Blbé a drobné (parfemové) dotazy

12. srpna 2014 17:51
Offline Sweet Potato
Avatar
34713 příspěvků moje polička 20. června 2017 11:11
Reakce na slniecko:

Přesně jsi vystihla mé duševní pochody - l'Occitane první volba, ale na střelbu naslepo dost drahá. Děkuju za rady, zkusím tu od tina .

Offline barbucha blogger
Avatar
30399 příspěvků moje polička 20. června 2017 13:07
Reakce na euridike:

... ja myslim, ze si jeji dvorni parfumer zacal nakonec receptury prizpusobovat evropskemu vkusu, v knize The Perfume Handbook jsem cetla, ze Katerina si nechavala pro sve parfemy dovazet suroviny primo z Grasse, takze si zrejme potrpela na kvetinove vune... Take pry primo v Grasse nechala zridit laborator, kde jeji lide zkoumali parfemy a jejich receptury, protoze Katerina chtela, aby se evropske/francouzske parfemy vyrovnaly tem arabskym... Taky je pomerne zname, ze Katerina nosila rukavicky napustene parfemem /a taky obcas nekomu venovala rukavicky napustene jedem, ale to uz je jina vec/... 

Tak k dispozici měli jenom to, co nabízela příroda, žádnou chemii... tak ty kytky se nabízely samy   Mám pocit, že tehdejší parfémy se nejvíc blížily dnešním kolínským, hodně ceněnej byl pomerančovej květ a neroli vůbec... plus vonný byliny, rozmarýn, levandule atd., takže byly asi dost svěží. Dokud tam nepřidali pižmo

A parfémovaný rukavice nenosila jen Kateřina Medicejská, napouštěly se voňavkou proto, aby se přebil pach použitý kůže

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33446 příspěvků moje polička 20. června 2017 13:12
Reakce na Sweet Potato:

mně z týhle série od YR voněj všechny, takový lehký příjemný vůně to jsou (nejradši mám šeřík :-))

Offline tina
Avatar
5832 příspěvků moje polička 20. června 2017 13:18
Reakce na Potrefenáhusa:

Jo, šeřík je taky fajn.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33446 příspěvků moje polička 20. června 2017 13:25

ještě mi tam docela voněly tyhle, ale přišlo mi, že maj fakt slaboučkou výdrž

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 20. června 2017 15:37
Reakce na slniecko:

Keď sa v Genesis popisuje poloha Edenu, tak jedna krajina, o ktorej sa hovorí sa popisuje ako dodávateľ nejakej vonnej látky .

A starý parfumistický vianočný vtip:

Čo dostal Ježiško k narodeniu? No predsa jednu voňavku, druhú voňavku a peniaze na ďalšiu .

Uložiť

To je dobré . A že bych obě brala všemi deseti. Nakonec i ten třetí dar .

Offline euridike blogger
Avatar
3479 příspěvků moje polička 20. června 2017 16:20
Reakce na barbucha:

Tak k dispozici měli jenom to, co nabízela příroda, žádnou chemii... tak ty kytky se nabízely samy   Mám pocit, že tehdejší parfémy se nejvíc blížily dnešním kolínským, hodně ceněnej byl pomerančovej květ a neroli vůbec... plus vonný byliny, rozmarýn, levandule atd., takže byly asi dost svěží. Dokud tam nepřidali pižmo

A parfémovaný rukavice nenosila jen Kateřina Medicejská, napouštěly se voňavkou proto, aby se přebil pach použitý kůže

S tim samozrejme souhlasim - chtela jsem tak nejak rict, ze puvodni arabske parfemy byly zrejme hodne silne a aromaticke /s ohledem na puvod, tradici, pouzite suroviny, koreni/, takze evropsti parfumeri si ty receptury ponekud odlehcili - a samozrejme se snazili pouzivat suroviny, ktere v Evrope byly dostupne. Katerinu Medici jsem v souvislosti s parfemovanymi rukavickami zminovala proto, ze to pry byl primo jeji "vynalez"  /a jejiho parfumera Renata Bianca/.

Offline barbucha blogger
Avatar
30399 příspěvků moje polička 20. června 2017 17:01
Reakce na euridike:

Jestli to byl přímo její vynález, to si nejsem tak jistá. Spíš bych řekla, že to byl jeden z trendů, který už frčely ve Florencii  Jejího parfuméra znám, mám tady o něm celej článek 

Offline euridike blogger
Avatar
3479 příspěvků moje polička 20. června 2017 17:10
Reakce na barbucha:

... rozhodne se nechci o tato fakta nejak hadat, nejsem odbornik, mela jsem jen pocit, ze jsem v knize The Ephemeral History of Pefume cetla, ze tuto modu zavedla Katerina na franc. dvore - a odtud ze se pak sirila do Florencie... A samozrejme je pravdepodobne, ze parfemovane rukavice Katerina sama nevymyslela, jen z nich udelala "modni trend" a povysila je na modni doplnek... 

Offline slniecko admin
Avatar
17522 příspěvků moje polička 20. června 2017 18:22
Reakce na milacka:

Neviete mi poradiť, či internetový obchod libertylondon.com zasiela aj na Slovensko?

Chcela by som si objednať parfum, ale nie som anglicky zdatná.

Ďakujem.

EU poštovné 15 libier s tým, že plný zoznam krajín do ktorých zasielajú sa ukáže až po registrácii...

Offline milacka
Avatar
5454 příspěvků moje polička 20. června 2017 19:19
Reakce na slniecko:

Ďakujem, pokúsim sa teda o registráciu a uvidím. V ponuke majú Fleur Burlesque a ten by som chcela mať na poličke.

Offline slniecko admin
Avatar
17522 příspěvků moje polička 20. června 2017 20:50
Reakce na milacka:

nz...tak daj potom vedieť, ako to dopadlo!

Offline milacka
Avatar
5454 příspěvků moje polička 20. června 2017 20:56
Reakce na slniecko:

Dám. A možno to pôjde aj bez registrácie, priateľkin syn pracuje v Londýne a nepravidelne chodí domov. Skúsim ho požiadať o priateľskú službu.

Offline slniecko admin
Avatar
17522 příspěvků moje polička 20. června 2017 21:15
Reakce na milacka:

Tak, to nie je na zahodenie takiýto kontakt .

Amun
Avatar
21. června 2017 11:26

A mam dalsi parfemovy dotaz. Citite ze sebe parfem? Priznam se, ze ja ho citim jen pri aplikci a pak uz necitim vubec nic. Z pritele jeho vuni citim, ale prijde mi, ze je snad jediny. Na lidech vetsinou vuni registruji jen v pripade, ze se zrovna navoneli.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45854 příspěvků moje polička 21. června 2017 11:43
Reakce na Amun:

když je ten parfém "správný" tak cítím jen když začuchám:-) taktéž když se k někomu víc přiblížím, zejména u chlapů fakt nemám ráda když voní na dálku, až při podání ruky/polibku na tvář atak

"polívačku" kterou se zlívám už dlouho necítím vůbec, a naopak některé vůně co mi vadí (typicky ty "aldehydy" asi? co tak řvou v no.5) cítím strašně strašně a nemůžu se toho zbavit a rozbolí mě hlava-asi jako bych rozlomila obyčejný bílý mýdlo a vrazila nos rovnou do toho lomu a zhluboka nadechla a to furt, uaaa, normálně to pálí v nose:-(

a dneska si užívám fugit amor,  dávám si na hřbet ruky a už si všichni musí myslet že su cvok, protože se každou chvíli očichávám:P (a bojim bojim že mi už dochází vzorek

Offline razorblade
Avatar
8129 příspěvků moje polička 21. června 2017 11:44
Reakce na Amun:

ja ze sebe cejtim jen hodne vyrazny dryaky, a to jeste jen v obcasnych zavanech (treba z vlasu), jinak mam ke svym vunim naprostou cichovou slepotu. ale asi ze me neco citit je, protoze minule mi matka pochvalila teazzurru i po trech hodinach po prestriknuti...

Amun
Avatar
21. června 2017 11:50

razorblade  tak to jsem rada, ze nejsem sama. Me fascinuji lidi, co jsou schopni neco vycenichat i po sesti hodinach. Pritel mi casto rekne, ze hezky vonim, ale popravde si myslim, ze citi treba muj sampon nebo lak na vlasy, nez zrovna parfem 

Jinak to je vlastne moje dalsi otazka. Vune ve vlasech mi vydrzi dele (viz ten sampon, to opravdu citim klidne cely den). Ale zaroven jsem nikoho jeste nevidela, ze by si vonel parfemem vlasy... ehm, vonite si vlasy?:D

Offline razorblade
Avatar
8129 příspěvků moje polička 21. června 2017 11:52
Reakce na Amun:

ja jo, protoze jsem se docetla, ze tam vune dobre drzi. strikam si to zezadu pod vlasy :D

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45854 příspěvků moje polička 21. června 2017 12:07
Reakce na razorblade:

ja jo, protoze jsem se docetla, ze tam vune dobre drzi. strikam si to zezadu pod vlasy :D

to dělám taky:-)