Blbé a drobné (parfemové) dotazy

12. srpna 2014 17:51
Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 16. června 2017 12:38
Reakce na Mirka:

"Já jsem na věty typu - není to vůně pro každého, musí do ní dorůst, pročichat se a podobně, dost alergická. Podle mě jsou to kecy (pardon). Každého to nebaví, každý na to není vybaven (necítíme všichni stejně) a nevím, proč z toho dělat vědu. Voní - nevoní, je to jednoduché."

Přesně. To dorůstání do N.5 a do Shalimaru... 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 16. června 2017 12:44
Reakce na domenica:

Luna Jitka77 Mirka 

:-) tak to je super, jste milý

a zrovna shalimar mi voní:-) akorát se teda necítím na to abych ho nosila, to asi ten případ být může, že časem se ke mně začne hodit:-P

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 16. června 2017 13:09
Reakce na Mirka:

A ja som si myslela že som divná a rozoznávam len páči nepáči.  Ja absolútne nedokážem pomenovať ani jednu zložku pokiaľ sú pohromade, neviem ich vyselektovať. 

Offline Jitka77
Avatar
1131 příspěvků moje polička 16. června 2017 13:17
Reakce na domenica:

Mirka 

Tak nevím, jestli to bylo dorůstání, ale zrovna pětku jsem (zpočátku dost opatrně) očichávala asi rok, než jsme se sblížily a než jsem věděla, že je to ono.

Pro mě mainstreamová nabídka selhává v oboru květinových vůní a "vůní čistoty", prostě spíš u těch jemných a subtilních. Tam se velmi ostře ukáže jakákoli nekvalita a syntetika.

Amun
Avatar
16. června 2017 14:12

Ja jsem docela zvedava, jestli zacnou vonet i mne - Shalimar i N.5 se mi opravdu nelibi a hlavne u toho N.5 casto premyslim, jak mohl zpusobit takovou manii v dobe sveho vydani. Momentalne se mi libi sladke vune, mam doma Mademoiselle Chanel a J'adore Dior, oba mam vazne rada. Ale pod vlivem tohoto fora premyslim, jestli si neporidit neco vazne specialniho :D

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 16. června 2017 14:20
Reakce na Amun:

podle meho muze voni shalimar jako sprej do bot:-))

pokud mas vune ktere ti vyhovuji tak treba neni duvod to zatim menit? ja proste chtela uz neco noveho:-) ale celkem je to boj:P musim rict ze nez se mi neco zalibilo... rikala jsem si ze jsem divna

Amun
Avatar
16. června 2017 14:27

jsem to nechtela rict na plnou pusu 

To je timhle forem, jak tu porad ctu o neobvyklych vunich, co skoro nejdou sehnat, tak me to hrozne laka. Ale tedy priznani - vydala jsem se do Jo Malone, protoze tu vysel clanek o nejake limitovane cajove edici, a moc se mi ty vune nelibily. Proste barbar no  Ale tedy ma to tu na me pozitivni vliv - misto obcasnych prilezitosti se nyni parfemuji kazdy den a moje spotreba parfemu je zatim nejvyssi za cely muj zivot

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 16. června 2017 14:37
Reakce na Amun:

to vubec neni tim ze bys byla "barbar", kdyz, tak bych na tvem miste zkusila neco podobneho tem ktere mas, asi ne caj:-)

ja vlastne puvodne hledala neco podobneho me "polivacce" jen aby to bylo vyraznejsi a hodno dospele zeny;-)

Amun
Avatar
16. června 2017 14:53

polivacce :D:D

Nechala jsem se zlakat recenzi, ale reknu ti, ze prijit do parfumerie a rovnou si znalecky vyzadat limitovanou edici s vuni earl grey, to byl proste dobry pocit 8-) 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 16. června 2017 15:09
Reakce na Amun:

kazdopadne kdyby ti vonel bergamot tak by ti asi vonel i ten shalimar:-) proste antree dobry ale priste si dej aspon trochu sanci:-))

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 16. června 2017 15:10
Reakce na Amun:

hlavne u toho N.5 casto premyslim, jak mohl zpusobit takovou manii v dobe sveho vydani.

Tak vždycky to byly aldehydy a jasmín... ale voněl hodně, hodně jinak než teď  a celkem slušnou mánii vzbuzuje pořád. Pořád se drží mezi nejprodávanějšími parfémy na světě. Pokud si parfémově naprosto neznalý muž vůbec nějaký parfém vybaví, nejspíš to bude právě No. 5, takže oblíbený dárek. Ale kdo ví, kolik žen z těch, které Pětku doma mají,  ji opravdu nosí (nemám na mysli ty z parfémových webů ).

Offline supanda
Avatar
80 příspěvků moje polička 16. června 2017 15:26

Tak skoro závidím začínajícím parfémovým nadšencům - to objevování co jsou aldehydy, bergamot, pačuli atd. Můj parfémový vývoj nastartovala v dětství maminčina Diorella a Charlie Blue/to co se pod tím názvem prodává dnes, je slabý odvar/. Na vysoké padlo stipendium na Diorellu, Miss Dior a Dioressenci. Pak přišla DUNE, ta velká písmena se fakt hodí, protože jestli jsem někdy měla signature, tak to byla ona/to co pod tím názvem vyrábí dnes, je taky něco zcela jiného/. Ve víru pořizování bytů, nábytku, dětí a prací šly parfémy stranou, ale spotřebovala jsem pár flašek Truth, Joop Femme, Fendi. A v roce 2007 jsem objevila spřátelený web. Do roku 2012 jsem si chodila jen číst. V roce 2012 jsem zaregistrovala a prošla tou počáteční turbulentní fází, kdy potřebujete vše. Už mne to trochu přechází, ale musela jsem si teď kvůli parfémům typu Superstitious a firmě Jul et Mad zvednout psychologickou hranici, kolik jsem ochotna dát za 1 ml. Dlouho to bylo 50 Kč. 

A jak to máte vy? 

Amun
Avatar
16. června 2017 16:14
Reakce na domenica:

Ono se slozeni meni? I u takove legendy, jako je N.5? Jsem si doted naivne myslela, ze se u tohoto vazne snazi drzet originalu :D

Amun
Avatar
16. června 2017 16:15

JJ priste na to pujdu vic zlehka 

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 16. června 2017 16:25
Reakce na Amun:

Jo, mení . Mě reformulace dohnala k výběru nové vůně. Už nějakou chvíli vybírám a zatím jich mám tak 10 a přibývají další ( dnes sirotek Serge Lutense a Not a perfume od Juliette has the Gun).

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 16. června 2017 16:33
Reakce na Amun:

Ono se slozeni meni? I u takove legendy, jako je N.5? Jsem si doted naivne myslela, ze se u tohoto vazne snazi drzet originalu :D

Bohužel. U všech legend (Magie Noire, Poison, Opium, Trésor, Dune, Miss Dior.... to mě teď honem napadly ty neotřesnější a "nejbolestivější" příklady, je jich spousta dalších). Důvodů je víc - nedostupnost surovin/úspora nákladů, zákazy a příkazy IFRA e EU, nadbíhání masovému vkusu... Často tady nad tím brečíme, třeba tady: http://www.parfumanie.cz/forum/detail/stredni-proud:c1/t59.htm?page=1 ,  ale je to fakt smutný. A od značek drzost, že parfém pod stejným názvem vesele prádávají dál. 

Amun
Avatar
16. června 2017 16:39
Reakce na domenica:

@krehutka Ha, Poison pouzivala moje mama. Strasne se mi ta vune libila. Celkem nedavno jsem si ji chtela koupit a v parfumerii mi ta vune celkem smrdela, myslela jsem, ze jsem si ji proste jen spatne pamatovala. Tak ted vim.

Ale teda jsem docela zklamana. Jsem si opravdu myslela, ze kdyz se hlasi k tradici (u N.5 i stejnemu flakonu a barve), tak ze tu vuni udrzuji stejnou. Takze vlastne puvodni N.5 uz ani nemam sanci vyzkouset, ze?

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 16. června 2017 16:40
Reakce na Krehutka:

Jo, mení . Mě reformulace dohnala k výběru nové vůně. Už nějakou chvíli vybírám a zatím jich mám tak 10 a přibývají další ( dnes sirotek Serge Lutense a Not a perfume od Juliette has the Gun).

... mas dobry vkus!...

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 16. června 2017 16:48
Reakce na Amun:

V normálním obchodě ne. Tak leda u nějakého sběratele, e-bay a pod. Současná N.5 není špatná, ale třeba už jen ve srovnání s její podobou začátkem 90. let je to docela velký odklon (hlavně pokud jde o extrait de parfum).

No a to je další věc, která mě tomhle šve: nejen ztráta té vůně jako takové, ale že takhle vlastně dělají ze zákazníka blbce. Prodavačky někdy přispěchají s vysvětlením, že to bude asi "vzpomínkový optimismus"....  

Offline Luna
Avatar
10436 příspěvků moje polička 16. června 2017 17:38
Reakce na domenica:

To mi připomnělo, jak se jedna prodavačka snažila mé matce namluvit, že Diorella je úplně stejná jak v 70. letech. Větu:  "To se vám asi změnila tělesná chemie, neberete dlouhodobě nějaké léky? ..."  NIKDY nezapomenu.