Blbé a drobné (parfemové) dotazy

12. srpna 2014 17:51
Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 06. dubna 2020 14:24

michaela Díky, Miško

Offline slniecko admin
Avatar
17561 příspěvků moje polička 06. dubna 2020 21:15

Korsičanka presne ako píše michaela , len majú (mali?) vo výpredaji L´Artisan, lebo ten končí (ale tiež nie úplne, len na nemeckom trhu).

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 06. dubna 2020 21:59

slniecko Tak to je fajn. Mám tento e-shop a ještě asi 3 další ráda:)

Offline marieu
Avatar
4473 příspěvků moje polička 14. dubna 2020 12:58

Pěkný jarní den všem v poradně. Jdu si opět pro doporučení, smím-li. Ačkoliv mě už první návštěva stála nějakou kačku...

Poradíte mi prosím nějakou jarní květinovku? Takovou spíš svěží, nedusivou a "křupavou"? Opět narážím na svou limitovanou imaginaci a dle popisů složení nejsem schopná odhadnout výsledek natolik, abych se odvážila objednat vzorky úplně na blind. Děkuju předem moc hezky!

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 14. dubna 2020 13:13

marieu 

- Fleur de Portofino Tom Ford
+ z mainstreamu Florabotanica Balenciaga
//... ale ještě se nad tím zamyslím...//

Online Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 14. dubna 2020 13:17

marieu Křupavé stonky jarních květin nejvíc cítím v La Tulipe (Byredo).

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 14. dubna 2020 13:24
Offline Biely kvet
Avatar
4023 příspěvků moje polička 14. dubna 2020 13:36
Reakce na Martula:

marieu Křupavé stonky jarních květin nejvíc cítím v La Tulipe (Byredo).

​Tá je skvelá! Ľutujem, že som sa jej pred časom zbavila.

Offline Biely kvet
Avatar
4023 příspěvků moje polička 14. dubna 2020 13:37

marieu Teraz ma napadla Izia od Sisley.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45991 příspěvků moje polička 14. dubna 2020 13:46

marieu Diorissimo od Diora je moc pěkná jarní vůně

Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 14. dubna 2020 15:16
Reakce na marieu:

Pěkný jarní den všem v poradně. Jdu si opět pro doporučení, smím-li. Ačkoliv mě už první návštěva stála nějakou kačku...

Poradíte mi prosím nějakou jarní květinovku? Takovou spíš svěží, nedusivou a "křupavou"? Opět narážím na svou limitovanou imaginaci a dle popisů složení nejsem schopná odhadnout výsledek natolik, abych se odvážila objednat vzorky úplně na blind. Děkuju předem moc hezky!

​Pokud tou "křupavostí" myslíš zelenou svěžest, tak by ti mohla vyhovovat černá kostka Narciso EdT https://www.parfumanie.cz/database/detail/narciso-eau-de-toilette-narciso-rodriguez.

Jinak doporučuji prozkoumat všechny "zahrady" Hermes (a obzvlášť věnovat pozornost té na Nilu, kde nalezneš puškvorec).

Krásně rozkvetlá je Champs-Elysées, ale pro někoho je až moc opojná; naprostou jarní klasikou pak Pleasures od Estée Lauder. Izia od Sisley je rovněž nádherná, ale patří už k těm dražším.

A skvělá volba je tahle toaletka od Carven: https://www.parfumanie.cz/database/detail/l-eau-de-toilette-carven

Offline jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 14. dubna 2020 15:29

marieu 

Champs-Elysés

Meteorites le Parfum

Love in Paris

Un Jardin Sur le Toit

Le Chevrefeuille

Concentré de Pamplemousse Rose

Miss Dior Blooming Bouquet

Artemisia

popř. něco s fialkou, šeříkem, konvalinkou (Purplelight, Hermèssence Muguet Porcelaine, Thais...)

Offline domenica blogger
Avatar
7966 příspěvků moje polička 14. dubna 2020 18:34
Reakce na marieu:

Poradíte mi prosím nějakou jarní květinovku? Takovou spíš svěží, nedusivou a "křupavou"? 

​Přijemně zeleně svěže křupavá je pro mě Bel Respiro (Chanel). Žlutozeleně křupavá je Carnal Flower (Frédéric Malle). Barevná, nedusivá. kapku opojná a výsostně jarní je Champs-Elysées (Guerlain) ve všech koncentracích...

Offline marieu
Avatar
4473 příspěvků moje polička 14. dubna 2020 19:00

euridike Ford je nebezpečnej! Měla jsem v poslední době dva různé vzorky a u obou zásah. Tenhle tyrkysový flakon jsem měla podle složení v duchu nadesignovaný na léto, ale ráda vyzkouším dřív. Floraboranicu ovšem neznám. 
Martula Pravda! Kdysi mi v Ingredients prošel nosem, ale ve víru dalšího zkoušení vypadl z paměti. Jen nevím- jak je na tom s výdrží?? 
Miru neznám, neznám, neznám a neznám. Ale ráda očichám. Tvoje tipy minule byly opravdu dobré!

Offline marieu
Avatar
4473 příspěvků moje polička 14. dubna 2020 19:13

Biely kvet Izia mě vlastně tady z recenzí před časem taky oslovila, navíc je to od vás z příspěvků hned dvojí tip, ráda jí věnuju pozrnost.

viktorka_od splavu no jo, ta konvalinka. Taky jsem na ní opakovaně narazila, ale nějak iracionálně na ozkoušení nedošlo. To bude taky třeba napravit

Offline marieu
Avatar
4473 příspěvků moje polička 14. dubna 2020 19:23

Fleur černou kostku narcisso taky neznám (je to strašně dávno, co jsem aspoň občas prolezla parfumerie a zkoušela a očichávala- jednak jsem nikdy neměla vodítko a pak mě přestaly bavit všechny avivážové ovocenky a wc osvěžovací svěženky)- zkusím s lehkou obavou, aby ten dřevěný základ u mě nebyl příliš prohřívací. Izia a Champs-Elysés je tu dvojitý tip, to rozhodně stojí za pozornost. Zahrady od Hermés jsem opravdu poctivě chtěla mít ráda, zrovna ten Nil mě ale zradil, na mě to bylo už moc vodně kořenité až tlející. Prostě se to nerozložilo hezky. Za ten Carven ale moc děkuju, to složení se mi opravdu líbí.

Offline marieu
Avatar
4473 příspěvků moje polička 14. dubna 2020 19:37

jerry Děkuju za pěkný seznam! To zas bude po večerech samostudium. Vidím, že na Champs-Elysees je tu dost shoda už se těším na vyzkoušení. Pravda je, že na dobrou polovinu z těch položek už mi někdy v recenzích padl zrak, to zas bude projekt, něco vybrat

Offline marieu
Avatar
4473 příspěvků moje polička 14. dubna 2020 19:40

Miru Ty jsi velká pokušitelka. Kilian mě velmi zaujal složením, Amyris jsem čichala kdysi, ale bylo léto a vybrala jsem Aqua universalis. A Bal d'Afrique mám a miluju. Na pozdní léto. Ačkoliv malá výdrž trochu zklamala.

Offline marieu
Avatar
4473 příspěvků moje polička 14. dubna 2020 19:47

domenica Carnal flower má se svým složením můj respekt, nečichala jsem, ale přijde mi to jako opravdu "velká" vůně. Třeba se k němu pročichám. Doufám, že někdy potkám ten Chanel, taky ho ráda očichám. A na Champs- Elysees se začínám vyloženě těšit.