Blbé a drobné (parfemové) dotazy

12. srpna 2014 17:51
Offline viktorka_od splavu
Avatar
45945 příspěvků moje polička 15. června 2017 23:04
Reakce na Krehutka:

nojo snažím se brzdit snažím se si to šetřit... ale slabá vůle.-)) snažím se teda nečíst recenze napřed, abych nebyla ovlivněná, jenže některé složky vůbec neumím pojmenovat tak to pak poruším. tady teda ne

aqua sextius - tohle jsem si poznamenala:

první dojem hned po nastříknutí - čistokrevný Pitralon.

pak máta trochu štípající v nose. sůl. borové jehličí na slunci. koření... které neumím pojmenovat

pár hodin poté.. teplý svetr, hřejivý pocit jako když položím hlavu na mužskou hruď

a ke konci už jen... pánská voda po holení, už ne pitralon, nějaká luxusní, krásná, ale prostě pánská.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45945 příspěvků moje polička 15. června 2017 23:12
Reakce na domenica:

jsem se od parfémů vždycky raději držela dál, protože mi úplně nedělají dobře takové ty klasické složky "mýdlové" co jsem tu zjistila že se jmenuje "aldehydy":-) a fakt hodně nerada vůni pudru a tak... jenže tyhlety jsou něco uplně jinýho

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 15. června 2017 23:17

Dobrý rozbor. Já některé složky vůbec neumím pojmenovat. Cítím je, ale verbálně to nezpracuji. Zrovna Aqua Sextius mám v paměti zařazenou v kategorie svěžích vodních vůní, které ale nejsou nudné. Tematicky podobná mi přijde Sale Marino od WienerBlut. Docela zajímavé, že jsem teď vyzkoušela docela dost ( teda na mé zatím velmi omezené poměry) různých parfémů niche značek v různých obchodech, ale stejně je největší koncentrace "must have" právě ve vava voom. Asi paní majitelka ví, co dělá . No jo, ještě že jsme z Brna a máme to od nosem .

Jinak s tím šetřením vzorků- jakmile jsem dopotrebovala vzorek L'Atessa, věděla jsem, že už prostě bez ní nemůžu být a že ji koupím. Takže si člověk stejně nepomůže.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45945 příspěvků moje polička 15. června 2017 23:20
Reakce na Krehutka:

no to neee, já si nešetřím vzorek jako na používání aby mi vyzbyl, ale že se těším tak moc až ho vyzkouším že si to odkládám "na potom":-)

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45945 příspěvků moje polička 15. června 2017 23:26
Reakce na Krehutka:

jinak teda možná nevím co správně znamená "vodní", ale ta aqua sextius mi vůbec vodní nepřipadá, max v jednu chvíli to moře, sůl, to tam fakt chvíli bylo hodně zřejmý

ale vodní co si pod tím já představuju je Terrasse à St-Germain což je zvláštní, vůbec tam necítím kavárnu, spíš deku roztaženou u vody

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 15. června 2017 23:28

 Hm, to já na sebe v prvotním nadšení po koupi vzorků nasplichala jednu velkou sadu až po lokty hned po příchodu domů. Zula jsem se až potom, priority prostě. Jednou jsem se trochu netrefila a rozprašovač namířila na zeď. Vydržela vonět asi tři dny, akorát se mi doma blbě vysvětlovalo, proč ocichavam omítku.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45945 příspěvků moje polička 15. června 2017 23:32
Reakce na Krehutka:

já se tady jednou v začátku dočetla že se můžeš nastříkat na x-míst levá ruka předloktí loket zápěstí.... atd:-)) no vyzkoušela jsem to ale jednak si nedokážu zapamatovat co kam (a slečna v obchodě užnevimkde mi vynadala že se u nich nesmí vytahovat mobil když jsem si to chtěla zapsat:-)) a navíc fakt ten můj nos není moc funkční a nedokážu to dobře rozlišit. dokonce jsem zjistila, že vůbec nejlíp vnímám vůni na levém hřbetu ruky/předloktí, je tam rozdíl i pravá-levá (jsem pravák):-O

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 15. června 2017 23:36

Jsem si je musela jít znovu zkusit . Terasse na mě působí mnohem zenstejsim, romantičtějšim a květinovejsim dojmem. A s odstupem dvou měsíců se mi líbí víc než na začátku. Aqua je mi ale asi bližší, je v ní víc chladivosti a toho, co bych řekla, že jsou vodní tóny.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45945 příspěvků moje polička 15. června 2017 23:41
Reakce na Krehutka:

jj terasse je rozhodně ženštější. úplně výrazně co mi kdysi charakterizovala malá dcera u už nevím jaké avonovky "to nevoní jako květ, ale jako list":-) byla bych ji hned žákala (=si přála:-)) jen mě zarazil kolega který mi ji pochválil. protože asi teda je hodně do prostoru a to já nerada na ostatních tak to asi taky nechci:-/ rozhodně je krásná a první u které jsem vzala na milost zřejmě santal? no prostě tu vůni když pálíš vonné tyčinky. a ta výdrž...

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 15. června 2017 23:47

Já takhle objevila slabost pro kadidlo, a to jsem v kostele zadržovala dech a u zapaleneho františka skoro omdlevala. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45945 příspěvků moje polička 15. června 2017 23:50
Reakce na Krehutka:

aha, mi františek docela voní... sakra. 

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 15. června 2017 23:53

Tak to musíš příště zkusit kadidlovky, co tam mají. Třeba Cardinala od Heeleyho nebo Ex Voto od WienerBlut. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45945 příspěvků moje polička 15. června 2017 23:55
Reakce na Krehutka:

brzdim brzdim...:-)))

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 15. června 2017 23:57

 No když to říkáš...

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45945 příspěvků moje polička 15. června 2017 23:59
Reakce na Krehutka:

tyyyy!

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 16. června 2017 10:22

Samozřejmě nemusíš začínat od mainsteramu, jde přece o to, co Ti voní. Časem zmapuješ všechno, co budeš chtít. Já chodím do parfumérky ze studijních důvodů - někdo něco pochválí, chci vyzkoušet novinky, neztratit úplně přehled, ale nenakupuju tam. Nevoní mi to. Ale třeba zjistíš, že nikovky, které Ti voní, existují v nějaké pro Tebe snesitelné podobě v mainsteramu  a jsou dostupnější. Někdo prostuduje, co se dá a nakonec zjistí, že nejvíc komplimentů sbírá na vůni z reklamy, cítí se v ní dobře a stojí pár kaček, tak proč by používal něco jiného. Pokud si děláš seznam, doporučila bych Ti přidat ještě jednu položku - starší vůně. Všechny ty chypre  a kožené z minulého století, výrazné květinové parfémy z 80. let atd., zajímavé jsou vintage verze, aspoň něco z toho vyzkoušej, pokud Tě to baví.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45945 příspěvků moje polička 16. června 2017 10:29
Reakce na Mirka:

super, diky za tipy. ja byla presvedcena ze mi nektere slozky proste vadi a ze k nim musim "dorust" jak se rika o petce... no ale asi to tak neni, zda se ze zalezi v cem a jak jsou ty vune seskladany:-) budu teda zkouset i ty ktery bych podle popisu vyradila

Offline Luna
Avatar
10435 příspěvků moje polička 16. června 2017 11:02

K tomu vývoji...Já jsem začala asi před 10 lety, kdy jsem našla bývalé fórum, neoficiálně jsem teda začala daleko dřív, když jsem matce vařila parfémy z plicníku, tehdy byl podle mě český trh k niché parfémům poměrně imunní a objednávalo se ze zahraničí, všechno mělo takovou auru výjimečnosti. A mainstreamovky ještě nevznikaly jak na běžícím pásu. Ráda na to zavzpomínám, ale zároveň jsem ještě radši, že jsem se dostala do stavu, kdy si z nabídky můžu vybrat ten nejkrásnější drahokam do své sbírky, ten, který si zasadím do své šperkovnice a vím, že v něm budu zářit. Takže začni tím, co tě jakkoli osloví, co tě donutí sáhnout hluboko do vzpomínek. Pokud to zafunguje, je to ono.

Offline Jitka77
Avatar
1123 příspěvků moje polička 16. června 2017 11:42

 To se tak krásně čte  klidně zkoušej, co chceš, a jdi za vůněmi, kam tě nos povede a srdce potáhne   

Já jsem začala u mainstreamu (konkrétně u fialové Lolity) a dodneška jsem v těchto vodách pro denní nošení v podstatě spokojená. Jen si vzpomínám na tu frustraci, když jsem si na tehdejším Parfums vybrala snad dvacet vzorků mainstreamových vůní s růží ve složení a připadaly mi všechny stejné. No, chyba nebyla na mém příjímači   brousit si nos a vkus na kvalitě má určitě něco do sebe

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 16. června 2017 12:13

Já jsem na věty typu - není to vůně pro každého, musí do ní dorůst, pročichat se a podobně, dost alergická. Podle mě jsou to kecy (pardon). Každého to nebaví, každý na to není vybaven (necítíme všichni stejně) a nevím, proč z toho dělat vědu. Voní - nevoní, je to jednoduché. Pro mě se poslední dobré vůně vyrobily v mainstreamu v 90. letech minulého století. Pak už jsem si fakt nemohla vybrat, až na pát značek - Hermes, Lolita Lempicka, Mugler, Sisley, Guerlain. Takže díky za rozšířené obzory a možnosti.