Blbé a drobné (parfemové) dotazy

12. srpna 2014 17:51
Offline slniecko admin
Avatar
17613 příspěvků moje polička 17. ledna 2017 20:31
Reakce na Sweet Potato:

To je veľmi rôznorodé. Mám 30 ročné vône, ktoré sú ok a už sa mi pokazila vôňa aj po cca dvoch rokoch.

Stará Miss Dior...nnno...ono je to chypré...a stará bola úplne klasické chypré...to je niekedy ťažko poznať ...čo to spraví, keď je to na koži dlhšie? Ja som si takto nebola kedysi istá starou Diorellou....teda tam som si nebola istá úvodom, ono hlava sa zväčša pokazí prvá...no a ukázalo sa, že to tak malo byť.

Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 20. ledna 2017 20:32

Zkoumám dnes Aqua Allegoria Nerolia Bianca a jsem zmatená. Mám absolutně neznalý nos, ale podle popisu bych čekala něco ovocného a přitom cítím kokos, který tam vůbec není.

Která složka mi přijde taková sladká, s čím pletu kokos, netušíte prosím?

Vůně je to moc příjemná, podle toho, co tak zatím zkoumám mi asi voní neroli. Sice jsem se zaujetím zkoukla všechny parfémové slovníčky, ale stejně si nepamatuji, co to je :)

Offline Sweet Potato
Avatar
34882 příspěvků moje polička 20. ledna 2017 20:37
Reakce na slniecko:

Oprava, upsala jsem se, není to Miss Dior, je to právě Diorella. :-))

Offline slniecko admin
Avatar
17613 příspěvků moje polička 20. ledna 2017 20:43
Reakce na Sweet Potato:

tak je asi v poriadku

Offline jerry
Avatar
9066 příspěvků moje polička 20. ledna 2017 22:41
Reakce na nonemy:

Zkoumám dnes Aqua Allegoria Nerolia Bianca a jsem zmatená. Mám absolutně neznalý nos, ale podle popisu bych čekala něco ovocného a přitom cítím kokos, který tam vůbec není.

Která složka mi přijde taková sladká, s čím pletu kokos, netušíte prosím?

Vůně je to moc příjemná, podle toho, co tak zatím zkoumám mi asi voní neroli. Sice jsem se zaujetím zkoukla všechny parfémové slovníčky, ale stejně si nepamatuji, co to je :)

Neroli je výtažek z květů hořkých pomerančů - voní zeleně (někdy až štiplavě či ostře), nahořkle. To sladké, co ti voní jako kokos, by mohlo být pižmo. Nerolia Bianca pro mě moc ovocná není, spíš mýdlová...ale to neznamená, že ty jí musíš vnímat stejně. Pro tebe klidně může být kokosová (navíc ne všechny složky bývajíé u vůní oficiálně uváděny, takže ten kokos tam klidně být může).

Offline jerry
Avatar
9066 příspěvků moje polička 20. ledna 2017 22:48
Reakce na Sweet Potato:

Oprava, upsala jsem se, není to Miss Dior, je to právě Diorella. :-))

Ona ta původní Diorella měla začátek trochu divočejší, to je fakt. Pokud byla dobře skladovaná, tak by měla vydržet v pořádku. Před pár týdny jsem měla možnost po letech znovu vyzkoušet původní Diorellu - hlava (začátek) už byl sice trochu "podtržený", ale po pár minutách to byla nádhera.

Není to další dobrý důvod, protč se za námi v doprovodu Diorelly podívat na příští sraz?

Offline domenica blogger
Avatar
7986 příspěvků moje polička 20. ledna 2017 23:01
Reakce na Sweet Potato:

Zajímalo by mne, jak je to s trvanlivostí parfémů. 

Mám tu pár pozůstatků z minulosti a nevím, jak s nimi naložit. Vytáhla jsem například Extravagance d'Amarige z roku 98 a zjistila, že mi zase celkem voní. Pouze ozkoušené YSL Paris a Fidji ze začátku 90., tenkrát jsem si je chtěla šetřit. A možná ještě starší Miss Dior - a ta je teda děsná! Mohla takhle smrdět vždycky nebo se zkazila?

Zrovna tyhle vůně mám buď v originálním balení nebo v miniaturách a jsou pořád v kondici. Záleží na tom, jak jsou skladované (svědčí jim přítmí a nižší teplota, občas je dobré zkontrolovat jak těsní uzávěr atp.), ale vydrží opravdu hodně a ani svrchní tóny, které jsou k poničení nejnáchylnější a první na řadě, nejsou časem poznamenané. Obávám se, že novější parfémy na tom asi tak dobře, pokud jde o trvanlivost, nebudou. Máš parfémové poklady. 

Offline Sweet Potato
Avatar
34882 příspěvků moje polička 21. ledna 2017 09:22
Reakce na jerry:

domenica 

Tak poklady, hmm Ale rychle zpátky na zem, se skladováním to patrně nebyla žádná sláva. Navíc Diorella je jen miniatury. Akorát to Fidji by mělo být ve formě, to jsem nikdy ani nevyzkoušela, bylo mi líto zničit tu pečeť, co je na lahvičce. Nicméně vyrazit s nimi na ten sraz je dobrý nápad.

Offline slniecko admin
Avatar
17613 příspěvků moje polička 21. ledna 2017 11:53
Reakce na Sweet Potato:

Ty máš staré pôvodné Fidji? Zelenám závisťou....ale ak je zapečatené, asi by som s tým tiež mala problém to otvoriť, to chápem.

Offline Luna
Avatar
10452 příspěvků moje polička 24. ledna 2017 13:21

Dotaz na dlouhodobe uzivatelky Musc Ravageur: Ja tu vuni nekriticky miluju, koupila jsem odstrik, zkousela i z flakonu v Ingredients, ale vsude pisou,.ze byla uz davno reformulovana a ze tu co znam, tedy pravdepodobne ta nova verze???, je pry jen slabej odvar. To je pravda? Mne se zda skvela, vyborne zpracovana a po vsech stranach zdarila. Vim, ze jste to urcite resily davno, ale ja jsem prece jen byla dost mimo deni. Tak dekuji za objasneni.

Offline euridike blogger
Avatar
3494 příspěvků moje polička 24. ledna 2017 15:44

Mam dotaz - neznate parfem (pansky nebo unisex), ktery by vonel podobne jako Heaven od Chopard?

hlava: citron, levandule, ruzove drevo, bergamot

srdce: jasmin, bramborik

zaklad: pizmo, cedr, ambra, tonka 

Offline coralline
Avatar
2158 příspěvků moje polička 24. ledna 2017 16:05

Prosím Daisy a Daisy in Black je stejná vůně akorát v jiném flakonu? Je tu uvedeno stejné složení a na černém flakonu je napsáno jenom Daisy, žádná specifikace.

Offline euridike blogger
Avatar
3494 příspěvků moje polička 24. ledna 2017 16:33
Reakce na coralline:

Daisy a Daisy in Black maji sice uplne stejne slozeni a Daisy in Black by mela byt v podstate "luxusni edice" od Daisy, ale pokud se nepletu, tak Daisy byla EdT a Daisy in Black je EdP, takze Daisy in Black by mela byt intenzivnejsi a s delsi vydrzi (a nekomu prijde trochu jina, pudrovejsi).

Offline coralline
Avatar
2158 příspěvků moje polička 24. ledna 2017 16:58
Reakce na euridike:

Díky za vysvětlení. Toho EdP/EdT jsem si taky všimla. Mně voněly teda každá jinak (fakt ne jiná koncentrace stejné vůně), ale mám dojem, že ten tester Daisy in black byl už poněkud jetý, tak ji radši zkusím ješte jednou.

Offline slniecko admin
Avatar
17613 příspěvků moje polička 24. ledna 2017 23:21
Reakce na coralline:

Áno, rozdiel je EdT a EdP, EdP je hladšia, krémovejšia, usadlejšia, EdT je kvetinovejšia a taká optimistickejšia.

A áno, je to celkom rozdiel medzi nimi. Ak budeš chcieť vzorku EdP, kľudne napíš.

Offline coralline
Avatar
2158 příspěvků moje polička 25. ledna 2017 08:45
Reakce na slniecko:

Díky, zatím zkusím naběhnout do jiné parfumerie. Myslím, že ten tester fakt nebyl OK, měla jsem od něj opatlanou ruku, asi někde tekl. Vůně byla taková nedomrlá, vůbec se nerozvinula, v podstatě jsem cítila jenom hlavu a dál se to nehnulo.

Offline euridike blogger
Avatar
3494 příspěvků moje polička 25. ledna 2017 11:16
Reakce na Luna:

Ja znam u Musc Ravageur take jen tu variaci po reformulaci (a taky se mi vcelku libi), ale treba na Fragrantice  je mnoho komentaru, podle kterych je nova verze velke zklamani ... Hezky je to cele popsane tady.. (vcetne informaci o reformulaci).

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 25. ledna 2017 12:32
Reakce na Luna:

Já jsem se s Musc Ravageur seznámila pořádně až v roce 2012, ale zamilovala jsem se do ní naplno až v roce 2013, kdy následovala koupě celého flakonu. Poslední flakon jsem si koupila na konci roku 2015, tedy už po akvizici koncernem EL a tam žádné zásadní rozdíly proti tomu předcházejícímu necítím. Loni jsem pořizovala jen nové cestovní balení, ale ještě jsem ho nevytáhla na porovnání, jestli nějak ubrali na skořici s hřebíčkem.

Takže jestli byla Musc Ravageur jiná ještě před tím rokem 2012, to by mohla vědět asi jen domenica .

Offline Luna
Avatar
10452 příspěvků moje polička 25. ledna 2017 13:35
Reakce na euridike:

Díky, fragranticu mám teda pročtenou naskrz a právě tam jsem to zjistila. Takže to, že EL koupila FM a že proběhly reformulace, to vím. Spíš mě zajímaly konkrétní zkušenosti, jak moc velký to byl zásah. Starý vzorek těžko seženu. No, tak ale možná je lepší nepátrat a když se mi líbí nová verze, tak víc neřešit.

Offline euridike blogger
Avatar
3494 příspěvků moje polička 25. ledna 2017 15:28
Reakce na Luna:

Rozumim, ja jsem Fragranticu zminovala proto, ze mam pocit, ze v komentarich je rozdil mezi "pred" a "po" docela dobre popsan...