Blbé a drobné (parfemové) dotazy

12. srpna 2014 17:51
Amun
Avatar
16. června 2017 17:40
Reakce na domenica:

Ja jsem z toho porad v soku. Je duvodem setreni, ze nahrazuji drazsi slozky necim lepe dostupnym, nebo se snazi "modernizovat," aby parfem oslovil nove lidi?

Offline Ellen
Avatar
1633 příspěvků moje polička 16. června 2017 17:43
Reakce na Amun:

Domenica ti to jistě vysvětlí líp a asi i košatěji, ale v podstatě platí obojí.

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 16. června 2017 17:47
Reakce na euridike:

Děkuju . (Inspiraci kradu od tebe )

Tak Not a Perfume je opravdu Not a Perfume, protože jsem stříkla jednou a rozprašovač se pokazil a musela jsem ho vratit. Ale i z toho jednoho pricichnuti vím, že budeme s Juliettou velmi blízké kamarádky. Čekala jsem nějakou tvrdarnu ve stylu Buxtonových vůní, ale jsem velmi prijemne ohromena jemnosti. Takže objednávám nový vzorek (a asi tady dojde i na flakon).

U Sirotka s flakonem zatím nevím, dost mi připomíná jinou kadidlovku, po které toužím, tak to budu muset srovnat a vyhodnotit priority.

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 16. června 2017 17:51
Reakce na Amun:

Mně to přijde celkové takové nefér k zákazníkovi, když se pak parfém, který voní úplně jinak, prodává pod stejným názvem. Kdyby to pojmenovali Parfem 2 a odkázali se na úspěšnou tradici, pochopím.

Offline euridike blogger
Avatar
3490 příspěvků moje polička 16. června 2017 18:17
Reakce na Krehutka:

... ja povazuji Not a Perfume za mistrovske dilo - kristalovy ambroxan, v kterem citim vse, co mam rada - cisty a svezi vzduch, tonik, lici... Nenapada me parfem, ktery by mu byl podobny /byva srovnavan s Escentric Molecules Molecule 02, ale tenhle parfem na mne nevoni proste vubec nijak, takze nemohu porovnat/.

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 16. června 2017 18:49
Reakce na Amun:

Nechápu, proč se chceš lámat do nějakých klasik, které Ti nevoní, když máš své signature a jsi s nimi spokojená?  Já si taky nepůjdu koupit kolektivní šaty do COS jen kvůli tomu, že o nich čtu mezi - jak Vám vlastně mám říkat?  Bývalý web se mi zmiňovat nechce.

To je možná ten rozdíl mezi vůněmi a módou. Módní vlny ve vůních taky jsou, jak v mainstreamu, teď zrovna vládnou slaďárny, tak v niche - oudu a kosatce nikdy nebylo tolik a tak i na webech - to, co se hodně zkouší a chválí, ale jinak s vůní těžko můžeš být out, nemůže Ti neslušet (může, ale to už je jiná pohádka) a určitě Ti ji v diskusi nikdo nestrhá a nepošle Tě přezout, pardon, umýt a převonět.

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 16. června 2017 18:55

Extrait de parfum No. 5 dostal opravdu těžkou ránu, jak píše Domenica.  Je neosobní, nerozvíjí se ... Starší EDP, kterou mám taky, voní lépe. Ale nemám to srdce se ho zbavit. V poslední době jsem s velkým nadšením nosila Vegu a velmi by mě zajímal Amouage Gold č.p., protože Gold EDP je taky krásný, když už jsme u těch aldehydů.

Offline Ayuri
Avatar
669 příspěvků moje polička 16. června 2017 20:22
Reakce na domenica:

hlavne u toho N.5 casto premyslim, jak mohl zpusobit takovou manii v dobe sveho vydani.

Tak vždycky to byly aldehydy a jasmín... ale voněl hodně, hodně jinak než teď  a celkem slušnou mánii vzbuzuje pořád. Pořád se drží mezi nejprodávanějšími parfémy na světě. Pokud si parfémově naprosto neznalý muž vůbec nějaký parfém vybaví, nejspíš to bude právě No. 5, takže oblíbený dárek. Ale kdo ví, kolik žen z těch, které Pětku doma mají,  ji opravdu nosí (nemám na mysli ty z parfémových webů ).

To máš pravdu, väčšina takto obdarovaných žien je asi sklamaná. A darca nakoniec tiež.

Priznám sa, že svoju prvú päťku som ani ja nenosila. Pomerne rýchlo som zhodnotila, že toto mi teda určite nikdy nebude voňať a darovala som ju mame. Po nejakom čase som ale s prekvapením zistila, že na nej vonia krásne, tak som si ten zvyšok na drzovku zase vypýtala  Ale ani potom to ešte dlho nebola láska, používala som ju len zriedka,  no už som nadobudla akýsi rešpekt. Potom sa to zlomilo, ani neviem ako, ale začala som sa v nej cítiť strašne príjemne, pohodlne, tak túlivo.. ako keď sa mačka stúli do mäkkej prikrývky, privrie oči a začne priasť.

Dnes je to závislosť a jedna z mála vôní, ktoré kupujem opakovane.  Niekedy mám celé týždne náladu len na toaletku, inokedy EdP, ale na poličke mi už chýbať nesmie nikdy. Extrait šetrím, keď je ho tak málo, no toaletku si niekedy striekam aj na vankúše, nádherne sa s ňou spí

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 16. června 2017 21:13
Reakce na Mirka:

jen mě tak k tvému přirovnání napadlo, že módními trendy se dá člověk spíš ovlivnit i přesto, že mu to třeba objektivně nesluší (zrovna módní barva, střih apod) protože sám sebe vlastně "nevidí". kdežto s vůní trávíš celý den, tak ti prostě "slušet" resp vonět musí. co myslíš?

Offline Fleur blogger
Avatar
6086 příspěvků moje polička 17. června 2017 00:01
Reakce na Korsičanka:

Mě teď docela zajímá tvoje kadidlovka Eau de Madeleine - není podobná Cardinalu od Heeleyho?

Cardinal je z jiného soudku - více chladivá a kostelní vůně. Eau de Madeleine je kadidlová orientálka. Jestli chceš, můžu ti poslat vzorek.

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 17. června 2017 08:10

Parfémy jsou také módní zboží, takže i tady platí, že lidi nosí to, co si myslí, že by měli nosit, aby nebyli mimo. LVEB nebo Chloe určitě nesluší všem, které ji nosí. V letním horku a nacpané tramvaji nesluší vůbec nikomu. Kolegyně v práci kupuje zásadně parfémové novinky. Když jí  dojde parfém, vybere si z 10 nejnovějších vůní a koupí. Myslím, že se jí ty vůně líbí, ale to, že je to novinka, je pro ni zásadní.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 17. června 2017 09:49
Reakce na Mirka:

asi jsem si to vztáhla moc na sebe, protože jsem fakt vybíravá (i v jídle:-) neumím si představit že bych jedla něco nebo se voněla něčím jen proto, že je to v módě. pravda že to asi hodně lidí neřeší, sní co je na talíři, polijou se tím co vzali z horního regálu..

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 17. června 2017 12:14

No, aspoň, že se polijí, umyjí, vyperou šaty. Většina obyvatel ČR zatím nedorostla ani k tomuto.

Offline janejane
Avatar
656 příspěvků moje polička 18. června 2017 16:46

Chtěla jsem se dopátrat toho, jak voní v parfémech slaměnka.

Od včerejška zkouším Helicriss od Sylaine Delacourte a docela dost mi připomíná jinou vůni, a to Nuit Étoilée od Annick Goutal. V obou cítím jemně nahořklý, nasládlý a takový suchý slámový tón, který vlastně obě vůně spojuje  a je poměrně výrazný. Vlatně určuje chrakter vůně.

Může to být vůně slaměnky?

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 18. června 2017 16:55
Reakce na janejane:

To bude ono. Nasládlá, medově kouřová vůně sena a slámy...

Offline janejane
Avatar
656 příspěvků moje polička 18. června 2017 17:32
Reakce na domenica:

Děkuji! Jsem ráda, že jsem se s ní seznámila.

Offline euridike blogger
Avatar
3490 příspěvků moje polička 18. června 2017 19:01
Reakce na wendulka:

... uplne jsem se zapomnela zeptat - uz jsi se byla podivat v Denim Heads na Juniper Ridge? 

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 18. června 2017 20:31
Reakce na euridike:

Byl by Armani Prive Eclat de Jasmin vhodny darek pro excentrickeho muze, ktery ma rad kvetinove/jasminove vune?  /Chtela bych vybrat nejakou mene omamnou a "vrazednou" jasminovku./

BTW Kdyby nahodou cetla wendulka, tak je to ten, ktereho jsi zahledla u Frau Tonis...

Čtu až teď. No Eclat de Jasmine je určitě méně "vražedná" jasmínovka a příjemná na nošení. Ale vzhledem k její ceně mi přijde až příliš krotká.

Jak jsem ho měla možnost na ten kratičký okamžik vidět a pokud má rád jasmínové vůně, bych mu jako dárek koupila totohttp://www.parfumanie.cz/database/detail/jasmin-kama-rania-j-parfums .

Jinak do butiku jsem to kvůli pracovním povinnostem zatím stále ještě nestihla, tak doufám, že teď v příštím týdnu to snad konečně klapne. Jsem hrozná.

Offline euridike blogger
Avatar
3490 příspěvků moje polička 18. června 2017 20:42
Reakce na wendulka:

... bezva, diky za doporuceni, ja mam totiz takove tuseni, ze mam nekde doma vzorek, tak ho zkusim najit... 

No a Denim Heads Ti neutece, casu dost... 

Offline Micuska
Avatar
909 příspěvků moje polička 18. června 2017 21:11
Reakce na euridike:

Pri tvojej otazke mi ihned naskocil: Sammarco Alter. Surovy, zivocisny jasmin. Mna osobne opantal na prve privonanie. Je iny, keby ho bol ochotny nosit moj muz, tak...  A tak ho nosim ja