Blbé a drobné (parfemové) dotazy

12. srpna 2014 17:51
Offline marieu
Avatar
4481 příspěvků moje polička 24. ledna 2020 20:20

RoSa No jo, máte vlastně srazy, jak to v praxi funguje??

Offline Sweet Potato
Avatar
34797 příspěvků moje polička 24. ledna 2020 20:29

marieu Když už bys byla v Guerlain, tak zkus ještě Angélique Noir. Ta je pro mne synonymem huňatého svetru od první chvíle, kdy mi ji takhle Emi představila.

Offline marieu
Avatar
4481 příspěvků moje polička 24. ledna 2020 20:30
Offline jerry
Avatar
8979 příspěvků moje polička 24. ledna 2020 21:34

marieu 

Přijdeš každou první středu v měsíc (začínáme v 16.00, ale každý přijde, jak se mu to hodí) do restaurace Meatcraft https://meatcraft.cz/ U baru stačí říct, že patříš k parfémovému spolku.

A pokud dáš do tohoto vlákna https://www.parfumanie.cz/forum/detail/komunita:c9/t123.htm?page=105 vědět, že přijdeš, tak ti můžu (a najdou se jistě i další) přinést něco na vyzkoušení. Nebo napiš zprávu. A ty zase můžeš přinést něco na vyzkoušení ze své poličky.  

A to je všechno

Offline Ava
Avatar
1110 příspěvků moje polička 25. ledna 2020 12:11

Vůbec nevím proč, možná je to tím, že poslední dny mi přijde, že ta zima je už nějak moc dlouhá a náladu mívám dost pod psa... ale vzpomněla jsem si na La Mome. To byla tak krásná vůně... úplně mi brnkala na něco niterného, když jsem si k ní čichla, chtělo se mi trochu brečet, ale v dobrém  existuje něco, co by se jí podobalo? 

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 25. ledna 2020 14:34

Ava Rose Kashmirie? Rose de Petra?

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 25. ledna 2020 16:09

Ava Po La Mome taky pláču. Nic jí podobného jsem zatím neobjevila. 

Online Potrefenáhusa
Avatar
33663 příspěvků moje polička 25. ledna 2020 16:37
Reakce na Sweet Potato:

marieu 
Z dostupných (cenově i v obchodech) třeba:

https://www.parfumanie.cz/database/detail/eau-parfumee-au-the-noir-bvlgari
Mají v téhle řadě čaje všech barev.

​ani tahle bohužel není pro všechny, ve flakonu ovšem voní krásně...

Offline marieu
Avatar
4481 příspěvků moje polička 25. ledna 2020 20:32

Potrefenáhusa Trochu tuším z popisu. 
Nicméně "materiálu" mám prozatím dost.

Offline Yvraine
Avatar
293 příspěvků moje polička 26. ledna 2020 13:53

S doporučením Cuir Beluga mohu jen souhlasit, pro mne je to velmi intimní vůně, ve smyslu, že ji mám jen sama pro sebe, nejde moc do prostoru, ostatní ji téměř nevnímají, ale já se v ní cítím naprosto zachumlaná, je hebká, jemná a hřejivá. Když mám podzimní nebo zimní splín, Cuir Beluga je spolehlivý lék.

Spiritueuse Double Vanille i Angelique Noire jsou rovněž velmi krásné, já mám ještě hodně oblíbenou Tonka Imperiale, ale třeba ta už pro mne, společně s Angelique Noire, spadá do kategorie zimních vůní. Cuir Beluga je podzim/zima, dokud se vyloženě neudělá teplé jaro.

Offline marieu
Avatar
4481 příspěvků moje polička 27. ledna 2020 12:53

Yvraine Díky, určitě je omrknu při té návštěvě Guerlainu...

Offline marieu
Avatar
4481 příspěvků moje polička 27. ledna 2020 19:11

Dorazily vzorky z Notina (vlastně nejsem v obraze- dopoporučuje se? Zapovídá se??) a jsem ztracená, tohle nedopadne dobře -pro stav účtu.  Nechci opisovat ničí recenze- jen dojmy z vůní, ke kterým jste mě navedly, nebo přímo doporučily.
Ambre 114 je úžasná, přesně tak hutná, jak si představuju do zimy a mrazu a přesto nepřeslazená a nedusivá... Jenže za chvilku to vypadá, že budu potřebovat i L'ambre de Merveilles, pro mě lehčí a vzdušnější varianta ambry... White suedeto je ale překvapení! Po nástřiku jsem se vylekala, protože na mě vybafla jak kůže vyčištěná terpentýnem, potřebovala dobrou chvilku času, než trošku zkrotla a teď je to áchich!! Nádhera. Asi na předjaří. Když jsem byla u Forda, tak jsem dle recenzí neodolala Soleil blanc, ačkoliv to nebylo v mém zadání. A jsem tam, na bílých plážích, pod bílým sluncem, tiaré ve vlasech- ta iluze je opravdu dokonalá! A nakonec pro dnešek Dia. Vypadalo to, že se přes úvodní aldehydy nepřenesu, dobré dvě hodiny mi úplně stejně "ostrá" do nosu. Pak jsem na ni zapomněla, pak jsem vykoupala děti a stalo se kouzlo. Přišel ten čisťounký navoněný budoir dámy s trochou rtěnky nebo laku na vlasy- přesně jak jsem četla tady v recenzi,  něžnost, krása. 
Doufám, že jsou to jen první dojmy a že se mi ještě zúží finální výběr, Institut Guerlain zatím zůstává nepokořen! 

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 27. ledna 2020 19:24

marieu 

...mám ohromnou radost, že jsem se  svými tipy trefila - minimálně na to, aby vůně zaujaly

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 28. ledna 2020 13:19

marieu no,máš dobrý vkus. S napätím očakávam, ktorú nakoniec vyberieš (prípadne ktoré nakonec vyberieš ..)

Offline marieu
Avatar
4481 příspěvků moje polička 28. ledna 2020 13:59

Miru Vlastně ještě jedna trefa- Vanille Gallante. Dávno zapomenutá, kdysi potkaná vůně. Jiná vanilka. Tehdy jsem byla okouzlená, jen jsem se nepřesvědčila k nákupu...kde se kupují Hermessence??

Offline Lamicka
Avatar
13336 příspěvků moje polička 28. ledna 2020 14:14

Miru chtela jsem se te zeptat, zda jsi vypatrala neco o te Chloe Nomade?

Offline marieu
Avatar
4481 příspěvků moje polička 28. ledna 2020 14:14

slniecko To nevím, s tím vkusem. Spíš jsem očichala moc průměrných a nezajímavých vůní, ustrnula u pár kousků a ty teď přestaly stačit. A s jídlem roste chuť objevovat a dělat si radost. Zatím se zdá, že mi drahý koupí k blížícím se narozeninám White suede, ačkoliv po rozvonení ho zaujala i Dia. Já si rozhodně koupím L'ambre des Merveilles, na Ambre 114 už asi nebude ta správná zima. Bojím se, že později opravdu neodolám Soleil blanc, možná zkusím ještě tu odlehčenou verzi. No, prostě těžký život nás chudých snobů...

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 28. ledna 2020 14:23

marieu á no, keby si ho nemala, v pohode by si ostala u tých priemerných a nezaujímavých.

Offline Monulinecenka
Avatar
376 příspěvků moje polička 28. ledna 2020 14:30

Zdravím, měla bych dotaz na parfém. Dostala jsem od babičky parfémový olej El Nabil Royal Gold. Moc mi voní. Jenže mi nevyhovuje aplikace, má kuličku. Neznáte prosím, něco obdobného, ale s rozprašovačem? A teda taky ne úplně drahé. V parfémech se nevyznám, tak nevím, zda bych ocenila něco velmi exkluzivního. Děkuji.

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 28. ledna 2020 14:40

marieu V Praze u Hermèse v Pařížské Nebo na e-shopu tady:)

Kdybys chtěla, mám cca 10 ml v 15ml miniatuře