Cvičení doma

08. listopadu 2014 16:45
Offline Garfie
Avatar
24026 příspěvků moje polička 01. března 2019 20:47

vanilka Promiň, dala jsem ti odkaz na jógu, pak mi nějak docvaklo, že jsi hledala pilates, tak jsem to smázla. 

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 01. března 2019 21:03

Garfie jestli ti to pomaha tak fajn,ale tedy musim rict,ze sem moc rada,kdyz sem s tim zacinala,ze sem nenarazila na neco takovyho....to bych s tim hned skoncila jeste nez bych zacala.Tak afektovany pohyby,krakoravej hlas....strasny.

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 01. března 2019 21:49

zajimalo by me jaky je rozdil mezi pilates a jogou?Mne se to zda stejny....

Offline Garfie
Avatar
24026 příspěvků moje polička 01. března 2019 22:43

Zarinya já hledala něco krátkého, opravdu na ráno, tohle je taková jistota, že to stihnu. Vyzkoušela jsem asi pět variant a tohle mi vyhovuje nejvíc. Ale cvičím to bez ní :) naučila jsem se to nazpaměť. Ale jestli máš nějaký tip, sem s ním, ráda vyzkouším něco jiného. :-)

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 01. března 2019 22:52

Garfie jej jestli ti vyhovuje cvic dal...ale me ta zenska je strasne moc nesympaticka,az tak,ze sem to musela napsat.A ta vystrcena cedulkanato mam alergii a cukaji mi ruce.

Ja mam rada moc tuhle ma hodne videi,ale desetiminutovku asi ne.Uz psala i Karja ze podle ni cvici.

https://youtu.be/OsuM3io4Dp0

Offline Garfie
Avatar
24026 příspěvků moje polička 02. března 2019 07:29

Zarinya jojo, tu taky znám! Kdysi jsem podle ní taky cvičila, musím na to znovu mrknout, díky :-)

Offline 999
Avatar
17615 příspěvků moje polička 02. března 2019 09:52

Garfie Jóga je cvičení prastaré, pilates novodobé (dvacáté století), jóga je cvičení východní, pilates západní (ale z jógy částečně vychází), jóga ovlivňuje psychiku, pilates ne, rozdíl ve způsobu dýchání, pilates je jednoznačnější, cvičení vede lektor, cviky jsou přesně dané, u jógy mohou být lekce, kdy učitel pouze řekne, co se cvičí a každý si pak pokračuje ve svém  tempu, v různých počtech opakování, učitel pouze prochází a upozorňuje na chyby. Zažila jsem, že si někdo přišel na jógu jen lehnout, zrelaxovat se, zaplatil si 90 minut klidu :-). V józe je vždy závěrečná relaxace, v pilates ne, a ani se vlastně k pilates nehodí.

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 02. března 2019 09:56

999 to sem chtela vedet ja,tak dekuji.No,joga je sympatictejsi.:-)

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46137 příspěvků moje polička 02. března 2019 10:01

Zarinya chjo, mně zas z neznámýho důvodu jde na nervy tahleta:-) Garfie mohla bys ten svůj odkaz vrátit prosím? já ho nestihla a třeba když to mám obráceně tak by byl pro mě:-P

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 02. března 2019 10:05

999 a,psychiku ovlivnuje dobre,ja zacla kvuli hubnuti,nezhubla sem nic,ale zaclo mi to byt jedno.

A zajimalo by me co asi delam spatne,protoze se tu cas od casu objevi prispevek....delam jogu tyden a vidim vysledky......no,ja se snazim pres pul roku a vidim jen ty psychicke(k dobremu)jinak moc ne.

Offline 999
Avatar
17615 příspěvků moje polička 02. března 2019 10:06

Zarinya Aha, já se překlikla a odpověděla Garfie . Každé z těch cvičení má svoje, pilates vyhovuje západnímu životnímu stylu. Ale je spousta lidí, kteří udělají takový kruh - přijdou na jógu, narazí na blbého instruktora, nebo se jim to netrefí do nálady, neví, proč by měli jen ležet a dýchat, začnou chodit na pilates, tam je to všechno jednodušší na pochopení, výsledky na těle jsou taky vidět, pár měsíců, nebo let to cvičí a nakonec stejně skončí u jógy .

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46137 příspěvků moje polička 02. března 2019 10:07
Reakce na Zarinya:

999 a,psychiku ovlivnuje dobre,ja zacla kvuli hubnuti,nezhubla sem nic,ale zaclo mi to byt jedno.

 super!

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 02. března 2019 10:07

viktorka_od splavu ja se priznam,ze tyhle dotazy na videa ani moc nechapu....na you tube je snad miliony videi,kde si urcite vybere kazdy.Dokonce i v tisice recich,takze staci zadat do vyhledavace....

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46137 příspěvků moje polička 02. března 2019 10:13

Zarinya to je jednoduchý: strašně mě nebaví v tom hledat. nechci po nikom, aby mi vyhledával video na míru pro mě, ale ráda se podívám na něčí oblíbený osvědčený. předpokládám že když už tu ten odkaz jednou byl, tak to není takový problém...

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 02. března 2019 10:20

viktorka_od splavu no to urcite ne,ja ani nevim proc ho Garfie smazala,pak i trochu nedavala smysl diskuze pod...

mne nahodou zajima co na ni reknes.ja to tedy preskakovala,tech deset minut bych s ni nedala,ale ty pohyby....

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 02. března 2019 10:22

999 Vlastne ne,trochu sem to zjednodusila,nemam bolest zad(za coz sem ti vlastne dekovala)dobrou naladu a lepsi postaveni tela,ruce taky vic vyrysovany.....byl dobry napad s tim zacit.

Offline 999
Avatar
17615 příspěvků moje polička 02. března 2019 10:24

Zarinya Takže toho vůbec není málo :-).

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 02. března 2019 10:30

999 urcite.:-)

Offline Garfie
Avatar
24026 příspěvků moje polička 02. března 2019 10:36

viktorka_od splavu tady 

Zarinya Smázla jsem to, abych Vanilku nemátla :-) jinak já už to tady myslím kdysi dávala, ale pokud chce pilates, tak to asi nebude to pravé. Jinak já chodím na pilates a jogu cvičím doma, ten rozdíl cítím, i když bych ho neuměla úplně vysvětlit. Jóga mi přijde taková plynulejší, pilates vnímám víc jako rehabilitační cvičení. 

Offline vanilka
Avatar
2061 příspěvků moje polička 02. března 2019 10:49

No, dotaz na konkrétní video jsem dávala právě přesně z toho důvodu, že je na YouTube milion videí a chtěla jsem doporučení na osvědčené, vyzkoušené. I za cenu, že samozřejmě každému vyhovuje něco jiného.