Blbé a drobné (parfemové) dotazy

12. srpna 2014 17:51
Offline marieu
Avatar
4481 příspěvků moje polička 14. dubna 2020 19:54

Omlouvám se, že jsem psala po kouskách a zaplevelila celou stranu,  ale jsem teď jen na mobilu uspávám dvě děti a jednu prořezávající stoličku, peču chleba a snažím se o samostudium do práce.... V každém případe všem děkuju hezky za nápady, budu se těšit, až se jimi pořádně pročtu, pročichám a ještě víc, až mi přibude něco pěkného a zajímavého na poličce.

Offline Darya
Avatar
137 příspěvků moje polička 14. dubna 2020 21:00

marieu Ještě bych navrhla Chanel Cristalle Eau Verte, není vyloženě křupavá, ale krásná a vkusná kombinace citrusů a květin a na jaro se podle mě hodí. Je k vyzkoušení běžně v parfumeriích.

Offline marieu
Avatar
4481 příspěvků moje polička 14. dubna 2020 21:43

Darya Výborný tip, děkuju, taky určitě zkusím!

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 14. dubna 2020 21:49

marieu Champs Elysées je nádherná jarnička.

A z nikoviek ma napadajú od Ella K. Brumes de Khao-Sok a Pluie sur Ha Long

Offline marieu
Avatar
4481 příspěvků moje polička 14. dubna 2020 21:57

slniecko Fakt se těším! Ellu K jsem tady taky zachytila- Poeme de Sagano (Wendulčina recenze) - tu si představuju na léto. Na ty dvě se taky mrknu.

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 14. dubna 2020 22:18

marieu tá tiež vyzerá dobre, ešte som ju ale nestihla otestovať

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 17. dubna 2020 21:58

Kdo máte, znáte - jaké jsou rozdíly mezi následujícími vůněmi, resp. která z nich je podle Vás nejintenzivnější a event. nejsladší.?

Shalimar Souffle 

Shalimar Souffle Intense

Shalimar Souffle Lumiére

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 18. dubna 2020 10:06

Nevím, kam svůj dotaz dát ... byla jste některá v Brně u Alchymisty? Pokud ano, prosím, jaké jsou jeho vůně? Jaké máte dojmy?

Offline RoSa
Avatar
8192 příspěvků moje polička 18. dubna 2020 12:48

marieu ještě mě napadla jedna krásná jarní vůně: Bas de Soie

pak byl taky krásný jeden šeřík od Avonu... ale nevzpomenu si na název... jerry ?

Offline jerry
Avatar
8985 příspěvků moje polička 18. dubna 2020 13:02

RoSa marieu 

Innocent White Lilas od Oriflame - byla to sice limitka, ale pořád se ještě dá koupit za míň než 200,- Kč/50 ml (Vinted apod).

Oriflame měl ještě jednu úžasnou šeříkovku (taky limitku) Volare Spring Flower (a řekla bych, že ještě povedenější než Innocent) - ta už je dneska zcela nesehnatelná (pásla jsem po ní skoro 3 roky, než se mi ji povedlo sehnat).

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 18. dubna 2020 19:52

Dalia Ne osobně, ale moje snacha a výsledek přesně odpovídá našim diskuzím kdysi (2 roky zpět???). Vůně, kterou jí vyrobil a do níž odmítl smíchat květiny, jež má ráda, je povrchní vodička s líbivou hlavou. Výdrž max. 10 minut. Hanba mu, podvodník! Četla jsem úžasný článek o něm a alibi už to někde popisovala, že, Li???

Ale co by člověk chtěl za 500,-...

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 18. dubna 2020 20:18

Korsičanka Děkuji za reakci. Článek od alibi jsem si už přečetla. Ne, neplánuji k němu jít. Jen mě to zajímalo, protože se o návštěvě u něj zmínila jedna známá.

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 18. dubna 2020 20:26

Korsičanka Dalia u alchymisty to byl výživný zážitek. Potom jsem měla možnost očichat  jeden výtvor, který namíchal mladé slečně parfémům neholdujici. Svěží nezapamatovalná vůně. Ona byla spokojená. Bavila se s ním anglicky. Říkala, že dá kupóny svým kamarádkám jako dárek. 

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 18. dubna 2020 20:32

alibi Chudáci kamarádi.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 18. dubna 2020 20:35

alibi Korsičanka Možná to pro někoho, kdo vůním nerozumí a není takový maniak jako my, může být zážitek. Ale věřím, že já bych z těch výtvorů byla zklamaná. 

Tvůj článek, Libu, je velmi zajímavý.

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 18. dubna 2020 22:09

Dalia myslím, že teď už to probíhá malinko jinak, já tam byla opravdu v tu nejnevhodnější dobu. Ale o tom, že ten chlap vůním moc nerozumí, jsem přesvědčená. A zklamaná bys z těch vůni byla určitě. Stále má na to vyhrazený čas a za tu dobu ti to musí vnutit. A ani  při te nemožnosti pořádně vyzkoušet, jak jsme zvyklé, to prostě nelze  

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 19. dubna 2020 12:10

Dalia Já jsem měla možnost očichat (nemůžu použít výraz "přivonět", poněvadž ten implikuje nějakou vůni) kreaci, kterou namíchal pro kamarádku. Byla naštvaná, že už ani nepředstíral žádnou hru na "alchymistu" a s neskrývanou netrpělivostí jí dal vždy vybrat ze dvou nějakých ingrediencí a pak z toho slil ten výsledek (nedala bych mu šanci ani jako interiérové vůni na toaletě).

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 19. dubna 2020 12:27

Fleur A mě při včerejším pročítání recenzí na Googlu, takřka výlučně kladných, překvapilo, s jakou zarputilostí Alchymista reagoval na jakýkoliv projev kritiky. Protože pár se jich tam našlo. 

Offline marieu
Avatar
4481 příspěvků moje polička 19. dubna 2020 18:51

RoSa Od Lutense jsem taky už kdysi čichala jen tu skelnou vatu, vůbec netuším, jestli má i krapet přístupnější vůně. Míval je tuším Douglas? Nicméně se obávám, že než se mi podaří dostat kamkoliv k testování, budu shánět letničky...nicméně taky děkuju hezky za tip!

Offline marieu
Avatar
4481 příspěvků moje polička 19. dubna 2020 18:55

jerry musím přiznat, že by mě bez zdejšího/tvého návrhu, nebo tipu, absolutně nenapadlo poohlížet se např u Oriflame. Je pravda, že jsem od nich v životě nic nezkoušela a žiju léta s předsudkem, že jsou to nezajímavé syntetické tento . V rámci průzkumu bych se ale mohla odvážit...díky!