databáze 130350 vůní od 8908 značek a 1679 parfumérů

Bas de Soie Serge Lutens

Bas de Soie
značka: Serge Lutens
parfumér: Sheldrake, Christopher
rok: 2010
určení: pro ženy
složení: kosatec, hyacint, galbanum, kořenité tóny, pižmo
Diskuze:
Komentáře k vůni (7)
Avatar
teena-s (13.1.2021 )

P: "Sniff sniff...echm ňákej starej hotelovej pokoj,jako není to špatná vůně,taková plná vzpomínek,naši mě každý jarňáky posílali někam...,teda s domem mládeže na lyže"

Tak ano je to trochu ňuf nepříliš větraného pokoje s odérem vyběleného avšak notně užívaného ložního prádla,skvrny na matracích hovoří za tisíce spokojených klientů napříč dekádami,punčošky nedbale přehozené přes opěradlo divanu,napůl zvadlé bílé tulipány ve sklenici na limču ,ale...

Ta vůně je střibřitě šedivě kovově větrně kosatcová,hvězdný prach letící smrští kolem zorniček,ulpívající na řasách a na vlhkosti lačně olíznutých rtů,sněhově bílou hedvábnou košili má na sobě muž,radost spočinout na něm pohledem,hřebec,horko,tepovka,přejíždět kostkou ledu po jeho hrudi,dráždí mě svou netečností,ví,že po něm mlsně koukám,rajcuje mě,představa slastného tajeného hříchu
(kosatcové pižmo,hyacintové zeleně čerstvo,kořeněně dráždivo,chladivá vůně s planoucím protonem uvnitř,sametově pudrová,tekutě hutná,moc se mi líbí)

Avatar
jerry (13.8.2019 )

Kosatec, fialka, kosatec - obrovská náruč suchého kosatce s několika kvítky stejně suché fialky. A příjemné množství zelené mrkvová natě. Po rozvonění se přidružila další jemná květena a kosatec zpudrovatěl. Jemná, přesto intezívní a dlouhodržící vůně....

Avatar
Cervanek (11.6.2019 )

Velmi povedená jarní vůně ve stylu původní Fidji s kořeněným hřebíčkem. Lutensova Bas de Soie má však mnohem lepší výdrž.. Hyacint ani náhodou, místo toho hlínou prodírající se tmavě modré kosatce na jaře v Lucemburské zahradě. Hebká vůně předjaří a jara.

Avatar
alibi (10.9.2017 )

Z úderného zeleného galbana vyroste křehký květ (bohužel si neumím uvědomit, jak voní hyacint, takže mi připomněl trochu cibuloviny v La Tulipe). Když se vůně uklidní objeví se podklad, který mi připomíná hebkou pokožku umytou květinovým krémovým mýdlem (asi pižmo a kosatec). Přidá se i pepříkové "zvonění" v nose. Lehce pudrová květinová vůně, kde kytky jsou čerstvé, orosené. Hedvábné punčochy? Ale jo, asi jo :)

Avatar
wendulka (02.8.2016 )

Hyacint pro mě ve vůních velmi často patří problematickým složkám a tady je na mně bohužel hodně zelený, vlhce zemitý až tlející, což je obrovská škoda, jelikož úvodní suchý mrkvový kosatec a galbanem, který mu předchází, je nádherný. Stejně tak krásná je podoba tohoto kosatce, jíž nabere po delším rozvonění, kdy hyacint zmizí.

Je to totiž podobný typ nachového kosatce s bílým pižmem, jaký můžete najít např. v Diamond Jubilee Bouquet (Grossmith), tj. s vůní líčidel. O to víc proklínám Lutense, že mi sem ten hyacint nacpal, protože jen kvůli němu jsem byla nucená se Bas de Soie vzdát. Vypustit ho, byla by to totiž pro mě osobně tisíckrát dokonalejší kosatcovka než Iris Silver Mist.

Avatar
Mitzi (05.7.2016 )

"Hedvábné punčošky" je podle mě krásný a přiléhavý název.
Tahle vůně není typický představitel zn. Lutens!
Přes suchý kosatec (s mrkvovým a u mě i kakaovým tónem) se vůně usadí v květinové krémovitosti ala Nivea. Galbanum ani hyacint v popisu mě neděsí, osobně vnímám jen příjemnou zeleň a z květin spíš frézii než dusivý hyacint.
Chválím skvělou výdrž a univerzální nositelnost. Přijde mi z kategorie: „když nevíte co by…“ prostě jako punčochy = vlastně k čemukoli.

Avatar
Miru (18.1.2015 )

…začátek suchý(ne přesušený) zelený a kosatec s dost výrazným mrkvovým tónem.
Po chvíli se vůně usadí v chladivě teplé tělovce, jakoby nivea v ledu.
Hladivé hedvábně saténové pyžamko ještě teplé…
Moc pěkná vůnička!, velmi příjemná.
Ale
vzhledem k tomu, že to je Lutens…
Vůní tohoto typu je více a za menší peníz, aneb
Lutense mám spojeného s něčím originálním
(Cher­qui, Forreau Noir, Sarrasins, Louve…) a ne
s vůněmi „tohleužtuněko­likrátbylo“, byť je to fakt hezké.
A také – jak velmi dobře zmínila, myslím, pichjit a domenica
(a určitě to tak vnímají i jiní) – je plno vůní velmi příjemných, přímo nádherných na čichání, ale nosit je?
Z nějakého důvodu to nejde, nejčastěji, alespoň pro mě – nudí)…
1310/10