Blbé a drobné (parfemové) dotazy

12. srpna 2014 17:51
Offline domenica blogger
Avatar
7986 příspěvků moje polička 11. prosince 2016 10:11
Reakce na Friga:

Venkovní teplota (a teplota pokožky) vliv na charakter vůně určitě mají. V kombinaci s tím, že se vůně postupně rozvíjí a v základu může být pak poměrně dosti jiná, že v prvních desítkách minut po nanesení, se opravdu může stát, že dojem z ní je najednou hodně jiný. Shalimar bych bych tedy vyzkoušela znovu a ideálně si řekla i o vzoreček na zkoušení kdykoli a kdekoli jinde. Třeba doma, v klidu.

Offline razorblade
Avatar
8202 příspěvků moje polička 15. prosince 2016 17:51

Moje matka furt vzpomina na vuni, ktere rika Moschus. Trochu jsme spolecne googlily a zjistily jsme, ze jde o znacku Nerval... ktera ale tech Moschusu vyrobila celou radu, a moje mati samozrejme nevi, kterej je ten legendarni. Z jejiho vypraveni jsem pochopila, ze tehdy se prodaval proste jen Moschus, tecka. Nemate nekdo poneti, kterej muze bejt ten spravnej? Respektive - kterej z te rady se tehdy na prelomu 80./90. let k nam dodaval?

Offline Veronicka
Avatar
5 příspěvků moje polička 03. ledna 2017 13:25

razorblade - já vím pamatuji si že to byl hit ta moshus... nevím jaká to přesně byla, jenom vím že mošusovky jsou ted i olejové od Frais Monde je jich hodně a treba mé mamce nejvíc sedí muschoo selvatico a používala taky kdysi tu moshus. Nevím jeastli se smí dát odkaz pro upřesnění. Kdyžtak ho smáznu a stáhnu nějak jen foto.

http://www.krasa-online.cz/frais-monde/e27c2789.html

Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 03. ledna 2017 17:34
Reakce na razorblade:

http://www.fragrantica.com/designers/Sophie-Nerval.html

Určitě se prodával Exotic Love a Wild Love a  ještě jeden Love, ale nevím, který z nich, možná Magic ?

Prodávaly se v podobě parfémového oleje, EDT a parfum deodorantu. U nás byla dostupná tato balení, alespoň ta si vybavuji. Jako oko v hlavě opatruji Exotic Love oil.

Offline razorblade
Avatar
8202 příspěvků moje polička 03. ledna 2017 20:47
Reakce na cinkja:

diky! ja jsem na to ale koukala na netu a kdyz vidim ty palky, ktery za to chtej! neco hodne podobneho v levnejsi variante asi neexistuje? (priznam se, ze ani nevim, jak to voni) rada bych mati udelala radost, ale v tomhle fakt tapu:)

Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 03. ledna 2017 21:53
Reakce na razorblade:

Ona už je to rarita, tak proto. Ale je to tedy síla.

Já jí kdysi kupovala v drogerii na náměstí v Lomnici nad Popelkou, stála cca 360,- Kčs.

Pamatuji ještě Jóvan Musc oil, to také byla krásná moschusová vůně.

Toto je novodobější verze, ale stále velmi dobrá https://www.vmd-drogerie.cz/jovan-musk-oil-edp-v-9-7ml-8947/

Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 09. ledna 2017 07:06

Možná mám blbé dotazy, ale stejně by mě to zajímalo ;)

1) Dá se říct o některé značce (výrobci parfémů), že je většina produkce kvalitní (např. 80%)? Nebo je to vždy něco povedené, něco ne? Vím, že je to subjektivní, ale tak nějak očima znalců.

2) Dá se podle oblíbených vůní odhadnout charakter, povaha člověka? Nemyslím samozřejmě detailně, ale základní rysy? Resp. děláte si o člověku nějaký obrázek na základě oblíbených vůní?

Děkuji

Offline slniecko admin
Avatar
17627 příspěvků moje polička 09. ledna 2017 10:09
Reakce na nonemy:

1) Ale áno. Ak hovoríme o kvalite. Pretože čo sa týka vkusu, ten je tak rozdielny, že tm sa to nedá tak jednoducho. Takým pomerne žiarivým a totálne klasickým príkladom je Guerlain, kde teda nie vždy sa vytiahnu, ale vo väčšine prípadov je kvalita veľmi dobrá. Chanel tiež. V nikovkách je ich pomerne veľká fúra. Od Forda, cez Kurdikjana, Malleho...to ba bol dlhý zoznam

2) áno a nie...napríklad jemná, ustráchaná duša si s pomerne veľkou istotou nevyberie silnú pecku, ale ak niekto zrovna je našpliechaný jemnou kvetinovkou, tak to ešte neznamená, že je to jemná ustráchaná duša...môže to byť riadna dračica v momentálne romantickej nálade, chápeš. Tak isto napríklad nekonformná žena s najväčšou pravdepodobnosťou nebude nosiť hit sezóny, ale nemôžeš zaručiť, že trebárs jednu sezónu z desiatich sa jej práve nezapáči. Rozhodne si nerobím obrázok o človeku podľa obľúbených vôní, ale niekedy ma naopak baví sledovať, ako si ženy, ktoré dobre poznám vyberajú vône a nakoľko korešpondujú s ich vlastnosťami.

Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 09. ledna 2017 16:32
Reakce na slniecko:

Moc děkuji za odpověď.

Offline dost_bot
Avatar
271 příspěvků moje polička 09. ledna 2017 23:16

Prosím, někde tady někdo chválil jednu konkrétní L. Lempickou jako vcelku povedenou. Nemáte tip, co to mohlo být? Nemůžu to přes vyhledávání najít. Díky

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 10. ledna 2017 23:03
Reakce na dost_bot:

Jestli myslíš Au Masculin, ta se chválila tady http://www.parfumanie.cz/forum/detail/stredni-proud:c1/t46.htm?page=73#m75415 .

Offline dost_bot
Avatar
271 příspěvků moje polička 11. ledna 2017 20:22
Reakce na wendulka:

Ano, to je ono, díky!

Offline dost_bot
Avatar
271 příspěvků moje polička 14. ledna 2017 22:41

Neznalcův dotaz :pod stromečkem jsem našla Beautiful od Estéée Lauder. Z odstřiku se mi vcelku líbil, připomínalo to na mě takové nějaké osmdesátky, nevím. Vonělo mi to. Mám lahvičku, a nevoní mi. Uvažovala jsem, jeslti to může být ročním obdobím? Na jaké roční období/teplotu by se tohle nejlépe hodilo?

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 15. ledna 2017 21:35
Reakce na dost_bot:

No v roce 2015 došlo u Estee Lauder k reformulaci skoro všech vůní, takže pokud byl odstřik z doby před ní, mohlo by to být tím.

Offline dost_bot
Avatar
271 příspěvků moje polička 15. ledna 2017 22:18
Reakce na wendulka:

Aha A neměla byste tip, na jaké roční období /teplotu se víc hodí? Jestli na teď nebo na léto, nebo? Já to podle ingrediencí nejsem schopna rozklíčovat, a teď ještě ta možná reformulace...

Je to dárek, chtěla bych jí dát šanci, bude-li to možné.

Offline domenica blogger
Avatar
7986 příspěvků moje polička 15. ledna 2017 22:24
Reakce na dost_bot:

Beautiful je tak specifická a poměrně výrazná, že roční období a teplota nejsou až tak rozhodující, rozhodující je, aby se ti vůně líbila. Já ji kdysi nosívala, moc se mi líbíla, a to bez ohledu na roční období. Zamilovala jsem se do ní koncem léta, na jednom veletrhu, kde s ní byla navoněná jedna mladá krásná Turkyně.

Pokud je jisté, že odstřik obsahoval opravdu Beautiful v té prapůvodní verzi (od roku 1985 vzniklo totiž několik odnoží), pak může hrát roli reformulace. Reformulací bylo několik, především kolem roku 2000, 2005 a pak v období změny flakónu. Takže těžko říct, proč teď máš lahvičku, která nevoní tak jsi očekávala.

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 15. ledna 2017 22:32
Reakce na dost_bot:

Léto ne. Je to výrazná květinovka, tzn. teoreticky bych zkusila počkat ještě do jara. Nicméně pokud je to případ té reformulace, že odstřik byl staršího data, tak tam většinou jiné roční období a teplota moc nepomůže.

Offline dost_bot
Avatar
271 příspěvků moje polička 15. ledna 2017 22:56

Děkuji za odpovědi. Zkusím se s ní tedy ještě chvilku sžívat.

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 16. ledna 2017 12:57
Reakce na dost_bot:

Když to pořád nepůjde, tak ji vyzkoušej v polovině září. Ne, že bych byla taková expertka na tuto vůni, ale tou dobou voní všechno, takže je dobré vytáhnout vůně, které je třeba spotřebovat.

Offline Sweet Potato
Avatar
34890 příspěvků moje polička 17. ledna 2017 17:45

Zajímalo by mne, jak je to s trvanlivostí parfémů. 

Mám tu pár pozůstatků z minulosti a nevím, jak s nimi naložit. Vytáhla jsem například Extravagance d'Amarige z roku 98 a zjistila, že mi zase celkem voní. Pouze ozkoušené YSL Paris a Fidji ze začátku 90., tenkrát jsem si je chtěla šetřit. A možná ještě starší Miss Dior - a ta je teda děsná! Mohla takhle smrdět vždycky nebo se zkazila?