Oblíbený krém na obličej...

11. srpna 2014 18:50
Offline rozarka
Avatar
3965 příspěvků moje polička 18. února 2021 09:55

prďola Taky nespěchám, jsme tu na tebe jak vosy, viď?

Offline prďola
Avatar
3671 příspěvků moje polička 18. února 2021 10:06

rozarka V pohodě Jen ne všechno udržím v paměti, občas se do mě musí dloubnout

Offline prďola
Avatar
3671 příspěvků moje polička 19. února 2021 01:03

rozarka K tomu séru s kolagenem - jakýkoliv produkt s kolagenem (a je úplně jedno, jestli to bude "mořský" nebo "živý" nebo jakýkoliv jiný kolagen), nabízí jako hlavní složku něco, co má jen velmi krátkou účinnost, resp. od nanesení séra do jeho umytí. Sice všechny rády slyšíme na složky jako jsou kolagen nebo elastin, protože ty nás přece dělají navždy mladé, ale bohužel. Kolagenová vlákna jsou tak velká, že se topicky do pleti vůbec nemají šanci dostat. Pokud chceme v pleti udržet/obnovit hladinu kolagenu, musíme jí poskytnou všechny "stavební kameny" + správné podmínky a nechat to na pokožce samotné. Ale to nevadí, kolagen je jinak příjemná hydratující složka

Ostatní aktivní ingredience toho séra by mohly humbuk kolem kolagenu hravě nahradit - panthenol, niacenamid, allantoin, kyselina hyaluronová a hlavně peptidová péče - skvělé

Horší už je, jak se vyrovnat s parabeny ve složení Já vím, že bych žádný produkt, který by obsahoval Butylparaben a Isobutylparaben, na pleť používat nechtěla. Ale co je podle mě ještě horší než tyto dvě složky, je jejich kombinace s Disodium EDTA. Tato ingredience sama o sobě nijak nevadí, do pokožky neproniká, ale zvyšuje možnost vstřebávání ostatních složek, a to bohužel i těch škodlivých.

Offline prďola
Avatar
3671 příspěvků moje polička 19. února 2021 01:48

Malenge Těžko říct, jestli přímo průšvih, ale přinejlepším bych si od toho produktu nic neslibovala. Obsahuje vlastně jen glycerín a kaviarový extrakt (nevím, co od něj očekávat ) + kombinaci chemického (Benzofenon ) a minerálního UV filtru (Mica, Oxid titaničitý). Přičemž největší průšvih bych viděla právě v použitém Benzofenonu - to, že sám o sobě zvyšuje penetraci ostatních složek do pokožky, by v tomto případě nemuselo vadit, ale složka samotná je považovaná za toxickou a v přírodě neodbouratelnou.

Myslím, že přínosy toho produkty nestojí za to, abys riskovala nějaké komplikace.

Offline rozarka
Avatar
3965 příspěvků moje polička 19. února 2021 07:33

prďola Děkuju, tohle je věda...jsi skvělá.

Zároveň mě nepřekvapuje, kolik výrobců kosmetiky je. Může to být slušný byznys. Porce zahušťovadla a do toho nicotná dávka něčeho, na co lidi slyší (a čemu nerozumí ). Zbytek vůnička, pěkný kelímek, reklama a violà, je vyděláno

Offline prďola
Avatar
3671 příspěvků moje polička 19. února 2021 07:58

rozarka nz Máš pravdu, on je to velmi dobrý byznys

Offline Malenge
Avatar
4217 příspěvků moje polička 19. února 2021 13:19

prďola moc ti děkuji, že sis našla čas  výsledek mě tedy nepotěšil, ale ani výrazně nepřekvapil. @Rozarka má pravdu, je to jednoduchý byznys, fakt že je. Tohle sérum taky není zrovna nejlevnější a strčí do něj něco toxického, super  no nic, přetlumočím info dárci, aby věděl. 
a koupila jsem si dle tvého doporučení ten arganový krém od erboristica a jsem s ním moc spokojená. Teď ještě najít nějaké sérum podobné sérum, něco výživnějšího a budu spokojena úplně. Moc díky, že se tu s námi dělíš o své znalosti.

Offline whiskas
Avatar
19445 příspěvků moje polička 19. února 2021 15:13

Byla tady chvála na kosmetiku Onest a hle, dá se koupit i v Praze. Mají i další zajímavé značky - zajímavé minimálně podle názvu. Malina zní krásně :-D.

https://belovedshop.cz/collections/kremy-a-sera?page=2

Offline Miru
Avatar
13806 příspěvků moje polička 19. února 2021 15:16

whiskas 

...no, mně osobně krém Onest nevyhovoval vůbec...

Offline whiskas
Avatar
19445 příspěvků moje polička 19. února 2021 15:18

Miru

Aha ... no, tak malé balení, nebo minimálně masku risknu :-D. Ale obhlédnu i další z jejich nabídky. 

Offline Miru
Avatar
13806 příspěvků moje polička 19. února 2021 15:20

whiskas 

...jo, určitě doporučuji malé balení. 

Na mně byl příliš mastný, nevsakoval se a pleť taková divná.

Možná že na suchou pleť by byl dobrý.

Ale vím, že nějaká členka si ho tu pochvalovala

Offline whiskas
Avatar
19445 příspěvků moje polička 19. února 2021 15:21

Miru Mastný? Tak to by nebylo nic pro mě, nesnáším mastné krémy. Díky .

Offline Miru
Avatar
13806 příspěvků moje polička 19. února 2021 15:28

whiskas 

...mohu doporučit výrobky od Osmany Laffity. prďola mi je prokleplatakže dobré.

Prvně jsem zakoupila vzorky(vzorek vyjde na víc jak jedno použití) a pak zakoupila výrobky v plné velikosti.

Vcucnou se, nelesknu se.

https://www.asombroso.cz/zbozi/feel-unique-intensive-lifting-serum-intenzivni-liftingove-serum/

https://www.asombroso.cz/zbozi/feel-unique-collagen-and-elastin-emulsion-pletova-kolagenova-emulze-s-elastinem/

...pak mám i jejich bio růžovou a levandulovou vodu. Voní příjemně přirozeně.

No, akorát potřebuji mastnější výživnější krém kolem očí. Zatím dodělávám od Whamisa, ale budu potřebovat nový, ráda bych zas něco jiného zkusila

Offline whiskas
Avatar
19445 příspěvků moje polička 19. února 2021 15:56

Miru děkuju. Budu se mít čím probírat. A mimochodem, měla jsem vzorek "komerce" Clarins Double sérum a je velmi příjemné. 

Offline prďola
Avatar
3671 příspěvků moje polička 19. února 2021 16:06

Malenge nz Jsem ráda, když něktrý z těch přírodnějších produktů opravdu zafunguje. Ona je to i tak dost sázka do loterie s výsledkem hodně závislým na výchozím stavu pokožky. Ale aspoň by člověk měl mít jistotu, že si těmi produkty nijak neubližuje.

Mně se moc líbily produkty značky, na kterou tady nedávno upozornila paktofonika a to A.Florence, ty mi tedy připadaly velmi povedené. Některé by snad měly být dostupné i v ČR, jen už nevím v jakém eshopu.

Offline Malenge
Avatar
4217 příspěvků moje polička 19. února 2021 17:34

prďola děkuji, to se podívám.

Offline marieu
Avatar
4462 příspěvků moje polička 20. února 2021 10:57

Malenge a.florence má u nás cosibella.cz, ale momentálně mají většinu produktů vyprodaných. Na dotaz uvedli, že mají objednáno a kvůli Brexitu není datum naskladnění známo...

Jinak jsem tady projela půlku vlákna a musím říct, že prďola zásadně změnila můj pohled na kosmetiku. Nějakých 5 let zpátky jsem pochopila, co v kosmetice nechci a od té doby tápala metodou pokus-omyl, spíš omyl, co vlastně v kosmetice chci a v tomhle směru se mi začíná rozjasňovat až teď a tady . Nejspíš budu mít ještě spoustu dotazů, ale chci začít jedním stran Ordinary, protože toho jsem si tady ve vlákně asi nevšimla- Buffet spíš ano, nebo spíš ne? Děkuju předem!! 

Offline Malenge
Avatar
4217 příspěvků moje polička 20. února 2021 19:29

marieu tam už jsem se dívala, díky, asi časem vyzkouším nějaké to sérum. Ty už jsi od nich něco měla?

Offline marieu
Avatar
4462 příspěvků moje polička 20. února 2021 20:29

Malenge neměla, zvažuju exfoliační toner a ten lehký krém na léto. Složení se mi dost zamlouvá. Jinak jsem dneska ještě náhodou objevila Nichebeautylab.com a objednala si séra s ceramidy a s antioxidanty, složení se mi taky moc líbí, a přišel mi Bakuchiol od Kvitok, tak teď ještě budu muset vymyslet, jak to celé nepřekombinovat  

Offline 0zero7
Avatar
10741 příspěvků moje polička 20. února 2021 21:23

marieu za me buffet super. Peptide