databáze 106746 vůní od 8090 značek a 1482 parfumérů

Jasmin Kâma Rania J. Parfums

Jasmin Kâma
značka: Rania J. Parfums
parfumér: Jouaneh, Rania
rok: 2013
určení: pro ženy
hlava: bergamot, damašská růže
srdce: egyptský jasmín
základ: pačuli, dřeva, otočník, vanilka, pižmo
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (5)
Avatar
viktorka_od splavu (10.6.2019 )

medicinální jasmín:-O květy plovoucí v jodové tinktuře
pak se z roztoku pomalu vynořují celé větvičky i se zelenými lístky
jodovku ale nezvládám:-/

Avatar
alibi (24.5.2019 )

Někteří parfuméři se snaží, aby vás vůně upoutala okamžitě, a v jejím úvodu vytvoří libou kompozici. Když okouzleni nakoupíte, může za pár minut vůně sklouznout do něčeho nudného, nepěkného, nebo chemického, to už je jedno. Tento jasmínový "kámoš" ovšem dělá přesný opak. Úvod se snad snaží odradit, nebo možná ohromit svou živočišností. Jasmín sám o sobě je živočišný, tady je to ještě zvýrazněno ostrými aldehydy a možná i rozšlapanými broučky z ylang-ylangu (ve složení psané nejsou, ale já je tam prostě cítím). A malinko mi připomíná zvrhlou verzi Samsary (Guerlain). Ale postupně se vynořuje zelenkavý jasmín, kolem kterého poletují zlatavá otočníková pylová zrnka, jemná vůně vanilky. Objímací jasmín. Moc pěkný.

Avatar
jerry (18.11.2016 )

V pozitivním slova smyslu starosvětská zelená květinovka s dominujícím sladce svěžím zeleným jasmínem, pár plátky sušených růží a jemným pižmově nasládlým santalem. Byla by uhlazená, sametová, nevtíravě elegantní...kdyby se ovšem nerozvoněla do podoby WC čističe s rádobyjasmínovou parfemací.

Avatar
andry (20.1.2015 )

Zpočátku panuje důvodná obava, že se tu neblaze smísí indoly a živočišné pižmo a mýdlo a bude to jedna velká nevydýchatelná pohroma. Obava je ovšem lichá. Jasmín zjemní na úroveň orosených okvětních plátků, v nichž tepe vláha, cítíme čerstvou zeleň zapudrovanou nánosem nesladkého pudru, cítíme hebké bílé pižmo, to obláčkově jemné, cítíme dřevitost větviček jasmínového keře a živočišnost se proměnila na milé tělové teplo, zlehýnka přislazené velmi střídmou, hladkou vanilkou. Je to jako kříženec Artemisie a Baiser Volé (bez hnijících stonků), ale o několik tříd výš od obojího, a spíš než jasmín mi to voní jako křehká, citlivě zpracovaná lilie. Můj favorit od této značky.

Avatar
wendulka (10.1.2015 )

Nebudeme si zastírat, že narazit v dnešní době na zajímavě zpracovaný a zároveň nositelný jasmín je v dnešní době oříšek a ještě k tomu, když je zelený jak zákon káže. Po hořkém mydlinkovém úvodu je v ní sice jakýsi náznak hnilobné zatuchlosti, z něhož ale spíš než jasmín podezírám pačuli. Ta se až po chvilce uhladí do sametově zelených tónů chypre.

Jasmín sám o sobě tu střídá dvě polohy typově podobné těm v Jasmině (April Aromatics). Ten první je křehoučký a zelený, v určitých momentech dokonce perlivý jak Coca-Cola light (otočník?). Ten druhý je hřejivě voskový s náznaky zemitosti a zakouřených dřev. Postupně se prosadí zelená verze jasmínu, poprášená jemným pudrovým pižmem a pár zrníčky vanilky.