Blbé a drobné (parfemové) dotazy

12. srpna 2014 17:51
Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 18. června 2017 21:27
Reakce na Micuska:

Alter znam, ale uplne jsem na nej zapomnela! Dekuju za pripomenuti... 

Offline Kokoska
Avatar
28228 příspěvků moje polička 18. června 2017 21:40

Jaké parfémy se nosily třeba v době rokoka, renesance... ví se o tom něco? Byly přísady podobné jako dneska?

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 18. června 2017 21:56
Reakce na Kokoska:

... vim, ze napriklad Marie Antoinetta a Caterina de´ Medici mely sve dvorni parfumery, ten na Medicejskem dvore vychazel ze starych egyptskych a arabskych receptur... 

Offline Kokoska
Avatar
28228 příspěvků moje polička 18. června 2017 22:03
Reakce na euridike:

To musely být dost silné vůně a když se takových dam sešlo víc... a ještě k tomu v období, kdy voňavkami se přebíjely tělesné pachy. 

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 18. června 2017 22:19
Reakce na Kokoska:

... ja myslim, ze si jeji dvorni parfumer zacal nakonec receptury prizpusobovat evropskemu vkusu, v knize The Perfume Handbook jsem cetla, ze Katerina si nechavala pro sve parfemy dovazet suroviny primo z Grasse, takze si zrejme potrpela na kvetinove vune... Take pry primo v Grasse nechala zridit laborator, kde jeji lide zkoumali parfemy a jejich receptury, protoze Katerina chtela, aby se evropske/francouzske parfemy vyrovnaly tem arabskym... Taky je pomerne zname, ze Katerina nosila rukavicky napustene parfemem /a taky obcas nekomu venovala rukavicky napustene jedem, ale to uz je jina vec/... 

Offline Kokoska
Avatar
28228 příspěvků moje polička 18. června 2017 22:23
Reakce na euridike:

V nějakém historickém románu z doby císaře Nera byla zmínka o parfémech s vůní střemchy, kosatců nebo narcisů. Takže ty květinové vůně jsou asi prastaré. Ostatně, proč měnit něco, co funguje.

Offline sigandy
Avatar
1 příspěvků moje polička 18. června 2017 23:47

Zdravím . 

Mohu někde sehnat ESCADE Ocean Blue 1995 ?

A nebo který parfém je s tímto totožný.

děkuji Andrea

Offline slniecko admin
Avatar
17566 příspěvků moje polička 19. června 2017 16:10
Reakce na Kokoska:

Vie, zachovali sa aj nejaké receptúry...bolo viac bylinných parfémov, ale aj kvetinové samozrejme. Veľmi závisí od historického obdobia.

Jo - a žiadna syntetika .

Offline Kokoska
Avatar
28228 příspěvků moje polička 19. června 2017 18:08
Reakce na slniecko:

Kdy se začalo se syntetickými vůněmi? Nebo složkami?

Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 19. června 2017 22:28

Neviete mi poradiť, či internetový obchod libertylondon.com zasiela aj na Slovensko?

Chcela by som si objednať parfum, ale nie som anglicky zdatná.

Ďakujem.

Offline Sweet Potato
Avatar
34791 příspěvků moje polička 19. června 2017 23:01
Reakce na Kokoska:

Něco málo o historii je v posledním Wendulčině článku.

Offline Kokoska
Avatar
28228 příspěvků moje polička 19. června 2017 23:17
Reakce na Sweet Potato:

Ano, ptám se vlastně zbytečně, stačilo přečíst.

Offline domenica blogger
Avatar
7968 příspěvků moje polička 19. června 2017 23:50
Reakce na Kokoska:

Kdy se začalo se syntetickými vůněmi? Nebo složkami?

Už koncem 19. století. Dalo by se říct, že syntetickou revoluci způsobil parfém Jicky od Guerlainu. 

Offline Kokoska
Avatar
28228 příspěvků moje polička 20. června 2017 09:28

Dík všem za odpovědi, je to zajímavé. Jak se zdá, parfémy jsou staré jako lidstvo samo, možná si i paní pračlověková Janečková občas mázla za uši nějakou bylinkovou šťávu, aby Janečka trochu navnadila a povzbudila 

Offline Sweet Potato
Avatar
34791 příspěvků moje polička 20. června 2017 09:40

Sháním voňavý dárek pro nevidomou známou. Nějaký snadno sehnatelný mainstream, potřebuju to zítra. Spíš květinová vůně, něco obecně líbivého (žádná divnovůně pro mne) ale aby toho nebyly plné tramvaje. Spíš jemnější, čich má citlivý. Nebo nějaká čajovka? Možná levandule? Nemá teď třeba YR něco příjemného?

Offline tina
Avatar
5857 příspěvků moje polička 20. června 2017 10:41
Reakce na Sweet Potato:

Mám z YR růži a je moc příjemná, nevtíravá, dobře na mně drží. Ta by mohla potěšit:)

Offline slniecko admin
Avatar
17566 příspěvků moje polička 20. června 2017 10:59
Reakce na domenica:

Presne. S tým, že už predtým na trhu nejaké boli - cca od polovice 19.stor., ale až Jicky ich dokázala "vytiahnuť" do módy.

Offline slniecko admin
Avatar
17566 příspěvků moje polička 20. června 2017 11:02
Reakce na Kokoska:

Keď sa v Genesis popisuje poloha Edenu, tak jedna krajina, o ktorej sa hovorí sa popisuje ako dodávateľ nejakej vonnej látky .

A starý parfumistický vianočný vtip:

Čo dostal Ježiško k narodeniu? No predsa jednu voňavku, druhú voňavku a peniaze na ďalšiu .

Uložiť

Offline slniecko admin
Avatar
17566 příspěvků moje polička 20. června 2017 11:04
Reakce na Sweet Potato:

Sháním voňavý dárek pro nevidomou známou. Nějaký snadno sehnatelný mainstream, potřebuju to zítra. Spíš květinová vůně, něco obecně líbivého (žádná divnovůně pro mne) ale aby toho nebyly plné tramvaje. Spíš jemnější, čich má citlivý. Nebo nějaká čajovka? Možná levandule? Nemá teď třeba YR něco příjemného?

Toto je presne popis, s ktorým by som išla na istotu do L´Occitane, ale ak je to cenovo privysoko, tak tá línia vôní od YR, ktorú spomína tina je tiež dobrý nápad.