Stěžovací parfémový koutek

25. srpna 2014 17:43
Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 07. května 2016 14:51
Reakce na Fleur:

Nestras. To uz bychom pak mely opravdu tichou domacnost. Jinak mas samozrejme pravdu, ale kdyz ja trpim i na ty obaly, no :) .

Offline náťa66
Avatar
2269 příspěvků moje polička 07. května 2016 16:56
Reakce na wendulka:

ta tvoje ségra mě fakt baví  

Ale vzorky v posteli jsou zatím nepřekonatelné.... tak ať holka přidá

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 07. května 2016 20:31
Reakce na náťa66:

Jedeš, čerte!

Ti jí půjčím domů na pár dní. Bude ti zásadně uklízet jen ty věci, které nebudeš chtít uklidit a v polovině případů ti nebude schopná říct, kam tu věc uklidila a on tě ten humor přejde.

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 08. května 2016 09:54

Tak jste měly pravdu... Addict verze 2014 Zdálky je to sice pořád Addict, ale nesmím ho zkoumat zblízka. Fuj, tam něco drhne, chemický ošizený základ Evidentně ten zbytek vzorku, který mám doma, byla původní verze, protože nynější 5 ml odstřik z Parfums je kastrát postrádající hloubku Ale přitom takový typ vůně by se mi teď hodil.

No a včera jsem pořádně prozkoušela Baccarat Rouge 540 a taky ne. Já ji na sobě necítím A ještě jsem schytala nekompliment "Co to tady smrdí jak v nemocnici?"...

Zachraňte někdo můj tužebník, za dva měsíce mám narozeniny

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 08. května 2016 19:58
Reakce na Evanilla:

Promiň, já nerada bývám špatným prorokem, ale když člověk zná tu původní, tak přes to nejede vlak, no.

To máš jako já teď s Magie Noire, když jsem si pořídila velký vzorek vintage verze. Teda já už tu vintage znala i před tím, ale jen tak zběžně, takže ač jsem věděla, že je každá jiná, říkala jsem si, že ta současná se dá nosit. A to na rozdíl od Diora v ní není nic chemického. Jenže jak jsem se pustila do toho přímého porovnávání s vintage, tak už bych já osobně tu novou na sobě nesnesla.

Já Baccarat Rouge 540 taky cítím jen u kůže, ale ten obláček kolem sebe prostě ne. Stejně to mám i s Fate Woman od Amouage. Ale jak zmiňuješ ten nekompliment s nemocnicí. Něco podobného říkala teď na srazu Mitzi, že jí tam taky vadí. Já to tam tedy nemám, jen jí necítím.

Hele, Evi, a co nová Narciso Poudrée, když teda zachránit tužebník? Sama jsem si jí zařadila to tužebníku (já teda myslím jen na třicítku). Nekomplikovaná, ale dobře udělaná vůně, kterou bude určitě dobře přijímat i okolí. Zatím jí mají jen v Douglasu, co jsem koukala, ale snad se brzo objeví i jinde.

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 08. května 2016 20:05
Reakce na wendulka:

Ohledně Baccarat Rouge 540 - já v ní nemocniční tón necítím, ale mám tam zubní pastu a hlavně ze začátku mi vůně připadá dost do pánska :-( Je krásná, ale asi ne pro mě a intenzita mizivá (ani při návštěvě u příbuzných nikdo nic neříkal, a to vždy podotknou, že krásně voním; že hned vědí, že už jsem přišla).

Nová Narciso mě podle místních ohlasů zaujala HODNĚ a určitě se ji chytám vyzkoušet. Jenže já právě teď chci zas něco trošku komplikovaného Já vím, že jsem asi před dvěma měsíci psala úplný opak, ale mám teď samé lehké vůně a zas bych chtěla něco... Víc...

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 08. května 2016 20:10
Reakce na Evanilla:

...kompli,ovaného?...

...tak Forda.

Offline domenica blogger
Avatar
7968 příspěvků moje polička 08. května 2016 20:11
Reakce na wendulka:

Narciso Poudrée jsem zkoušela v Sephoře, tak teď už je v širší distribuci.

Pokud jde o Magii Noire... svého času moje signature, milovala jsem ji, mám ji spojenou s celým jedním obdobím svého života, tak si představ, jaké to pro muselo být (a je pořád) parfémové trauma, když ji tak zadupali do země, že původní podoby nezůstalo téměř nic.

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 08. května 2016 20:20
Reakce na Miru:

Jo, ten mě přesně napadl :-) Docela bych brala Noir de Noir. Ale už vím, že s růžemi musím opatrně. No, vidím to na výlet do Prahy.

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 08. května 2016 20:34
Reakce na Evanilla:

...no, tak růže v teto vůni v podstatě není, a nebo není jako takovou růží, resp. jestli - tak úplně jinak.

Růže je citit v Café Rose, a tam je krásná. Jinak si růze u Forda nevybavuji, snad

jen ve White Patchouli, ale také tam v žádnem případě nemá hlavní slovo...

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 08. května 2016 20:37
Reakce na domenica:

...přesně takhle to mám s úplně původním Addictem...

Takže naprosto Vaše pocity chápu...

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 08. května 2016 20:41
Reakce na domenica:

Narciso Poudrée jsem zkoušela v Sephoře, tak teď už je v širší distribuci.

Pokud jde o Magii Noire... svého času moje signature, milovala jsem ji, mám ji spojenou s celým jedním obdobím svého života, tak si představ, jaké to pro muselo být (a je pořád) parfémové trauma, když ji tak zadupali do země, že původní podoby nezůstalo téměř nic.

To je presne ako ja a Dune ...

Online andry
Avatar
2698 příspěvků moje polička 09. května 2016 05:07
Reakce na Evanilla:

já ti chtěla poradit Rose of No Man's Land, ale ta zas tak komplikovaná není... teda záleží, jestli na tobě vyzní jako mainstream nebo se bude víc snažit.

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 09. května 2016 06:10
Reakce na Evanilla:

...když andry říká Byredo...,

tak co takovy Bullion nebo Gypsy Watter.?

(ovšem Byredo je taková neduživá aristokracie oproti dekadentnimu Fordovi, ale pěkná je určitě)

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 09. května 2016 13:50
Reakce na Evanilla:

Nepochopila jsem, jestli růže chceš, či ne. POkud ano a Byreo, pak Rose Noir. A kdybys chtěla Gypsy Water, tak stačí napsat ...

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 09. května 2016 17:22
Reakce na Evanilla:

No komplikovaného. Hele, já zase nechci být špatným prorokem, ale pokud tě drtila už Portrait of a Lady, tak Noir de Noir tě bude drtit úplně stejně, možná ještě trochu víc. Obě velké růže. Andry říkala, že jí sice nosí, ale já si třeba na Noir de Noir v teple netroufnu.

Pokud Forda, tak to se mi pro tebe do míry komplikovanosti zdá schůdnější ta Café Rose a případně ty dvě růže od Byreda, co ti tu doporučily holky. Případně by šla i Spirituelle, L'Âme Sœur nebo L'Inspiratrice (všechny od Divine) nebo Dom Rosa (Les Liquides Imaginaires). Ale teď jde zase o to, jestli chceš zrovna růži.

Jinak z těch ne výhradně růžových vůní, které jsou trochu komplikovanější, ale zase ne moc, si myslím, že bys měla zkusit Burlesque (Maria Candida Gentile), Johana (Keiko Mecheri). PG21 Felanillu asi už znáš, ale ta se umí rozvonět komplikovaněji jen do 20 stupňů, při vyššich teplotách už je to "jen" vanilka.

Pak si taky vzpomínám, že jsi měla jednu dobu tuberózové období - super tuberóza, která je dostatečně komplikovaná, ale zároveň nositelná i v teple, je Temped Muse (April Aromatics). Ta se ti bude podle mě určitě líbit. Akorát je to zase tip z cenové kategorie Antonia, no.

Jinak hlasuju pro výlet do Prahy. Jestli budeš chtít, tak dej pak vědět.

Offline Tezulie
Avatar
232 příspěvků moje polička 09. května 2016 17:23
Reakce na Mirka:

Gypsy Water jsem objevila teď nedávno a pořád přemýšlím, jestli ji na léto potrebuju (no jasně, že jo ).

A jdu si o radu - co byste viděly jako vhodnou vůni na sport, tedy konkrétně na taekwondo? Vzhledem k tomu, že to je full contact, asi bych tím neměla soupeře udusit, to by nebylo ideální, taky se člověk zpoti, ale právě proto, že je to nablizko (a často s vysportovanym chlapem) , tak bych ráda příjemně voněla. Obecně vůně klasicky považované za sportovní nemusím, tak nevím co bych. Napadá vás něco, co by bylo sportovní, sexy a nebyla to "zakázaná zbraň" ?

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 09. května 2016 17:33
Reakce na Tezulie:

Stylově - Comme des Garcons, cokoliv

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 09. května 2016 17:41
Reakce na Miru:

Zkusím je až se dostanu do Prahy. Mně se od nich líbí většinou ty lehké vůně (La Tulipe, Blanche), jenže těch mám plnou poličku. Je fat že o Gypsy Water jsem slyšela hodně zajímavého.

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 09. května 2016 17:44
Reakce na Mirka:

Nepochopila jsem, jestli růže chceš, či ne. POkud ano a Byreo, pak Rose Noir. A kdybys chtěla Gypsy Water, tak stačí napsat ...

Mám právě s růžemi komplikovaný vztah. Mně se často líbí kombinace růže-oud, růže-pačuli, ale bohužel mi pak stojí na poličce netknuté. Takže růže asi ANO, ale ne příliš výrazná.