Blbé a drobné (parfemové) dotazy

12. srpna 2014 17:51
Offline Potrefenáhusa
Avatar
33645 příspěvků moje polička 21. června 2017 12:09
Reakce na Amun:

já to ze sebe taky necítím, když si na tu vůni zvyknu, ale na cizích lidech jo a často dost výrazně.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33645 příspěvků moje polička 21. června 2017 12:11

"jako bych rozlomila obyčejný bílý mýdlo a vrazila nos rovnou do toho lomu a zhluboka nadechla a to furt, uaaa, normálně to pálí v nose:-("

Takhle voněla jedna kolegyně v bývalé práci a dodnes nevím, co to bylo, je to uplně přesnej popis, štípalo to v nose a bolela z toho hlava, já jsem si myslela, že má v tričkách ve skříni daný nějaký mejdla, tak že by se voněla 5 a já to nepoznala?

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46030 příspěvků moje polička 21. června 2017 12:46
Reakce na Potrefenáhusa:

to nevim pro me je jen petka takovy typicky zastupce techhle vuni, az tady jsem se docetla jak se tomu rika:-) a ze to asi spouste lidi voni pac to davaji do vseho:-) pak mam jeste jednu neoblibenou hojne obsazenou slozku v damskych parfemech pracovne nazvanou "stara tetinka" a tam jsem jeste neprisla na to co to je, zatim mam tip na neroli

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33645 příspěvků moje polička 21. června 2017 12:50

nebo možná konvalinky

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46030 příspěvků moje polička 21. června 2017 12:58
Reakce na Potrefenáhusa:

to spis ne, ale nevim, zkoumam:-) 

porad vidim predsin u tetinky v byte, lakovanou cernou policku, hreben a- urcite tam musela mit i parfem protoze v predsini to bylo citit nejvic. jsem si na ni vzpomnela jak tu nekdo psal ze si po celym byte vsecko strika chanelem:-)

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33645 příspěvků moje polička 21. června 2017 13:04

podobně voní suchej šampon od Alpy :-D

Offline Ounz
Avatar
19820 příspěvků moje polička 21. června 2017 13:17

Aco to teda je? To ' rozlomený mejdlo' ? (Mně

 to voní)

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46030 příspěvků moje polička 21. června 2017 13:21
Reakce na Ounz:

aldehydy

Offline Ounz
Avatar
19820 příspěvků moje polička 21. června 2017 13:24

Aha. Díky

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 21. června 2017 13:51

Včera jsem zkoušela Amouage Jubilation 25 Woman a teda zlatý No. 5 (ten mi dokonce chvílemi i voněl). Jak jsi to přirovnala k rozlomenemu mýdlu, tak mě to připomíná zážitek, kdy jsem otevřela takovou tu plastovou krabičku od mýdla, přičichla si a až potom zjistila, že mýdlo tam bylo příliš dlouho a rozpadlo se na prášek. Parfém jsem musela okamžitě umýt a i tak mě ještě dlouho strašil na zápěstí. Nic pro mě.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46030 příspěvků moje polička 21. června 2017 13:54
Reakce na Krehutka:

ano to je presny, navic nemam rada takovou tu tradicni vuni pudru, takze tyhle klasiky jsou mi zapovezeny. z te tve vzpominky jsem se uplne otrepala odporem

Offline razorblade
Avatar
8171 příspěvků moje polička 21. června 2017 14:27

ja miluju eden... a ten spouste lidi smrdi jako babiccina skrin. podezrivam z toho paculi :D

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46030 příspěvků moje polička 21. června 2017 14:31
Reakce na razorblade:

taky jsem ho podezírala - pak jsem čichala k něčemu co mělo pačuli přímo v názvu a vonělo mi to.. no ale to ještě nic neznamená žejo:-) dám pak vědět:P

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33645 příspěvků moje polička 21. června 2017 16:49

když jsem byla malá, tak na chalupě u babičky byla taková věc, teď jsem si na to úplně po těch letech vzpomněla, takovej jako bužírkovej košíček, v tom stoletý mejdlo a do něj nějakejma rezavejma hřebíčkama zapíchaný vikslajvantový fialky, vonělo to přesně takhle, z toho, co si pamatuju, bych to tipla tak na 30. léta

Offline Sweet Potato
Avatar
34791 příspěvků moje polička 21. června 2017 17:07
Reakce na Krehutka:

Já jsem si s touhle vůní taky nesedla. Ač mne tyhle výlety v čase obvykle baví, tenhle byl smutný. Otvírání zatuchlých skříněk v koupelně, vyklízení prádelníku.

Potrefenáhusa  Jé, to jsem milovala. Dokonce jsem to zkoušela vyrobit, ale mé pokusy o zapíchání špendlíků do mýdla obnášely akorát trochu slz a spoustu mýdlových úštěpků.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46030 příspěvků moje polička 21. června 2017 22:09

ještě k tomu pačuli se znovu dívám na složení 

Suma Oriental Une Nuit Nomade / Une Nuit à Bali

a měla by to být hlavní složka spolu se santalem. přitom mi voní nádherně... (teda cítím z ní spíš oříšky a kakao a rum:-D

a santal (ty zapalovací tyčinky) mi normálně hodně vadí, i tahle složka v takových těch laciných "arabkách". takže... spíš půjde o provedení/kvalitu surovin? než o konkrétní složku, asi?

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46030 příspěvků moje polička 21. června 2017 22:16

se omlouvám že si tu odkládám takový pitominy, ale mám i jeden regulérní blbý dotaz vlastně:-)

zdá se, že mi teda nevadí určité složky parfému jak jsem si myslela, např. ten santal, ale možná to konkrétní "laciný" (relativně, samozřejmě) provedení - mohly byste mi prosím doporučit k vyzkoušení nějakou vůni s těmi aldehydy, kde by byly pro mě stravitelnější? nemyslím slabší, ale "lepší" nebo jak to říct... 

mám třeba pocit že v jednu chvíli ve fugit amor cítím mýdlové bubliny a jsou moc příjemné... jestli je to ono to teda ale nevím. 

Offline slniecko admin
Avatar
17566 příspěvků moje polička 21. června 2017 22:53

Na mne ťažšie typy aldehydov robia podobné blbiny, preto napríklad takú Päťku tiež musím proste oželieť. Aldehydy sú celou skupinou príbuzných molekúl, takže sú aj také, ktoré mi "idú".

Za seba môžem napr. odporučiť Liu, paradoxne N°22, First, a jemnejšiu Un Air de First.

Čo sa týka pačuli, to je úplne nevyspytateľné, od jemnej suchej drevitej vône, cez trpkejšiu zeleň, cez ľahko erotický podtón až po plesnivú pivnicu.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46030 příspěvků moje polička 21. června 2017 23:00
Reakce na slniecko:

no super, díky moc za tipy, na tu N°22 jsem obzvlášť zvědavá, tam je snad všecko:-))

Offline slniecko admin
Avatar
17566 příspěvků moje polička 21. června 2017 23:20

Úprimne, ja tiež ...lebo doteraz som mávala EdT, tá bola u mňa na istotu, ale tú prestali vyrábať, tak som zvedavá, aká bude EdP.