Cvičení doma

08. listopadu 2014 16:45
Online Lamicka
Avatar
13340 příspěvků moje polička 23. června 2017 15:06
Reakce na paktofonika:

Nemuzu si vzpomenout... co cvicite? ja se ted taky premlouvam k aktivite, ale snazim se. potrebovala bych nejakou novinku, aby me to motivovalo. cvicila jsem ted neco noveho od jillian, ale je to neustale to same dokola, uz me to nudi. pilates od cassey je fajn, ale zjistuji, ze mam asi vic rada posilovani s cinkami:).

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 25. června 2017 12:11

Já v létě doma necvičím. Chodím do posilovny 4x za týden, protože je tam klima. Doma mám 28, to bych umřela. Běhání teď také nehrozí, když je většinou i večer 30. 

A jídlo je kapitola sama pro sebe . V tom vedru nemám vůbec hlad a něco do sebe dostat je katastrofa. Mohlabych být živa na ovoci. 

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 26. června 2017 14:11
Reakce na Lamicka:

Ja cvičím vlastnou váhou, workout. Mám doma kruhy, hrazdu, plánujem ešte kúpiť bradlá. V posilke som bola iba párkrát a hanbím sa tam a nieje mi to príjemné. V jeseni budem chodiť na workouz ihrisko. Ja som zatiaľ veľmi spokojná, mám oveľa väčšiu silu. Doma mám celkom príjemných 23 stupňov takže sa to dá. 

Offline catch
Avatar
209 příspěvků moje polička 26. června 2017 14:30

Momentalne (teda asi 3 roky) cvicim jedine doma, ci v lete, ci v zime, konkretne podla: http://www.rutina.cz

Niekedy podla vystaveneho planu, niekedy podla toho, na co mam chut. V podstate mi vadi len zmena pocasia, vtedy nemam energiu a cvicenie nechavam bokom. Ako pise paktofonika , pri tomto type cvicenia velmi rychlo pocitite, ze pribudla sila i ked na tele formovanie nevidno. Povodne som chcela upravu postavy, ale ten posun od "nic nevladzem" ku "uz viem toto aj toto a pred tyzdnom mi to neslo" je este viac motivujuci. No a najviac ma dostalo, ze zmizli bolesti krcnej chrbtice zo sedenia za PC.

Offline carries
Avatar
1105 příspěvků moje polička 26. června 2017 14:40
Reakce na catch:

To vyzerá veľmi dobre. Mne sa cvičí lepšie doma, do fitka moc rada nechodím. Chodievam behávať a doma cvičím buďto Jillian (ale už mi lezie na nervy) alebo Cassey, ale stále mám pocit, že by som potrebovala posilniť hornú polovicu tela.

Offline catch
Avatar
209 příspěvků moje polička 26. června 2017 15:01
Reakce na carries:

Ved vyskusaj ; )) Maruska pri cviceni stale upozornuje, ako mas drzat telo, takze by sa nemalo stat, ze cvicis nespravne. Tiez su tam varianty cvikov - lahsie, tazsie; uroven pre zaciatocnikovi pokrocilych. No a mozes si vyslovene vybrat v zostavach, ci chces cvicit hornu alebo dolnu cast tela, ci chces posilovat alebo skakat...; ))

Co s nou cvicim, tak vybehnut hore po schodoch po dvoch - normalka, ta ne?

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 26. června 2017 15:07
Reakce na carries:

Jj na to je dobré to cvičenie vlastnou váhou. Ja teraz cvičím kliky hlavne, negatívne príťahy, chinups a dipy. Cvičím každý deň tri kolá. Prvý týždeň som sa na hrazde ani nedvihla, druhý už to bolo lepšie, teraz už sa dvihnem. Mňa inšpiroval hlavne Adam Raw. Z kníh ktoré sa venujú tomuto cvičeniu môžem doporučiť:

telo ako posilovňa

Cvičila som s ňou cca 2roky, potom som si dala pauzu a v zime som si dala 90výzvu tiež od tohto autora.

Ten workout je trochu iný než cvičenia v tej knihe, zameriava sa hlavne na vrchnú polovicu tela ale ja to dopĺňam drepmi s tyčou(zatiaľ bez závažia :D)

Offline carries
Avatar
1105 příspěvků moje polička 26. června 2017 15:20
Reakce na catch:

Vyskúšam :D Som otvorená akémukoľvek novému cvičeniu. Ja sa teda snažím byť aktívna, nepoužívam výťahy ani eskalátory (keď tak, tak po nich vyjdem ako po schodoch), takže kondička by aká taká bola :D Len ako som písala, tá horná polovica tela by potrebovala trochu pocvičiť.

paktofonika Hrazdu žiaľ do nášho mini bytu nedám, chvíľu som uvažovala aj o tyči na pole dancing, ale nemám na to holt miesto. Priečky máme sadrokartónové, to si nie som istá, či by ma to udržalo Knihu aj workout si pozriem, vďaka!

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 26. června 2017 15:35
Reakce na carries:

tak já taky hlásím, jak jsem se tu ptala na seven ještě jsem si k tomu stáhla knížku, dost věcí mi tam přišlo fakt logických i když na paleo teda nepřestupuju:-) a jsem celkem spokojená, prozatím to splnilo moje krátkodobé očekávání (zlepšit fyzičku), jestli bude i vliv na postavu to se uvidí. časem bych ho chtěla dávat 2x po sobě. cvičím teda 3x týdně jak je doporučeno, ostatní dny mám "svoje osvědčený" lehčí cvičení, hlavně protahovací, taky cca 10 min. a od toho očekávám co mi splňuje stoprocentně - tzn nebolí mě záda

edit: to neměla být reakce, omlouvám se, to jen tak do placu

Offline carries
Avatar
1105 příspěvků moje polička 26. června 2017 15:40

V pohode :)

Ja sa snažím cvičiť pilates každý deň. Aspoň tých 10-15 minút. Lebo inak po 9-10 hodinovom sedení na kancelárskej stoličke by som už asi chodila zhrbená bolesťou jak Quasimodo...

A potrebujem cvičenia obmieňať, pretože mám pocit, že si moje telo na určité cviky zvykne a už to nemá taký efekt.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 26. června 2017 15:45
Reakce na carries:

já mám zase problém si nějaké cvičení zapamatovat:-)) takže ty co se naučím a mám z nich dobrý pocit tak si "přidám"

Online Luna
Avatar
10436 příspěvků moje polička 26. června 2017 19:42

Tak to já si pamatuju po pár shlédnutích celkem dost a je to blbý, protože už se dopředu nudim. Teď se teda spíš psychicky chystám na prázdniny, kdy budu mít celý den obě decka za zadkem a cvičení moc nehrozí.  

Offline Lama_z_Lana
Avatar
6124 příspěvků moje polička 26. června 2017 19:53

Já hlavně obdivuju, že se někdo doma dokope. Já nad sebou potřebuju přísnej dohled

Sama dojdu na kolo, na brusle nebo si zaběhat. Ale u domácího posilování se nedokážu soustředit a vydržet u toho.

Ale dneska bych si teda nandala. Den blbec je slabý slovo, tak tu pěkně "prasím". Na běhaní už dneska nedojde

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 26. června 2017 19:59
Reakce na Lama_z_Lana:

No ja si zapnem dobrú hudbu a keď cvičím myslím iba na svaly ktoré chcem posilovať. Dosť to pomáha, viac sa do toho opriem a viac sa sústredim na konkrétny cvik. Pes si už zvykol, že ma pri cvičení nesmie otravovať, ale podložku na cvičenie občas zaľahne. Tú ale používam iba na strečing. Ja sa neviem sústrediť v posilovni. Mám pocit že sa všetci pozerajú na mňa, prípadne sa porovnávam s ostatnými a mám potom depku. Stačí jedna baba čo má parádnu postavu a motivácia a sebavedomie je v pivnici. Doma si idem svoje. U mňa to funguje. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 26. června 2017 20:55
Reakce na paktofonika:

jojo přesně:-)

Luna aha tak já to neberu jako zábavu, prostě se hýbu a nemyslím na nic:-) nečekám od toho víc než že se protáhnu ev. zapotím, kdybych měla požadavek aby mě to bavilo, tak... no víceméně kromě ježdění na koni mě nebaví ze sportování nic, natož todle "planý" cvičení. beru to jako nutný zlo

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 26. června 2017 20:58
Reakce na paktofonika:

Já vcelku chápu nechuť k posilovně, ale mám štěstí a u domu mám dámské klasické fitko. Ne žádný kruháč, ale hodně dobře vybavenou posilovnu i s tou klimatizací , jen pro ženy.  Doma se nemůžu donutit zase já. Ať cvičím kde chci, tak se mi to toho pletou všichni tři chlapi doma. Hlavně teda radama .

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 26. června 2017 21:02
Reakce na Renusatko:

aha tak já u toho nesmím mít nikoho. se klidně zamknu (páč někteří jsou fakt

Online Luna
Avatar
10436 příspěvků moje polička 26. června 2017 21:13

Tak já zas to planý cvičení mám ráda. Mě to.bavit musí, jinak okamžitě přestanu.

Jinak jsem bohužel dost asociální, takže posilovnu si neumím vůbec představit. Chodím občas běhat a když mám proběhnout kolem lidí, je mi to krajně nepříjemné.   A to jsem 6 let tancovala v souboru,  dnes to absolutně nechápu a už bych před lidi nikdy nevylezla   

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 26. června 2017 21:17
Reakce na Luna:

njn, pro mě to je úplně absurdní představa. jako že by mě mělo třeba bavit já nevim.. čištění bot:D

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 26. června 2017 21:21

Já jsem do 39 necvičila, pohyb jsem nenáviděla, žádný sport jsem nedělala a do tělocviku jsem na škole téměř nechodila. Potom jsem viděla, jak se ženy v 50 nemůžou vyhrabat u nás v práci na stůl a začala jsem cvičit spíš ze strachu, abych tak nedopadla. Když jsem viděla výsledky, tak mě to začalo bavit. Dnes mám naopak stres,když se cvičit nedostanu :-D.