamineus Extract, Hedychium Coronarium Root Extract, Mangifera Indica (Mango) Leaf Extract, Potassium Sorbate, Pentaerythrityl Tetra-Di-T-Butyl Hydroxyhydrocinnamate. Jania Rubens Extract, Ascorbic Acid, Sodium Citrate, Engelhardtia Chrysolepis Leaf Extract,Ci 14700/Red 4,Callicarpa Japonica Fruit Extract

Pro vysvětlení - žlutě jsem vyznačila použitý konzervant. Ne proto, že by s ním bylo něco v nepořádku, ale pro lepší pochopení všech 49 složek tohoto produktu.

Phenoxyethanol má doporučenou koncentraci 0.7 - 1.5% , v EU pro něj platí doporučené použití 1%. Takže zeleně obarvené složky nad ním jsou obsažené víc jak jedním procentem, složky pod ním míň jak jedním procentem. Skoro se mi chce napsat "co k tomu víc dodat?! "

Ale já toho naopak využiju a zkusím na tomto příkladu vysvětlit určité záludnosti přírodní kosmetiky. Jen musím vyvenčit hafana a budu pokračovat

Offline prďola
Avatar
3722 příspěvků moje polička 28. ledna 2021 01:02

Pokračování k Double Serum (Clarins), složení viz předchozí příspěvek. Samotné sérum bych určitě neoznačila jako přírodní kosmetiku, jen při tom výčtu přírodních extraktů se nabízí možnost to okomentovat právě z tohoto pohledu.

Ty zeleně označené složky tvoří ingrediance, které vytváří emulzi + rozpouštědla, která byla použita pro extrakci níže uvedených bylin/plodů/kořenů. Takže aktivní složky s nějakým účinkem na pleť jsou mimo extraktu štětky plané (Dipsacus Sylvestris Extract) uvedeny pod vyznačeným konzervantem.

Přesto, že jsem velkým zastáncem všemožných přírodních hydrolátů, extraktů, macerátů a výluhů, tak: 1) jaký účinek asi může mít v tomto případě ta zanedbatelná koncentrace jednoho každého extraktu? Ví bůh, celkový mix může být příjemný, víc se k tomu asi říct nedá.

2) s přírodními ingrediencemi v kosmetice se to má úplně stejně jako s přírodními ingrediencemi v parfémech - jejich detailní složení je poplatné místu, počasí, způsobu zpracování. Jeden rok prostě skvělé, dalších x let třeba nic moc. (Např. heřmánek, který obsahuje zklidňující látku bisabolol - pokud produkt obsahuje extrakt heřmánku, tak de facto nikdo (ani výrobce) doopravdy netuší, kolik této účinné složky v produktu doopravdy je. Samozřejmě něco jiného je, pokud produkt obsahuje samotný bisabolol. V tom případě to minimálně výrobce ví a pokud je formulace připravená férově, tak by koncentrace této složky měla být taková, aby byla zajištěna její účinnost.)

Aby to nebylo příliš rozvleklé - je skvělé, že Clarins má produkt postavený hlavně na bylinných extraktech je škoda, že tyto ingredience nedoplnil alespoň několika aktivními složkami s jednoznačně očekávatelným účinkem (třeba jako je tomu u kosmetiky Osmana Lafitta, ale to zkusím rozebrat zítra )

Offline 0zero7
Avatar
10774 příspěvků moje polička 28. ledna 2021 01:56

prďola krasne Jsi to napsala. Double serum (podle me) je moc prijemne na pouziti a do urcite miry dokaze plet zklidnit a hydratovat, ale nejaky dlouhodoby vysledek jsem nepozorovala. Mela jsem ho Asi 5x. 

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 28. ledna 2021 05:14

prďola 

...tak se moc těším a jsem zvědavá!.

Stránky má Osmany Laffita udělány vkusně, velmi popisně, přehledně, prostě hodně se mi to líbí.

Zatím(pořidila jsem si vzorky) používám

liftingové sérum - vcucne se téměř hned, pocitově vypne pleť, ale pleť "netáhne", v létě by stačilo i samotné. Kolem očí je potřeba promazat něčím výživnějším ale pokaždé(i v zimě i v létě),

collagenovou emulsi s elasthinem - hustý gel, který po pleti klouže jako termixová pěna, je cítit, že pleť oproti séru jakoby vyživí, ale opět tak, že se kůže "napije" a nyní, po emulsi zůstane už vláčnější, pružnější

a krém s hadím jedem - lehounký krém, po natření na pleť má člověk pocit, jakoby se pleť lehce a říjemně  vypnula.

Přípravky se velmi dobře roztírají i vpíjí. Každý přípravek má trochu jinou konzistenci, ale příjemnou(více či méně hustý gel, krém je lehce zabarvený dožluta).

Pleť nezmatňují, člověk - nechci  ani nemůžu říci, že by se mastně lesknul(jako po bud nevhodně zvolených přípravcích nebo hodně mastných přípravcích),

ale, pleť se - a teď se nesmějte- sice leskne, ale jakoby mladistvě, fakt je kůže rozzářená. A vydrží tak celý den(oproti jiným přípravkům, kdy zpočátku zmatní, ale během dne je čelo, nos mastné a musí se otřít, přepudrovat, atp. ...)

Růžová voda(plné balení) - krásná autentická nevtíravá ale moc příjemná vůně růží.

Pleťová voda na mastnou pleť(cestovní balení) - spíše pro syna, ale taky jsem ji zkusila a opět příjemná

...takže teď už jen názor odbornice

MOC děkuji...

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 28. ledna 2021 19:51

prďola Prosím pěkně, toto je složení hyaluronového séra od značky Isana. Párkrát jsem ho použila a mám pocit, že mi nesedí. Je v tom složení něco, co by mohlo dráždit plet?

Aqua, Glycerin, Methylpropanediol, Sodium Chloride, Phenoxyethanol, Panthenol, Hydroxyacetophenone, Xanthan Gum, Parfum, Sodium Hyaluronate, Citric Acid, Citral, Limonene