Stěžovací parfémový koutek

25. srpna 2014 17:43
Offline Korsičanka
Avatar
12845 příspěvků moje polička 04. zaří 2023 19:37

Renusatko Broušený uzávěr je ok, ten pěkně těsní. Mám ho u malých Chanelových parfémků taky. Včelka je uzavíratelná jinak. Mně teda odstřiky zatím nevysychají

Offline Fleur blogger
Avatar
6093 příspěvků moje polička 04. zaří 2023 19:55

Renusatko Tohle je ten plnitelný třicetimililitrový kabelkový flakón, kam se normálně šroubuje rozprašovač. Myslela jsem si, že bude těsnit bez problémů, ale teď přišlo nepříjemné překvapení.

Offline Korsičanka
Avatar
12845 příspěvků moje polička 04. zaří 2023 20:55

Fleur ...Myslela jsem si, že bude těsnit bez problémů, ale teď přišlo nepříjemné překvapení.

Co naděláme, když syslíme...

Offline Renusatko
Avatar
11583 příspěvků moje polička 04. zaří 2023 21:06

Fleur Právě taky jeden mám. Ty ostatní jsem kontrolovala, když už jsem tam šla

Offline alibi blogger
Avatar
3960 příspěvků moje polička 04. zaří 2023 21:10

Fleur taky tě lituju. Pro jistotu jsem šla včelky zkontrolovat. Mám v nich qvlp a encens mythyque ten původní. Naštěstí drží obě a na encens jsem dostala takovou chuť, že si teď krásně voním - tímto děkuji za nepřímou inspiraci 

PS. Bohužel Iris Ganache mi taky cca 15ml ubylo... Z toho origo plnitelneho flakonu

Offline Fleur blogger
Avatar
6093 příspěvků moje polička 04. zaří 2023 22:02

alibi Renusatko Tak pro jistotu raději spotřebovávat rychleji , aspoň bude Brno voňavější .

Offline Korsičanka
Avatar
12845 příspěvků moje polička 05. zaří 2023 08:25

alibi A tak jsem se včera tou tmavou tekutinou stříkla... Chvíli jen alkohol, ale pak! Nádherná vůně na pár hodin! K vzteku je to

Offline Miru
Avatar
13862 příspěvků moje polička 05. zaří 2023 09:30

...nemáte to syslit a nemáte to šetřit,

máte se to užít!

Mně aby zmizela vůně z flakonu.?!

...jo, jen vyvoněním se

Offline Korsičanka
Avatar
12845 příspěvků moje polička 05. zaří 2023 09:50

Miru Jsem čekala, že se ozveš:)  Ty v sobě nemáš touhu vlastnit víc vůní a vybírat si s napětím, čím se ráno/v poledne/ večer navoním

Offline Miru
Avatar
13862 příspěvků moje polička 05. zaří 2023 09:57

Korsičanka 

...ale tak jako joo, do těch deseti flakonů max, bych to zvládla/věděla bych, co pořídit. 

Ale několik desítek flakonů.? Vůně stárnou, vyprchávají,  a jak už jsem asi vícekrát zmínila - vždy mě momentálně vystihuje jedna, max jen pár, málo vůní/ne hodně,

mám prostě jednu podstatu(byť "barevnou"...), ne několik...

Offline alibi blogger
Avatar
3960 příspěvků moje polička 05. zaří 2023 10:32

Fleur Já vím. Když ono je to u těch nedostupných těžké, vždy jen lehkou rukou

Offline Renusatko
Avatar
11583 příspěvků moje polička 05. zaří 2023 14:08

Miru Jenže málokdo tady, to má jak ty. Já si třeba neumím představit se vonět jednou vůní týden, natož delší dobu. Každý den mám chuť na něco jiného, nepotřebuju, aby mě vůně vystihovala, potřebuju, aby mi ten den sedla a voněla. A hlavně, než bych jednu spotřebovala, tak bych si druhou koupila za 10 let. Zase se mi ještě nikdy nic nezkazilo, pokud se vůně mění, hlavně Guerlain, tak dost k lepšímu. Je mi jasné, že tvůj způsob je rozhodně rozumnější, ale já jsem jak Korsičanka ráno koukám a přemýšlím, na co mám dnes náladu. 

Offline Korsičanka
Avatar
12845 příspěvků moje polička 05. zaří 2023 14:55
Offline Miru
Avatar
13862 příspěvků moje polička 05. zaří 2023 15:35

Renusatko 

...jasné, rozumím

Offline Renusatko
Avatar
11583 příspěvků moje polička 17. listopadu 2023 23:28

Tak si lehám do postele a manžel se rozhlíží a čichá, co to mám za vůni, že cítí oud. Tak otevřu stránku a čtu mu, co tam je (LHB, EDP) a řikám, že ji ma 80 lidí z Parfumánie. 41, že se líbí a jen 3, že se nelibí. A on mi řekne jen suše "čtyřem"

Offline Miru
Avatar
13862 příspěvků moje polička 18. listopadu 2023 06:03

Renusatko 

...ono ty vůně Guerlain dost často(hlavně Shalimar, L´Heure Bleue) je potřeba se s nimi přibližovat až tak po cca hodině od navonění, jinak se dost často nelíbí...

(kombinace pryskyřic, kadidla, vintage tónu pro dost lidí poměrně často není... Čest vyjímkám)

Zrovna včera na jedné ruce cca půl hodiny Shalimar a prý, že hm, to nee, to je nějaký kadidlo, ne.?,

na druhé ruce Bois Mystérieux - noo, to je lepší, to jsou nějaká dřeva.?., to je zajímavý...

Offline Korsičanka
Avatar
12845 příspěvků moje polička 18. listopadu 2023 10:41

Renusatko Ach, ti chlapiJá zkoušela pidivzorky od Pedra-ano, byly to náročnější a drahé krásky od Lomrose Prina- ale aby mi řekl:" To je příšerný smrad, tím se tady nevoň!" to se ještě nestalo.

Offline Renusatko
Avatar
11583 příspěvků moje polička 18. listopadu 2023 12:04

Miru Korsičanka No to ještě musim řict, že můj muž ztratil čich. Tři roky zpátky, při covidu. Teď se mu pomalu vrací, takže většinou můžu vonět čim chci. O to víc jsem se divila. Teď mám EDT a neřiká nic.

Offline Miru
Avatar
13862 příspěvků moje polička 18. listopadu 2023 12:14

Renusatko 

...no, tak to  bych brala jako pozitivní aspekt!. A naopak mu řekla, že může být rád, že voníš LHB, že on tím trénuje a zjišťuje, jak se lepší

Offline Miru
Avatar
13862 příspěvků moje polička 18. listopadu 2023 12:16

Renusatko 

...no, ona taky EdP je dost jiná.

Pro mě EdT je lehounký, lahodně vintage pudrový závoj. Kdy mě jeho, na mně, efemérní intenzita a výdrž dost jehlily...

Kdežto EdP - to je pro mě sofistikovaná, podprahově živočišná elegance v antique provedení...