Váš další parfémový nákup?...aneb aktuální parfémová přání/plány

20. února 2015 17:54
Offline Ellen
Avatar
1633 příspěvků moje polička 13. prosince 2017 18:49

Hoolinkah 

Hihi, však já si všimla, jak jsi znectila můj oblíbený Hypnotic Eau Secrete.  

Zjistila jsem, že na mé uživatelské polici vedle sebe dokážou v pohodě existovat tenhle Hypnotic i Fordův London, Shalimar Souffle i Noir de Noir... My Burberry i Shalimar či Opium... Je mi to fuk. 

Ale zase mám předsudek vůči růžovým flakonům. Tedy většině.  

Offline Hoolinkah
Avatar
1641 příspěvků moje polička 13. prosince 2017 19:06

Ellen No jo, nemohla jsem si pomoct. Byl to pro mě šok. Ale každý to má holt jinak. Třeba Wendulka měla ráda ten původní Addict a reformulace ji štve. Mně zase v tom z roku 2002 něco lezlo na nervy. 

A tak to já to mám víceméně podobně. Akorát tedy ne "vedle sebe", ale vyskládané podle typu. Samsara na jedné straně skřínky, Chanson d'Eau na té druhé. 

Já zase vůči modrým. 

Offline Ellen
Avatar
1633 příspěvků moje polička 13. prosince 2017 19:10

Hoolinkah 

Fakt vůči modrým?  To by mě nikdy nenapadlo, že může být.

Offline Fleur blogger
Avatar
6086 příspěvků moje polička 13. prosince 2017 19:14
Reakce na wendulka:

Hoolinkah No to já tu sílu a chuť teď právě taky nemám. Doufám, že to nebude číst Fleur, ale kvůli tomu se příští týden loučím s Fugit Amor, která mě začala drtit a jít na mně do pánska.

Jj, tak nějak s tou metaforou, ovšem Burberry nebo Coco Mademoiselle u mě zatím ještě zaplaťpámbůh ne. Ale všeho dočasu.

Tak já bych i u mainstreamu bývala zůstala, kdyby to Dior všechno nezabil. Takhle mi zůstal jen ten guerlainovský mainstream, ale tak ta moje poslední Itinerario Olfattivo IV je v podstatě mainstream.

​Sice se zpožděním, ale čtu to... Škoda, Fugit Amor je nádherná vůně, ovšem tu pánskou stránku v sobě má, takže pokud pak ve vnímání či na pokožce převáží, chápu, že už ti nevyhovuje.

Já mám ta období touhy po nekomplikované či líbivé vůni také, ostatně proto mám na poličce dlouhodobě řadu mainstreamových vůní, k nimž pak unikám.

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 13. prosince 2017 20:32

Teda dámy, vy mi dáváte! Když si konečně trochu připadám jako znalec nikovek, začnete se vonět raději mainstreamem?!?

 Ne, dělám si legraci. Taky jsem teď získala výměnou Spendiu Le Gemme od Bulgari a říkám si, že nebude na škodu střídnout kadidlovky a skořicovky se svěženkou 

Offline slniecko admin
Avatar
17571 příspěvků moje polička 13. prosince 2017 23:49

Hoolinkah heh, mňa zas modré priťahujú ako lampa nočnú moru.

Offline Mína
Avatar
239 příspěvků moje polička 14. prosince 2017 10:55

Zajímavá debata. Přiznám se, že dělení vůní na dámské, pánské, mainstream, niche nemám moc ráda. 

Jednou jsem kamarádce s parfémově vytříbeným vkusem poslala se vzorky nikovek neoznačený vzorek In Bloom By Reese Witherspoon v parfémové verzi a pěkně jsem jí zamotala hlavu. Vůni nepoznala, ale moc se jí líbila

Offline slniecko admin
Avatar
17571 příspěvků moje polička 14. prosince 2017 11:59
Reakce na Mína:

Zajímavá debata. Přiznám se, že dělení vůní na dámské, pánské, mainstream, niche nemám moc ráda. 

+ drogérovky .

Ono celý ten "snobizmus" ohľadne mainstramu/nikoviek by podľa mňa nevzniklo, nebyť rezignácie väčšiny "mainstreamu" na tvorbu kvalitných vôní. Keby tvorili mainstreamové značky kvalitu, nikovky by ostali presne na tvorbu vôní zaujímavých, skôr netradičných. Ale takto v podstate vstupujú do toho hlavného priestru a suplujú luxus, ktorý kedysi evokoval Dior, Chanel, YSL atď.

V podstate snáď jediná značka, ktorá sa ešte ako tak s výkyvmi drží starého je Guerlain (a trochu do istej miery ten Chanel, ale tam je to už slabšie).​

Offline Hoolinkah
Avatar
1641 příspěvků moje polička 14. prosince 2017 12:30

slniecko Ono je to krapet složitější. Mainstream nerezignoval na kvalitu, ale jde o to, že zatímco v 50. letech třeba tu značku Dior živila haute couture produkce, dnes jsou to parfémy a kosmetika, které pak pomáhají financovat ty HC přehlídky. 

Možná bych o tom konečně mohla dosmolit ten článek.  Byla by to zajímavá tečka za tím parádním počinem od alibi. 

Offline slniecko admin
Avatar
17571 příspěvků moje polička 14. prosince 2017 13:06

Hoolinkah asi hej. Tak to som zvedavá .

Offline Mína
Avatar
239 příspěvků moje polička 15. prosince 2017 13:38

slniecko  No, ano.

Nemám moc ráda ani ta další dělení, např. na vůně letní - zimní, je to pro mě matoucí. Pak když se za horkého letního podvečera navoním nějakou "zahřívací gurmánkou", připadám si jako parfémový neomalenec. Ale když mám na tu vůni chuť..

A abych nebyla OT - aktuálně žádná parfémová přání či plány raději nemám, to množství vůní, které vlastním, mě začíná opravdu děsit

Offline černá káva
Avatar
1910 příspěvků moje polička 15. prosince 2017 14:05

Mína Ale vidět nikde nejsou

Offline Mína
Avatar
239 příspěvků moje polička 15. prosince 2017 14:08

černá káva Vidět jsou všude kolem mne

Offline černá káva
Avatar
1910 příspěvků moje polička 15. prosince 2017 14:11

Mína To je ale nejdůležitější.

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 15. prosince 2017 16:50

Tak mám vánoční odměny. Třikrát už sem dnes na Ingredients dala do košíku Blossom Love a zase ho vyndala. Fak nevím. 

Pořád přemýšlím, jestli ho koupit a půlku prodat  nebo si koupit odstřik nebo ho vůbec nekoupit. Když vidím tu cenu, tak nevím, jestli to za to stojí.

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 15. prosince 2017 17:30

Renusatko Valerie na arome prodává dobrý odstřik, rozmysli se, Mařenko...

A kup za ty prachy něco zajímavějšího!

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 15. prosince 2017 18:05

Renusatko Já souhlasím s Korsičanka . Také bych si za ty prachy raději pořídila něco zajímavějšího. Blossom Love je pěkná vůně, ale podle mě je přeceněná.

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 15. prosince 2017 18:17

Dalia 

Renusatko A nechtěla jsi původně ještě něco jiného z Ingredients??? Kiliana, nebo...

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 15. prosince 2017 21:04

Korsičanka Něco jiného jsem sice chtěla, ale určitě ničeho dalšího už nevyužiju 100ml a ani 50, zas takové úžasné to pro mě není. To jsem si jistá, že je to tak možná na odstřik a určitě ne na flakón. Já s těma Kilianama nevydržím celý den

Dalia Já vím, že je určitě finančně přeceněná, ale moc se mi líbí.  Havně už nic dalšího ani nechci. Mám tady plnou polici, polovinu nevyužívám a už ani moc nechci nic kupovat. Kdyby Blossom Love byla v 50ml, tak vůbec neváhám. 100ml jakékoliv vůně nejsem nikdy schopná spotřebovat. Já mám ten nos strašně citlivý..max použiju dva střiky čehokoliv a cítím to až do večera. Nehrozí přestříkávání přes den, to bych se sebou nevydržela. Takže já mám vše strašně na dloho. Momentálně mám spíš strach, aby se mi to tady nekazilo, protože to množství, co tady mám je pro mě tak na 200 let a to už jsem toho spoustu rozdala v práci. 

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 15. prosince 2017 21:17

Renusatko Tak potom zkusit polovinu BL rozprodat.