Blbé a drobné (parfemové) dotazy

12. srpna 2014 17:51
Offline Miru
Avatar
13850 příspěvků moje polička 19. dubna 2020 19:01

marieu 

...tak jako Oriflame má některé vůně fakt dobré. Ale když juknu na Tvoji poličku, no... Prostě jak člověk ochutná vyšší level, mááálokdy pořídí něco jiného...

(osobně bych si od Oriflame nekoupila nic. I od některých mainstreamových značek. V tomhle jsem prostě snob.)

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 19. dubna 2020 19:11

Fleur (nedala bych mu šanci ani jako interiérové vůni na toaletě).

Souhlas

Offline marieu
Avatar
4481 příspěvků moje polička 19. dubna 2020 19:58

Miru taky k tomu mám sklony. Dovedu asi pochopit, že i "obyč" vůně může být dobře vystavěná- zachytila jsem tu pár příspěvků o Chanson d'eau (myslím, že to snad mohl být i můj historicky první flakonek v nějakých -nácti letech), moc se mi tehdy líbila). Nikdy jsem neměla zvlášť citlivý nos na složky a kompozici, takže si už nevzpomenu. Jen mám pocit, že už se takhle nechci "vracet" zpět, mám podvědomou, ale utkvělou představu laciné syntetiky, které se nemůžu zbavit. A taky všechny ty různé, byť milé kolegyně v práci, které všechny ty avony a oriflamy distribuovaly mezi další své kolegyně a všichni tím tak nějak voněly stejně. Nechci, aby to vyznělo dehonestujícím způsobem... prostě jsem se v tom jen nenašla. Ačkoliv teda mám ke snobství taky tendence...

Offline marieu
Avatar
4481 příspěvků moje polička 19. dubna 2020 20:00
Reakce na Miru:

Kdo máte, znáte - jaké jsou rozdíly mezi následujícími vůněmi, resp. která z nich je podle Vás nejintenzivnější a event. nejsladší.?

Shalimar Souffle 

Shalimar Souffle Intense

Shalimar Souffle Lumiére

​Tady se háčkuju, to mě v rámci průzkumu a orientace v terénu taky zajímá

Offline Miru
Avatar
13850 příspěvků moje polička 19. dubna 2020 20:06

marieu 

...rozumím...

Já vždycky, třeba kolegyním, známým  nebo nepostiženým, jak jsem já, říkám, že základ je, jestli se vůně nositelce líbí a cítí se v/s ní dobře. A pak absolutně nezáleží na ceně. Protože ve finále, může mít nositelka vůni za x tisíc, ale pokud není čistá, upravená(+ odpovídající vystupování, atp. ....) všechno je pak v háji...

Offline Miru
Avatar
13850 příspěvků moje polička 19. dubna 2020 20:07

marieu 

...jo. Chtěla bych nějaký ten Souffle, co je víc sladký a drží až do noci...

Offline marieu
Avatar
4481 příspěvků moje polička 19. dubna 2020 20:08

Miru Pravda pravdoucí a ámen, no.

Offline razorblade
Avatar
8171 příspěvků moje polička 29. dubna 2020 16:41

Mate zkusenosti s profi parfemy? Nechala jsem se tam zlakat velice nizkou cenou za tester od lutense, tak jsem zvedava, co mi prijde (ale testery lutense se snad nefejkujou?)

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 29. dubna 2020 16:47

razorblade Neboj, profi -parf. jsou ok, i když některé vůně jsou na hranici 3-leté spotřební doby. Jen loni jsem se s nimi pohašteřila kvůli záměně č.p. za EDP, ale možná to ani nebyla jejich vina

Offline andry
Avatar
2698 příspěvků moje polička 29. dubna 2020 16:52

razorblade mam dobrou zkusenost, kupovala jsem tam mj. Lutense - FdB v cestovnim baleni.

Offline razorblade
Avatar
8171 příspěvků moje polička 29. dubna 2020 16:53

Korsičanka zaruka je v poho, objednavala jsem lonskou novinkou couche de diable :D ale diky, uklidnila jsi me :)

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 29. dubna 2020 16:56

razorblade Dobře temná vůně

Offline razorblade
Avatar
8171 příspěvků moje polička 29. dubna 2020 17:05

Korsičanka jsem na ni zvedava. je to slepak... ale zaujaly me zdejsi recenze, ze to pripomina divku v jehlici, do ktery jsem maximalne zamilovana, ale soucasnou cenu za ni nedam a nedam a nedam

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 29. dubna 2020 17:14

razorblade Tu už si nepamatuju, ale to Ďábelské lože (nebo co to znamená) jsem zkoušela v Ingredients a je to dobrá míchanice, větší než Baptême du Feu 

Offline razorblade
Avatar
8171 příspěvků moje polička 29. dubna 2020 17:26

Korsičanka bapteme du feu mam a ta mi prijde jako takova nenarocna polejvacka, docela chvalena 

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 29. dubna 2020 17:52

razorblade Jo? Tak tím víc jsem zvědavá, co budete ty a tvé okolí říkat na La Couche du Diable:)

Offline ISON
Avatar
327 příspěvků moje polička 29. dubna 2020 18:32

razorblade Objednávala jsem tam taky Lutense a bez problému :)

Dívka v jehličí se přestěhovala do toho černého flakonu? To postihlo i Serge noire a fakt nevím, co si počnu, až mi tyhle dvě dojdou

La couche du diable je

Offline razorblade
Avatar
8171 příspěvků moje polička 29. dubna 2020 18:39

ISON Jo, prestehovala :( serge noire jsem jeste nasyslila do zasoby, ale i tak s nim podvedome setrim. Stejne tak s gris clair, kteryho soupli zase do tech vodnatejch lahvi, a lorpheline, kterou jsem uz taky dlouho nikde nevidela...

Offline ISON
Avatar
327 příspěvků moje polička 29. dubna 2020 19:18

razorblade Vidím, že ten problém řešíme prakticky u stejných vůní. Zatím mám ve všech flakonech víc jak půlku, ale stejně...

Offline razorblade
Avatar
8171 příspěvků moje polička 29. dubna 2020 19:28

ISON No ja koukam, ze mame temer identickej vkus