Váš další parfémový nákup?...aneb aktuální parfémová přání/plány

20. února 2015 17:54
Offline Korsičanka
Avatar
12827 příspěvků moje polička 12. srpna 2017 14:59
Reakce na wendulka:

Navazuji na naši komunikaci ve Fotkách:) Adrenalin to bude, až mi vůni "ztratí", neboť nechápu, proč bych si u docela mastné ceny za flakon měla připlácet za pojištění 20 Éček Takže mám zásilku zadarmo pojištěnou JEN
jako 100 Eurovou

Online wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 12. srpna 2017 15:16
Reakce na Korsičanka:

Co prosím? Jaký pojištění navíc?

To je nějaká blbost, ne? 

A máš to placený kartou nebo PayPalem? 

Mně to přivádí zpět na myšlenku, jestli nemají nějaké finanční potíže, jak napadlo Krehutku, že zkouší něco takového

Offline Korsičanka
Avatar
12827 příspěvků moje polička 12. srpna 2017 15:24
Reakce na wendulka:

No, přepravní společnost, jež pro ně pracuje, mi vnucovala hned po zaplacení vůně toto pojištění nad 100 Eur ceny zboží- a prý u nich navždy:) Jinak musím počítat jen s pojištěním na 100 Eurovou cenu zboží:(((

Kartou, nemám PayPal.

Online wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 12. srpna 2017 15:28
Reakce na Korsičanka:

To jako německé DHL nebo nějaký jiný přepravce? 

Offline Korsičanka
Avatar
12827 příspěvků moje polička 12. srpna 2017 15:36
Reakce na wendulka:

Nevím to jméno, poslala jsem si ho na mail a už se mi teď nezobrazuje. DHL ani nic jiného známého to nebylo. Musela jsem několikrát přepisovat adresu - nebrala háčky a chtěli majitele karty, což jinde neudávám, tak jsem byla už tak otrávená, že jsem si ten název nezapsala:(

Online wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 12. srpna 2017 15:42
Reakce na Korsičanka:

To je fakt podivný. Ale tu teorii o finančních problémech essenza nobile to teoreticky potvrzuje. 

No držím palce, ať k tobě Flamenco v pořádku doputuje. 

Offline Korsičanka
Avatar
12827 příspěvků moje polička 12. srpna 2017 15:45
Reakce na wendulka:

Dík. Až se ozvou, dám vědět.

Offline janejane
Avatar
656 příspěvků moje polička 17. října 2017 17:11

Mandala, ...dnes se na mně naprosto úžasně rozvoněla. Nic podobného na poličce nemám, nic podobného jsem dosud necítila.

A za všechno může Fleur  (a naše dnešní náhodné setkání ve vavavoom), která k tomu ještě dodala ...a začni na ni šetřit.

Offline Korsičanka
Avatar
12827 příspěvků moje polička 17. října 2017 17:43
Reakce na janejane:

Viď, že je krásná? Trochu lituji, že jsem ji nevzala místo Times Square:( Myslím, že podobnou skořici mám v Grand Soir od MFK, ale ještě je zazimovaný, porovnám, až se venku ochladí

Offline janejane
Avatar
656 příspěvků moje polička 17. října 2017 18:57
Reakce na Korsičanka:

Ano je. Ale Time Square taky není k zahození. Chtěla jsem ji znovu  vyzkoušet, ale spletla jsem si flakón.A bylo jasno.

Offline Fleur blogger
Avatar
6064 příspěvků moje polička 17. října 2017 22:55
Reakce na janejane:

Když ona ti tak krásně slušela...!

Offline janejane
Avatar
656 příspěvků moje polička 17. října 2017 23:03
Reakce na Fleur:

Jen je ještě stále dost intenzivní, hodně svěží, ty tři střiky za krk byly moc, příště musím lehkou rukou. Ale varovaly jste mě, že ji budu cítit dlouho.

Offline Hoolinkah
Avatar
1641 příspěvků moje polička 13. prosince 2017 14:26

V poslední době (no, možná už tak rok) mě lákají a začínají vonět různé vůně, nad kterými jsem dřív "ohrnovala nos". Takhle mi na poličce přistál třeba Gucci by Gucci a teď nejnověji se mi zachtělo Addictu. Paradoxně mi ten 2014 vyhovuje víc, než původní verze, ze které jsem cítila syrové těsto. 

Doufám, že mě ježíšek potěší...

Ale zajímalo by mě, čím to. Možná že alespoň ty vůně - jakožto něco, co mě těší - chcí mít teď "nekomplikovaný"...?

Online wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 13. prosince 2017 15:59
Reakce na Hoolinkah:

Ale zajímalo by mě, čím to. Možná že alespoň ty vůně - jakožto něco, co mě těší - chcí mít teď "nekomplikovaný"...?

​Ty taky? Já myslela, že u mě jsou to rozhozené hormony. Ale v poslední době taky spíš sahám po těch "neškodných" vůních z mojí poličky. Samozřejmě líbí se mi i ty komplikované a baví mě je zkoušet, ovšem regulérně se jimi navonět a být v nich celý den nevydržím, aniž by se mi nenavalilo.

Tak že by to byla další fáze parfémového vývoje?

Asi nejkomplikovanější vůní, kterou mám v plánu si v nejbližší době pořídit, je čistý parfém Fate, ale to proto, že je krásně hladký.

Offline Hoolinkah
Avatar
1641 příspěvků moje polička 13. prosince 2017 16:09

wendulka Njn, dumala jsem nad tím, co chci k vánocům, na jedný ruce Messe de Minuit a na tý druhý právě Addict. Etro to teda prohrálo na plný čáře. Jako...mě baví k tomu přičichnout, ten pomerančovej akord mi připomíná želé Arabesky na stromeček, což ještě vic podtrhuje tu "vánočnost"...ale nosit to celý den bych prostě nezvládla. 

V poslední době chci vonět buď jako vanilkový rohlíček, kytička nebo jako mýdlo, podle toho, jestli chci "pomazlit", zvedat náladu nebo se citít elegantně. Hormony mám poprvé v životě stabilní, tím to nebude (já se teda neomezovala ani v těhotenství). Nedávno jsem taky "objevila" Baiser Volé, dřív bych řekla pche, zelený. A dokonce mi voní Jaipur Bracelet.  

Online wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 13. prosince 2017 16:32

Hoolinkah No mně se jedny hormony na podzim stabilizovaly, ovšem krátce poté mi byla stanovena nová diagnóza, že mám rozházené jiné a od té doby mi to s těmi vůněmi začalo, tak jsem hledala souvislosti v tom, ale když ty říkáš, že u tebe normální, tak v tom to asi u mě teda taky nebude .

Baiser Vole je moc pěkná. Já na lilie a zelený taky moc nejsem, ale tuhle a La Vierge de Fer můžu. 

Offline Hoolinkah
Avatar
1641 příspěvků moje polička 13. prosince 2017 16:51

wendulka Tak ono to ty hormony klidně způsobit mohly. Nikdy nevíš. 

Ve svém případě to vidím spíš tak, že ne vždycky má člověk sílu a chuť na art film pro náročnější diváky. Někdy dojde i na romantickou komedii s Jennifer Aniston.  Já teda nikdy mainstream neopustila, ale zatímco dřív jsem mířila postupnými krůčky výš, teď bych si klidně dala třeba i nějaký Burberry. 

Online wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 13. prosince 2017 16:59

Hoolinkah No to já tu sílu a chuť teď právě taky nemám. Doufám, že to nebude číst Fleur, ale kvůli tomu se příští týden loučím s Fugit Amor, která mě začala drtit a jít na mně do pánska.

Jj, tak nějak s tou metaforou, ovšem Burberry nebo Coco Mademoiselle u mě zatím ještě zaplaťpámbůh ne. Ale všeho dočasu.

Tak já bych i u mainstreamu bývala zůstala, kdyby to Dior všechno nezabil. Takhle mi zůstal jen ten guerlainovský mainstream, ale tak ta moje poslední Itinerario Olfattivo IV je v podstatě mainstream.

Offline Hoolinkah
Avatar
1641 příspěvků moje polička 13. prosince 2017 17:18

wendulka Dior mě svýho času taky dost naštval. A Hypnotic Eau Secrete jsem v jednu chvíli brala jako pomyslnou poslední kapku. No ale ten Addict 2014...se mi fakt libí. 

Offline Renusatko
Avatar
11564 příspěvků moje polička 13. prosince 2017 18:39
Reakce na wendulka:

 Samozřejmě líbí se mi i ty komplikované a baví mě je zkoušet, ovšem regulérně se jimi navonět a být v nich celý den nevydržím, aniž by se mi nenavalilo.

​Tak takhle já to mám asi pořád. Včera jsem si říkala, že se nějak ztácím v těch parfémech, co se tady zkouší a že mi stejně pořád nejvíc voní ty nekomplikované. Jak píšeš, vyzkouším, i se mi líbí, ale nemůžu je nosit. Dokonce mám poslední dobou pocit, že se mi něco strašně líbí a až to koupím, tak to vlastně ani není ono a vracím se ke svým oblíbeným. 

Hoolinkah Gucci by Gucci jsem zrovna dopotřebovala a asi to byl poslední flakón. 

V plánu mám ještě jednu nutnost z vánočních odměn - Amouage Blossom Love a pak si dávám pohov . Chci si užít co mám doma a stejně to mám na 10 let